Nové závažné okolnosti v kauze Kiskových pozemkov

poslal(a): liliputinko , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 8 min.  

spravy.pravda.sk Po dvoch rokoch vyšetrovania škandálu s pozemkami vo Veľkom Slavkove, v ktorom figuruje aj exprezident Andrej Kiska (Za ľudí), nastal v kauze zásadný posun. Národná kriminálna agentúra (NAKA) podľa zistení Pravdy znaleckým dokazovaním podrobne overila okolnosti celého skutku a kauza tak ide do finále.

diskusia   kto hlasoval  

Ján Benčík: Utáraný „sopliak“ Blaha o špeciálnom prokurátorovi

poslal(a): liliputinko , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 18 min.  

dennikn.sk Včera, v deň svojich 40-tych narodenín, označil poslanec Smeru Ľuboš Blaha, prokurátora Špeciálnej prokuratúry, Tomáša Honza, za sopliaka. Pridal k tomu znôšku urážok na jeho adresu, ako aj na adresu ďalších osôb.

diskusia   kto hlasoval  

Jaroslav Daniška: O rizikách stíhania Fica, Kisku a Naďa

poslal(a): takotompotom , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 37 min.  

google.com Obvinenie Fica aj Kisku tri mesiace pred voľbami je obrovská chyba. Dve správy. Po prvé, polícia obvinila Roberta Fica z trestných činov hanobenia národa, rasy a presvedčenia, podnecovanie k národnostnej, rasovej a etnickej nenávisti v súbehu s trestným činom schvaľovania trestného činu. Dôvodom je jeho komentár po odsúdení bývalého poslanca Mazureka za vyššie uvedený trestný čin. Po druhé, polícia obvinila bývalého prezidenta, dnes opozičného lídra Andreja Kisku za daňový trestný čin, spojený s Kiskovou firmou KTAG a financovaním prezidentskej kampane. Obidve obvinenia sú chybou a nemalo k nim dôjsť. Obidve sú súčasťou politickej kampane, nasledujú po rovnako hlúpom kroku voči Jaroslavovi Naďovi, všetky tieto tri kroky menia Slovensko na Ukrajinu, kde sa inštitúcie štátu hrubo zneužívajú na mocenský boj. ..Zhrňme si to. Žijeme v štáte, kde sa polícia buď priamo politicky zneužíva, alebo sa správa diletantsky a účelovo. Mlieko je rozliate, voľby sú o tri mesiace. Ak tu niekto myslí na nápravu pomerov, mal by konať. Aj za to niekto nesie zodpovednosť. Po prvé, účelové „ukrajinské“ metódy treba zastaviť, ak to zákon umožňuje, kroky proti Ficovi aj Kiskovi treba zrušiť. Po druhé, mala by sa zobudiť parlamentná väčšina a Žitňanskej novelu, ktorá umožňuje stíhať hlúpe aj extrémistické reči, zmeniť. Trest má mať zmysel, len ak môže dosiahnuť nápravu. Takýto prístup posilňuje páchateľa, spoločnosť nechráni, ale polarizuje. To predsa nemá logiku. Po tretie, ukrajinizácia môže vyhovovať časti spektra, ale určite nevyhovuje celému spektru, nota bene spoločnosti. Rozoštvať je vždy jednoduchšie, ako upokojiť. Netreba zabúdať, že ukrajinizácia verejného života vedie k radikalizácii, inak to nejde. Teraz potrebujeme toho, kto ukáže, kde je stred a kde extrém. A hlavnú zodpovednosť nesie Smer: vy ste hlasovali za Žitňanskej novelu, vy kontrolujete rezort vnútra, vy musíte konať.

diskusia   kto hlasoval  

Blaha: Prokurátor Honz, ktorý obžaloval Fica je obklopený najextrémnejšími liberálmi

poslal(a): takotompotom , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 54 min.  

