politika / nové články (vybrali.sme.sk)
     
 

Vyšetrovanie vraždy Ernesta Valka ukončili, išlo o lúpežné prepadnutie

poslal(a): liliputinko , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 10 min.  

tyzden.sk Vyšetrovanie vraždy z roku 2010 bolo oficiálne ukončené s návrhom na podanie obžaloby pre Jozefa R. a Jaroslava K.

diskusia   kto hlasoval  

Smerák Podmanický: Kontroverzný kňaz?

poslal(a): liliputinko , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 12 min.  

blog.postoj.sk Ocitli sme sa v dobe a v spoločnosti, v ktorej síce väčšina ľudí inklinuje ku kresťanstvu a jeho hodnotám, no hlavný mediálny prúd naň celkom nevyberane útočí a využije každú vhodnú situáciu na zosmiešňovanie tak samotného obsahu, ako aj jeho protagonistov. Ukážkovým príkladom je kňaz Marián Kuffa, ktorý je v posledných mesiacoch terčom mnohých takýchto snáh.

diskusia   kto hlasoval  

Mikloško: Je tu päťdesiate výročie invázie vojsk Varšavskej zmluvy do Československa

poslal(a): takotompotom , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 1 hod. 34 min.  

tyzden.sk Kreslo pre Františka Mikloška: Je tu päťdesiate výročie invázie vojsk Varšavskej zmluvy do Československa. Čo si treba pripomenúť? Že to bolo brutálne potlačenie suverenity štátu. Sovieti vojensky obsadili našu krajinu dôvodiac, že socializmus bol v nej ohrozený. Demokratizačný vývoj by sa naozaj nebol dal zastaviť, takže sovietsky komunizmus inváziou skutočne „zachránil“ svoje postavenie na východe, no vojenským násilím už navždy stratil sympatie západných ľavicových strán. A v roku 1989 sa nadobro zrútil. 2. Že v prvých dňoch augustovej invázie sovietski vojaci nezmyselne zabili viacerých občanov v Česku aj na Slovensku. Na tieto nevinné obete nesmieme nikdy zabudnúť.

diskusia   kto hlasoval  

Pavla Holcová: Proč si myslím, že Janova vražda nikdy nebude vyšetřena

poslal(a): liliputinko , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 2 hod. 6 min.  

investigace.cz Je to přesně půl roku, co zavraždili Jána Kuciaka a jeho přítelkyni Martinu Kušnírovou. Naposledy jsem s Jánem mluvila jen pár hodin před tím, než ho neznámý vrah popravil dvěma výstřely do srdce. Když jsem se v pondělí ráno o jeho smrti dozvěděla, dala se do mě hluboká, nekonečná, paralyzující zima. Byl to dotek absolutního zla. Dodnes mě ten pocit přepadává. Ani po půl roce nevíme, kdo Janka zavraždil a kdo si vraha najal. A asi to už nikdy nezjistíme.

diskusia   kto hlasoval  

Historický okamih – ČT odvysiela príhovor nášho prezidenta Andreja Kisku namiesto...

poslal(a): vr , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 2 hod. 36 min.  

trinastyhrac.blog.pravda.sk Preto úprimne poteší keď náš prezident Andrej Kiska vystúpi v Českej televízii namiesto ich Zemana. Veľmi poteší keď nám ho Česi verejne závidia a je pre nich snom, ktorý sa im len tak rýchlo nesplní. Áno náš prezident je iný ako väčšina domácich politikov a tým, že narúša život v zahnívajúcom rybníku falošnej stability a istôt, tým je tŕňom v optike neschopných demagógov.

diskusia   kto hlasoval  

Politička z TOP 09: Teším sa na štátnický prejav nášho tieňového prezidenta Kisku

poslal(a): liliputinko , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 3 hod.  

parlamentnelisty.sk Prezident Českej republiky Miloš Zeman sa rozhodol, že si udalosti roku 1968 pripomenie tichou pietou. K 50. výročiu začiatku sovietskej okupácie Československa teda podľa svojho hovorcu Jiřího Ovčáčka nechystá žiadny zásadný prejav. To v istých kruhoch na českej strane vzbudilo túžbu pozrieť si aspoň verejný prejav slovenského prezidenta Andreja Kisku. Niektorí zašli ešte ďalej a začali hovoriť o tom, že Andrej Kiska je ich „tieňový prezident“.

diskusia   kto hlasoval  

Richard Sulík, pokračovateľ mečiarovského geopolitického učenia

poslal(a): liliputinko , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 5 hod.  

dennikn.sk Tým, čo dlhodobo sledujú postoje pána Sulíka, je jasné, že to nie je náhoda, ale dlhodobá kampaň, ktorá je v rozpore so základnými národnoštnátnymi záujmami Slovenska.

diskusia (1)   kto hlasoval  

Fico: Pýtam sa, kto sa ospravedlní Kaliňákovi za všetky klamstvá

poslal(a): JozefViskup , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 6 hod.  

