Reštitúcie Václava Havla sú dodnes zahalené tajomstvom

poslal(a): JozefViskup , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 16 min.  

napalete.sk Miloš Havel ochotne spolupracoval nielen s okupačnou správou,ale aj s gestapom.Po vojne ho označili za kolaboranta s nacistami,bol aj obžalovaný,ale obvinenie bolo za nejasných okolností stiahnuté,Miloš Havel súhlasil so spoluprácou s ŠTB.Počas vojny predal 1/2 barrandovských štúdií nemeckej správe za 7 miliónov korún,čo považoval za podhodnotenú cenu.Západonemecký rehabilitačný súd jeho nároky uznal a v plnom rozsahu ho odškodnil.

diskusia   kto hlasoval  

Falošná realita na instagrame

poslal(a): svetkuriozit , do rubriky lifestyle, odvtedy uplynulo: 38 min.  

svetkuriozit.sk Počuli alebo čítali ste vetu: “Instagram už nie je to čo býval?!” Nejako sa hlavná myšlienka tejto sociálnej siete stratila a je čím ďalej viac o tom ako ľudia zdieľajú LEN dokonalosť svojich životov – prikrášlenú filtrom alebo použitím photoshopov.

diskusia   kto hlasoval  

Na obranu Jaroslava Danišku

poslal(a): ficopada , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 1 hod. 12 min.  

postoj.sk Otec Marián Kuffa je verejnou osobou a za svoje politické kroky musí vedieť zniesť verejnú kritiku. Kňaz Marián Kuffa v sobotu kázal v trnavskej bazilike na omši celebrovanej trnavským arcibiskupom, v príhovore menovite označil kolegu Jaroslava Danišku za „liberálneho katolíka“. Reagoval tým na Jaroslavov článok, v ktorom napísal, že spolupráca KDŽP s ĽSNS je za čiarou. Svätú omšu prenášala aj televízia LUX a rádio Lumen, hodí sa k tomu povedať pár slov. Hlavnou témou Kuffovej homílie bolo poukázať na to, že liberalizmus je pliagou súčasného sveta. V jednej časti kázne takýto liberalizmus opísal ako pôvodcu ohrozenia rodiny a spoločnosti cez propagovanie svojvoľného spôsobu života, kritizuje legalizovanie homosexuálnych zväzkov, potraty, znižovanie úlohy muža v rodine a podobne. Kto však pozná Jara Danišku osobne alebo cez jeho články, veľmi dobre vie, že voči tomu všetkému roky tvrdo vystupuje a Kuffovými slovami „za to schytáva“. Nie je to žiadny pozorovateľ odniekiaľ „z bunkra“, ktorý by po bitke kritizoval bojujúcich, ako o tom hovoril Kuffa v príhovore. Ak si jeho označenie všimne skutočný „liberálny kresťan“, pri Jaroslavovom mene sa istotne iba ironicky usmieva. Otec Kuffa tiež spomenul, že „liberálny kresťan“ je ten, kto sa iba tvári, že verí v Boha, ale Krista nenasleduje. Kritizoval, že Jaro Daniška nepovedal kritiku najprv jemu osobne, ale vyšiel s tým hneď verejne. Otec Kuffa je však už verejne činnou osobou a ako taký musí zniesť verejnú kritiku.

diskusia   kto hlasoval  

Ben Askren ukončil kariéru v MMA

poslal(a): Dante74 , do rubriky šport, odvtedy uplynulo: 2 hod. 46 min.  

mmamag.cz Ben Askren oznámil další odchod do sportovního důchodu. Tentokrát prý již definitivní.

diskusia   kto hlasoval  

Chcete sa po štyridsiatke zamestnať podľa predstáv?

poslal(a): juicy_sk , do rubriky ekonomika, odvtedy uplynulo: 4 hod.  

