Seriál Komisár Maltese: Hon na mafiu od tvorcov seriálu Gomora

poslal(a): zeten , do rubriky kultúra, odvtedy uplynulo: 1 deň 14 hod.  

zn.sk Mafia, v súčasnosti najznámejšia kriminálna organizácia na svete, ktorej chápadlá siahajú aj na územie dnešného Slovenska. Jej rozmach do súčasnej podoby trval niekoľko desaťročía aj v súčasnosti predstavuje jednu z najsledovanejších zločineckých organizácií. Svojimi protiprávnymi aktivitami púta pozornosť nie len médií, ale aj širokej verejnosti. Avšak nie vždy tomu tak bolo.

diskusia   kto hlasoval  

Legenda Queen vystúpi na udelovaní Oscarov

poslal(a): musiczoneeu , do rubriky kultúra, odvtedy uplynulo: 2 dni  

music-zone.eu Queen tvoria oficiálne už iba gitarista Brian May a bubeník Roger Taylor. Na udelovaní Oscarov by mal s nimi vystúpiť spevák Adam Lambert, ktorý s kapelou už spolupracoval na ich koncertoch v roku 2016.

diskusia   kto hlasoval  

O zuboch a večerníčkoch

poslal(a): martinsuraba , do rubriky kultúra, odvtedy uplynulo: 3 dni  

suraba.blog.sme.sk Sedel som v autobuse a zrazu si ma všimli oči, ktoré mi kedysi robili radosť. Nevideli sme strašne dlho, usmievala sa a pri nej stáli dvaja malí gentlemani.

diskusia   kto hlasoval  

Prezident Andrej Kiska si zahral vo videoklipe!

poslal(a): musiczoneeu , do rubriky kultúra, odvtedy uplynulo: 3 dni  

music-zone.eu Mirovi Jarošovi sa podaril husársky kúsok! Nahral motivačnú pesničku pre deti „Čím chceš byť“ a do klipu získal aj prezidenta Slovenskej republiky Andreja Kisku.

diskusia   kto hlasoval  

Nicki Minaj bude v Bratislave strážiť 100 ochrankárov!

poslal(a): musiczoneeu , do rubriky kultúra, odvtedy uplynulo: 4 dni  

music-zone.eu Jedna z najslávnejších raperiek súčasnosti vystúpi už 22. februára na zimnom štadióne Ondreja Nepelu. Prinesie si so sebou 18 kamiónov techniky, viac ako stočlenný tím a o celý koncert sa bude starať asi dvesto ľudí.

diskusia   kto hlasoval  

Veľmi zvláštne fotky rockových skupín

poslal(a): svetkuriozit , do rubriky kultúra, odvtedy uplynulo: 6 dní  

svetkuriozit.sk Tieto rockové skupiny nie sú samozrejme z našich terajších čias. A vidno to na nich. Móda bola šialená a rockové kapely chceli vyzerať čo najextravagantnejšie. To sa im aj darilo a takto vznikali tieto zvláštne fotky ich zoskupení.

diskusia   kto hlasoval  

Dominik Skutecký Bystricu miloval. A Bystričania milujú jeho - mybystrica.sme.sk

poslal(a): Igino1997 , do rubriky kultúra, odvtedy uplynulo: 7 dní  

mybystrica.sme.sk Od narodenia maliara Dominika Skuteckého uplynie presne dnes 170 rokov. V marci 2021 si zas pripomenieme storočnicu jeho smrti. Banskobystričania si ho pred časom v ankete vybrali za najväčšiu osobnosť svojho mesta.

diskusia   kto hlasoval  

Nicki Minaj má na koncerte v Bratislave svetové požiadavky!

poslal(a): musiczoneeu , do rubriky kultúra, odvtedy uplynulo: 8 dní  

music-zone.eu Veľké kytice bielych a ružových ruží, vonné sviečky, veľa sladkostí, ale aj chipsy a bezkofeinovú colu chce mať k dispozícií rappová kráľovná Nicki Minaj.

diskusia   kto hlasoval  

Legenda, ktorú nesmieme vynechať: The Beatles

poslal(a): tomastmx , do rubriky kultúra, odvtedy uplynulo: 8 dní  

biztweet.eu Legendárni chrobáci sú inšpiráciou nejedného muzikanta. Dodnes ich obdivujú davy.

diskusia   kto hlasoval  

61. ročník udeľovania hudobných cien Grammy. Medzi ocenenými nechýbali ani bluesmeni.