spravy.pravda.sk "Vieme len to, že Nemcom pod nosom uniesli vietnamského podnikateľa a všetko ostatné je predmetom vyšetrovania. Nebudem sa hneď správať ako pán prezident Andrej Kiska a opozícia, ktorí hneď všetko vedia. Môj osobný názor je v tomto prípade nepodstatný. Zaznamenal som závery nemeckých vyšetrovateľov, podľa ktorých mohla byť slovenská vláda oklamaná," povedal Fico s tým, že tento prípad bol politicky zneužitý.

diskusia   kto hlasoval  

Mesežnikov: Útoky Fica na Kisku sú absolútne nechutné. Škrie ho, že prezident je...

poslal(a): liliputinko , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 15 hod.  

slovensko.hnonline.sk Podľa politológa sú útoky Fica na Kisku nechutné. "Útoky sú absolútne nechutné a nedôstojné. Daňový podvodník je odsúdená osoba a nemôže bývalý premiér takto hovoriť. Ak sú aj nejaké podozrenia z pochybení pri účtovaní prezidentskej kampane, nemôžeme hovoriť o daňovom podvodníkovi, pretože teraz je to skôr falošné obvinenie zo strany bývalého premiéra," hovorí Mesežnikov.

diskusia   kto hlasoval  

Bezočivý Fico: Kiska zobral zubárovi pozemok spred nosa

poslal(a): liliputinko , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 15 hod.  

parlamentnelisty.sk „Myslím si, že obvinenia z úst prezidenta k vládnej koalícii sú také závažné, že aj my musíme hovoriť niektoré veci. Je Kiska daňový podvodník? Je! Je volebný podvodník? Je! Zobral zubárovi pozemok spred nosa? Zobral,“ povedal Fico.

diskusia   kto hlasoval  

Nič nepochopili - komentare.sme.sk

poslal(a): lankom , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 16 hod.  

komentare.sme.sk Kaliňákovi ľudia sa vracajú.

diskusia   kto hlasoval  

Lunter a spolumajiteľ agentúry Komplot sa hája a útočia na Transparency International

poslal(a): liliputinko , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 18 hod.  

parlamentnelisty.sk Spolumajiteľ agentúry Komplot, ktorá robila kampaň aj prezidentovi Kiskovi, reagoval takto: „Šípoš vo svojom texte nikde vyslovene neklame. On ´len´ naznačuje, ´len´ používa fakty – starostlivo vyselektované fakty, fakty povyberané z kontextu a skombinované tak, ako sa hodilo zámeru autora. Až sa natíska myšlienka, že jeho blog by sa – možno ešte okorenený troškou toho antisemitizmu – nestratil ani na stránkach konšpiračných ´alternatívnych´ médií ako Zem&Vek či Hlavné správy.“ Podľa župana Luntera bola spätná väzba od Transparency International "radikálna a útočne formulovaná."

diskusia   kto hlasoval  

Jozef Majchrák: Kiskov prejav v ČT a paradoxy doby

poslal(a): takotompotom , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 18 hod.  

postoj.sk Česká televízia odvysiela zajtra súbežne s RTVS prejav prezidenta Andreja Kisku k výročiu okupácie Československa v auguste 1968. Český prezident Miloš Zeman prejav k výročiu mať nebude. Hlavnou politickou hviezdou tohto dňa tak v celom česko-slovenskom priestore bude Andrej Kiska, ktorý počas normalizácie, začiatkom 80-tych rokov, žiadal o vstup do KSČ a jeho otec bol v tých časom podpredsedom Okresného národného výboru v Poprade. A nikoho to špeciálne nevyrušuje. Naopak, Andrej Kiska je mnohými vnímaný a prezentovaný ako odvážny hrdina a Zeman v kontraste s ním ako zbabelec a ruský lokaj. Ale aby nedošlo k omylu. Je dobré, že Andrej Kiska vystúpi s prejavom a je škoda, že Miloš Zeman sa ho rozhodol nepredniesť. Napriek tomu mi však verejná odrhovačka o „dobrom“ Kiskovi a „zlom“ Zemanovi, špeciálne pri tomto výročí, príde dosť lacná.

diskusia   kto hlasoval  

21. august 1968: Keď sa k Dubčekovi tak vehementne hlásite

poslal(a): luciatomeckova , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 18 hod.  

dalito.sk 21. augusta uplynie 50 rokov od chvíle, keď sa Slováci a Česi zobudili do zlovestného rána. Za 24 hodín bolo vtedajšie Československo obsadené 600 000 vojakmi „bratskej“ Varšavskej zmluvy (VZ). Bolo ich viac ako spojencov pri vylodení v Normandii…Ale zmyslom príspevku je skôr poukázať na morálny profil politikov, ako sa v hraničných situáciách chovajú a ako prežívajú vzostupy a pády.

diskusia   kto hlasoval  

Gál reaguje na kritiku: Autorkou protischránkového zákona je Žitňanská

poslal(a): liliputinko , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 20 hod.  

slovensko.hnonline.sk "Niektoré politické strany, ktoré ešte nemajú ani päť percent sa potrebujú zviditeľniť, potrebujú vyvolať pocit ohrozenia a potom samých seba stavajú do nejakých rôl záchrancov," vysvetluje Gál dôvody pre ktoré sa podľa neho vzniesla vlna kritiky.