40plus.sk Úvodom upozorňujem, že cieľom mojich článkov nie je spísať zoznam jednoduchých odporúčaní, 100% fungujúcich na všetkých a v každej situácii. Jednak taký zoznam nepoznám a potom viem z vlastnej skúsenosti, že jednoduché riešenia skrátka neexistujú. Existuje ale zopár dobrých rád a usmernení, ktoré vám môžu na začiatku pomôcť viac sa k vášmu cieľu priblížiť a byť úspešnejší tam, kde to budete najviac potrebovať.

diskusia   kto hlasoval  

Hlas volajúceho na púšti

poslal(a): Ján Maršálek , do rubriky spoločnosť, odvtedy uplynulo: 5 hod.  

priestornet.com Nemáme na Slovensku mnoho ľudí, ktorí verejne, odvážne a priamo hovoria celú pravdu – pravdu evanjelia, pravdu kresťanskej viery a náuky. Je ich vskutku málo, možno by sa dali spočítať na prstoch jednej ruky (hovorím o tých, ktorých účinkovanie má dosah na celý národ). Jedným z nich je nepochybne katolícky kňaz Marián Kuffa.

diskusia   kto hlasoval  

Karol Sudor - Vladimír Palko: Šiel som až na hranu. Liberál spovedá konzervatívca

poslal(a): metodicka , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 13 hod.  

obchod.dennikn.sk Kniha vychádza 15.11.2019. Dialóg medzi ľuďmi s úplne odlišnými názormi sa často nezaobíde bez obviňovania, zosmiešňovania či vzájomných útokov. Konzervatívci nerozumejú, prečo liberáli premýšľajú tak, ako premýšľajú, a liberáli nechápu konzervatívcov o nič viac – o dialóg sa však snaží málokto. Kniha rozhovorov skúseného novinára a autora stoviek rozhovorov, liberála Karola Sudora s matematikom a bývalým politikom, konzervatívcom Vladimírom Palkom je tak ojedinelým počinom. V rozhovore sa dotýkajú všeobecnejších výbušných tém, ktoré slovenskú spoločnosť čím ďalej, tým viac rozdeľujú – Istanbulský dohovor, interrupcie, eutanázie či vzťah katolíckej cirkvi k Jozefovi Tisovi. Sudor je mimoriadne dobre pripravený a Palko úprimne a z odstupu odpovedá aj na nepríjemné otázky týkajúce sa vtedajších káuz. Cez osobnejšie rozhovory o živote v socializme, o sviečkovej manifestácii až po pôsobenie vo vrcholovej politike sa snaží Karol Sudor pochopiť zmýšľanie kresťanského konzervatívca, prostredie, v ktorom vyrastal a ktoré ho formovalo, jeho vnútorný svet, dilemy, trápenia a výzvy. „To, prečo má niekto z môjho pohľadu zvláštne, nepochopiteľné názory, musí mať predsa svoje dôvody,“ vraví Karol Sudor. „A možno mi trochu pomáhate, aby som pochopil sám seba. Nikdy by som nepovedal, že raz budem takéto veci vykladať práve liberálovi. Ale je to inšpirujúce. Myslím si, že sme sa v našom rozhovore dosť natrápili, aj sme vzájomne zápasili, aj sme si v niečom porozumeli.“ Vladimír Palko

diskusia   kto hlasoval  

Přechod z podvojného na jednoduché účetnictví - názor odborníka

poslal(a): tom99 , do rubriky ekonomika, odvtedy uplynulo: 17 hod.  

onbusiness.cz Právě se začalo hovořit o tom, že by fyzické osoby podnikatelé mohly být zproštěny povinnosti vést podvojné účetnictví. Co by to znamenalo v praxi?

diskusia   kto hlasoval  

Sulík už verejne hovorí o koalícii. V hre môže byť spojenie SaS, Za ľudí a PS/Spolu

poslal(a): liliputinko , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 17 hod.  

dennikn.sk SaS je pripravená ísť do zmysluplnej koalície s nespochybniteľným lídrom, vraví Sulík, ktorý potvrdzuje opozičné rokovania.

diskusia   kto hlasoval  

Danko si ide inú ligu

poslal(a): liliputinko , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 17 hod.  

cynickaobluda.sme.sk Danko vyčíta prezidentke, že do politiky vniesla politiku. Presne takto doslova to povedal. Ako sa dá niekam vniesť niečo, čo je neoddeliteľným základom veci samotnej, to už rétor Andrej nevysvetlil.

diskusia (396)   kto hlasoval  

Fico označil Kočnerove slová o ich tajnej dohode za krčmové reči a zaútočil na...

poslal(a): liliputinko , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 18 hod.  

dennikn.sk „Penťácky denník SME a eseťácky Denník N sa otvorene hlásia k cieľu zničiť stranu Smer-SD. Na tento účel častokrát klamú, bezdôvodne obviňujú a neváhajú proti Smeru-SD a jeho predsedovi použiť akékoľvek krčmové reči,“ napísal v stanovisku hovorca strany Ján Mažgút.

