Mikloško: Smer dotiahol túto krajinu na pokraj katastrofy a morálneho nihilizmu

poslal(a): takotompotom , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 7 hod.  

tyzden.sk Mikloško: Vražda dvoch mladých ľudí bola obludná vec a nesmieme na ňu nikdy zabudnúť. Slovensko sa dnes nachádza v najväčšej politickej kríze za celých 30 rokov. Smer a SNS a žiaľ aj Most pri tom pritakáva. Smer dotiahol túto krajinu na pokraj katastrofy a morálneho nihilizmu. Smer musí odísť. Na druhej strane nemám dôveru ani k jednej politickej opozičnej strane v parlamente. Tá situácia je viac ako horšia. Opakujem, za 30 rokov od Novembra 89 sme neboli v takej krízovej situácii. Tento rok musíme oživiť myšlienky Novembra 89 a musíme sa pokúsiť zmeniť atmosféru, ale nielen u vládnych strán, ale aj u opozičných.

diskusia   kto hlasoval  

Keď sa Kočner vyhrážal Kuciakovi, minister Kaliňák reagoval posmešne

poslal(a): takotompotom , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 9 hod.  

aktuality.sk Keď sa vlani Marian Kočner vyhrážal Jánovi Kuciakovi, že bude hľadať špinu na neho aj na jeho rodinu, vtedajší minister vnútra s poloúsmevom na perách reagoval, že sa Kočner chce zaradiť ako ďalší novinár do nášho denníka. „To je to, čo robíte. To hľadanie špiny,“ povedal Robert Kaliňák. Po siedmich mesiacoch od vraždy Kuciaka a jeho snúbenice sú z tohto skutku obvinení štyria ľudia. Jeden z nich, Zoltán Andruskó, podľa Denníka N vypovedal, že vraždu si objednal práve Kočner.

diskusia   kto hlasoval  

Rok po vražde – čo sme sa dozvedeli o Slovensku. Skončíš ako Kuciak

poslal(a): takotompotom , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 9 hod.  

tyzden.sk Kto umožnil vraždu? Čo sme sa doteraz dozvedeli z vyšetrovania? Čo všetko sa za rok ukázalo o štáte, v ktorom žijeme? Ako vrátiť zdeformované Slovensko späť jeho občanom? Hostia: Boris Németh, fotograf, .týždeň. Juraj Šeliga, Za slušné Slovensko. Patrik Magdoško, farmár. Roman Kvasnica, advokát rodiny Martiny Kušnírovej. Zástupca farmárov Magdoško: Rokovanie na Úrade vlády bolo zo strany premiéra Pellegriniho PR akcia. 31:30 Farmára Magdoška prenasledujú na území Slovenskej republiky, ak niekde na Slovensku ide autom a zle zaparkuje, z cudzieho štátu - Lotyšska mu prišla sms, že zle parkuje, telefonuje, prejde cez dve čiary.. Obrátili ste sa na políciu? ..Som rekordér v počte obesených mačiek na mojom plote, stratil som rešpekt voči tomu, ja už to beriem tak, zabite ma.. Obrátil som na políciu raz v máji, keď prišiel chlap a povedal mi, že skončíš ako Kuciak, keď neprestaneš s tým čo robíš.. Nie som v tom sám, to sa dialo aj iným.. Tri generácie tu kľačali na zemi, pani ministerka Halo. Advokát Kvasnica: Toto je slovenská realita..všetka tá špina sa teraz vyplavuje von, aj tie agresívne formy tej špiny, ukazuje sa v akom rozklade je Slovenská republika. Dej mal pravdepodobne prebehnúť iným spôsobom, Jána Kuciaka mali uniesť a zavraždiť.

diskusia   kto hlasoval  

Obvinenie naberá na obrátkach: Kiska zverejnil status o tom, ako sa mu mal Fico...

poslal(a): liliputinko , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 11 hod.  