poslal(a): Slovakblues , do rubriky kultúra, odvtedy uplynulo: 9 dní  

bluesmusic.sk V nedeľu 10. februára sa v losangeleskom Staples Center uskutočnila slávnostná ceremónia odovzdávania cien Grammy. Bolo to už 61-krát, čo sa udeľovali tieto americké hudobné ceny. Hudobníci, speváci, skladatelia a ďalší úspešní aktéri hudobného priemyslu boli rozdelení do 84 rozličných kategórií. Uchádzať sa o najprestížnejšiu cenu v hudobnom priemysle mohli iba nahrávky, ktoré vyšli v časovom období medzi 1. októbrom 2017 a 30. septembrom 2018.

diskusia   kto hlasoval  

Ako prebiehal OPENMIC v Žiline

poslal(a): pskoo , do rubriky kultúra, odvtedy uplynulo: 9 dní  

medium.com Report z vydarenej akcie.

diskusia   kto hlasoval  

Prečo navštíviť vo februári Viedeň? Kvôli operným hviezdam!

poslal(a): MojeRakusko.sk , do rubriky kultúra, odvtedy uplynulo: 9 dní  

ix.sk Milovníkom klasickej opery asi nie je potrebné predstavovať mená ako Oľga Peretyatko, Juan Diego Flórez, či Thomas Walter Hampson. A práve všetci títo budú zdieľať vo februári 2019 pódiové dosky Viedenskej štátnej opery. Blízkosť dvoch hlavných miest dvoch krajín má svoje výhody. Stačí pohodlne nasadnúť na autobus Slovak Lines a v centre Viedne navštíviť jeden z 5 najvýznamnejších svetových stánkov klasickej opery.

diskusia   kto hlasoval  

Láska, dobrota, pokora. To je Darina Laščiaková

poslal(a): moses , do rubriky kultúra, odvtedy uplynulo: 10 dní  

myzvolen.sme.sk Legendárnu Darinu Laščiakovú predstavuje etnologička zo Zvolena.

diskusia   kto hlasoval  

Slovensko našlo svoju spievajúcu Scarlett Johansson!

poslal(a): musiczoneeu , do rubriky kultúra, odvtedy uplynulo: 11 dní  

music-zone.eu Slovensko má nový hudobný objav! Ak ešte nepoznáte mladučkú, len 22 ročnú talentovanú speváčku Kristínu Mihaľovú, tak teraz je ten správny čas. Prekvapujúce je, že táto útla blondýnka je nositeľkou vyzretého hlasu, s ktorým by pokojne uspela aj v zahraničnom priemysle!

diskusia   kto hlasoval  

ROZHOVOR: Národný týždeň manželstva prichádza! - RTTV Slovakia

poslal(a): rttv , do rubriky kultúra, odvtedy uplynulo: 12 dní  

rttv.science pošli do vybrali.sme.sk Už budúci týždeň, 11-17.2019, bude Národný týždeň manželstva. Prinášame Vám rozhovor s o. z. Svetielko, ktoré organizuje aktuálny ročník pre Nové Zámky.  Prečo Národný Týždeň Manželstva vznikol?…

diskusia   kto hlasoval  

Gitarista Neil Zaza ponúkol v Seredi rockovú smršť vesmírnych gitarových zvukov

poslal(a): Slovakblues , do rubriky kultúra, odvtedy uplynulo: 13 dní  

bluesmusic.sk Do Serede zamieril v rámci svojho európskeho turné americký gitarista Neil Zaza spolu so svojou spoľahlivou rytmikou: s basgitaristom Walterom Cerasanim a s bubeníkom Enricom Cianciusim, ktorí sú, ako ich mená napovedajú, rodáci z Talianska. Po viacerých koncertoch v Taliansku, v Rakúsku a v Českej republike prišlo začiatkom februára na rad Slovensko.

diskusia   kto hlasoval  

Tradícia rezania ľadu v americkom Rockywold-Deephaven Camps

poslal(a): zeten , do rubriky kultúra, odvtedy uplynulo: 13 dní  

zn.sk Rockywold-Deephaven Camps v americkom štáte New Hampshire je rezort s ubytovaním na brehu jazera Squam Lake. Každú zimu, keď to dovolia podmienky na hladine jazera, sa oživuje stará tradícia výroby ľadových kociek. Tie ďalej slúžia na chladenie v miestnych drevených chladničkách. V čase, keď nachádzajú využitie moderné technológie a elektrické spotrebiče, sa v prípade oddychového resortu Rockywold-Deephaven ťaží z pôvodného kultúrneho dedičstva.