diskusia   kto hlasoval  

Ľudia blízki Mostu-Híd a SNS si spravili zo štátneho Agrokomplexu malý Klondike

poslal(a): liliputinko , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 19 hod.  

aktuality.sk Na Agrokomplexe sa darí malej stavebnej firme, ktorá má blízko strane Most-Híd. Od štátneho podniku získala zákazky za státisíce eur.

diskusia   kto hlasoval  

Nová nahrávka: Fico mal Kočnerovi sľubovať pokoj od policajtov a daniarov

poslal(a): liliputinko , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 19 hod.  

etrend.sk Objavila sa nová nahrávka, v ktorej sa Marian Kočner baví s podnikateľom Michalom Suchobom. Ten podniká v IT sektore a mal sprostredkovať úplatok medzi M. Kočnerom a Finančnou správou za to, že ho daniari nechajú na pokoji.

diskusia   kto hlasoval  

Keď zrušenie tímu Kuciak spochybnili už aj Taliani

poslal(a): MartinFotoPotocny , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 19 hod.  

martinpotocny.blog.sme.sk "Taliansky národný prokurátor pre boj proti mafii hovoril o podsvetí, ktoré cez A.Vadalu pôsobilo aj u nás. Naznačil, že jeho zadržanie ešte neznamená, že táto mafiánska skupina zo Slovenska zmizla." ... Tel.noviny TV Markíza v pondelok 11.11. pokračovali reportážou Michala Hečka: Za prísnych bezpečnostných opatrení prišiel taliansky národný prokurátor pre boj proti mafii a terorizmu do Trnavy... Práve vyšetrovanie vraždy J.Kuciaka a M.Kušnírovej odhalilo pôsobenie Vadalu na východe Slovenska a hlavne jeho spojenie s talianskou mafiou ´Ndranghetou. Pred mesiacom ho za pašovanie drog benátsky súd poslal do väzenia na vyše 9 rokov... Prokurátor Federico Cafiero de Raho: V Taliansku ak je 1 člen ´Ndranghety, tak vieme, že je okolo neho celá skupina. Kde sa ocitnú, tam vytvárajú kolónie... TV JOJ na konferencii v Trnave svoj štáb nemala. Správy RTVS o 19:00 naopak priniesli v pondelok už v 4.príspevku niekoľko kľúčových slov účastníkov konferencie... Redaktorka Jana Obrancová: Taliansky nár.prokurátor vyzdvihol aj prácu vyšetrovacieho tímu "Kuciak", podobné tímy vraj v minulosti v Taliansku pomohli objasniť aj celú sieť zločinov, ktoré z pôvodných vrážd vyšli. U nás však vyšetrovací tím rozpustili, čo naďalej kritizuje rodina obetí. Jozef Kuciak: Nikdy neunikli veci, ktoré by mohli priamo ohroziť to vyšetrovanie. Unikli iné veci... hlavne kvôli tomu, aby vyšetrovanie nebolo brzdené. F.C.de Raho: Vytvárame rôzne spoločné prostriedky... pre európske inštitúcie. Faktická pozn.: Rozpustenie tímu "Kuciak" iba pár hodín po uzavretí prípadu vraždy novinára a jeho snúbenice kritizuje rodina obetí od momentu, kedy táto informácia prenikla na verejnosť. Avšak novinári si v dennej tlači na rozdiel od redaktorov RTVS všimli, že na konferencii v Trnave správnosť tohto kroku spochybnila ešte aj iná, medzinárodne uznávaná autorita: Najčítanejší denník Nový ČAS priniesol informácie k téme v stredu 13.11. na 5.strane... Šéf talianskej protimafiánskej prokuratúry na Slovensku: VADALU NAĎALEJ VYŠETRUJEME Federico Cafiero de Raho (67) ... sa najprv stretol s gen.prokurátorom J.Čižnárom, neskôr prišiel do Trnavy na konferenciu „Slovensko proti všetkým mafiám“... Vadala mal kontakty na najvyšších miestach - v minulosti chodil s Ficovou hlavnou štátnou radkyňou Máriou Troškovou a spája sa s ním aj meno exšéfa bezpečnosti na Úrade vlády Viliama Jasaňa. Podľa zistení talianskej novinárky Marie Grazie Mazzoly mal s Vadalom dokonca osobne telefonovať aj expremiér. Fico to dlhodobo popiera a „považuje to za uzavreté“. Talianske úrady to vidia inak... povedal šéf talianskej protimafiánskej prokuratúry de Raho, ktorému sa nepozdáva ani rozpustenie vyšetrovacieho tímu Kuciak. Najčítanejší mienkotvorný denník Pravda na túto tému neinformoval ani jednou vetou...