topky.sk Prezident Andrej Kiska dnes vo svojom profile na facebooku zverejnil obsiahly status s názvom "Fakty o vyhrážkach Roberta Fica". V ňom chronologicky vysvetľuje, ako a kedy malo prísť k vyhrážkam zo strany bývalého premiéra v súvislosti s jeho kandidatúrou na ústavného sudcu. NAKA vzniesla obvinenie v kauze uplatnenia neoprávnenej vratky DPH, týkajúcej sa peňazí na Kiskovu prezidentskú kampaň. Kiska na včerajšej tlačovke uviedol, že toto obvinenie je pomsta Roberta Fica.

diskusia   kto hlasoval  

Talianska novinárka zistila, že Ficova obhajoba kauzy telefonátu s Vadalom je deravá

poslal(a): takotompotom , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 12 hod.  

aktuality.sk Talianska novinárka tvrdí, že prokuratúra nepotvrdila Ficovu obhajobu. Talianska novinárka Maria Grazia Mazzola, ktorá nedávno zverejnila fotografie zo sledovania Jána Kuciaka, pre Aktuality.sk potvrdila, že talianska prokuratúra o žiadnom dementovaní správy o telefonáte nevie. Novinárka naopak predpokladá, že sa skôr dajú očakávať ďalšie odhalenia. „Neexistuje nijaká oficiálna písomná informácia o dementovaní predtým uvedených skutočností zo strany Prokuratúry mesta Reggio Calabria (Procura di Reggio Calabria) a ani Taliansky štátny prokurátor pre boj proti mafii (Procuratore Nazionale Antimafia) Cafiero De Raho nedementoval existenciu predmetného zachyteného telefonátu. Keď je v Taliansku vedené vyšetrovanie, nie je možné, aby prokuratúra robila vyhlásenia v tomto zmysle. A Vadalovci sú v Taliansku vyšetrovaní už dlhšiu dobu.”

diskusia   kto hlasoval  

Rebel zo Smeru: Pellegrini je oligarchov kamarát

poslal(a): takotompotom , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 12 hod.  

spravy.zurnal24.sk “Premiér v konflikte záujmov? Ani dlho netrvalo a už médiá začali odkrývať pravú tvár premiéra (oligarchu Výboha kamaráta), ktorý je aj podľa môjho názoru v konflikte záujmov. Pellegrini je presne taký, ako o ňom píše Denník N. Ešte aj klame, že z J&T pozná iba trochu pána Korbačku a že za nich neloboval tak, ako je napísané v článku! Nejak však účelovo pozabudol, že v J&T má zaťa s menším spoluvlastníckym podielom i jeden Pelleho kamarát poslanec Smeru v NRSR,” napísal na svojom facebookovom profile Martvoň.

diskusia   kto hlasoval  

Pellegrini tlačil na štátne úľavy pre J&T v čase, keď od nich kupoval byt

poslal(a): takotompotom , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 12 hod.  

dennikn.sk Ešte na jeseň minulého roka totiž ako vicepremiér verejne a proti vôli veľkej časti obyvateľov a samosprávy Bratislavy obhajoval štátnu podporu pre developerské projekty firiem J&T a HB Reavis – v čase, keď od skupiny J&T kupoval luxusný byt. Čo sa teda na jeseň minulého roka stalo? Pellegrini ako vicepremiér dostal od developerov žiadosť, aby ich štát zaradil medzi významné investície. Tie podľa zákona presadeného Smerom nemusia platiť developerský poplatok mestu (v týchto prípadoch by to podľa odhadov developerov bolo 15 a 13 miliónov eur) a mohli by sa napríklad tiež dostať k cudzím pozemkom proti vôli ich majiteľov cez vyvlastnenie, čo mohol predtým len štát.

diskusia   kto hlasoval  

Harabin: Kiska a Lipšic sú fašisti, Kotleba nie

poslal(a): liliputinko , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 12 hod.  

