Nebezpečný falošný Slovenský lekársky blog a zneužitá tvár prestížneho lekára

poslal(a): vigoman , do rubriky spoločnosť, odvtedy uplynulo: 1 deň 13 hod.  

hoax.sk Ak sa niečo prezentuje ako Slovenský lekársky blog a používa aj slávny medicínsky symbol, vkladáte do takéhoto miesta dôveru. Nie každý ale dokáže rozoznať podvod takých rozmerov, ako propagujú slovenské portály.

diskusia   kto hlasoval  

Študentov učia na školách učitelia dôchodcovia: Školstvu hrozí personálny kolaps

poslal(a): corunowo , do rubriky spoločnosť, odvtedy uplynulo: 3 dni  

skolskyportal.sk „Je to kritické. Riaditeľ školy môže prepustiť učiteľa v dôchodkovom veku len vo veľmi výnimočných situáciách, musí mať totiž špecifický dôvod. Ďalším problémom je odstupné, ktoré musí vyplatiť, ak sa učiteľ nerozhodne skončiť sám. Vzhľadom na to, že platy starších učiteľov sú najvyššie, odstupné je vysoké a školy na to nemajú peniaze,“ povedal projektový manažér portálu Edujobs. sk Martin Menšík. Platy sú také nízke, že absolventov nemajú ako motivovať. Hoci pedagogiku ukončí každý rok veľké množstvo študentov, v skutočnosti si hľadajú prácu úplne inde

diskusia (1)   kto hlasoval  

Veľkomožný sudca: Za štátne dáva voziť dcéru, pred domom ho čaká šofér aj niekoľko...

poslal(a): Jouda , do rubriky spoločnosť, odvtedy uplynulo: 2 dni  

pluska.sk Sudca je na Slovensku veľký pán. Nad výhodami a ochranou, ktorú táto kategória ľudí požíva, sa už zamyslel nejeden občan. Maniere zamestnancov Špecializovaného trestného súdu v Pezinku sú ďalším dôkazom, že sudcovia svoje výsady radi využívajú.

diskusia (1)   kto hlasoval  

Prečo to aj za Plavčana pôjde dolu vodou: V školách už nemá kto učiť

poslal(a): corunowo , do rubriky spoločnosť, odvtedy uplynulo: 3 dni  

postoj.sk Pretože minister školstva je nemohúci a jeho kapitána bavia iné veci než dobro školstva. Tu sa dostávame k ďalšej vzdelávacej tragédii, ktorá bude spätá s treťou Ficovou vládou. Školstvo už po štvrtýkrát v novodobej slovenskej histórii pripadlo SNS (prvým národniarskym ministrom bol Jaroslav Paška, ďalej Eva Slavkovská, Ján Mikolaj, teraz Peter Plavčan), a hoci sa SNS za Danka značne odnacionalizovala, základná DNA jej zostala: nulový étos, čo sa týka spravovania verejných vecí, chápanie svojich rezortov ako pašalíkov, v ktorých sú ministri len vymeniteľnými figúrkami na šachovnici svojho šéfa.

diskusia   kto hlasoval  

Čo hýbe vzdelávaním #4

poslal(a): sopkomir , do rubriky spoločnosť, odvtedy uplynulo: 5 dní  

miroslavsopko.blog.sme.sk Dnes o programovaní bez počítačov, využití Wikipédie pre mediálnu výchovu, zvyšovaní motivácie k čítaniu, dobrej praxe pre budovanie spolupráce škola - rodičia a ako úspešne inovovať školu. A krátko z konferencie Učíme pre život.

diskusia   kto hlasoval  

Gastráčový biznis za verejné peniaze

poslal(a): bejbe01 , do rubriky spoločnosť, odvtedy uplynulo: 8 dní  

uvostat.sk Slovenský Zákonník práce prikazuje zamestnávateľom zabezpečiť stravovanie zodpovedajúce zásadám správnej výživy priamo na pracoviskách alebo v ich blízkosti. Keďže veľká časť zamestnávateľov nemá kapacity, či financie na prevádzkovanie vlastnej kuchyne a jedálne, do hry vstúpili emitenti (vydavatelia) stravných lístkov, ktorí majú z tohto zákona veľmi výnosný biznis.

diskusia   kto hlasoval  

Ady Hajdu: Premiér má dva by-passy, klamať už dlho nevydrží

poslal(a): PrecoPreto , do rubriky spoločnosť, odvtedy uplynulo: 10 dní  

kultura.sme.sk Nie si je istý, či bolo dobré, že naša revolúcia sa udiala bez jediného výstrelu, a dnes ľutuje, že kedysi pomáhal vytiahnuť Jána Čarnogurského z väzenia. Nové revolúcie sa však organizovať nechystá, musí pracovať.

