Tradičné spojenia

poslal(a): liliputinko , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 4 dni  

cynickaobluda.sme.sk Kotlebovci idú do volieb so stranou Štefana Kuffu, legendárneho biblického pošuka, ktorého do politiky priviedol Igor Matovič. Pretože krásne slovenské tradície treba čo? Dodržiavať!

diskusia (396)   kto hlasoval  

Keď si KDH zatlčie posledný klinec, pohltí ho Hlina

poslal(a): MartinFotoPotocny , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 5 dní  

martinpotocny.blog.sme.sk Predseda KDH dlhšie trpí konzervatívno-liberálnym rozdvojením osobnosti. Na túto tému sa toho už veľa popísalo, no jeho verejné vyjadrenia v posledných týždňoch odhaľujú fakt, že schizofréniu si cielene pestuje aj v iných smeroch. 19.sep. 2019 - Po rokovaniach KDH s Kresťanskou úniou (KÚ) Alojz Hlina: „Ponúkli sme im 2 miesta na našej kandidátke v 1.dvadsiatke. S ohľadom na to, aby ich nominácie prešli na Rade KDH, sme im navrhovali, aby nominovali menej exponovaných predstaviteľov ich strany. Súčasťou návrhu bolo, že kandidáti KÚ nebudú uvádzaní ako kandidáti tejto politickej strany, a že samotná KÚ v prípade dohody nebude vo voľbách kandidovať.“ Anna Záborská ešte v lete uviedla, že keby jej strana šla na jednu kandidátku s KDH, prípadne inou stranou, KÚ nechce stratiť svoju identitu. 22.okt. 2019 - Kresťanská únia (KÚ) ide do volieb s OĽaNO Anna Záborská: „KÚ bude zastupovať kresťanov v budúcom parlamente aj vláde. Budeme svedomím parlamentu. Kresťania si zaslúžia zásadové zastupovanie svojich záujmov.“ Podľa slov Igora Matoviča sú strany dohodnuté na tom, že KÚ bude mať 15 miest na kandidátke OĽaNO.... Iba 10 dní nazad vo videu na SME.sk Alojz Hlina bez štipky hanby šíril: „Preto sa aj čudujem Matovičovi, že ľudí ktorých sme my odstavili, si on teraz položil na chrbát.“ Dnes ten istý múdry pán zas vyplakáva, že ich nemá na chrbte on sám. Veď kto by ešte v 21.storočí čakal od politika, že si bude stáť za slovom dlhšie ako 5 minút, všakže... Ale chyba lávky, Alojz Hlina si nevšimol, že už dávno nerobí politiku s mládežníckou organizáciou HZDS ako zamladi. A tak prirodzene, preferencie KDH padajú nepretržite od mája toho roku až do novembra (z cca 8% na 5,7%) a nič nenasvedčuje tomu, že sa tento trend zmení...

diskusia (3)   kto hlasoval  

Mafia je tam, kde má dobré podmienky

poslal(a): peterf , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 6 dní  

mytrnava.sme.sk Konferencia proti všetkým mafiám v Trnave.

diskusia   kto hlasoval  

Konflikt záujmov vo výberovom konaní a urážky občanov

poslal(a): račan , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 9 dní  

dennikn.sk Problematické vedenie stavebného úradu Bratislava-Nové Mesto trvá aj naďalej. Vedenie mestskej časti a starosta Rudolf Kusý je na problém opakovane upozorňovaný. Na ostatnom zasadaní miestneho zastupiteľstva v tejto veci vystúpila obyvateľka Nového Mesta a poukázala na konflikt záujmov pri výberovom konaní. Namiesto reakcie na konflikt záujmov si od starostu Kusého vyslúžila urážky.

diskusia   kto hlasoval  

Rada prokurátorov: Ak sa potvrdí konanie advokáta Paru, musí skončiť

poslal(a): takotompotom , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 8 dní  