diskusia (1)   kto hlasoval  

7 skvělých potravin, které Vám pomohou zrychlit metabolismus

poslal(a): ducky , do rubriky lifestyle, odvtedy uplynulo: 19 hod.  

blog.care4web.cz Stále přemýšlíte nad tím, proč nemůžete zhubnout, i když jste vyzkoušeli již téměř vše? Možná je Vaším problémem Váš metabolismus.

diskusia   kto hlasoval  

Kočner v nahrávke o Ficovi: Mám odložené veci, o ktorých on vie

poslal(a): liliputinko , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 22 hod.  

slovensko.hnonline.sk Marian Kočner si začiatkom septembra 2015 nahral rozhovor s podnikateľom Michalom Suchobom. „Ja som kedysi povedal Robovi jednu vec z očí do očí, takto ako tebe, keď sme spolu sedeli a keď som urobil to, čo som urobil, aby vyhrali voľby: Pokiaľ táto vláda bude vládnuť, chcem mať svätý pokoj, nechcem, aby sa do mňa nejaký k…t navážal, či to bude policajt, daňový úrad, alebo prokuratúra. A on mi hovorí: Budeš ho mať. A ja mu hovorím: Keď nie, ty nebudeš premiér. A on hovorí: Ja to viem. No, vybavená vec a takto to je,“ hovorí Kočner. „On si pamätá, že v tej vláde je preto, lebo ja som rozoštval bývalú premiérku a predsedu parlamentu,“ pokračuje Kočner s narážkou na expremiérku Ivetu Radičovú a bývalého šéfa parlamentu Richarda Sulíka. „Ale ja nemám problém mu to pripomenúť, len to je ko…na čistá, nestojí to za to. Ja budem radšej, keď tam bude on, lebo viem, že ja budem mať svätý pokoj, ja mám kdesi odložené nejaké veci, o ktorých on vie,“ odpovedá mu Kočner.

diskusia   kto hlasoval  

Podstata socializmu

poslal(a): liliputinko , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 23 hod.  

cynickaobluda.sme.sk Nepamätáte si na socializmus? Tu je všetko, čo o ňom potrebujete vedieť.

diskusia (396)   kto hlasoval  

Alexander Vondra: Chodím do kostola pravidelne, pretože to potrebujem

poslal(a): ficopada , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 23 hod.  

postoj.sk Rozhovor s českým europoslancom Alexandrom Vondrom, ktorý si bol blízky s Havlom a dnes kritizuje mnohé z toho, čo by Havel podporoval. Vytiahli sme ho z konferencie, čomu sa potešil, pretože si mohol konečne zapáliť cigaretu. Sadli sme si do reštaurácie, objednali si pivo a on halušky a začali sa rozprávať. Hoci sme prešli viacero vážnych tém, veľa sme sa nasmiali. Alexander Vondra. Viaceré akcie k Novembru 89 majú trochu problém, že v nich zanikol duch Novembra, disidentský svet často nahradili rôzni aparátčici mainstreamu, cítite to? Ak má byť sviatok živý aj po 30 rokoch, nestačí spomínať, ale treba hovoriť aj o tom, čo slobodu ohrozuje dnes. Čo je to ohrozenie pre vás? Nemyslím si, že ide o nejaké špecifikum Česka, skôr sa to dotýka celého Západu. Zase sa už objavujú rôzne návody, ako to zariadiť za nás, ako poradiť, ako správne žiť, čo máme jesť, čo si máme myslieť, s kým sa máme stretať. A to je zle, treba zdvihnúť hlas. Zatiaľ to nie je brutálnou formou, ide skôr o náznaky. Prejdime k vám. Vás mnohí považujú za havlistu a pozývajú vás v tomto duchu rečniť. Potom ich však musíte prekvapiť, Havel bol v politike oveľa ľavicovejší. Nestrácate niektorých priateľov? Havel sa s komunistami nikdy nezašpinil a bol veľmi slobodomyseľný. On bol liberál v tom pôvodnom zmysle slova. Postupne však jeho názory boli čoraz ľavicovejšie. Mal sociálne cítenie. Mnohokrát to vysvetľoval. Bol dieťaťom z bohatej rodiny a trochu sa za to hanbil. Lenže to nebolo len o tom. Neskôr už tým módnym globálnym témam nadbiehal. V staršom veku áno. To už som ale ja bol inde.