diskusia   kto hlasoval  

Hranice Slovenska dohodol Štefan Osuský

poslal(a): petrabezsvetra@gmail.com , do rubriky kultúra, odvtedy uplynulo: 13 dní  

pandorinaskrinka.sk V prebiehajúcej ankete o „Najväčšieho Slováka“ sa neumiestnil ani v prvej stovke osobností. V bratislavskej Petržalke je po ňom pomenovaná nenápadná ulica, na ktorej si v lete môžete kúpiť langoše a zmrzlinu. Asi toľko vedia Slováci o človeku, ktorého podpis – ako podpis jediného Slováka – sa nachádza na Trianonskej mierovej zmluve. Áno, tej zmluve, ktorá definovala hranice Slovenska.

diskusia   kto hlasoval  

Dominika Kotradyovà: Dieťatku

poslal(a): metodicka , do rubriky kultúra, odvtedy uplynulo: 14 dní  

blog.postoj.sk Malinké a bezbranné tĺčúce v živote matky, svet mu veľmi nepraje, často má život krátky. Mnoho ľudí neverí, že je z Teba ľudská bytosť. A tvoj život berie ti. Asi nevie, že si vzácnosť. Človeče nebuď slepý, počatím život začína, dieťa je dar nesmierny, obrovskou láskou oplýva. Z neba ti ho dáva samotný Darca života, teš sa, že budeš mama, ktorá sa ľahko nepoddá. Muž ochráň malé dieťa, prevezmi si zodpovednosť, nech hriech nestane sa, keď ti chýba zdržanlivosť. Nenechaj ženu samú, buď silný, nežný, láskavý, obaja ste v tom spolu, nech sa všetko zlo stratí. Srdiečko sa raduje, teší sa v lone matky, keď tvoj hlások počuje, pohybmi vie povedať Ti. Milujem Ťa mamička, potrebujem Ťa otecko, chcem vás bozkať na líčka, byť vaše drahé slniečko. Spoznať, spinkať v objatí, priniesť radosť, potešenie, ľúbiť vás a žiť s vami, pocítiť vaše láskanie. Len mi dajte šancu žiť, aj keď som také malinké, nech srdiečko môže biť a tešíme sa rodine.

diskusia   kto hlasoval  

Rekordérka z Horehronia. Napísala už 4 tisíc epigramov - mybystrica.sme.sk

poslal(a): Igino1997 , do rubriky kultúra, odvtedy uplynulo: 15 dní  

mybystrica.sme.sk Emília Molčániová sa pred piatimi rokmi s počtom 1500 epigramov zapísala do Knihy slovenských rekordov. Vlani sa jej tento husársky kúsok podaril s počtom 40 literárnych diplomov a ocenení.

diskusia   kto hlasoval  

Peter a Lucia vtedy a dnes

poslal(a): martinsuraba , do rubriky kultúra, odvtedy uplynulo: 18 dní  

suraba.blog.sme.sk „Každý chlapec medzi šestnástym a osemnástym rokom života má kúsok Hamletovskej duše.“ (Romain Rolland) Alebo ako som našiel v knižnici po rokoch Petra a Luciu.

diskusia   kto hlasoval  

Lepšie ako originál? Vypočujte si megahit Shallow v španielčine!

poslal(a): musiczoneeu , do rubriky kultúra, odvtedy uplynulo: 18 dní  

music-zone.eu V súčasnom filme sme mohli vidieť Lady Gagu a Bradleyho Coopera, ktorí naspievali aj megahit Shallow. Nádhernú skladbu prespievala dvojica Kevin a Karla do španielčiny a dostala tak úplne nový rozmer. Niektorí fanúšikovia tvrdia, že je ešte lepšia ako originál. A čo hovoríte vy?

diskusia   kto hlasoval  

Talianska Grafika II v Galérií Ernesta Zmetáka: Čím je výstava zaujímavá? - RTTV...

poslal(a): rttv , do rubriky kultúra, odvtedy uplynulo: 18 dní  

rttv.science V januári 2019 si pripomíname sto rokov od narodenia majstra Ernesta Zmetáka a v tomto roku oslavuje Galéria umenia Ernesta Zmetáka v Nových Zámkoch 40 rokov...

diskusia   kto hlasoval  

Život treba prežiť kultúrne. Jiřího Trávníčka volali eštébáci Spisovateľ

poslal(a): clody123 , do rubriky kultúra, odvtedy uplynulo: 18 dní  

kosice.korzar.sme.sk S Hrabalom sa samizdatový vydavateľ stretol aj U zlatého tigra.

diskusia   kto hlasoval  

Pohľad do minulosti: Quo vadis, Lazar…

poslal(a): martinsuraba , do rubriky kultúra, odvtedy uplynulo: 20 dní  

lfcway.com Túto otázku si mnohí priaznivci The Reds kládli zhruba po roku pôsobenia tohto srbského krídelníka na Anfielde.

diskusia   kto hlasoval  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ...513 nasledujúce>>
 

Váš účet