postoj.sk Reakcia Rady prokurátorov na článok, v ktorom Postoj zverejnil komunikáciu Mariana Kočnera s Markom Parom o prokurátorovi Vasiľovi Špirkovi. Rada prokurátorov Slovenskej republiky sa oboznámila s medializovanými informáciami týkajúcimi sa komunikácie konkrétneho advokáta s Marianom K. v úmysle pôsobiť na prokurátora v súvislosti s výkonom jeho funkcie, nezákonnými lustráciami generálneho prokurátora zo strany iných osôb, ako aj úvahami nad jeho sledovaním. Rada prokurátorov vníma veľmi citlivo všetky obdobné aktivity akýchkoľvek osôb pôsobiť na prokurátora v súvislosti s výkonom jeho funkcie, či už ide o generálneho, alebo akéhokoľvek iného prokurátora. Všetky takéto útoky predstavujú vážny zásah nielen do integrity dotknutého prokurátora, ale aj útok na podstatu prokuratúry ako dôležitého štátneho orgánu. V konečnom dôsledku podobné útoky vnímame ako snahu destabilizovať jeden z orgánov štátnej moci, aká je nezlučiteľná s princípmi právneho štátu. Rada prokurátorov vyzýva iné orgány štátnej moci na ochranu prokuratúry pred podobnými neakceptovateľnými útokmi. Konanie konkrétneho advokáta, ak sa preukáže, považujeme za nezlučiteľné s výkonom jeho funkcie, a to nielen v etickej rovine.

diskusia   kto hlasoval  

V Berlíne odhalili sochu amerického exprezidenta Reagana

poslal(a): takotompotom , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 9 dní  

aktuality.sk Americký minister zahraničných vecí Mike Pompeo odhalenie sochy označil za veľkolepý okamih. Americké ministerstvo zahraničných vecí odhalilo v piatok v Berlíne sochu bývalého prezidenta USA Ronalda Reagana, informovala agentúra AP. Socha stojí neďaleko miesta, kde Reagan v roku 1987 vyzval vtedajšieho vodcu Sovietskeho zväzu Michaila Gorbačova, aby „otvoril túto bránu“ a „strhol tento múr“. Nemecko si 9. novembra pripomína 30. výročie pádu Berlínskeho múru. Americký minister zahraničných vecí Mike Pompeo odhalenie sochy označil za veľkolepý okamih, pričom pripomenul Reaganove zásluhy v boji za obranu slobodu. Pompeo v piatok zakončil dvojdňovú návštevu Nemecka, kde sa zúčastnil na spomienkových slávnostiach pri príležitosti výročia pádu Berlínskeho múru. Veľvyslanec USA v Nemecku Richard Grenell povedal, že Reaganova socha je prejav úcty prezidentovi, ktorého vôľa chrániť ľudí snažiacich sa o dosiahnutie slobody je aj dnes inšpiráciou pre Nemcov, Američanov a všetkých ľudí.

diskusia   kto hlasoval  

Fero Múčka: Hra na stredového voliča progresívcom zlyhala, začne sa pritvrdzovať

poslal(a): ficopada , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 11 dní  

postoj.sk Nervozita z klesajúcich preferencií progresívcov celú kolegialitu v opozícii ukončuje. Každý už bude hrať len na seba a ideologické rozdiely v tom budú mať jednu z hlavných úloh. Približne rok trvala intenzívnejšia fáza marketingovej taktiky protismeráckych strán, že cesta k výmene vlády vedie cez spájanie. Cez strany a koalície, ktoré síce budú stáť na odlišných ideových základoch, ale keďže budú kultivované, racionálne a budú mať veľký spoločný cieľ, tak sa ideovým sporom nebudú musieť venovať. ..Do komunikačného tímu koalície progresívcov pribudla niekdajšia zamestnankyňa prezidentského úradu Henrieta Hajtová, ktorá účastníkov Pochodu za život označila za úchylákov a pedofilov. Ukončenie hry na vzájomné neútočenie dotvoril bizarný ťah, keď progresívci poslali Andrejovi Kiskovi zmluvu na podpis kuriérom, hoci dohodnuté bolo osobné stretnutie. Nervozita z klesajúcich preferencií progresívcov celú kolegialitu v opozícii ukončuje. Každý už bude hrať len na seba a ideologické rozdiely v tom budú mať jednu z hlavných úloh. Tak bude vyzerať aj vrchol predvolebnej kampane.

diskusia (3)   kto hlasoval  

Posledná nemocnica v Bratislave zaviedla potraty: Záhumenský dal potratom zelenú

poslal(a): ficopada , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 12 dní  

postoj.sk Ružinovská nemocnica si roky držala status odmietavého statusu k potratom. Pod novým vedením gynekológie sa situácia zmenila. Na gynekologicko-pôrodníckej klinike Fakultnej nemocnice v bratislavskom Ružinove sa potraty na žiadosť pacientky nerobili. Pod vedením prednostu Jozefa Záhumenského sa situácia zmenila, podľa informácií, ktoré priniesol Denník N, už majú potraty v Ružinove zelenú. O tom, prečo posledná nemocnica v Bratislave, kde sa potraty nerobili, zmenila svoju politiku, hovorí Zuzana Hanusová.