dennikpolitika.sk "Kto sa bozkal s ukrajinským prezidentom Petrom Porošenkom, ktorý velebí superfašistu Banderu? Ak Kiska podporuje fašistov na Ukrajine, tak sa správa fašisticky. Keď Lipšic bol na Majdane v Kyjeve a podporoval fašistický puč, tak sa správal rovnako zjavne fašisticky," povedal Harabin.

diskusia   kto hlasoval  

Eugen Korda: Komu by ste zverili do rúk osud Slovenska?

poslal(a): liliputinko , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 12 hod.  

tyzden.sk Koho by ste si vybrali, aby sa postaral o vaše dieťa? Otázka je to jednoduchá.

diskusia   kto hlasoval  

Pellegrini o svojej investícii: S Korbačkom som sa o 400-tisícovom byte nerozprával

poslal(a): takotompotom , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 12 hod.  

plus7dni.pluska.sk Novopečený premiér Peter Pellegrini pred pár dňami kúpil byt za 410-tisíc eur v luxusnej novostavbe Zuckermandel, ktorú skupina J&T dokončila len nedávno. Meter štvorcový v byte hneď vedľa toho Pellegriniho ponúka za vyše 5000 eur, Pellegrini zaplatil za meter 3600 eur aj s DPH. Dve garážové miesta ho vyšli na ďaľších 48-tisíc eur. Hodnota jeho nehnuteľnosti dnes teda môže byť až 560-tisíc eur. Premiér hovorí, že s jedným zo šéfov J&T, Petrom Korbačkom, sa o kúpe bytu nerozprával. „Bavili sme sa len o návrhu na štatút významných investícií,“ vraví. Rodený Banskobystričan nadobudol za posledné roky niekoľko nehnuteľností. V roku 2010 si kúpil byt v metropole stredného Slovenska. Nasledoval vidiecky dom aj s rekonštrukciou na Králikoch, kde bývajú jeho rodičia. Ten ho mohol vyjsť do 100 tisíc eur a 1,1 ára v obci Lukavica kúpil za 2 až 3 eurá za meter štvorcový.

diskusia   kto hlasoval  

Jakubík nestíhal Pellegriniho, ale vypočúval organizátorov Za slušné Slovensko

poslal(a): takotompotom , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 12 hod.  

tvnoviny.sk NAKA vypočúvala organizátorov protestov Za slušné Slovensko. Vyšetrovateľ chcel od nich výpisy zo súkromných účtov. Vyšetrovateľ protikorupčnej jednotky Peter Jakubík ich predvoláva na výsluch vo veci „korupcia a iné". Na výsluchu už boli Juraj Šeliga, Karolína Farská, Katarína Nagy Pazmány, Táňa Sedláková a Veronika Bruncková. Vo štvrtok ich majú nasledovať ďalší. Národná kriminálna agentúra (NAKA) od júna do augusta preverovala, či sa premiér Peter Pellegrini (Smer-SD) nedopustil korupcie pri kúpe bytu na nábreží Dunaja. Vyšetrovateľ protikorupčnej jednotky NAKA Peter Jakubík odmietol trestné oznámenie podané 20. júna s tým, že nenastal dôvod na začatie trestného stíhania.

diskusia   kto hlasoval  

Prečo Jakubík odmietol stíhanie? NAKA nenašla korupciu pri kúpe Pellegriniho bytu

poslal(a): takotompotom , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 13 hod.  

aktuality.sk Národná kriminálna agentúra (NAKA) od júna do augusta preverovala, či sa premiér Peter Pellegrini (Smer-SD) nedopustil korupcie pri kúpe bytu na nábreží Dunaja. Predseda vlády kúpil byt vlani za 410-tisíc eur od firmy Zuckermandel, ktorá je blízka finančnej skupine J&T. Pred zaplatením tejto sumy Pellegrini ešte ako vicepremiér pre investície presadzoval, aby štát označil developerský projekt J&T a HB Reavis za významnú investíciu, a firmy by mohli na daniach ušetriť niekoľko miliónov eur. Vyšetrovateľ protikorupčnej jednotky NAKA Peter Jakubík odmietol trestné oznámenie podané 20. júna s tým, že nenastal dôvod na začatie trestného stíhania.