youtube.com Blaha: „Keď sa povie špeciálny prokurátor, človek si predstaví dospelého, dôstojného a vyzretého pána, ktorý už desaťročia bojuje so zločinom. Prokurátor, ktorý najnovšie obžaloval Róberta Fica, Tomáš Honz, má 25 rokov. Takéto ucho ide žalovať bývalého trojnásobného premiéra. Tento chlapček chce terorizovať niekoho za to, že má iný názor“.. „Oveľa dôležitejšie sú politické názory pána prokurátora Honza, lebo ak žaluje Róberta Fica a ukázalo by sa, že je obklopený slniečkármi a liberálmi, ktorí roky útočia na Róberta Fica, išlo by o učebnicový príklad konfliktu záujmov.“ Blaha odhalil, ako Honz išiel v roku 2017 na školenie do Jeruzalema, kde mu spoločnosť robil liberálny sociológ Michal Vašečka, ktorý v minulosti pôsobil v mimovládnej organizácií Centrum pre otvorenú politiku, ktorú financovala nadácia ESETu. V Jeruzaleme bola s Honzom aj Natália Tomeková zo Sorosovej Nadácie otvorenej spoločnosti. „Nadácia okrem Honzovi ďakuje za spoluprácu aj Márii Kolíkovej, dnes kandidujúcej za Kiskovu stranu Za ľudí. Ďalej je tam Radovan Pala, dnes poradca Zuzany Čaputovej, ktorý dostal od primátora Bratislavy zo strany Progresívne Slovensko Matúša Valla zákazku na právne služby bez súťaže na 90 tisíc eur. Nechýba ani Zuzana Wienk, ktorá je predsedníčkou Aliancie fair play, ktorú tak isto financoval ESET. Wienk robila aj oponentku diplomovej práce Moniky Tódovej, hoci na to nemala oprávnenie, lebo v tom čase nemala titul Phd.,“ uvádza Blaha. „Cez nadáciu zastavme korupciu je Honz ešte prepojený na Pavla Nechalu, čo je šéf mimovládky Transparency International, tiež financovanou ESETom. Programovou riaditeľkou tejto mimovládky je manželka Miroslava Beblavého, Emília Syčáková Beblavá.“ „Tomáš Honz je zároveň členom výboru VRAX, čo je Výbor pre elimináciu a predchádzanie rasizmu. V tomto výbore sedí s riaditeľom Sorosovej Nadácie otvorenej spoločnosti Jánom Orlovským. Spoločnosť mu robí sociológ Michal Vašečka, Oľga Pietruchova a Daniel Milo z Globsecu, ktorý je partnerom podpredsedníčky Progresívneho Slovenska Ireny Biháriovej.“ Blaha na záver uvádza: "Pán Tomáš Honz je obklopený tými najextrémnejšími liberálmi a slniečkármi. Zhodou okolnosti tento prokurátor podá absurdnú žalobu na lídra strany Smer Róberta Fica. Je tam vidieť konflikt záujmov a pán Honz nie je objektívny prokurátor, ale ťažko indoktrinovaný prokurátor liberálnou ideológiou, ktorá ovplyvňuje jeho úsudok a možno je pod vplyvom slniečkárskej mafie. Preto by malo byť rýchlo preskúmané, či nezneužil svoje verejné právomoci. Za to totiž hrozí väzenie.“

diskusia   kto hlasoval  

Kiska by Pellegriniho vládu nevymenoval, keby vedel, čo bude nasledovať

poslal(a): liliputinko , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 2 hod. 14 min.  

domov.sme.sk Pellegrini zo spolupráce nevylúčil Harabinovu Vlasť.

diskusia   kto hlasoval  

Opozičný líder Kiska v politickej relácii Na telo porazil premiéra Pellegriniho

poslal(a): liliputinko , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 2 hod. 23 min.  

tvnoviny.sk Prvýkrát sa do televízneho štúdia proti sebe postavili predseda vlády a opozičný líder, predseda strany Za ľudí a bývalý prezident.

diskusia   kto hlasoval  

Vémola odpovedal fanúšikom: Attila sa bude odvete zbabelo vyhýbať

poslal(a): liliputinko , do rubriky šport, odvtedy uplynulo: 2 hod. 30 min.  

sport7.sk Vémola pri otázke čo by zmenil v odvete odpovedal spôsobom jemu vlastným. „V odvete by som urobil inak to, že by som ju vyhral.“

diskusia   kto hlasoval  

Lučanský odkazuje Kiskovi: Vyprosím si, aby nás nazýval policajnou mafiou!

poslal(a): liliputinko , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 2 hod. 39 min.  

