Invektívny slovník predsedu SNS asi nejedného občana desí …

poslal(a): liliputinko , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 2 hod. 26 min.  

dennikn.sk Jeho pričasto jedovaté slová o opozícii chcú vyvolávať desy …

diskusia   kto hlasoval  

Disponujú štátne orgány SR odposluchmi Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej?

poslal(a): takotompotom , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 5 hod.  

zpravy.idnes.cz Rodiče novináře a jeho dívky poprvé promluvili. Zlatica Kušnírová „Měli strach. Povídala, že je odposlouchávají, že se bojí.“ „Nevěřím policii ani politikům. Byla to politická vražda a Martinku nezabili náhodou, ale proto, že by zůstal svědek. Ona všechny Jankovy články četla, radila mu s korekturami a věděla i o zákulisí. Věděla víc, než bylo v článcích. Kdyby chtěli zabít jen Janka, měli na to dost času,“ řekne Zlatica.

diskusia   kto hlasoval  

Pellegrini a Drucker sa chcú stretnúť s organizátormi Za slušné Slovensko

poslal(a): takotompotom , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 6 hod.  

dennikn.sk Premiér a minister Drucker povedali, že zrejme budúci týždeň sa s vami stretnú. Kto to inicioval? To išlo od nich. My sme sa o tom dozvedeli z médií. Potom nám volal poradca pána Druckera a ospravedlňoval sa nám, že nám to nestihli predtým povedať. Netuším a ani ostatní nevedia, čo je účelom stretnutia. Neprišla nám žiadna oficiálna pozvánka. A to je otázka: máme sa stretnúť, aby sa s nami mohli odfotiť? Keď sme šli za pánom prezidentom Kiskom, bolo úplne jasné, prečo tam ideme. Chceli sme ho ako hlavu štátu informovať, prečo sme to robili a čo budeme robiť ďalej. Ale tu neviem, prečo sa s nami chcú stretnúť, čakáme na vysvetlenie. Dôležitejšie ako stretávanie sa s nami teraz je, aby začali robiť systémové zmeny, lebo sa nemôžu tváriť, že nie sú nachystané. Je tu veľa iniciatív, ktoré sú tu roky a majú zmeny pripravené. Pôjdete na to stretnutie? Zatiaľ neviem, čo má byť jeho obsahom. ..A pán Pellegrini sa musí snažiť o obnovenie dôvery vo vládu. Môžeme im to zopakovať na stretnutí, ale oni to všetko vedia.

diskusia   kto hlasoval  

Matovič ukázal fotku zavraždených Jána a Martiny. Danko ho vyhodil

poslal(a): liliputinko , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 7 hod.  

aktuality.sk Danko svoje rozhodnutie zdôvodňoval tým, že Matovič nedodržiaval rokovací poriadok parlamentu. Podľa neho nemôže používať audiovizuálne pomôcky. Matovič viackrát počas svojho prejavu ukázal fotografiu zavraždeného novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. Audiovizuálnou pomôckou si pritom počas piatkového rokovania pomohol aj predseda vlády Peter Pellegrini, keď ukazoval šparádlo.

diskusia   kto hlasoval  

Mama Martiny Kušnírovej: Bola to politická vražda!!!

poslal(a): liliputinko , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 7 hod.  

www1.pluska.sk „Bola to politická vražda a Martinku nezabili náhodou, ale preto, že by zostal svedok. Ona všetky Jankove články čítala, radila mu s korektúrami a vedela aj o zákulisí. Vedela viac, než bolo v článkoch,“ citovala stránka Zlaticu Kušnírovú.

diskusia   kto hlasoval  

V pondelok má byť pred parlamentom protest za nevyslovenie dôvery vláde

poslal(a): liliputinko , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 7 hod.  

dennikn.sk V pondelok má byť pred parlamentom protest za nevyslovenie dôvery vláde, stojí za ním aj spoluorganizátor protikorupčných pochodov Dávid Straka. „Novej vláde nedôverujeme a žiadame predčasné voľby,“ vyhlasujú. „Ku predčasným voľbám sa chceme dopracovať dvoma alternatívami: 1. tlačením na poslancov, aby nevyslovili dôveru vláde, alebo 2. zbieraním podpisov pod petíciu za referendum o predčasných voľbách (referendum by sa pravdepodobne uskutočnilo spolu s komunálnymi voľbami, aby malo dostatočnú 50 percentnú účasť). Podpísať sa budete môcť priamo na demonštrácií.

diskusia   kto hlasoval  

Na oslavu 30. výročia Sviečkovej manifestácie príde Joachim Gauck

poslal(a): takotompotom , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 7 hod.  

teraz.sk Pri príležitosti osláv 30. výročia Sviečkovej manifestácie navštívi Slovenskú republiku v dňoch 25.- 26. marca 2018 bývalý prezident Spolkovej republiky Nemecko Joachim Gauck. TASR o tom informovala Henrieta Hajtová z tlačového oddelenia Kancelárie prezidenta SR. "Spoločne s prezidentom Andrejom Kiskom položia vence k Pamätníku sviečkovej manifestácie a vystúpia s príhovorom na slávnostnom koncerte pri príležitosti 30. výročia tejto významnej udalosti," uviedla Hajtová. Návšteva Joachima Gaucka na Slovensku sa podľa nej nesie v duchu boja za slobodu a demokraciu a je zároveň prejavom vynikajúcich slovensko-nemeckých vzťahov.