diskusia   kto hlasoval  

To je luxus: Nový premiér Pellegrini kúpil byt od J&T za vyše 400 tisíc eur

poslal(a): takotompotom , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 13 hod.  

fakt24.sk Premiér Peter Pellegrini nie je vo svojej funkcii ani týždeň a už čelí jednému škandálu za druhým. Najnovšie vysvitlo, že si kúpil byt v luxusnej novostavbe Zuckermandel za viac ako 400 000 eur. Nielen cena je však na tom všetkom zarážajúca. Za stavbou pri nábreží Dunaja totiž stojí finančná skupina J&T. Problémom je totiž ten, že práve Pellegrini horlivo presadzoval štatút významnej investície práve pre finančnú skupinu spoločne s HB Reavis. To by znamenalo, že by ušetrili milióny eur na úľavách. " Byt nového premiéra je navyše na najvyššom podlaží a má napríklad panoramatický výhľad na Dunaj. Za normálnych okolností by bola cena za takýto byt ešte podstatne vyššia. Zaujímavými zisteniami sú aj tie, že cena bytu vedľa toho Pellegriniho, sa pohybuje vo výške 5000 eur za meter štvorcový, novozvolený slovenský premiér zaplatil iba sumu vo výške 3600 eur.

diskusia   kto hlasoval  

Aj premiér Pellegrini rovnako ako Fico prirovnáva Kiskov prípad k Bašternákovmu

poslal(a): liliputinko , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 14 hod.  

dennikn.sk Aj premiér Pellegrini rovnako ako Fico prirovnáva Kiskov prípad k Bašternákovmu. Ak dôverujeme polícii, že vyšetruje Bašternáka a Kočnera a ich daňové podvody, tak prečo by nemala podľa premiéra Pellegriniho vyšetrovať aj prezidenta, ak tam je podozrenie. Povedal to v relácii RTVS Sobotné dialógy.

diskusia   kto hlasoval  

Pellegrini odkázal Kiskovi: Ak ja budem obvinený, postavím sa k tomu ako chlap

poslal(a): liliputinko , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 14 hod.  

slovensko.hnonline.sk Andrej Kiska v piatok naznačoval zneužívanie polície a prokuratúry v súvislosti s kauzou spoločnosti KTAG. "Padni komu padni. Ak bude podozrenie, že som ja spáchal trestný čin, mám sa postaviť pred kamery? Ja sa k tomu postavím ako chlap, tu sú dôkazy a rozhodnite. Nech si orgány činné v trestnom konaní spravia svoju robotu," uviedol Pellegrini v Sobotných dialógoch.

diskusia   kto hlasoval  

Čižnár: Mrzí ma, že slová o rozpútaní pekla sa stali symbolom cynizmu

poslal(a): takotompotom , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 14 hod.  

spravy.pravda.sk Často sa spomína váš výrok o rozpútaní pekla. Neľutujete s odstupom času toto expresívne vyjadrenie? Pred rokom sa stala šokujúca udalosť. Bolo to niečo, s čím som sa počas svojej 30-ročnej praxe prokurátora nestretol – úkladná vražda novinára a jeho snúbenice. Hneď ako som sa túto správu dozvedel, zvolal som rýchlu operatívnu poradu, na miesto činu boli vyslaní prokurátori Úradu špeciálnej prokuratúry. Bol som zhrozený, šokovaný. Tlačová beseda, ktorú som v ten deň mal, sa, samozrejme, neobišla ani bez emócií. Slová „o rozpútaní pekla“, ktoré som vtedy povedal, s odstupom času „zľudoveli“, a mrzí ma, že sa pre niektorých stali symbolom výsmechu, cynizmu či nenávisti voči mojej osobe. Na tlačovej besede som doslova povedal: „Keby sa preukázalo, že tento skutok bol spáchaný v súvislosti s prácou nebohého novinára a jeho družky, tak ja tu rozpútam peklo. Peklo také, že sa urobí všetko preto, aby sa to objasnilo.“

diskusia   kto hlasoval  

Richard Vašečka: Záborskú alebo Škripeka? Oboch!

