Keď unavená myseľ konšpiruje - Komentáre SME

poslal(a): heti , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 2 hod. 46 min.  

komentare.sme.sk Po agentúre na naháňanie preferencií siahli v Smere aj teraz.

diskusia   kto hlasoval  

Pochybný výklad mezinárodního práva

poslal(a): JozefViskup , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 3 hod.  

israel.cz Argumentace Soudního dvora vykazuje závažné nedostatky. Nicméně jeho rozsudek je konečný a závazný, není možný žádný opravný prostředek. Je proto pravděpodobné, že tato chybná argumentace bude akceptována jako definitivní. Tento případ slouží jako další příklad toho, jak se právo stává zpolitizovaným.

diskusia   kto hlasoval  

Kuffa odmietol odpovedať liberálnym médiám lebo - Z bieleho robia čierne a z...

poslal(a): JozefViskup , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 3 hod.  

alianciazanedelu.sk Otec Marian Kuffa prišiel v utorok do parlamentu podporiť obmedzenia potratov."Chcem podporiť hodnotové veci – protipotratový zákon," vysvetlil Kuffa s tým,že sa prišiel do parlamentu pozrieť ako zástupca verejnosti,keďže to urobil už viackrát,keď sa hlasovalo o hodnotových veciach.Moderátor podcastu portálu Aktualit.sk Peter Hanák sa rozhodol položiť otázky otcovi Mariánovi Kuffovi napriek tomu,že s ním Kuffa rozprávať nechcel.

diskusia   kto hlasoval  

Komentár Ľubomíra Jaška: Kiskových voličov čaká skúška dôvery

poslal(a): liliputinko , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 3 hod.  

aktuality.sk V zápase Fico : Kiska je momentálne remíza. Aspoň vo vznesených obvineniach. Otázkou zostáva, ako sa tento vyrovnaný stav prejaví vo finále politického zápasu.

diskusia   kto hlasoval  

Andrej Kiska reaguje na svoje obvinenie: Ficova pomsta pokračuje

poslal(a): liliputinko , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 7 hod.  

youtube.com Andrej Kiska (Za Ľudí) reaguje na svoje obvinenie: "Ficova pomsta pokračuje. Ale ja sa Fica nebojím, ja som ho už raz porazil a porazím ho znova."

diskusia   kto hlasoval  

Kiskova daňová kauza: Kedy prezident hovoril pravdu a kedy zavádzal

poslal(a): liliputinko , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 9 hod.  

focus.hnonline.sk Kľúčom k daňovej kauze Kiskovej spoločnosti KTAG je zmluva o exkluzivite, ktorú s ňou uzavrel.

diskusia   kto hlasoval  

Poradca premiéra hovorí ako konšpirátor: Staněk spochybňuje vedecké názory na klímu

poslal(a): liliputinko , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 9 hod.  

aktuality.sk O tom, že klimatické zmeny sa dejú, vedci nepochybujú. Poradca expremiéra Roberta Fica, ktorého si ponechal aj Peter Pellegrini, popiera, že by ich spôsobovala ľudská činnosť. Profesor Staněk pôsobí ako prognostik Ekonomického ústavu SAV (kedysi bol poradcom aj Mečiara).

diskusia   kto hlasoval  

Lipšic tvrdí, že Kiskove aktivity po skončení funkcie prezidenta hrajú v jeho...

poslal(a): liliputinko , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 9 hod.  

dennikn.sk Kiskov obhajca Daniel Lipšic tvrdí, že Kiskove aktivity po skončení funkcie prezidenta hrajú v jeho prospech. Exprezident totiž za ten čas na prednáškach a podobných aktivitách zarobil 60-tisíc eur, za ktoré KTAG odviedla DPH. Podľa Lipšica to zoslabilo dôkazy proti Kiskovi.

diskusia (1)   kto hlasoval  

Peter Schutz: Festival nezávislej NAKA

poslal(a): liliputinko , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 10 hod.  

komentare.sme.sk Pokračovanie frontálneho útoku na Kisku je najjasnejšou známkou kontinuity vplyvu predsedu Fica.

diskusia   kto hlasoval  

Kiska o svojom obvinení: Je to špinavá politická kampaň

poslal(a): liliputinko , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 11 hod.  

cas.sk Kiska o svojom obvinení: Je to špinavá politická kampaň.

diskusia   kto hlasoval  

Kisku obvinili v kauze KTAG, exprezident vidí Ficovu pomstu

poslal(a): liliputinko , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 12 hod.  

dennikn.sk Moje obvinenie je špinavá politická kampaň a je dôkazom politického vydierania a mafie, ktorá ovláda Slovensko, reaguje na obvinenie predseda strany Za ľudí Andrej Kiska.

diskusia   kto hlasoval  

Matovič podľa polície krátil dane, hrozí mu 7 až 12 rokov väzenia

poslal(a): ficopada , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 12 hod.  