tvnoviny.sk "To, že ma politici volajú každý týždeň do brannobezpečnostného výboru, to mi nevadí. Rád vysvetlím, čomu neporozumeli. Ale nazývať nás 'policajnou mafiou', to je už silná káva," konštatuje policajný prezident s tým, že preto politikom aj občanom odkazuje, že pokračujú ďalej, "pretože skutok sa stal."

diskusia   kto hlasoval  

Výbuchy plynu na Slovensku

poslal(a): JaJYT , do rubriky spoločnosť, odvtedy uplynulo: 3 hod.  

youtube.com 6. decembra 2019 otriasla Slovenskom tragická správa o výbuchu plynu na Sídlisku 3 v Prešove. Podobné nešťastia s výbuchom plynu sa Slovensku nevyhýbajú. Poďme si pripomenúť aspoň niektoré ďalšie tragédie, súvisiace s výbuchom plynu.

diskusia   kto hlasoval  

Lučanský o obvinenom Ficovi: Skutok sa stal, cirkus Smeru som čakal

poslal(a): liliputinko , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 3 hod.  

domov.sme.sk Policajný prezident sa na facebooku ohradil voči slovám poslancov Smeru.

diskusia   kto hlasoval  

MS v hokeji 2020 - Všetko o MS 2020 vo Švajčiarsku

poslal(a): jakonic , do rubriky šport, odvtedy uplynulo: 4 hod.  

sportinak.sk MS v hokeji 2020 - Všetko o MS 2020 vo Švajčiarsku. Športový portál športinak.sk vám aj tentoraz prinesie z MS kompletný informačný servis. Najnovšie informácie, rozpis zápasov, tabuľky.

diskusia   kto hlasoval  

Ľuboš Blaha: Veľké odhalenie o prokurátorovi, ktorý obžaloval Roberta Fica

poslal(a): liliputinko , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 5 hod.  

youtube.com Blaha: Veľké odhalenie o prokurátorovi, ktorý obžaloval Roberta Fica. Pozrite si video a pochopíte všetko. Jasné prepojenia na liberálne mimovládky, ktoré financuje Eset a Soros. Sadnite si - toto je veľké.

diskusia   kto hlasoval  

Daňo sám sebe podivne predával domény a pýtal za to vratky DPH

poslal(a): liliputinko , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 5 hod.  

etrend.sk V rokoch 2011 a 2012 firmy Martina Daňa takmer v každom mesiaci požiadali štát o vratky DPH za tisíce eur. Vratky si pýtajú firmy, ktoré hlavne nakupujú tovary a služby. U Daňových firiem však išlo najmä o nákupy medzi jeho firmami, napríklad si predávali program na vedenie účtovníctva, nastavenie e-mailových serverov, ale aj napríklad poradenské služby.

diskusia   kto hlasoval  

Sencov: Putin nechce mier, jeho režim má blízko k fašizmu

poslal(a): liliputinko , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 5 hod.  

svet.sme.sk Sencov od prepustenia na slobodu cestuje po Ukrajine aj Európe, aby ľuďom vysvetlil, čo sa na Ukrajine a v Rusku deje.

diskusia   kto hlasoval  

Exvyšetrovateľ o obvinení Fica: Som prekvapený, že z takéhoto prejavu sa robí...

poslal(a): liliputinko , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 5 hod.  

slovensko.hnonline.sk Bývalý vyšetrovateľ Peter Vačok tvrdí, že ide o trocha prehnanú iniciatívu.

diskusia   kto hlasoval  

Andrej Kiska: Smer je pripravený vládnuť s fašistami. Voľby však dopadnú dobre

poslal(a): liliputinko , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 5 hod.  

tyzden.sk Aký je rozdiel medzi prezidentom a lídrom strany? Ako reaguje na obvinenia strany Za ľudí z nezodpovednosti? Čo je hlavná priorita tejto strany? A aký je sen exprezidenta Andreja Kisku o Slovensku?

diskusia   kto hlasoval  

Rešpektovali sa niekedy? Koalícia každý proti každému

poslal(a): napisali , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 6 hod.  

napisali.sk Už istý čas vidíme politickú nevraživosť predsedu SNS voči premiérovi a niektorým ostatným politickým partnerom. Vedela vôbec niekedy koalícia spoločne spolupracovať?

