Európska komisia zakáže postreky na poľné porasty, aby ochránila včely

poslal(a): PrecoPreto , do rubriky spoločnosť, odvtedy uplynulo: 1 hod. 11 min.  

aktuality.sk Na nebezpečenstvo látky upozornil v roku 2013 Európsky úrad pre bezpečnosť potravín.

diskusia   kto hlasoval  

Smrť Gauliedera vyšetrujú aj ako usmrtenie, aj ako obmedzovanie osobnej slobody

poslal(a): PrecoPreto , do rubriky spoločnosť, odvtedy uplynulo: 1 hod. 42 min.  

domov.sme.sk Františka Gauliedera našli v sobotu ráno mŕtveho.

diskusia   kto hlasoval  

19 fíglů, jak psát nadpisy, které upoutají pozornost

poslal(a): PatrikGajdos , do rubriky spoločnosť, odvtedy uplynulo: 16 hod.  

patrikgajdos.cz Jak by se vám líbilo zvýšit návštěvnost vašich článků a inzerátů o desítky, někdy i stovky procent? Stačí se pořádně zaměřit na jedinou věc, která se vejde na 1 řádek: Nadpis. Čte ho v průměru 5x více lidí než celý text. Pokud nevíte, jak na ně, mám řešení. Připravil jsem pro vás 19 fíglů, jak titulky zlepšit. Včetně přehledné infografiky.

diskusia   kto hlasoval  

Ako vlastne vyzerá čínsky komunizmus v praxi

poslal(a): POTVORA_JEDNA , do rubriky spoločnosť, odvtedy uplynulo: 17 hod.  

stan021.blog.pravda.sk Článok popisuje súčasný stav komunizmu v Čínskej Ľudovej Republike, pohľad vedca na čínsku spoločnosť.

diskusia   kto hlasoval  

Plánovanie rodičovstva. Na toto sa zamerajte

poslal(a): darkness , do rubriky spoločnosť, odvtedy uplynulo: 18 hod.  

familia.sk Snažíte sa o bábätko už rok, no stále sa vám nedarí otehotnieť? Spíte spolu aj trikrát do týždňa, no zatiaľ nič z toho? Nezúfajte! Existuje niekoľko osvedčených trikov, ktoré vám pomôžu k počatiu vášho vytúženého bábätka!

diskusia   kto hlasoval  

Život ohrozujúce stavy: Kedy bezodkladne ísť do nemocnice?

poslal(a): slovenskypacient.sk , do rubriky spoločnosť, odvtedy uplynulo: 1 deň 1 hod. 55 min.  

slovenskypacient.sk Už sa vám stalo, že ste nevedeli, či ste zdravý, alebo chorý? Či stačí zájsť k lekárovi zajtra, alebo by ste mali ihneď bežať do nemocnice? Vysvetlíme vám, kedy bezodkladne vyhľadať lekársku pomoc.

diskusia   kto hlasoval  

Hospodárske noviny: Michal Kováč ml. je zapojený do podvodu za 32 miliónov eur

poslal(a): nattaly , do rubriky spoločnosť, odvtedy uplynulo: 1 deň 21 hod.  

postoj.sk Podvod za 32 miliónov eur na taiwanskej burze, do ktorého bol podľa denníka HOSPODÁRSKE NOVINY nepriamo zapojený aj slovenský diplomat Michal Kováč ml., nebude mať na slovenskej strane následky.

diskusia   kto hlasoval  

Keňa vyzýva Európu na prijatie Somálčanov. Chce prerozdeliť bremeno migrácie

poslal(a): chillipouke , do rubriky spoločnosť, odvtedy uplynulo: 2 dni  

aktualne.atlas.sk "Musíme si rozdeliť bremeno migračnej krízy," vyhlásil kenský minister vnútra Joseph Nkaissery na stretnutí v Nairobi.

diskusia   kto hlasoval  

Howard Kainz: Ako by sme mohli obmedziť potraty v USA a čo potom

poslal(a): clintoncha , do rubriky spoločnosť, odvtedy uplynulo: 2 dni  

postoj.sk USA by mali aspoň nasledovať európsku prax a obmedziť potraty na prvý trimester. Stiahli by sa tak z popredných miest zoznamu najliberálnejších krajín na svete v tejto téme. Vzhľadom na zmeny, ktoré sa udiali v dôsledku zvolenia prezidenta D. Trumpa, nie je úplne nepredstaviteľné, že by v nasledujúcich pár rokoch mohol prísť zákaz potratov, prípadne ich veľké obmedzenie. Ak bude schválená nominácia N. Gorsucha na Najvyšší súd a na program súdu sa dostane významný „testovací“ prípad spochybňujúci platnosť rozhodnutia v prípade Roová verzus Wade, azda by sa toto rozhodnutie z roku 1973 dalo zvrátiť. Toto rozhodnutie sa automaticky stalo zákonom v tejto krajine, hoci nikdy neprešlo zákonodarným procesom.

