Zuzana Kepplová: Večný kandidát Mikloško. A prečo ním zostane

poslal(a): liliputinko , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 17 min.  

komentare.sme.sk František Mikloško ukázal, že kandidatúru si nikým nedá vziať. Zdá sa, že on ani tak nechce byť prezidentom – skúšal dvakrát – ako si veľmi praje byť kandidátom.

diskusia   kto hlasoval  

Italské kostely se otevírají odmítnutým běžencům. Těch je půl milionu

poslal(a): liliputinko , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 1 hod. 9 min.  

zpravy.idnes.cz Zpřísnění imigračních pravidel v Itálii rozhořčilo římskokatolickou církev, která chce odmítnutým žadatelům o azyl pomoci. Migrantům totiž hrozí vyhození na ulici. Je ale otázkou, zda to bude stačit. Odhaduje se, že potřebných bude kolem půl milionu. Mnoha věřícím navíc není tato vstřícnost po chuti, naopak zpřísnění vítají.

diskusia   kto hlasoval  

Kiska: Rok 2018 možno politickými udalosťami prirovnať k roku 1998

poslal(a): liliputinko , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 3 hod.  

aktuality.sk „Keď sa začínal tento rok, všetci sme skutočne očakávali, že to bude v prvom rade rok osláv. Žiaľ, realita bola iná. Smrť Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej absolútne zmenili tento rok. A tento rok sa asi historicky zapíše k roku 1998,“ skonštatoval Kiska. Myslí si, že práve v roku 1998 a rovnako aj v roku 2018 museli krajina a občania zabojovať o základné princípy demokracie, o slušnosť, spravodlivosť. „V roku 1998 sa ukončila vláda Vladimíra Mečiara a tento rok 2018 sa bude takisto spájať s ukončením vlády Roberta Fica,“ podotkol prezident.

diskusia   kto hlasoval  

Andrej Kiska sa chce podieľať na zostavení novej vlády: Kedy sa dozvieme, čo plánuje?

poslal(a): liliputinko , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 3 hod.  

www1.pluska.sk Prezident Andrej Kiska naznačil, že skôr ako mu skončí mandát prezidenta nebude hovoriť o svojej politickej budúcnosti. Povedal len, že sa chce podieľať na zostavení novej slušnej vlády.

diskusia   kto hlasoval  

Prezident Kiska: Lajčáka ponížili, lebo nechcel spoza plota či pece pokrikovať

poslal(a): liliputinko , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 3 hod.  

topky.sk „Nerozumiem, prečo parlament a vláda tak ponížili ministra zahraničných vecí. Minister nechcel veľa. Chcel, aby niekto zastupoval Slovensko na samite OSN, aby predniesol všetky naše pripomienky, ktoré parlament ústavnou väčšinou schválil. To bola jeho jediná požiadavka,“ poznamenal Kiska.

diskusia   kto hlasoval  

František Mikloško: Nebudem kartou kortešačky medzi politickými stranami

poslal(a): metodicka , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 3 hod.  

postoj.sk Vyhlásenie predsedu KDH Alojza Hlinu týkajúce sa prezidentských volieb o pripravenosti rokovať s víťazom primárok medzi Veronikou Remišovou a Františkom Mikloškom je vzdušný zámok. Označuje ho tak samotný Mikloško, nezávislý kandidát na prezidenta, ktorý zdôrazňuje, že Hlina „nedisponuje ani ním, ani Remišovou, političkou OĽaNO“. Mikloško vo svojom vyhlásení priznáva, že má osobnú podporu mnohých funkcionárov KDH a že by mu bolo cťou, ak by ho hnutie na funkciu prezidenta podporilo oficiálne. „No nebudem sa ako nezávislý prezidentský kandidát zúčastňovať ako karta kortešačky medzi politickými stranami“ "V politike sa pohybujem takmer 30 rokov, ale s takýmto komickým vyhlásením som sa za ten čas ešte nestretol"

diskusia   kto hlasoval  

Prezident Kiska: Parlament i vláda ponížili Lajčáka

poslal(a): liliputinko , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 6 hod.  

aktuality.sk Na margo pôvodne podanej demisie prezident uviedol, že celú vec považuje za uzatvorenú a viac sa k nej nebude vyjadrovať.

diskusia   kto hlasoval  

Medzitým u pápeža

poslal(a): liliputinko , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 6 hod.  

zomri.online Kiska u pápeža.

diskusia   kto hlasoval  

Mikloško kritizuje KDH, Hlinov návrh je podľa neho nereálnym vzdušným zámkom

poslal(a): metodicka , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 8 hod.  