etrend.sk V súvislosti s predajom firmy regionPress začala polícia vyšetrovanie pre krátenie daní. K tomu malo dôjsť ešte v roku 2008, keď Igor Matovič svoju firmu predal, ale príjem z predaja do daňového priznania nezahrnul. „Predmetom vyšetrovania je úmyselné nezahrnutie príjmu z predaja podniku do daňového priznania k dani z príjmu fyzickej osoby, čím malo dôjsť k účelovému skráteniu dane z príjmu fyzických osôb za obdobie roka 2008 v celkovej výške najmenej 645 254,16 eura,“ uviedol pre Pravdu hovorca Prezídia Policajného zboru Martin Wäldl. „Len deň pred plánovanou kontrolou daňového úradu mal Matovič firmu previesť na bieleho koňa. Bol ním jeho vtedajší zamestnanec Pavol Vandák. Ten tvrdil, že peniaze neprevzal a Matovič ho vraj podviedol. Líder OĽaNO krátenie daní, či iné podvody vo firme odmietol,“ píše denník. Podľa dokumentov z daňového úradu v Trnave, ktoré zverejnil premiér Robert Fico, Matovič firmu predal Vandákovi za 121 miliónov slovenských korún, v prepočte viac ako štyri milióny eur. Tie si mal následne Matovič na základe splnomocnenia poslať na vlastný účet. Necelé dva mesiace na to mal I. Matovič od zmluvy o predaji podniku odstúpiť. Autenticitu týchto dokumentov potvrdil. Ako sa k nim Robert Fico dostal, nepovedal premiér ani po otázkach novinárov.

diskusia   kto hlasoval  

Kollárovu pikantnú komunikáciu s neplnoletým dievčaťom polícia v tichosti uzavrela

poslal(a): ficopada , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 12 hod.  

tvnoviny.sk Keď sa to pred dvoma rokmi prevalilo, polícia prípad okamžite prevzala. Pikantná komunikácia s neplnoletou. Šéf parlamentnej strany Boris Kollár sa nechal nachytať na dopisovaní si s 15-ročným dievčaťom. Prípad okamžite prevzala polícia. Podľa zistení televízie Markíza ho po dvoch rokoch v tichosti uzavrela.

diskusia   kto hlasoval  

NAKA obvinila Roberta Fica pre súhlas s Mazurekovými názormi

poslal(a): ficopada , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 12 hod.  

spravy.pravda.sk Vyšetrovateľ NAKA obvinil predsedu Smeru Roberta Fica z trestných činov hanobenia národa, rasy a presvedčenia, podnecovanie k národnostnej, rasovej a etnickej nenávisti v súbehu s trestným činom schvaľovania trestného činu. Informovala o tom polícia na sociálnej sieti.

diskusia   kto hlasoval  

Andreja Kisku obvinili v súvislosti s firmou KTAG

poslal(a): ficopada , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 12 hod.  

domov.sme.sk Deň potom, ako polícia obvinila predsedu Smeru Roberta Fica z hanobenia rasy a schvaľovania trestného činu, čelí obvineniu aj bývalý prezident a predseda Za ľudí Andrej Kiska. Obvinenie padlo v súvislosti s kauzou okolo Kiskovej firmy KTAG. Denníku SME to potvrdili dva zdroje.

diskusia   kto hlasoval  

Polícia začala riešiť Trubana za výroky o drogách, niekto podal trestné oznámenie

poslal(a): ficopada , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 12 hod.  

etrend.sk Polícia sa zaoberá výrokmi lídra mimoparlamentného Progresívneho Slovenska (PS) Michala Trubana o drogách, ktoré mali zaznieť na konferencii Manager Expo v roku 2012. Potvrdila to pre TASR s tým, že prijala trestné oznámenie a vec momentálne preveruje.

diskusia   kto hlasoval  

Ak chcú stíhať Fica, tak nech nás stíhajú všetkých

poslal(a): MartinFotoPotocny , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 15 hod.  

tyzden.sk :) „Všetci, tak ako tu stojíme, súhlasíme s Robertom Ficom,“ vyhlásili členovia poslaneckého klubu Smeru-SD s tým, že nesúhlasia s rozhodnutím prokurátora, ktorý nariadil obvinenie Roberta Fica. K expremiérovmu obvineniu došlo vo štvrtok a obvinil ho vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry. Podľa informácií Denníka N nariadil Ficovo stíhanie prokurátor Tomáš Honz. Ten istý prokurátor, ktorý stíhal aj Milana Mazureka.

diskusia   kto hlasoval  

Fico už môže hľadať advokáta. Bude ho obhajovať Lipšic?

poslal(a): liliputinko , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 1 deň 3 hod.  

domov.sme.sk Polícia dala obvinením Ficovi viac práv.

diskusia   kto hlasoval  

Beata Balogová: Fico dostal certifikát extrémistu

poslal(a): liliputinko , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 1 deň 3 hod.  

komentare.sme.sk Robert Fico si vybral extrémne politické príbuzenstvo ešte dávno predtým, ako podporil na videu člena svojej novej rodiny Milana Mazureka.