diskusia   kto hlasoval  

Ľudia opäť vyšli do ulíc, v Bratislave bol tichý pochod, prišlo vyše 25-tisíc ľudí

poslal(a): takotompotom , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 8 hod.  

postoj.sk V desiatkach slovenských miest pokračovali protesty. V Bratislave zorganizovali študenti tichý pochod. V Bratislave nahradil pôvodne plánovaný protest tichý pochod, ktorý zorganizovali študenti vysokých škôl. Podľa prvých odhadov sa na ňom zúčastnilo viac ako 25-tisíc ľudí. Tí sa presunuli zo Šafárikovho námestia na Námestie SNP, kde po krátkom príhovore organizátorov zaspievali hymnu a zapálili sviečky na pamiatku Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej. V závere začali skandovať ľudia heslo „voľby“, po opakovanej výzve organizátorov sa dav začal rozchádzať.

diskusia   kto hlasoval  

Pellegrini tlačil na štátne úľavy pre J&T v čase, keď od nich kupoval byt

poslal(a): jmke , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 8 hod.  

dennikn.sk Prichádza ako vľúdna tvár Smeru, ktorá má vládu očistiť od podozrení z korupcie, klientelizmu a kontaktov s mafiou. Nový premiér Peter Pellegrini však do úradu nastúpil s vážnym podozrením z konfliktu záujmov.Ešte na jeseň minulého roku totiž ako vicepremiér verejne a proti vôli veľkej časti obyvateľov a samosprávy Bratislavy obhajoval štátnu podporu pre developerské projekty firiem J&T a HB Reavis – v čase, keď od skupiny J&T kupoval luxusný byt.

diskusia   kto hlasoval  

Vladimír Palko a Peter Jašek: 30. výročie sviečkovej manifestácie

poslal(a): takotompotom , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 8 hod.  

radioaktual.sk Talkshow Zuzany Martinákovej 23.3.2018. Hostia: Vladimír Palko - vysokoškolský pedagóg, bývalý minister vnútra, bývalý poslanec, účastník Sviečkovej manifestácie. Peter Jašek - riaditeľ sekcie vedeckého výskumu Ústavu pamäti národa Téma: 30. výročie sviečkovej manifestácie. Požiadavky Sviečkovej manifestácie boli tri. Jedna sa týkala obsadenie uprázdnených biskupských stolcov, to bola požiadavka pre katolíkov, náboženská sloboda bola požiadavka pre všetkých kresťanov a tretia požiadavka bola o dodržiavaní ľudských a občianskych práv pre všetkých občanov. Aj preto sa Sviečková manifestácia stala už teraz po niekoľkých desaťročiach zjednocujúcou udalosťou.

diskusia   kto hlasoval  

Pellegrini tlačil na štátne úľavy pre J&T v čase, keď od nich kupoval byt

poslal(a): liliputinko , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 9 hod.  

dennikn.sk Ešte ako vicepremiér kúpil byt od finančnej skupiny za zhruba 400-tisíc v jednom z najdrahších bytových domov na Slovensku.

diskusia   kto hlasoval  

Na zrušený protest v Bratislave prišlo 25-tisíc ľudí

poslal(a): liliputinko , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 11 hod.  

youtube.com Ľudia sa nenechali opiť rožkom vznikom Pellegriniho vlády.

diskusia   kto hlasoval  

Pastirčák: Sme krajinou predstierania. Predstiera sa vyšetrovanie zločinov aj...

poslal(a): liliputinko , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 11 hod.  

dennikn.sk Lož narazila na pravdu, vraždou sa ju pokúsila odstrániť, a z temnoty zla zažiarilo svetlo obete.

diskusia   kto hlasoval  

O tom, že na východe nič nie je, nehovorí Fico, ale ľudia

poslal(a): Martin Belej , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 12 hod.  

presov.korzar.sme.sk Návšteva východu nie je disciplína z faktoru strachu. Koluje legenda o temnom ničom.

diskusia   kto hlasoval  

Mikloško: Sviečková manifestácia oslovila celú slovenskú spoločnosť

poslal(a): takotompotom , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 22 hod.  

postoj.sk Bol to okamih pochopenia, že sa nemožno pohybovať len v úzko vymedzenom priestore náboženstva, ale je potrebné osloviť celú slovenskú spoločnosť. Rozhodli sme sa pre nenásilný pokojný protest s horiacimi sviečkami v ruke a zároveň sme si stanovili tri požiadavky protestu, ktoré boli aj kresťanské a aj všeľudské," uviedol Mikloško v súvislosti s požiadavkami na občiansku slobodu, náboženskú slobodu a slobodné menovanie biskupov. Mikloško tiež priznal, že 10 000 ľudí, ktorí sa na Hviezdoslavovom námestí a v jeho okolí na Sviečkovej manifestácii znapokon zišlo, nikto z organizátorov nečakal. Skôr sa hovorilo o pár desiatkach ľudí, ktorých polícia poľahky zadrží. "Uvedomte si, že v čase komunistických represálií a bezprávia bola účasť na takomto zhromaždení osobnou drámou a existenčnou otázkou.