poslal(a): takotompotom , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 14 hod.  

blog.postoj.sk Dnes totiž ohlásila svoju kandidátku do volieb do Európskeho parlamentu (EP) politická strana s nádej vzbudzujúcim názvom – KRESŤANSKÁ ÚNIA. Jej lídrami do eurovolieb sú práve Záborská a Škripek. Anna Záborská bola bez ohľadu na miesto na kandidátke zvolená do EP vždy s najlepším výsledkom spomedzi všetkých kandidátov svojej strany. Od volieb k voľbám jej percentuálny podiel na výsledku KDH výrazne rástol (2004 – 23%, 2009 – 48%, 2014 – 58%). O jej medzinárodnej prestíži tiež netreba písať. Na Slovensku je zas dlhoročnou členkou Predsedníctva Fóra života či predsedníčkou Slovenskej spoločnosti pre rodinu. Branislav Škripek sa ako nováčik tiež uchytil veľmi dobre. V roku 2017 sa dokonca stal predsedom Európskeho kresťanského politického hnutia, európskej politickej strany združujúcej kresťanských politikov z viacerých európskych krajín. Ich absencia v EP by vážne oslabila možnosti Slovenska chrániť a presadzovať kresťanské hodnoty v Európe. Hoci kvôli tandemu Hlina-Štefanec nemôžem KDH voliť a bohužiaľ v ňom už ani ďalej zotrvávať, nebudem sa zdráhať voličom KDH odporučiť jednotlivcov, ktorých považujem za dobrých kandidátov.

diskusia   kto hlasoval  

Smer Leopoldov? Taliansky novinár: Náš zdroj mal prístup k telefonátu Fica s Vadalom

poslal(a): takotompotom , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 17 hod.  

domov.sme.sk Malo by byť v záujme Slovenska, aby jeho ekonomika nebola otrávená mafiánskym kapitálom, vraví CARLO BONINI z denníka La Repubblica. Do stredajšieho článku v talianskom denníku La Repubblica o vražde investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej ste napísali aj vetu, že v roku 2012 bývalý slovenský premiér Robert Fico telefonoval s talianskym podnikateľom s väzbami na ´Ndranghetu Antoninom Vadalom. Prečo ste to napísali? Je to dôležitá informácia? "Áno, je to dôležitá informácia. V opise kontextu, v ktorom dozrievala dvojitá vražda Jána a Martiny, sa nám zdala dôležitá. Hovoríme o krajine, v ktorej premiér mal privilegovaný vzťah s talianskym občanom otvorene napojeným na ´Ndranghetu." V článku ste napísali, že telefonát nahrala jedna z talianskych prokuratúr, keď odpočúvala Vadalu pre pašovanie drog. Môžete uviesť, ktorá prokuratúra rozhovor zachytila?

diskusia   kto hlasoval  

Kiska hovorí, že ho Fico vydieral: Ak ho vymenujem za predsedu súdu, žiadne...

poslal(a): liliputinko , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 17 hod.  

dennikn.sk Prezidentovi odkazy od predsedu Smeru Roberta Fica odovzdával aj predseda Mosta-Híd Béla Bugár.

diskusia   kto hlasoval  

Prezident Kiska zverejnil podrobnosti ohľadom sporu s Ficom

poslal(a): liliputinko , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 17 hod.  

tyzden.sk Slovenský prezident poskytol verejnosti podrobný prehľad udalostí, ktoré vyústili do otvoreného konfliktu so šéfom Smeru.

diskusia   kto hlasoval  

Vadala mu tvrdil, že s Ficom sa poznajú. On sa na tom vtedy len smial

poslal(a): clody123 , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 18 hod.  

kosice.korzar.sme.sk Hovoril tiež, že je spojený so Smerom, a ponúkal aj pomoc s dotáciami.