diskusia (1)   kto hlasoval  

12 najlepších plemien psov k deťom

poslal(a): matolstoj , do rubriky lifestyle, odvtedy uplynulo: 23 hod.  

chovatelahospodar.sk Výber najvhodnejších psích plemien do rodiny s deťmi

diskusia   kto hlasoval  

Fotografie znázorňujúce prejavy lásky medzi zvieratkami

poslal(a): svetkuriozit , do rubriky spoločnosť, odvtedy uplynulo: 1 deň 1 hod. 18 min.  

svetkuriozit.sk Fotografie sú od Macedónca, ktorý sa venuje už 15 rokov portrétom zvierat. Svoje diela si nemohol nechať len pre seba, chcel nimi ukázal ľuďom že sa o zvieratá treba starať a vnímať akú lásku dokážu preukazovať nie len jeden druhému, ale aj nám ľuďom.

diskusia   kto hlasoval  

Ako začať s diétou alebo tréningom už dnes a nie „zajtra“?

poslal(a): strefio , do rubriky lifestyle, odvtedy uplynulo: 1 deň 1 hod. 58 min.  

slovakfitness.sk Chcete schudnúť. Dnes sa však necítite najlepšie, a tak si poviete – začnem zajtra! Viete však, že vo väčšine prípadov to „zajtra“ nikdy nepríde? Preto je dôležité začať už dnes. A my vám poradíme, ako na to.

diskusia   kto hlasoval  

Sporiť si v IŽP sa nevypláca

poslal(a): Finner , do rubriky ekonomika, odvtedy uplynulo: 1 deň 2 hod. 5 min.  

finner.sk Ak by som mal IŽP charakterizovať jednou vetou, bola by to táto: “Ak robíte viacero činnosti súčasne, pravdepodobne nerobíte ani jednu poriadne”. Sporiť si v IŽP sa jednoducho nevypláca. Ako sporenie na dôchodok je predražené a ako finančná rezerva je neefektívne.

diskusia   kto hlasoval  

Netanjahu: Zaútočíme na všechny, kteří nás napadnou

poslal(a): JozefViskup , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 1 deň 2 hod. 39 min.  

israel.cz Benjamin Netanjahu: "Na prvním místě chci pochválit bezpečnostní složky, které se operace „Černý pás“ zúčastnily. Také bych rád poděkoval členům kabinetu,kteří souhlasili jako s tím,abychom tuto operaci schválili.Všechny její cíle byly splněny.Znovu bych rád zdůraznil,že se Izrael k ničemu nezavázal.Bezpečnostní politika se nezměnila.Stále udržujeme otevřené všechny operační možnosti.Zaútočíme na ty,kteří se nás snaží napadnout."

diskusia   kto hlasoval  

Smútočne oznámenie od historika Františka Vnuka

poslal(a): JozefViskup , do rubriky spoločnosť, odvtedy uplynulo: 1 deň 3 hod.  

alianciazanedelu.sk Drahí priatelia,so smútkom v srdci Vám oznamujem,že Pán života a smrti povolal k sebe moju manželku Annu,spoločníčku na životnej púti 63 rokov môjho života.Odišla do večnosti 16.novembra o 23.40 hod.Bola láskavá a verná manželka,starostlivá matka ôsmich detí,ktoré (okrem syna,ktorý žije v Anglicku) spolu so mnou stáli pri jej smrteľnej posteli.Vy,ktorí ste mali šťastie ju poznať,spomeňte na ňu v modlitbách.Pohreb bude v piatok 22.novembra.

diskusia   kto hlasoval  

Hlúpi, pokakaní, otupení alebo ľahostajní?

poslal(a): luciatomeckova , do rubriky spoločnosť, odvtedy uplynulo: 1 deň 3 hod.  

dalito.sk To sme naozaj takí hlúpi, pokakaní, otupení alebo ľahostajní, že sme to nedokázali urobiť ani 30 rokov od Nežnej revolúcie? A dokážeme to vôbec niekedy ešte, alebo už nestihneme?

diskusia   kto hlasoval  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ...7071 nasledujúce>>
 

Váš účet