diskusia (2)   kto hlasoval  

Threema: Ako sa Kočner s advokátom chystali na prokurátora Špirka

poslal(a): takotompotom , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 11 dní  

postoj.sk Kočner sa cez Threemu bavil s advokátom Parom o odmene za podanie proti Špirkovi. Keď disciplinárna komisia očistila v marci 2018 prokurátora Vasiľa Špirka, vyšlo na povrch, že známy advokát Marek Para sa stretával s vtedajším šéfom NAKA Petrom Hraškom. „Kategoricky však odmietam, že by som koordinoval postup voči Špirkovi,“ tvrdil pre Denník N Para. Čítanie Threemy však ukazuje, že osoba prokurátora Špirka ho zaujímala pomerne intenzívne – a rovnako aj jeho klienta Mariana Kočnera. „Spustíme kampaň“ Kočner so svojím obhajcom Marekom Parom cez Threemu komunikoval o viacerých témach, ich častým predmetom debaty bol aj prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry Vasiľ Špirko. ..V komunikácii s Norbertom Bödörom spomína Kočner stretnutie v zaujímavej zostave. „Dnes ráno bolo stretko: Dušan, Hraško, Kraimer, Para na tému Orság. Potrebujem Ti k tomu niečo povedať,“ napísal 5. februára 2018. Potom si telefonujú. O tri dni sa Kočner Bödörovi zase pripomína: „Skús toho Dušana presvedčiť na ten pokyn na Orsága.“ V polovici februára Kočner konštatuje, že „Orságh sa nezadaril. Nevadí. Marek zabojuje“. Postoj sa pýtal špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika na spomínané stretnutie v zostave on, Hraško, Krajmer a Para a tiež na to, či s Bödörom komunikoval o Orságovom prípade. ..Marek Para na naše otázky do uzávierky neodpovedal. Cez jeho advokátsku kanceláriu sme sa ho pýtali na to, či komunikoval niekedy s Kočnerom o finančnej odmene za to, že podá mimoriadny opravný prostriedok voči Špirkovi. Tiež na to, či sa medzi februárom a májom 2018 stretol s riaditeľom NAKA Petrom Hraškom a či bol na spoločnom stretnutí s Kováčikom, Hraškom a Krajmerom. Hraško a Krajmer skončili vo funkciách, Hraško pre výsluch organizátorov protestov Za slušné Slovensko, Krajmer odišiel z pozície na NAKA po vražde Jána Kuciaka, keď čelil kritike za to, že bol na mieste činu. Informácie z Kočnerovej Threemy doteraz vyvolávali predovšetkým otázniky nad etikou a správaním niektorých členov sudcovského stavu. Čoraz viac sa zdá, že v tejto debate si svoju kapitolu zaslúžia aj advokáti.

diskusia   kto hlasoval  

Uškvariť srdce dieťaťa a iné fake news: Liberálne pokrytectvo a zvrátená logika

poslal(a): takotompotom , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 11 dní  