diskusia   kto hlasoval  

Kokaínoví kovboji: Telefonický rozhovor medzi Ficom a Vadalom

poslal(a): takotompotom , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 19 hod.  

icjk.sk V roku 2012 zachytila talianska protimafiánska jednotka telefonický rozhovor medzi vtedajším predsedom vlády Robertom Ficom a Antoninom Vadalom, ktorý sa odohráva vo veľmi priateľskom duchu. Nahrávka telefonátu vznikla v rámci policajnej operácie, ktorá Vadalu monitorovala. Jeho meno sa totiž pravidelne objavovalo v policajných spisoch, ktoré sa zameriavali na členov najmocnejšej mafie sveta ‘Ndrangheta. Vadala zo Slovenska pomaly rozbiehal globálny kokaínový biznis. Podľa svojich slov na to využíval skorumpovaných slovenských úradníkov, ktorí mali kryť pašovanie kokaínu. Colníci boli s Vadalovým biznisom prepojení aj iným spôsobom. Vadalova firma Bovinex Europa, ktorú zastupuje syn miestneho prokurátora František Bicko, prenajímala Colnému riaditeľstvu Slovenskej republiky sklady. Robert Fico popiera, že by Antonina Vadalu poznal. Autenticitu nahrávky nám ale potvrdila talianska prokuratúra.

diskusia   kto hlasoval  

Päť zázračných rokov objednávateľa vraždy Martiny Kušnírovej a Jána Kuciaka

poslal(a): takotompotom , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 19 hod.  

postoj.sk Nadácia Zastavme korupciu a denník Postoj si všimli miliónové obraty vo firmách Zoltána Andruskóa. Pred vraždou ich všetky upratal. Zoltán Andruskó z Komárna je jedným zo štvorice ľudí zatknutých v októbri minulého roka. V prípade vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej mu bola prisúdená úloha objednávateľa. Označovaný je za podnikateľa, respektíve obchodníka a figuroval doteraz celkovo v desiatich firmách. Pohľad na finančné výsledky niektorých z nich by mohol navodzovať dojem, že bol celkom úspešným podnikateľom. Pravda je skôr opačná a jeho podnikanie formovali skôr neštandardné operácie. Za zmienku tiež stojí fakt, že vo viacerých firmách, v ktorých naposledy Andruskó bol alebo sa v minulosti vyskytol, sa akoby na prelome rokov 2017 a 2018 „upratalo“. Buď sa zlúčili s inými firmami, alebo do nich „vstúpili“ cudzinci, často občania Maďarska. Len pre úplnosť, vražda Jána a Martiny, v súvislosti s ktorou je Andruskó už vyše pol roka väzobne stíhaný, sa stala koncom februára 2018. Teda tesne po tomto „firemnom upratovaní“.

diskusia   kto hlasoval  

Politológ Mesežnikov o Ficovom správaní: Dá sa povedať, že sa fakt zbláznil

poslal(a): liliputinko , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 19 hod.  

topky.sk To, čoho sa dopúšťa bývalý predseda vlády a predseda Smeru-SD Robert Fico, je podľa politológa Grigorija Mesežnikova nehanebnosť.

diskusia   kto hlasoval  

Bugár robil Ficovi spojku pri vydieraní Kisku. Bugár je spolupáchateľom trestného...

poslal(a): liliputinko , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 21 hod.  

aktuality.sk Podľa Bugárovej logiky ak s niekým hovorí medzi štyrmi očami, tak sa dotyčný nemá právo verejne ozvať, ani keď je vydieraný. „S pánom prezidentom som mal nejeden telefonický aj osobný rozhovor medzi štyrmi očami. Nielen teraz, ale aj pri veľmi vážnych udalostiach v našej krajine. Obsah týchto rozhovorov však považujem za dôverný, preto o nich na verejnosti nikdy nebudem rozprávať," uviedol Bugár.

diskusia   kto hlasoval  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ...1944 nasledujúce>>
 

Váš účet