diskusia   kto hlasoval  

Ivan Mikloš: Smer nie je politická strana

poslal(a): liliputinko , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 7 hod.  

tyzden.sk Podľa Ivana Mikloša bol Smer založený ako akciová spoločnosť a jeho „zodpovedná zmena“ je len kamuflážou.

diskusia   kto hlasoval  

Poradca prezidentky Marián Leško: Smer nemusí dostať poverenie

poslal(a): liliputinko , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 7 hod.  

player.fm Ako sa bude prezidentka správať pred voľbami či po nich? Má víťaz automaticky zaručené poverenie na zostavenie vlády?

diskusia   kto hlasoval  

Deväť životov: Výbuch plynu v Prešove pred 35 rokmi

poslal(a): rastaman , do rubriky spoločnosť, odvtedy uplynulo: 15 hod.  

zivot.pluska.sk Plynofikácia Prešova priniesla aj jeden veľmi dramatický deň s tragickou bilanciou. Obyvatelia bloku B1 na Zápotockého ulici ešte ani nestihli využívať prednosti moderného vykurovacieho média a už deviatich z nich usmrtilo. Stalo sa to 13. júna 1974.

diskusia   kto hlasoval  

Zas sa nám to do .. Vallo ?

poslal(a): Curimedan , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 16 hod.  

vladimirkratky.blog.sme.sk Sadzby dane z nehnuteľnosti na 2020 zatiaľ na stránke Bratislavy nie sú, ale oficiálne oznámené zvyšovanie dane za byty a rodinné domy dáva tušiť, že vyššie popísaná asymetria sa prehĺbi . Samozrejme, najmä pokiaľ si netrúfli zrušiť, alebo korigovať Príplatok za „ ďalšie podlažie “ . Nie je to však len o Príplatku za „ ďalšie podlažie “ , ale o hľadaní rovnováhy zdanenia jednotlivých typov nehnuteľností, na báze dane za 1 m2 podlahovej plo

diskusia   kto hlasoval  

Návyky jak změnit svůj život

poslal(a): cestazasnem , do rubriky lifestyle, odvtedy uplynulo: 18 hod.  

youtube.com Ak pomoci těchto návyku změnit svůj život.

diskusia   kto hlasoval  

Francie: „Obrácená kolonizace“

poslal(a): burkertov , do rubriky spoločnosť, odvtedy uplynulo: 19 hod.  

popovsky.blog.idnes.cz Niečo ako "povinné čítanie" pre obhajcov islamu, politiky otvorených dverí, ale ak pre tých, čo bagatelizujú nebezpečenstvá, minimálne pre Západnú Európu, vyplývajúce z islamu a jeho šírenia.

diskusia   kto hlasoval  

6 dôvodov prečo si zamilujete tuhý šampón

poslal(a): middlesboro , do rubriky zábava, odvtedy uplynulo: 20 hod.  

farbynavlasy.sk Priznám sa, že pojem tuhý šampón som evidovala už dlho ale vyskúšala som ho až nedávno. A musím povedať, že to bola chyba. Mala som ho začat používať oveľa skôr. V článku sa dozviete moje osobné skúsenosti s tuhým šampónom.

diskusia   kto hlasoval  

Harabin: Obvinenie Kisku ma neprekvapilo. Podvodníkov musíme vo voľbách zastaviť!

poslal(a): liliputinko , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 22 hod.  

youtube.com Harabin: "Drahé vlastenky, vlastenci, už je tomu asi tri roky, čo som začal upozorňovať videami na to, že Kiska nie je žiadny dobrý, ale padlý anjel. Upozoňoval som na jeho 22 000 úžerníckych spisov na súdoch, na to, že je pozemkový mafián a daňový kriminálnik. Obvinenie Kisku v týchto dňoch ma preto vôbec neprekvapilo a tvrdím, že keby nebol vo funkcii prezidenta, bol by trestne stíhaný už dávno. V tejto súvislosti chcem apelovať na všetkých: v parlamentných voľbách 2020 nesmieme dovoliť, aby sa do ústavných pozícií dostali úžerníci, podvodníci, mafiáni a lokaji oligarchov. Títo ľudia ukradli nám, vlastencom, našu vlasť.

diskusia   kto hlasoval  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ...7089 nasledujúce>>
 

Váš účet