diskusia   kto hlasoval  

Danko mi povedal, že dostanem, hovorí Ďuriš Nicholsonová. Šéf SNS tvrdí, že je to...

poslal(a): liliputinko , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 23 hod.  

dennikn.sk Po tom, ako dal Andrej Danko vykázať lídra Igora Matoviča zo sály, sa vraj predseda parlamentu vyhrážal podpredsedníčke parlamentu. Šéf SNS obvinenia odmieta.

diskusia   kto hlasoval  

Danko sa pustil do Nicholsonovej: Len pokračujte, a aj vy dostanete

poslal(a): newsman2 , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 1 deň 20 min.  

noviny.sk Po tom ako prišiel Igor Matovič do konfliktu s Andrejom Dankom na pôde Národnej rady, uviedla Lucia Nicholsonová na svojom facebookovom profile, že sa Danko obrátil aj na ňu. Podľa jej slov od nej chcel, aby stále, keď Matovič vstúpi do rokovacej sály, prerušila rokovania.

diskusia   kto hlasoval  

Matovič: Zločineckú chobotnicu premaľovali a ďalej sa ľuďom škeria do očí

poslal(a): liliputinko , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 1 deň 2 hod. 35 min.  

youtube.com Matovič o Pellegriniho vláde.

diskusia   kto hlasoval  

Celé Slovensko protestuje, Bratislavou napriek zrušenej akcii pochodovalo 25-tisíc...

poslal(a): liliputinko , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 1 deň 2 hod. 38 min.  

dennikn.sk Protesty sa konajú vo viac ako tridsiatich slovenských a viac ako desiatich zahraničných mestách.

diskusia   kto hlasoval  

Pellegrini: Som autonómny, môj mandát však závisí od podpory Danka, Bugára a Fica

poslal(a): liliputinko , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 1 deň 4 hod.  

youtube.com Braňo Závodský sa rozprával so šiestym predsedom vlády a podpredsedom strany Smer-SD, Petrom Pellegrinim.

diskusia   kto hlasoval  

Pellegriniho prvá personálna výmena: Kancelárii premiéra bude šéfovať Ficov bratranec

poslal(a): liliputinko , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 1 deň 5 hod.  

topky.sk Peter Pellegrini sa ujal funkcie premiéra a má za sebou prvé vystúpenie v parlamente a účasť v Bruseli. Väčšie personálne zmeny na Úrade vlády SR síce zatiaľ neplánuje, no vezme si so sebou nového šéfa úradu Rastislava Rybanského, bratranec expremiéra Roberta Fica.

diskusia   kto hlasoval  

SMK: Bugár sa zachoval hanebne

poslal(a): liliputinko , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 1 deň 6 hod.  

slovensko.hnonline.sk Menyhárt sa ohradil voči konaniu strany Bélu Bugára. "Chceme sa ohradiť voči tomu, aby na základe hanebného správania Bélu Bugára, brali všetkých Maďarov na Slovensku ako zradcov a klamárov. Aby nás onálepkovali podľa neho. SMK ponúka slušnejšiu alternatívu pre Maďarov na Slovensku," dodal.

diskusia   kto hlasoval  

Danko nechal vykázať Matoviča kvôli fotke zavraždeného Janka a Martinky

poslal(a): liliputinko , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 1 deň 6 hod.  

dennikn.sk Predseda parlamentu Danko nechal vykázať Matoviča z rokovacej sály parlamentu. Dôvodom bolo, že ho viackrát upozornil, aby nepoužíval v sále vizuálnu pomôcku. Matovič sa zapojil do rozpravy a pri vystúpení mal fotografiu zavraždeného Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej.

diskusia   kto hlasoval  

Matovič: Je tu niekoľko desiatok nezvestných ľudí, ktorí boli prepojení na firmy...

poslal(a): liliputinko , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 1 deň 6 hod.  

domov.sme.sk Matovič uviedol, že mu viacerí policajti hovorili o niekoľkých desiatkach nezvestných ľudí, ktorí boli prepojení na firmy blízke Smeru.

diskusia   kto hlasoval  

Matovič v rozprave poslancom ukazuje fotografiu Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej

poslal(a): liliputinko , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 1 deň 6 hod.  

dennikn.sk Matovič poslancom vlády hovorí, že sú za smrť novinára zodpovední, lebo kryjú zlo. „Budete rovnako arogantní ako doteraz, jediný rozdiel bude ten, že pán premiér bude mať dve jamky a pán minister vnútra bude pohľadnejší ako Kaliňák. Pľujete do očí pozostalým.“

diskusia   kto hlasoval  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ...1762 nasledujúce>>
 

Váš účet