diskusia   kto hlasoval  

Mazureka sa nepriamo zastal aj Daniel Lipšic

poslal(a): metodicka , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 1 deň 5 hod.  

prehladsprav.sk Po tom čo bývalý dlhoročný premiér Robert Fico natočil video, kde vyjadril svoj nesúhlas s odsúdením Milana Mazureka ozval sa aj ďalší známy politik. Tentokrát vyjadril svoj nesúhlas exposlanec a exminister vnútra Daniel Lipšic. Robert Fico sa dostal za svoje vyjadrenia k tejto téme na pomyselnú šibenicu a novinári s opozičnými politikmi by ho najradšej ukameňovali. Daniel Lipšic šiel na to o niečo sofistikovanejšie. Ako sa teda Daniel Lipšic vyjadril sa môžeme dočítať na jeho stránke na sociálnej sieti: Už približne 20 rokov presadzujem, aby sme v Trestnom zákone zakazovali iba také hanobiace výroky, ktoré podnecujú k násilnému konaniu. Tvrdím to preto, že som zástancom principiálne chápanej slobody prejavu. Je celkom zjavné, že v tejto oblasti moja snaha nebola úspešná, a so svojim názorom som bol (a zrejme stále som) vo verejnom priestore a v právnickej komunite vo výraznej menšine. Som totiž presvedčený, že sloboda prejavu chráni aj vulgárny, hanobiaci, či zraňujúci prejav (vo vzťahu k akejkoľvek spoločenskej skupine), pokiaľ nepodnecuje násilné konanie. Za tento názor som dlhodobo kritizovaný, a zrejme niektorými viac „osvietenými“ skupinami aj nenávidený. Doposiaľ mi však nikto (a zúčastnil som sa mnohých diskusií na danú tému) nevysvetlil alternatívne principiálne kritérium pre rozlišovanie povolených a zakázaných prejavov – okrem argumentu, že parlamentná väčšina môže schváliť verbálnu ochranu akejkoľvek skupiny, ktorá sa jej (z času na čas) zdá zraniteľnou. Aby sme sa nemýlili, osobne považujem akékoľvek rasistické názory za hlboko pomýlené, a ich nositeľov za duševných maľorolníkov. Ako však povedal už Winston Churchill „sloboda prejavu so sebou prináša aj zlo v podobe všetkých hlúpych, nepríjemných, a jedovatých vecí, ktoré sa povedia“. Rovnako si myslím, ako nám tragicky preukázala skúsenosť spred druhej svetovej vojny, že trestné stíhanie extrémistických výrokov má za následok, že páchatelia týchto činov sa stávajú falošnými martýrmi slobody prejavu.

diskusia   kto hlasoval  

Andrej Bán: Extrémista expremiér

poslal(a): liliputinko , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 1 deň 6 hod.  

dennikn.sk Je to len prvý krok, no jeho symbolický význam je už teraz nesmierny. NAKA prvýkrát v histórii na pokyn prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry obvinila šéfa Smeru a (ako vidíme aj v súčasnosti) naďalej najsilnejšieho muža v štáte.

diskusia   kto hlasoval  

Poslanci Smeru považujú obvinenie svojho straníckeho šéfa Fica za útok na Smer

poslal(a): liliputinko , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 1 deň 6 hod.  

domov.sme.sk Poslanci budú iniciovať zvolanie parlamentného brannobezpečnostného výboru.

diskusia   kto hlasoval  

Hrnko: Obvinenie Fica je šikana

poslal(a): liliputinko , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 1 deň 7 hod.  

youtube.com Podpredseda SNS Anton Hrnko hovorí, že obvinenie Roberta Fica, ktorý sa zastal Milana Mazureka, je "politická šikana". O pár sekúnd zľavil a hovoril, že to je šikana a nepovedal, že politická. Ficove slová označil za "volovinu" a oveľa vážnejšie veci podľa neho hovoril Michal Truban o drogách pred študentmi.

diskusia   kto hlasoval  

Inicatíva Za Slušné Slovensko správu o obvinení Fica víta

poslal(a): liliputinko , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 1 deň 7 hod.  

topky.sk Vítame správy, že NAKA sa rozhodla obviniť poslanca Fica, stranníckeho šéfa premiéra Pellegriniho, z trestného činu podnecovania rasovej nenávisti. Podobné reči nemôžu zostať tolerované – ani v našich domácnostiach, krčmách, a už vôbec nie z úst bývalého premiéra ako súčasť predvolebnej kampane," uvádzajú predstavitelia iniciatívy Za slušné Slovensko vo svojom statuse na Facebooku.

diskusia   kto hlasoval  

Fico za slobodu (extrémistického) slova

poslal(a): liliputinko , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 1 deň 9 hod.  

komentare.sme.sk V kampani sa budeme brodiť bahnom.

diskusia   kto hlasoval  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ...2095 nasledujúce>>
 

Váš účet