Řecké báje, #1 Achilles

poslal(a): SGS , do rubriky kultúra, odvtedy uplynulo: 16 hod.  

memento-historia.cz Achilles stejně jako mnoho dalším řeckých hrdinů je z poloviny bohem a z druhé člověkem. Jeho matkou byla krásná bohyně Thetis o kterou měl zájem samotný Zeus. Když však tento bůh zjistil, že podle věštby má Thetin syn předčit svými schopnostmi svého otce donutil ji vzít si obyčejného smrtelníka.

diskusia   kto hlasoval  

Top rádiá zaujali k najnovšej skladbe Elánu jasný postoj: Nebudeme ju hrať!

poslal(a): liliputinko , do rubriky kultúra, odvtedy uplynulo: 1 deň 8 hod.  

style.hnonline.sk Najpopulárnejšie rádia na Slovensku sa v prípade piesne Bulvárne krysy zhodli.

diskusia   kto hlasoval  

Ríbezle

poslal(a): martinsuraba , do rubriky kultúra, odvtedy uplynulo: 2 dni  

suraba.blog.sme.sk Minule som dostal otázku, čo moje vlasy a kedy videli hrebeň. Brčkavé vlasy je ťažko česať, ale pravý dôvod toho všetkého je niekde inde.

diskusia (4)   kto hlasoval  

Elán natočil videoklip, v ktorom kapela dá prepadnúť, zmlátiť a zviazať novinárov

poslal(a): liliputinko , do rubriky kultúra, odvtedy uplynulo: 2 dni  

dennikn.sk Elán natočil videoklip, v ktorom kapela dá prepadnúť, zmlátiť a zviazať novinárov. Na konci na nich Jožo Ráž mieri pištoľou. Pieseň sa volá Bulvárne krysy a hudobníci v klipe hovoria o „deratizácii“.

diskusia   kto hlasoval  

Jožo Ráž rok po vražde Kuciaka mieri pištoľou na hlavu zviazaného novinára

poslal(a): liliputinko , do rubriky kultúra, odvtedy uplynulo: 2 dni  

omediach.com V čase, keď po vražde novinára Jána Kuciaka vychádzajú najavo obludné spôsoby korupčného fungovania tohto štátu, aj spevák Jožo Ráž, ktorý je dlhodobý podporovateľ Smeru, predtým Vladimíra Mečiara a osobný priateľ Roberta Kaliňáka, prichádza so spoločenským posolstvom.

diskusia   kto hlasoval  

Rozhovor: Peter Šloser, autor úspešnej detektívky Mafiánska poprava?

poslal(a): zeten , do rubriky kultúra, odvtedy uplynulo: 4 dni  

kniznenovinky.sk Mafiánska poprava? je knižnou novinkou, ktorá prišla ako blesk z jasného neba. To preto, že debut od neznámeho autora zväčša neprekvapuje číslami a vypredanosťou. Keď sa však do písania pustí bývalý policajný funkcionár a zaujme svojim dielom celkom už tých prvých čitateľov, nenechávajú si to pre seba. Na niektorých miestach už vypredaná kniha tak vyvoláva otázniky.

diskusia   kto hlasoval  

Sprievdoca Neapolom - kam v Neapole?

poslal(a): janicka495 , do rubriky kultúra, odvtedy uplynulo: 4 dni  

megazin.sk Tipy, čo navštíviť v Neapole a čomu sa vyvarovať.

diskusia   kto hlasoval  

Karel Gott (1939–2019)

poslal(a): Ján Maršálek , do rubriky kultúra, odvtedy uplynulo: 4 dni  

priestornet.com R. I. P. (kresba Andreja Mišanka)

diskusia   kto hlasoval  

Marius Bartoň: Robiť skvelú hudbu je rehoľa

poslal(a): juicy_sk , do rubriky kultúra, odvtedy uplynulo: 6 dní  

40plus.sk Skrátka je čas šprintov a je aj čas prechádzok. Rovnováha života a poznanie vecí. Na konci príde aj tak vždy pokora. Pred umením, pred poznaním, pred životom. Zrejme treba vedieť, kedy dosť. Lebo inak tie “pristátia” môžu byť riadne tvrdé. A skôr či neskôr prídu. Vždy.