blog.postoj.sk Poučenie pred potratom nie je dnes dostatočné. Návrh, ktorý je v parlamente, ho môže výrazne zlepšiť. Zákon poslankyne Smolíkovej a spol., ktorý prešiel do druhého čítania, žiada zákaz reklamy na potraty, ale aj lepšie poučenie pred umelým potratom. Matka by podľa neho mala vidieť sono dieťaťa, počuť tlkot jeho srdca a dostať obrázok dieťaťa z vyšetrenia. Zástancom potratov sa však tento návrh nepáči a pustili sa do jeho kritiky. A to nie vždy korektným spôsobom. Namiesto toho, aby matka dostala informácie o dieťati, o tom, ako vyzerá, aké orgány má vyvinuté, čo všetko dokáže, že mu bije srdce a podobne, dostane v praxi len informáciu na pol riadku o dĺžke trvania tehotenstva a vývojovom štádiu dieťaťa. Vyhláška úplne vyprázdnila ideu, ktorú do zákona dali zákonodarcovia v snahe zlepšiť poučenie pred potratom. Tento nedostatok má odstrániť novela, ktorá už prešla do druhého čítania. Mnohé matky nevedia, že v čase, keď chcú ísť na potrat, ich dieťaťu už bije srdce. Práve ukážka dieťaťa a tlkotu jeho srdca pomôže matkám lepšie pochopiť, že ich dieťa nie je žiadny zhluk buniek, ale človek, ktorému bije ľudské srdce, rovnako ako nám ostatným. Keď som sa rozprával s ľuďmi, ktorí počuli tlkot srdca svojho dieťaťa, viacerí vraveli, že to bol silný zážitok. Niektorým aj vyhŕkla slza dojatia. Ukážka, ako takéto vyšetrenie vyzerá, sa dá pozrieť napríklad na tomto videu (7. týždeň tehotenstva). Ak by navrhovaný zákon prešiel, matky žiadajúce o potrat budú mať možnosť lepšie pochopiť, koho sa chystajú dať zabiť. Možno to znie tvrdo, ale je to pravda, a táto pravda si k nim cestu nájde. Je lepšie, ak sa ju dozvedia ešte pred tým, ako dieťa „dajú preč“. Takéto poučenie môže niektoré deti, aj matky, pred potratom zachrániť. A to stojí za to. Liberálne pokrytectvo. Po tom, ako novela prešla prvým čítaním, ju zástancovia potratov začali ostro kritizovať. Jeden z argumentov je, že ultrazvuk môže poškodiť dieťa. Nie je to ale náhodou tak, že potrat poškodzuje dieťa ešte viac? „Nerobte ultrazvuk, aby ste dieťa náhodou nepoškodili, radšej nech ide rovno na potrat!“ Toto je logika niektorých odporcov zmeny. Je to zvrátená logika. Namiesto hľadania spôsobov, ako zabrániť potratom, hľadanie zámienok, prečo to nespraviť. A liberálne médiá, ktoré sa vyžívajú v odhaľovaní fake new a hoaxov tieto bludy vo veľkom šíria. V Amerike, ako aj na Slovensku je debata o lepšom poučení pred potratom dôležitá. Veľa ľudí sa vďaka nemu dozvie, že dieťa nie je len akýmsi zhlukom buniek.

diskusia (1)   kto hlasoval  

Zsuzsová o Glváčovi: Štyri roky ho držím za gule. Ten je už do chrumkava na ražni

poslal(a): takotompotom , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 12 dní  

domov.sme.sk Nejde len o posielanie fotiek či reči o „hýčkaní a opatere“. Exminister obrany Martin Glváč zo Smeru je ľahko vydierateľný a musel by poslúchať, písala volavka Alena Zsuzsová mafiánovi Marianovi Kočnerovi. Glváč bol podľa Threemy, ktorú ma SME k dispozícii, jedným z najväčších úspechov Zsuzsovej, ktorá pre Kočnera nadväzovala kontakty s vplyvnými ľuďmi a zbierala na nich kompromitujúce materiály. Odporúčala ho ako ministra vnútra. „Pre nás by bol dokonalý, lebo by nás musel chrániť, aj keby nechcel,“ písala Kočnerovi Zsuzsová. O Glváčovi si Kočner so Zsuzsovou písal krátko po vražde, keď sa Ficovi rozpadávala vláda a v marci 2018 hľadali vhodné človeka za ministra vnútra. Pri jeho výške 196 cm ho prezývali „dlhý“, Zsuzsová ho volala aj „blb“. „Veď nech dajú dlhého, ten je už do chrumkava na ražni,“ písala mu Zsuzsová.

diskusia   kto hlasoval  

Keď Štefunko s Beblavým majú zlý focus

poslal(a): MartinFotoPotocny , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 13 dní  