diskusia   kto hlasoval  

Komu vyhovujú Čižnárove statky zmätky pri únose?

poslal(a): liliputinko , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 21 hod.  

dennikn.sk Prečo chcú vypočúvať najprv 44 podozrivých a nie hneď 44 svedkov ???

diskusia   kto hlasoval  

Prokuratúra dostala podnet, aby prešetrila chýbajúci obchvat v Dvoriankach

poslal(a): jano87 , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 23 hod.  

dolnyzemplin.korzar.sme.sk Petičnému výboru obce sa nepáči postup štátnych orgánov. DVORIANKY. Obyvateľov obce Dvorianky v okrese Trebišov, ktorou prechádza cesta I/79, už roky trápi nadmerný hluk a vibrácie od prechádzajúcich kamiónov. Situáciu malo riešiť viacero sľubovaných projektov. Dosiaľ sa uskutočnila len pokládka tzv. tichého asfaltu v dĺžke 300 metrov a spomaľovací ostrovček pred vstupom do obce v smere od Hriadok.

diskusia   kto hlasoval  

Fotky z Levíc z augusta 1968 schovávala fotografka roky doma v skrini. Takto to...

poslal(a): Emka90 , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 1 deň 6 min.  

mylevice.sme.sk Vojenské kolóny smerujúce od Šiah zastali na levickom námestí. Postupne obsadili kasárne, poštu a všetky strategické objekty - opísala Levičanka Elena Košúthová.

diskusia   kto hlasoval  

Vláda pripravila protisorosovský zákon: Skrotí takto Fico mimovládky?

poslal(a): liliputinko , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 1 deň 49 min.  

cas.sk Robertovi Ficovi ležia mimovládky už dlhšie v žalúdku. Viní ich z organizovania protestov po vražde novinára Jána Kuciaka, ktoré napokon viedli k pádu vlády.

diskusia   kto hlasoval  

Peter Kalmus: V roku 1968 politici zlyhali

poslal(a): liliputinko , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 1 deň 1 hod. 44 min.  

tyzden.sk Sloboda nie je bez obetí. 50 rokov po okupácii sa Peter Kalmus pýta, čo sa to s nami deje, že obdivujeme našich zotročovateľov.

diskusia   kto hlasoval  

Sulík v súvislosti s okupáciou vystríha pred Ruskom. Ale aj pred USA či Európou

poslal(a): liliputinko , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 1 deň 2 hod. 10 min.  

parlamentnelisty.sk „V slovenskej politike sa pohybuje dosť zbabelcov, ktorí nemajú tú silu povedať nie, ktorí sa neodvážia skutočne hájiť záujmy Slovenska. V prvom rade Slovenska. Tí to potom skrývajú za takzvanú geopolitiku,“ uvádza Sulík s tým, že politici by prv mali hľadieť na záujmy občanov Slovenska napriek tomu, že sme členom Európskej únie.

diskusia   kto hlasoval  

Takmer polovica Rusov nevie nič o okupácii Československa

poslal(a): deeper , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 1 deň 3 hod.  

etrend.sk Takmer polovica Rusov nevie nič o okupácii Československej socialistickej republiky (ČSSR) vojskami Varšavskej zmluvy v auguste 1968 a viac ako tretina Ruskej populácie považuje vyslanie vojsk Sovietskeho zväzu do krajiny za správne. Vyplýva to z prieskumu ruskej agentúry Levada Center, ktorého výsledky získal v predstihu britský denník The Guardian.

diskusia (1)   kto hlasoval  

Trump a Fico na Aurore

poslal(a): liliputinko , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 1 deň 3 hod.  

komentare.sme.sk V boji s médiami by si rozumeli.

diskusia   kto hlasoval  

Poliačik: Progresívne Slovensko rokuje s Kiskom aj Beblavým. Sulík sa nás bojí

poslal(a): liliputinko , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 1 deň 5 hod.  

parlamentnelisty.sk Koncom minulého roka bolo registrované nové politické hnutie Progresívne Slovensko. Následne sa do jeho kruhov pridal aj bývalý saskár Martin Poliačik, ktorý je momentálne nezaradeným poslancom. Progresívci sú v poslednom čase najviac spomínaní skrz projekt Andreja Kisku, pričom by sa mohli stať jeho súčasťou. "Pravidelne sa stretávame, rozprávame sa a aj keď podoba budúcej spolupráce ešte nie je istá a definitívna, tak v nejakej forme určite budeme spolupracovať," hovorí v rozhovore.

diskusia (1)   kto hlasoval  

Štefan Hríb: 1968 a 2018

poslal(a): liliputinko , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 1 deň 5 hod.  

tyzden.sk Tie udalosti delí 50 rokov a celkom iné svety – a predsa je v nich toľko podobného, až to zabolí. Okupácia Československa a vražda Jána a Martiny sú atómovo presné zrkadlá, ktoré nás odhaľujú až na kosť.

diskusia   kto hlasoval  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ...1835 nasledujúce>>
 

Váš účet