diskusia   kto hlasoval  

Moravské královské město Olomouc opravdu stojí za návštěvu

poslal(a): ducky , do rubriky kultúra, odvtedy uplynulo: 7 dní  

blog.care4web.cz Moravské královské město Olomouc opravdu stojí za návštěvu, v žebříčku nejkrásnějších, leč málo známých míst je Olomouc na prvním místě! Nabízí opravdové skvosty – sloup Nejsvětější trojice je dokonce památkou UNESCO, ovšem není nutné prodírat se mezi davy turistů.

diskusia   kto hlasoval  

Oblečení v antickém Římě

poslal(a): SGS , do rubriky kultúra, odvtedy uplynulo: 8 dní  

memento-historia.cz Od starých Římanů převzala naše západní civilizace mnoho věcí, způsob oblékání to ale nebyl. Oproti tomu, na co jsme dnes zvyklí nebylo příliš pohodlné a nejspíš bychom v něm zmrzli. Bylo totiž přizpůsobené teplému středomořskému počasí. Jeden dodnes používaný objev jim ale upřít nemůžeme. Byli to právě starověcí Římané, kteří přišli s ponožkami v sandálech.

diskusia   kto hlasoval  

Odpočívajte v pokoji Maestro

poslal(a): radkab , do rubriky kultúra, odvtedy uplynulo: 12 dní  

dalito.sk Tak sa to stalo. Opustil nás Karel Gott. Fenomén československej populárnej hudby, Zlatý hlas z Prahy a držiteľ 42 ocenení zlatého slávika, ktorého hudobná a spevácka kariéra trvala nepretržite takmer 60 rokov. Vlastne až do poslednej chvíle jeho  života, presne tak, ako si to vždy prial. Skončiť až keď už nebude môcť spievať, alebo keď ho už ľudia nebudú chcieť počúvať.

diskusia   kto hlasoval  

Dokážete rozpoznať maliara na základe jeho tvorby?!

poslal(a): svetkuriozit , do rubriky kultúra, odvtedy uplynulo: 13 dní  

svetkuriozit.sk Naša fantázia je nekonečná a jedinečná u každého jedinca. Veľmi radi snívame a predstavujeme si rôzne veci, no každý po svojom. Ak ste zatiaľ nemali čas prejsť si históriu umenia, tak nasledujúce obrázky s popismi Vás ňou prevedú.

diskusia   kto hlasoval  

Karel Gott bol na Slovensku ako doma. Akoby odišiel môj druhý otec, plače Dara Rolins

poslal(a): newsman2 , do rubriky kultúra, odvtedy uplynulo: 14 dní  

topstar.noviny.sk Karel Gott bol Bohom popuárnej hudby nielen v Česku a na Slovensku, ale aj v zahraničí. Pre speváka bolo slovenské publikum ako domáce. "Je to ako starý domov," často spomínal.

diskusia   kto hlasoval  

Nejobávanější křižák? Richard Lví srdce

poslal(a): SGS , do rubriky kultúra, odvtedy uplynulo: 14 dní  

memento-historia.cz Patrně není známějšího účastníka křížových výprav než byl Richard s přídomkem Lví srdce. Pojďme se na jeho život podívat zblízka. Narodil se 8. září 1189 v anglickém Oxfordu, nicméně většinu svého dětství strávil ve Francii. Jeho matkou byla Eleanora Akvitánská a otec anglický král Jindřich II. Velkou část strávil na dvoře svého otce, který byl ve francouzském Anjou.

diskusia   kto hlasoval  

Milión dolárov za predmety z pozostalosti amerického hudobníka B. B. Kinga

poslal(a): Slovakblues , do rubriky kultúra, odvtedy uplynulo: 19 dní  

bluesmusic.sk Najväčší záujem bol o prototyp čiernej elektroakustickej gitary Gibson ES-345, ktorú roku 2005 dostal k 80. narodeninám od firmy Gibson. Bola to prvá gitara z limitovanej edície. Hlavica gitary niesla perleťový nápis "B.B. King 80" a symbol koruny, ako aj podpis umelca na zadnej strane.

diskusia   kto hlasoval  

Sheffield Utd je ďalšou prekážkou. Ako si LFC poradí na jeho pôde?

poslal(a): martinsuraba , do rubriky kultúra, odvtedy uplynulo: 19 dní  

lfcway.com Prvých šesť ligových kôl sme vyhrali, teraz v tom siedmom hráme na Bramall Lane, ktorý sa v tejto sezóne po rokoch teší z najvyššej anglickej súťaže.