martinpotocny.blog.sme.sk V nedeľu 27.10. prieskum agentúry Focus potvrdil trendy nedávno zverejnených prieskumov agentúr Polis a AKO: Smer i SNS sú stabilní. Kiskova ZaĽudí stúpa, Kotleba, Bugár a Hlina dlhodobo klesajú. PS/Spolu padli od mája o tretinu... Ako si to vysvetľuje jeden z lídrov Miroslav Beblavý? "Posledný mesiac sme venovali všetku našu energiu a silu snahe spojiť opozíciu... My sme verili, že keby sa nám podarilo spojiť s Andrejom Kiskom, tak by to bola koalícia ktorá má nie 25 ale podľa mňa aj 30% a mohla byť lídrom opozície a neskôr koalície. Ľudia vám dajú veľkú šancu, keď idete do niečoho takého veľkého. Keď to nevyjde, tak vás za to potrestajú..." myslí si Beblavý... Moje malé zamyslenie nad jeho slovami: Aha, takže 5 statusov na FB Jozefa Mihála o trojkoalícii, 8 podobných statusov Miroslava Beblavého, 3 krátke zmienky v rôznych TV debatách a ešte v nejakom tom interview pre noviny... A aby sme nezabudli, na počiatku toho celého: odsúdeniahodná a Andrejom Kiskom naozaj aj verejne odsúdená otváracia reč hosťa Beblavého na ustanovujúcom sneme strany ZaĽudí... To je ono? To je to, čo jeden z lídrov najsilnejšieho opozičného zoskupenia 4 mesiace pred voľbami nazýva, prepytujem: "Posledný mesiac sme venovali všetku našu energiu a silu..."? Alebo do tejto údajnej energie a sily pán údajný Nový politik už zarátal aj nejakú tú stovku hodín práce N-ovinárov? Tých, ktorí pri zverejňovaných úvahách a prieskumoch o údajnom spájaní do trojkoalície mali za úlohu udržovať kadenciu 4 čláNky za týždeň?

diskusia (12)   kto hlasoval  

Keď tajné oko Trnku vyplaví tajomný tŕň v oku demokracie

poslal(a): MartinFotoPotocny , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 14 dní  

martinpotocny.blog.sme.sk Zdá sa byť azda záhadou, že Robert F. chránil najlepšieho ministra vnútra vlastným telom aj roky po odhalení jeho príslušnosti k mafii Kočnerovského typu? Že to zopakoval v prípade Jankovská či Glváč? Dnes je ten čas čítať pozorne... Ctihodnú sudkyňu Jankovskú nevedel nikto odvolať z postu štátnej tajomníčky, napriek dlhoročným podozreniam, že bola členkou trenčianskej súdnej mafie. Následne ležali na polícii správy z telefónu mafiána Kočnera počas niekoľkých mesiacov, no ctihodná pani štátnička Jankovská mu naďalej robila predĺženú pravú ruku na ministerstve spravodlivosti. Nikto v tejto krajine ju nevedel odtiaľ stiahnuť. Odo dňa, kedy nakoniec pretiekla niekomu trpezlivosť a tieto "toxické" správy pretiekli pomedzi prsty vyšetrovateľov až do médii, prešlo ešte ďalších 19 dní, kedy ju stále nikto nevedel odvolať. Aj napriek verejným protestom pred ministerstvom. Nakoniec odstúpila sama, z rodinných dôvodov. Expremiér a predseda strany sa jej poďakoval za dobre vykonanú prácu a premiér sa zmohol iba na bezmocné slová: "Na Slovensku musí platiť, že rozsudky vynášajú súdy a vyšetrujú orgány činné v trestnom konaní. Spravodlivosť sa nerobí na ulici ani v médiách. Ja dodnes nedisponujem konkrétnymi dôkazmi, ktoré by postačovali na vyvodenie politickej zodpovednosti..." Odstúpená štátna tajomníčka Jankovská odvtedy figurovala ako sudkyňa krajského súdu v Bratislave. Trvalo to ďalších 7 týždňov, kým sa minister Gábor Gál rozkýval a ukázal členom súdnej rady, ako ju majú vyzliecť z talára a pozastaviť jej činnosť. Ctihodného podpredsedu parlamentu Martina Glváča neodvolal nikto ani po zverejnení tvrdých dôkazov, že bol priamou súčasťou Kočnerovej mafie. Jeho strana Smer sa zmohla akurát na to, že po týždni od zverejnenia zasadlo predsedníctvo, ktoré Glváčovi odporučilo, aby odstúpil on sám z rodinných dôvodov. Expremiér a predseda strany sa mu následne na tlačovke poďakoval za dobre vykonanú prácu, no ctihodný podpredseda, stojac vedľa neho, na počudovanie všetkých neodstúpil. Expremiér a predseda strany dodal ešte, že stojí za každým rozhodnutím ctihodného podpredsedu. Nesplnené sľuby o 3 minútach už nikto ani nevyťahuje, lebo groteskné je to aj bez akéhokoľvek komentára. Ako je toto všetko vôbec možné v krajine, ktorá sama sebe dáva prívlastok demokratická? Odpoveď nám dáva mozaika informácii z posledných dní... (pre mozaiku klik -> nadpis)