domov.sme.sk Prezidentskému kandidátovi Františkovi Mikloškovi by bolo cťou, keby ho Kresťanskodemokratické hnutia (KDH) na funkciu prezidenta podporilo, no nebude sa ako nezávislý prezidentský kandidát zúčastňovať "kortešačky" medzi politickými stranami. "V politike sa pohybujem takmer 30 rokov, ale s takýmto komickým vyhlásením som sa za ten čas ešte nestretol. Návrh Alojza Hlinu je vzdušným zámkom. Alojz Hlina nedisponuje Veronikou Remišovou ako političkou strany OĽaNO, ani mnou ako nezávislým kandidátom," povedal Mikloško.

diskusia   kto hlasoval  

Hmla prichádza z KDH: Hlina chce primárky Mikloška s neexistujúcou kandidátkou

poslal(a): metodicka , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 8 hod.  

postoj.sk Podľa Hlinu v nich hrozí, že sa do druhého kola môže dostať kandidát Smeru-SD alebo Slovenskej národnej strany a Štefan Harabin. "A povedzme si pravdu, toto by bolo naozaj sociologicky zničujúce pre našu spoločnosť. My sme si vedomí našej zodpovednosti, a preto sme pripravili návrh v rámci našich možností," uviedol. "KDH je pripravené rokovať s víťazom primárnych volieb, ktorý by vzišiel zo zápasu medzi Veronikou Remišovou a Františkom Mikloškom," uviedol Župa. Ak by k tomu nedošlo, tak strana v prvom kole prezidentských volieb podporí kandidáta s podporou opozície, ktorý má najväčšiu šancu dostať sa do druhého kola. "Avšak za predpokladu, že dôjde k dohode medzi ním a KDH v kultúrno-etických otázkach," doplnil.

diskusia   kto hlasoval  

Poslanci si prilepšia o tisíc eur, dôchodcovia ani nie o desať

poslal(a): napisali , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 9 hod.  

napisali.sk Poslanci sa rozhodli, že si pridajú, mesačne pôjde o viac ako tisíc eur. Pridali aj dôchodcom, tým sa dôchodky navýšia ani nie o 10 eur.

diskusia   kto hlasoval  

Korupcia, manipulácia médií, sprenevera: Ani v Svätej zemi to s premiérom...

poslal(a): liliputinko , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 9 hod.  

plus7dni.pluska.sk Korupcia neprekvitá len v rozvojových a postkomunistických krajinách. Celkom dobre sa jej darí aj vo vyspelých demokraciách či dokonca vo Svätej zemi. Benjamin Netanjahu čelí obvineniam z korupcie, konfliktu záujmov a manipulácie s médiami. Odstúpiť sa však nechystá.

diskusia   kto hlasoval  

Hlina chce primárky medzi Mikloškom a Remišovou, hoci tá neohlásila kandidatúru

poslal(a): liliputinko , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 9 hod.  

slovensko.hnonline.sk KDH nepostaví vlastného kandidáta na prezidenta. KDH chce rokovať s víťazom primárnych volieb, ktorý by vzišiel zo súboja medzi Veronikou Remišovou a Františkom Mikloškom.

diskusia   kto hlasoval  

Na podporu migrace. Tisíce lidí ve Vídni a v Římě demonstrovaly proti svým vládám

poslal(a): liliputinko , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 12 hod.  

echo24.cz Tisíce lidí v sobotu demonstrovaly ve Vídni a v Římě proti vládám, jejich součástí jsou pravicoví populisté. Demonstranti kritizovali především restriktivní migrační politiky rakouské a italské vlády. V rakouské metropoli se demonstrace konaly při příležitosti prvního výročí vzniku rakouské vládní koalice lidovců (ÖVP) kancléře Sebastiana Kurze a protiimigračních svobodných (FPÖ) Heinze-Christiana Stracheho.

diskusia   kto hlasoval  

Tisíce ľudí protestovali v Ríme proti zákonu, ktorý uľahčuje vyhosťovanie migrantov

poslal(a): liliputinko , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 12 hod.  

dennikn.sk Tisíce ľudí protestovali v Ríme proti novému zákonu, ktorý uľahčuje vyhosťovanie migrantov. Dekrét, schválený parlamentom 28. novembra, obmedzuje aj povolenia na pobyt v krajine.

diskusia   kto hlasoval  

Spomíname na Alexandra Solženicyna – a stále sa od neho učíme

poslal(a): JozefViskup , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 12 hod.  

postoj.sk 11. decembra bolo 100. výročie narodenia Alexandra Solženicyna,ruského autora,ktorého musíme radiť medzi najdôležitejších spisovateľov minulého storočia.Kresťania v USA ho už veľmi nepoznajú a ešte menej mu rozumejú.Solženicyn varoval Západ – v prednáške na Harvarde a v prejave pri preberaní Nobelovej ceny – že "slobodný svet" má svoje vlastné materialistické otroctvo.Tento proces je dnes oveľa ďalej,než bol počas Solženicynovho života.

diskusia   kto hlasoval  

Průzkum: Britové věří premiérce Mayové. Lepší dohodu o Brexitu nikdo nevyjedná,...

poslal(a): barely , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 19 hod.  