diskusia   kto hlasoval  

Mečiar má pravdu: pri jeho amnestiách ide aj o Fica

poslal(a): ppx , do rubriky spoločnosť, odvtedy uplynulo: 10 dní  

blog.postoj.sk V televíznej debate o zrušení jeho amnestií povedal V. Mečiar: „Je to táto koalícia a táto vládna zostava a hráte o hlavu Fica, nie moju." V tom má pravdu. Aj preto SMER roky znemožňoval ich zrušenie. Teraz vládny návrh zákona o ich zrušení fakticky odovzdal konečné rozhodnutie sudcom, ktorí ho môžu stopnúť podobne ako väčšinu korupčných káuz či obvinení bývalých eštebákov. Proti ich zrušeniu agitujú aj prívrženci Kotlebovej ĽSNS.

diskusia   kto hlasoval  

Robert Fico redaktorovi RTVS: Ste trafený!

poslal(a): kebynieco , do rubriky spoločnosť, odvtedy uplynulo: 10 dní  

omediach.com Fico na tlačovej besede po otázke novinára sa raz opäť neovládol a na novinára slovne zaútočil: "Ste trafený!" Redaktor nie je trafený, len svojou otázkou trafil do čierneho.

diskusia (1)   kto hlasoval  

Šokujúce odhalenie v kauze roka: Lipšic má spis hrozivej pravdy o vedení Čistého dňa

poslal(a): chillipouke , do rubriky spoločnosť, odvtedy uplynulo: 12 dní  

youtube.com Kauza Čistý deň naberá každým dňom nový rozmer. Daniel Lipšic sa rozhodol reagovať na obvinenia matiek chovankýň kontroverzného centra. Predložil šokujúce dôkazy. Ako môže riaditeľ Čistého dňa vykonávať funkciu riaditeľa s takouto diagnózou? Pýta sa exposlanec a podáva trestné oznámenie.

diskusia   kto hlasoval  

Klienky podali trestné oznámenie na vedenie Čistého dňa

poslal(a): PrecoPreto , do rubriky spoločnosť, odvtedy uplynulo: 13 dní  

domov.sme.sk Z Čistého dňa utiekla klientka Tamara, nechce sa tam vrátiť. Klientky resocializačného centra Čistý deň v Galante v pondelok podávajú trestné oznámenie na vedenie zariadenia. Zastupuje ich advokát Daniel Lipšic.

diskusia   kto hlasoval  

Hackeri odhalili, ako z Ruska financujú slovenský odpor proti NATO

poslal(a): Smeckar , do rubriky spoločnosť, odvtedy uplynulo: 13 dní  

dennikn.sk Slovensko vnímajú v ruskej dume ako jedinú krajinu vo V4, ktorú by mohli dostať mimo NATO, povedal Denníku N expert z investigatívneho projektu Bellingcat.

diskusia   kto hlasoval  

Zrušme spoločne Mečiarove amnestie: Petíciu už podpísalo viac ako 64 000 ľudí

poslal(a): corunowo , do rubriky spoločnosť, odvtedy uplynulo: 13 dní  

somza.to Výzva poslancom NR SR za zrušenie Mečiarových amnestií. Naším cieľom je ukázať poslancom NR SR, že ľuďom na Slovensku záleží na tom, aby boli Mečiarove amnestie zrušené. 21. marca začína parlamentná schôdza, na ktorej budú poslanci o amnestiách rozhodovať. Chceme ich presvedčiť, aby boli odvážni a hlasovali ZA. Za zrušenie je už 64 433 ľudí Som za!

diskusia   kto hlasoval  

Protestanti ostro za zrušenie Mečiarových amnestií

poslal(a): zof , do rubriky spoločnosť, odvtedy uplynulo: 13 dní  

tyzden.sk Viaceré osobnosti z radov evanjelikov a protestantov podpísali vyhlásenie za zrušenie amnestií.

diskusia   kto hlasoval  

Zo záznamu diskusie TA3 s Mečiarom zmizla istá pasáž

poslal(a): kebynieco , do rubriky spoločnosť, odvtedy uplynulo: 13 dní  

omediach.com Keď záznam závažnej diskusie sa tvári, že je celý, ale celý nie je.

diskusia   kto hlasoval  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ...194 nasledujúce>>
 

Váš účet