diskusia (3)   kto hlasoval  

Keď rozbíjačom opozície je opäť len Denník N

poslal(a): ficopada , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 19 dní  

martinpotocny.blog.sme.sk Martin Foto Potočný: "Do tragickej záhuby sa rúti KDH, odkedy sa Alojz Hlina vrhol Trubanovi do náruče v mene pre KDH nezmyselných a hlavne netaktických predvolebných rokovaní s tým jediným pre voličské jadro KDH neprijateľným opozičným lídrom (s povesťou klamára a drogového dílera) a jeho neprijateľnou hlavnou agendou (reg.partnerstiev). Ide o pascu. Dnes už sa zdá, že pascu dokonca úmyselne a dômyselne nastraženú SÚDr. Ivanom Štefunkom, ktorý je na rozdiel od Lojza skúseným politickým stratégom a dobre mohol vedieť, aké to bude mať následky... Ale aj ak by to náhodou v júli 2019 nikto zo zainteresovaných "nemohol vedieť", dnes už to musí vidieť aj malé dieťa. KDH z 8% už nezvratne spadlo na 6% a pri aktuálnom nástupe nových strán Kisku, Ha-ra-Bin-Ladin-a a ďalšej priamej konkurencie, ktorá sa nenápadne chystá (predvolebnej koalície SNS s Kuffovou KDŽP), už viac nebude tej sily, ktorá by pád KDH mohla zastaviť. Kapitán Hlina nasmeroval cez leto parník KDH plnou parou do mimoparlamentných vôd a dodnes pevnou rukou drží ustálený kurz. Rady od vlastných námorníkov, rady od vlastných kapitánov vo výslužbe a aj dobre mienenú radu kapitána sesterského parníku vytrvalo ignoruje. On je predsaj kapitánom, on je hrdinom, on jediný najlepšie vie... Zaujímavé bude sledovať, ako sa kapitán (zatiaľ hrdina) zachová 1.marca 2020, keď už bude potopenie parníku nezvratné."

diskusia (54)   kto hlasoval  

Alojz Hlina. Kat, či spasiteľ KDH?

poslal(a): matiko , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 19 dní  

jozefs.blog.pravda.sk Prvá strana v ktorej Alojz Hlina pôsobil bola SMD (Strana Mladých Demokratov), ktorú sám založil v roku 1998. O aktivitách tejto strany toho na internete už veľa nenájdete. Tých pár zmienok o Alojzovi Hlinovi a SMD z obdobia deväťdesiatych rokov je však veľmi zaujímavých. Pán Hlina už v tom čase rád protestoval a to aj ako člen politickej strany. 20 júla 2001 zobral so svojimi kolegami parlament útokom a porozbíjal na schodoch parlamentu fľaše z rôznych alkoholických nápojov. Týmto spôsobom protestovali proti novele zákona, ktorá povoľovala reklamu na alkohol. Závažnejšie informácie na svojom blogu uverejnil poslanec za stranu SME RODINA Milan Krajniak. Pán Krajniak tvrdí, že Alojz Hlina bol v minulosti obdivovateľ Vladimira Mečiara a jeho SMD dokonca zorganizovala verejnú akciu spolu s mládežníckou organizáciou HZDS a ministerstvom vnútra. .. po odchode z OĽaNO si pán poslanec založil vlastnú stranu, ktorú nazval Občania. Ako predseda svojej (už druhej) vlastnej strany pôsobil v parlamente až do skončenia mandátu. V roku 2015 ho prijali do poslaneckého klubu strany KDH v rámci projektu KDH+. Alojz Hlina sa teda narýchlo vzdal funkcie predsedu vo svojej vlastnej strane a vystúpil z nej. Následne už v apríli 2016 poslal prihlášku do KDH s tým, že chce kandidovať v júnových voľbách na predsedu KDH. Pán Hlina voľby na predsedu nakoniec aj vyhral a to jednoznačným výsledkom už v prvom kole. Až čas však ukáže akú úlohu v strane má pán Hlina. Bude z neho spasiteľ a vytiahne stranu opäť na výslnie? Alebo bude z neho kat ako pán Frešo, ktorý úspešne zabezpečil, že o strane SDKU-DS sa bude písať už len v učebniciach dejepisu?

diskusia (1)   kto hlasoval  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ...1109 nasledujúce>>
 

Váš účet