Svätí. Cirkev. Potraty.

poslal(a): račan , do rubriky spoločnosť, odvtedy uplynulo: 8 dní  

miro-scibrany.racan.sk Prívrženci ochrany života v tele matky dostali v parlamente K. O.. Akiste aj preto, že sa prekladatelia nezhodli ani len na prieniku svojich návrhov. A aby ich nebolo málo, predložili rovno štyri. Všetky štyri návrhy parlament zmietol zo stola. Postoj premiéra Pellegriniho a SMER-SD, že status quo vyhovuje a niet dôvodu zákon meniť, a taký istý postoj Bélu Bugára a MOST-HÍD, to boli karty, čo sa nedali v parlamente prebiť.

diskusia   kto hlasoval  

Veriaca Zuzana P. po znásilnení zmenila postoj k potratom

poslal(a): račan , do rubriky spoločnosť, odvtedy uplynulo: 15 dní  

miro-scibrany.racan.sk Presne pred týždňom pri sledovaní pochodu ZA ŽIVOT veriacu kresťanku Zuzanu P. „pochytil veľký hnev“. Do fb-statusu napísala „niekoľko ťažkých, ale úprimných slov“.

diskusia (4)   kto hlasoval  

Nádej zachrániť čo len jediný život stojí za zmenu zákona

poslal(a): račan , do rubriky spoločnosť, odvtedy uplynulo: 29 dní  

miro-scibrany.racan.sk Veď čo je viac ako ľudský život? Rozhovor s Evou Eperješiovou, matkou 5 dospelých detí. Zažila a pretrpela si stratu dieťatka po spontánnom potrate. Nesúdi ani neodsudzuje ženy, ktoré sa rozhodli nechať usmrtiť bytosť vo svojom tele. Aj keď si nevie predstaviť, že by sa sama k takému kroku odhodlala.

diskusia (2)   kto hlasoval  

Človek, ktorý pozná chúlostivé tajomstvá druhých, má nad nimi veľkú moc

poslal(a): deeper , do rubriky spoločnosť, odvtedy uplynulo: 35 dní  

postoj.sk V roku 2014 vydal Peter Tóth svoju druhú knihu o fungovaní tajnej služby v čase mečiarizmu. Ale celkom inak sa tá kniha číta v roku 2019, keď už viete, aké služby Peter Tóth vykonával pre Mariána Kočnera. Podstatná časť knihy Komando 52 je totiž o sledovaní novinárov.

diskusia (1)   kto hlasoval  

Masíroval aj priateľa dalajlámu: Materializmus nie je cesta ku šťastiu

poslal(a): peterf , do rubriky spoločnosť, odvtedy uplynulo: 42 dní  

myzvolen.sme.sk Marián Hromník sa masérskemu umeniu priučil aj v Číne či Thajsku.

diskusia   kto hlasoval  

Ladislav Jakl: Šialenstvo pokrokárov zbesilo akceleruje

poslal(a): zakaz , do rubriky spoločnosť, odvtedy uplynulo: 45 dní  

konzervativnyweb.sk "Preto nám neostáva nič iné, ako sa tiež radikalizovať, inak budeme pre nich len materiálom k zvrhlým sociálno-inžinierskym experimentom," hovorí v rozhovore pre Inštitút Václava Klausa.

diskusia (1)   kto hlasoval  

Čo nás čaká v budúcnosti? S liberalizmom do neslobody

poslal(a): lysica , do rubriky spoločnosť, odvtedy uplynulo: 44 dní  

blog.postoj.sk Zaujali ma nedávne myšlienky od pána Jaroslava Danišku ohľadom Facebooku a anti-sociálnych sietí. Aj ja som zaregistroval potvrdenie tohto trendu vytesňovania konzervatívnych názorov z virtuálneho sveta.. Asi pred mesiacom požiadalo o vypočutie pred americkým senátom združenie Prager University vedené Dennisom Pragerom. Táto organizácia združuje veľmi zaujímavých ľudí. Patria medzi nich traja bývalí premiéri Nórska, Kanady a Španielska, štyri osobnosti ocenené Pullitzerovou cenou, profesori z Harvardu, Stanfordu, filozofi, ateisti, kresťania i moslimovia, ľudia vysokoškolského vzdelania. ..Podľa Wikipédie chce liberalizmus oslobodiť spoločnosť od neslobody. Teraz však robia liberáli presný opak. To čo im nevyhovuje, násilne zastavujú, alebo minimálne blokujú, aby sa to nedostalo k širším masám. Spolu s bulvárom kričia, aby sme tolerovali všetky deviácie od morálky, ktorá fungovala doteraz, ale sami sú netolerantní. Liberálne média i politici v mnohých krajinách majú v tejto dobe hlavné slovo. Preto s obavou hľadím aj na našu budúcnosť, ak nás bude riadiť zoskupenie strán ako sú napr PS/Spolu a v médiách budeme „kŕmení“ len názormi z jednej strany.