diskusia   kto hlasoval  

Kresťania upozorňujú petíciou na rozpor ĽSNS s vierou

poslal(a): ficovzlepenec , do rubriky spoločnosť, odvtedy uplynulo: 2 dni  

webnoviny.sk Kresťanské Spoločenstvo Ladislava Hanusa organizuje petíciu proti strane Mariána Kotlebu Ľudová strana Naše Slovensko. Pod petíciu sa zatiaľ podpísalo takmer 500 signatárov z radov kresťanskej spoločnosti. Petíciou chcú vyjadriť presvedčenie, že strana Kotleba Ľudová strana Naše Slovensko má program, konanie a rétoriku, ktoré nie sú v súlade s kresťanskou vierou. Pod petíciou je napríklad podpísaný spisovateľ Daniel Hevier, bývalý disident František Mikloško, herec Štefan Bučko, ale aj viacero aktivistov a novinárov.

diskusia   kto hlasoval  

Prečo chceme zakázať potraty? Desať a jeden dôvod

poslal(a): ficovzlepenec , do rubriky spoločnosť, odvtedy uplynulo: 2 dni  

dennikn.sk "Som doktor Bernard N. Nathanson, posledný žijúci spoluzakladateľ NARAL, propotratovej organizácie, ktorú sme založili v New York City koncom 60. rokov 20. storočia. Založili sme ju, aby sme rozšírili propotratovú mentalitu po celej krajine. Jednou z našich stratégií, ktorými sme chceli zmiasť ľudí, bolo popieranie faktu, o ktorom sme všetci vedeli - umelý potrat zabíja existujúcu ľudskú bytosť. Toto bola najväčšia chyba môjho života a najväčšia chyba dejín nášho národa (USA)." B. N. Nathanson, je bývalým potratárom, ktorý osobne vykonal 5 000 umelých potratov a bol riaditeľom kliniky, kde sa počas jeho funkcie vykonalo cez 60 000 aborcií. V 60. rokov 20. storočia inicioval legalizáciu umelých potratov v USA.

diskusia   kto hlasoval  

Aj farmaceuti majú právo na výhradu svedomia

poslal(a): ficovzlepenec , do rubriky spoločnosť, odvtedy uplynulo: 2 dni  

hfi.sk Predstavte si, že pracujete v obchode s hračkami. Jedného dňa sa na pultoch vášho obchodu objaví hračka, ktorá je nebezpečná. Ak sa s ňou dieťa bude hrať, zomrie. Príde zákazníčka a chce hračku pre svojho synčeka. Nenechá sa však nijako odradiť a trvá na tom, že hračku synovi kúpi. Predali by ste jej ju? Podobnú dilemu reálne riešia mnohí farmaceuti. Šli na školu preto, aby pomáhali chrániť život a zdravie ľudí. Ale v lekárni, kde pracujú, sú na predaj aj prostriedky, ktoré sú veľmi nebezpečné. Zabraňujú počatiu, no ak žena počne, zabraňujú, aby sa dieťa uhniezdilo v maternici, v dôsledku čoho zomrie.

diskusia   kto hlasoval  

Ako sa Nesrovnal vysmial petičiarom

poslal(a): MichalSD , do rubriky spoločnosť, odvtedy uplynulo: 2 dni  

dragan.blog.sme.sk Za minulý rok udelil súhlas pre 2 kasína a 87 prevádzok s hazardom.

diskusia (2)   kto hlasoval  

Pesticidy lidstvo nenasytí, míní OSN. Firmy viní z neetického jednání

poslal(a): PrecoPreto , do rubriky spoločnosť, odvtedy uplynulo: 2 dni  

zpravy.idnes.cz Nejnovější zpráva OSN tvrdě kritizuje producenty pesticidů. Tvrdí, že využití chemických látek není bezpodmínečně nutné pro udržení produkce potravin. Výrobci těchto látek podle OSN používají agresivní a neetické marketingové strategie. Zkreslují také některá fakta o zhoubném působením pesticidů na lidské zdraví.

diskusia   kto hlasoval  

Shopoholizmus — závislosť od nakupovania

poslal(a): slovenskypacient.sk , do rubriky spoločnosť, odvtedy uplynulo: 2 dni  

slovenskypacient.sk Nakupovanie je súčasťou každodenného života. Niektorí z nás to považujú za nutné zlo, iní pri tom zažívajú príjemné pocity – užívajú si to ako relax. Čo keď sa však z tejto bežnej aktivity vyvinie nutkavá potreba, ktorá človeka poháňa, aby dané správanie zopakoval zas a znova?

diskusia   kto hlasoval  

Právna poradňa: Zmluvná pokuta

poslal(a): zaujimavosti , do rubriky spoločnosť, odvtedy uplynulo: 3 dni  

zaujimavosti.net Zmluvná pokuta je dohodou určená peňažná suma, ktorú je zmluvná strana povinná zaplatiť druhej zmluvnej strane pre prípad porušenia povinnosti vyplývajúcej z príslušnej zmluvy. Jej úpravu možno nájsť predovšetkým v ustanoveniach § 544 až § 545a Občianskeho zákonníka a v ustanoveniach § 300 až § 302 Obchodného zákonníka.