diskusia   kto hlasoval  

O námorníkovi

poslal(a): martinsuraba , do rubriky kultúra, odvtedy uplynulo: 19 dní  

suraba.blog.sme.sk Bolo to niekde pri Hornáde. Tam, kde stál drevený most. Ľudia po ňom chodievali s konvicou mlieka a šteklili sa pohľadmi.

diskusia   kto hlasoval  

Prečo sa ísť pozrieť na výstavu Grafiky od Braňa Kunčáka? | Som Novozámčan

poslal(a): rttv , do rubriky kultúra, odvtedy uplynulo: 21 dní  

somnovozamcan.sk „Ani neviem, či si grafiky našli mňa, alebo ja grafiky,“ povedal Braňo na úvod vernisáže svojej prvej výstavy.

diskusia   kto hlasoval  

Bitva u Marathonu ukázala sílu řecké falangy

poslal(a): SGS , do rubriky kultúra, odvtedy uplynulo: 21 dní  

memento-historia.cz Marathon, slovo, které zná každý. Ne každý již ale ví, že název tohoto závodu byl odvozen od bitvy, která se odehrála 14. září 490 př.n.l. Následky bitvy u Marathonu byly opravdu dalekosáhlé. O několik let později podnikla Perská říše jako pomstu obrovskou invazi do Řecka. Její součástí byly slavné bitvy u Thermopyl nebo Artemisia. O více jak století později se za Perskou invazi mstil zase jeden jeden mladý král ze západu, jeho jméno bylo Alexand

diskusia   kto hlasoval  

Robert Louis Stevenson: 5 faktov o autorovi Dr. Jekyll a Mr. Hyde

poslal(a): Balpa , do rubriky kultúra, odvtedy uplynulo: 26 dní  

eknizky.sk Robert Louis Balfour Stevenson, ktorý sa narodil 13. novembra 1850, bol škótsky spisovateľ, básnik a autor cestopisných kníh. Stevensom začal písať alebo skôr diktovať svoj prvý príbeh „Dejiny Mojžiša“ svojej matke Margaret vo veku šiestich rokov.

diskusia   kto hlasoval  

7 divů světa, #4 Artemidin chrám v Efesu

poslal(a): SGS , do rubriky kultúra, odvtedy uplynulo: 28 dní  

memento-historia.cz Efes bylo starodávné antické město ležící v Malé Asii. To je zhruba dnešní oblast Turecké Anatolie. První chrám stál v Efesu již kolem roku 850. př.nl., tehdy ještě zasvěcený bohyni plodnosti Kybele. Později byl na jeho místo postaven nejznámější chrám na počest bohyně Artemis.

diskusia   kto hlasoval  

Jana Orlická: Som zrelá. Čakanie na spravodlivosť ma dnes už napĺňa radosťou - SME...

poslal(a): Igino1997 , do rubriky kultúra, odvtedy uplynulo: 29 dní  

mybystrica.sme.sk Multižánrová speváčka, sólistka viacerých slovenských a českých špičkových kapiel dozrieva v mnohých oblastiach. Na prelome rokov ukončí viacero dôležitých projektov pre svoj ďalší profesionálny život.

diskusia   kto hlasoval  

Ako dokázal prežiť niekoľko koncentračných táborov? | Skutočný príbeh

poslal(a): LuciaLD , do rubriky kultúra, odvtedy uplynulo: 29 dní  

lepsiden.sk Prežil Terezín, Osvienčim-Brezinka, Blechhammer, Gross-Rosen a Buchenwald. Ak by sme sa ocitli v jeho koži, sotva by sme dokázali prežiť pár dní či týždňov v jedinom. Nieto vo viacerých… On to dokázal a údajne je za tým…jeho vlastné detstvo. Otec sa s ním rád hrával a matka do jeho života prinášala smiech. A to je všetko. Práve tieto spomienky ho držali dav a pol roka pri živote.

diskusia   kto hlasoval  

Na Rock for People vystúpi kapela Green Day!

poslal(a): musiczoneeu , do rubriky kultúra, odvtedy uplynulo: 30 dní  

music-zone.eu Americká kapela Green Day príde do Českej republiky ako hviezda festivalu Rock For People, ktorý kvôli kapele musel posunúť termín konania celého festivalu!

diskusia   kto hlasoval  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ...523 nasledujúce>>
 

Váš účet