diskusia   kto hlasoval  

Zákon chráni potomka v maternici biedne

poslal(a): račan , do rubriky spoločnosť, odvtedy uplynulo: 45 dní  

miro-scibrany.racan.sk ... kiež teda zákon zaistí živáčikovi v tele matky čo najviac dôstojnosti a čo najmenej bolesti. Matke čo najmenšiu ujmu na zdraví. Otca kiež ušetrí pocitu piatych huslí. Ideálna správa pre potomka v maternici: Si chcený a milovaný už od počatia. A matka a otec sú odhodlaní venovať ti náležitú starostlivosť. Lenže v reálnom svete sú časté aj iné scenáre.

diskusia   kto hlasoval  

Už ako dieťa musel zasiahnuť do vojny. Vojsku ako 14-ročný vozil muníciu

poslal(a): peterf , do rubriky spoločnosť, odvtedy uplynulo: 47 dní  

mytrencin.sme.sk O SNP nevedia veľa ani moji vrstovníci, tvrdí 89-ročný Karol Mrázik z Trenčianskych Teplíc.

diskusia   kto hlasoval  

Černobyľ: Ktoré mýty a konšpirácie sú pravdivé? Je to pre turistov naozaj bezpečné?

poslal(a): peterf , do rubriky spoločnosť, odvtedy uplynulo: 51 dní  

mytrencin.sme.sk Michaela Bušovská už niekoľko rokov pôsobí v najzamorenejšej oblasti sveta, ktorú väčšina ľudí zďaleka obchádza. V černobyľskej zóne kontroluje mieru žiarenia a rádioaktivitu.

diskusia   kto hlasoval  

Metallica bola štedrá aj v Prahe. Deťom darovala skoro 1,8 milióna korún!

poslal(a): musiczoneeu , do rubriky spoločnosť, odvtedy uplynulo: 53 dní  

music-zone.eu Prednedávnom sme Vás informovali, že Metallica počas svojho turné darovala 250-tisíc eur na detskú nemocnicu v Rumunsku. O štedrom dare od americkej kapely Metallica informovala nadácia skupiny All Within My Hands.

diskusia   kto hlasoval  

Mal iba 15 rokov, keď ho fašisti po potlačení povstania odvliekli do Nemecka

poslal(a): peterf , do rubriky spoločnosť, odvtedy uplynulo: 53 dní  

myturiec.sme.sk Mal iba 15 rokov, keď ho fašisti po potlačení povstania odvliekli do Nemecka

diskusia   kto hlasoval  

Ktoré osobnosti sa vám spájajú so SNP? Neviem

poslal(a): peterf , do rubriky spoločnosť, odvtedy uplynulo: 54 dní  

mybystrica.sme.sk Výskum verejnej mienky, ktorý pre Múzeum SNP realizovala agentúra AKO medzi mládežou vo veku 15- 20 rokov ukázal napríklad aj to, že štyri percentá oslovených schvaľujú holokaust.

diskusia   kto hlasoval  

Smrť v maternici – bolestné mýto za slobodu a pohodlie ženy

poslal(a): račan , do rubriky spoločnosť, odvtedy uplynulo: 57 dní  

miro-scibrany.racan.sk o tom • kedy je už človek človekom • že živáčik v maternici má právo na dôstojnosť • prečo je označenie UPT (umelé prerušenie tehotenstva) zavádzajúci pojem • o čom v skutočnosti UPT je • prečo muž hrá pri rozhodovaní o otcovstve a aborte piate husle • ako prebieha potrat a prečo sa potratový Šavel obrátil na pro-life Pavla • kedy je maternica pro-life a kedy pro-choice a všeličo iné o živote a smrti v maternici...

diskusia   kto hlasoval  

Platenie za vodu v reštaurácii vyvoláva polemiku, mala by byť zadarmo alebo nie

poslal(a): peterf , do rubriky spoločnosť, odvtedy uplynulo: 66 dní  

myhornanitra.sme.sk Mnohí ľudia žiadajú v reštauráciách čistú vodu z vodovodu. Pri platení ostávajú zaskočení, že za ňu musia zaplatiť. Myslieť treba na to, že aj pri servírovaní čistej vody má reštaurácia náklady. Aký je váš názor?

diskusia   kto hlasoval  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ...253 nasledujúce>>
 

Váš účet