diskusia   kto hlasoval  

Naše školstvo výrazne zaostáva. S cudzinou sa radšej neporovnávajme

poslal(a): corunowo , do rubriky spoločnosť, odvtedy uplynulo: 3 dni  

aktualne.atlas.sk Málo peňazí, nízke platy učiteľov, chýbajúce škôlky, zhoršujúce sa výsledky, diskriminácia rómskych detí či prestarnutí pedagógovia. Aj taký je obraz slovenského školstva podľa medzinárodného hodnotenia Európskej komisie (EK). Jedným z najväčších problémov je podľa Bruselu nedostatočné financovanie nášho školstva. V roku 2014 dosiahli verejné výdavky na vzdelávanie len 4,1 percenta HDP, zatiaľ čo priemer EÚ bol 4,9 percenta. Okrem slabých investícií do školstva EK upozornila aj na nízke platy učiteľov.

diskusia   kto hlasoval  

Školám chýbajú učitelia i kuchárky. Rezort avizuje stovky voľných miest

poslal(a): corunowo , do rubriky spoločnosť, odvtedy uplynulo: 3 dni  

ta3.com Niektorí riaditelia stále riešia problém s nedostatkom učiteľov. V školstve je v súčasnosti približne 200 voľných pracovných miest.

diskusia   kto hlasoval  

Učitelia sú znepokojení: Právo detí na vzdelanie začína byť ohrozené

poslal(a): corunowo , do rubriky spoločnosť, odvtedy uplynulo: 3 dni  

topky.sk Slovenská komora učiteľov je znepokojená tým, ako vláda SR ohrozuje napĺňanie základného ústavného práva detí a mládeže a práva na rovný prístup k vzdelávaniu.

diskusia   kto hlasoval  

Útok v Londýne očami reportéra TV JOJ Rasťa Striška

poslal(a): newsman2 , do rubriky spoločnosť, odvtedy uplynulo: 3 dni  

noviny.sk Redaktor televízie JOJ Rasťo Striško je spolu s kameramanom Tomášom Szabom priamo v Londýne. Od obeda mapujú situáciu v britskej metropole. Tu v stredu vyčíňal útočník, ktorý zabil 3 ľudí. Sám prišiel o život.

diskusia   kto hlasoval  

Kukačka v podnájmu

poslal(a): vanice , do rubriky spoločnosť, odvtedy uplynulo: 3 dni  

sarkavanova.blog.idnes.cz Chcete mít o zábavu postaráno a ze života peklo? Nasaďte solidní cenu za pronájem a nastěhujte si do domu matku samoživitelku se šesti dětmi a smečkou psů.

diskusia   kto hlasoval  

Nechala som synčeka, s vedomím, že ho nikdy neuvidím, tak sa aj stalo. RTVS...

poslal(a): kebynieco , do rubriky spoločnosť, odvtedy uplynulo: 3 dni  

omediach.com Dnes sa Kotlebovci a mnohé alternatívne weby snažia meniť históriu a tvrdia, že holokaust nebol. RTVS už niekoľko dní vysiela počas večerných Správ RTVS cyklus reportáží s príbehmi ľudí, ktorí prežili holokaust.

diskusia   kto hlasoval  

Bezdomovca transformovali na fešáka, keď to uvidel reagoval emotívne

poslal(a): svetkuriozit , do rubriky spoločnosť, odvtedy uplynulo: 4 dni  

svetkuriozit.sk Tento bezdomovec na uliciach španielskej Palmy žije už 25 rokov. Keď ho vzali do parády a prerobili mu vizáž, rozhodol sa, nech nechajú počas celej doby zakryté zrkadlo. Na konci zrkadlo odkryli a on nevedel udržať emócie. Teraz vraví, že mu to zmenilo nielen vzhľad, ale aj život. Pozrite sa na jeho neuveriteľnú prerábku.

diskusia   kto hlasoval  

Mečiar skončil, jeho duch ostáva

poslal(a): PrecoPreto , do rubriky spoločnosť, odvtedy uplynulo: 4 dni  

komentare.sme.sk Éra HZDS sa dávno skončila, jej nositelia a mečiarovskí právni experti sú však stále tu.

diskusia   kto hlasoval  

Prokuratúra sa už dva mesiace zoznamuje s Bašternákovým majetkom

poslal(a): PrecoPreto , do rubriky spoločnosť, odvtedy uplynulo: 4 dni  

domov.sme.sk Minimálny rozdiel medzi tým, čo Ladislav Bašternák vlastní, a jeho oficiálnymi príjmami, polícia odhaduje na 607-tisíc eur.

diskusia   kto hlasoval  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ...605 nasledujúce>>
 

Váš účet