reflex.cz Pro pokračování jejího mandátu se vyslovilo celkem 40 procent dotázaných, proti bylo 34 procent a 26 odpovědělo, že neví

diskusia   kto hlasoval  

Cirkus Hlinu s Matovičom pokračuje dejstvom o primárkach na prezidenta

poslal(a): metodicka , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 22 hod.  

postoj.sk KDH hľadá zhodu pre spoločného konzervatívneho prezidentského kandidáta, uzniesla sa Rada hnutia. Kresťanskodemokratické hnutie nepostaví v prezidentských voľbách vlastného kandidáta aj preto, že si uvedomuje obrovskú zodpovednosť. "KDH je pripravené rokovať s víťazom primárnych volieb, ktorý by vzišiel zo zápasu medzi Veronikou Remišovou a Františkom Mikloškom,"

diskusia   kto hlasoval  

KDH nepostaví svojho kandidáta na prezidenta: Matovičov detektor nahradia primárky

poslal(a): metodicka , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 23 hod.  

domov.sme.sk Kresťanskodemokratické hnutie (KDH) nepostaví v prezidentských voľbách vlastného kandidáta aj preto, že si uvedomuje obrovskú zodpovednosť. "KDH je pripravené rokovať s víťazom primárnych volieb, ktorý by vzišiel zo zápasu medzi Veronikou Remišovou a Františkom Mikloškom," uviedol Župa.

diskusia   kto hlasoval  

Porošenko ohlásil historickú udalosť: Deň konečnej nezávislosti na Rusku

poslal(a): liliputinko , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 1 deň 1 hod. 32 min.  

hnonline.sk Vznikla nezávislá ukrajinská národná cirkev, čo je jedným z kľúčových bodov predvolebnej kampane prezidenta Petra Porošenka. "Tento deň vojde do dejín ako posvätný deň - deň konečnej nezávislosti na Rusku," vyhlásil podľa agentúry Reuters ukrajinský prezident pred tisíckami prívržencov.

diskusia   kto hlasoval  

Najslabšie pripravený kandidát Mistrík odmietol účasť v prezidentskej diskusii

poslal(a): metodicka , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 1 deň 2 hod. 41 min.  

youtube.com Prezidentská diskusia: Mikloško, Čaputová, Krajniak. Košické Hanusové dni 2018: Prezidentská diskusia s redaktorom Michalom Magušinom (.týždeň) o (nielen) prezidentských témach diskutovali Zuzana Čaputová (Progresívne Slovensko), František Mikloško (nezávislý kandidát) a Milan Krajniak (Sme Rodina).

diskusia   kto hlasoval  

Beblavý si strelil do nohy: Spolu podporila zberača trafík v SE, a.s. Mistríka

poslal(a): metodicka , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 1 deň 5 hod.  

postoj.sk Charakternosť a priamosť. To sú hodnoty, ktoré mimoparlamentnú stranu Spolu - občianska demokracia vedú k vyjadreniu sympatií voči prezidentskému kandidátovi Robertovi Mistríkovi.

diskusia   kto hlasoval  

Podporujeme Františka Mikloška v kandidatúre za prezidenta SR

poslal(a): takotompotom , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 1 deň 7 hod.  

istropolitan.sk Slovenský katolícky akademický spolok Istropolitan, podporuje Františka Mikloška v kandidatúre za prezidenta SR. V Istropolitane radíme Františka Mikloška medzi tzv. katolícke legendy. Informácia, že sa znovu rozhodol prijať kandidatúru na post prezidenta republiky, nás potešila. Sme presvedčení o tom, že obstojí aj ako prvý muž štátu. František je zároveň aj človekom priateľstva, svojím životom realizuje jeden z princípov, na ktorom stojí Istropolitan – „AMICITIA“, pod ktorým rozumieme bezvýhradné a nesebecké priateľstvo medzi nami na kresťanskom základe. Táto jeho cnosť – schopnosť budovať priateľstvo, stávať mosty, či už medzi ľuďmi alebo národmi – ho predurčuje na pôsobenie v Grasalkovičovom paláci. František, tešíme sa, že si výzvu osobností verejného života prijal. Veríme vo víťazstvo.

diskusia   kto hlasoval  

Charakter rozhoduje: Most by podľa Gála išiel opäť do koalície so Smerom a SNS

poslal(a): liliputinko , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 1 deň 8 hod.  

domov.sme.sk Napriek vražde novinára a jeho snúbenice, napriek únosu Vietnamca vládnym špeciálom, napriek desiatkam ďalsích káuz a koketovaniu Smeru a SNS s Ruskom, Most by iśiel do takejto koalície znovu.

diskusia   kto hlasoval  

Chatári po voľbách postupne ovládajú obce pri Domaši

poslal(a): clody123 , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 1 deň 9 hod.  

presov.korzar.sme.sk Model volieb z obce Kvakovce sa osvedčil aj v Bžanoch.

diskusia   kto hlasoval  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ...1904 nasledujúce>>
 

Váš účet