Iniciatíva Kresťania proti nenávisti varuje pred Kotlebom a Harabinom

poslal(a): ficopada , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: zopár sekúnd  

google.com Spoločné vyhlásenie podpísali spisovateľ Daniel Hevier, bývalí politici František Mikloško a Vladimír Palko, herec Štefan Bučko, saleziánske združenie Domka a mnohí ďalší.

diskusia   kto hlasoval  

Budoucnost zelených prostředků osobní čisté elektromobility

poslal(a): inodpady , do rubriky spoločnosť, odvtedy uplynulo: 3 min.  

inodpady.cz Již šest let se snažím o to, aby se na prostředky osobní čisté elektromobility přestalo dívat jako na hračky. Začali se vnímat, jako seriózní prostředky, které mohou dopravu ve městech a nejenom tam, odlehčit, ale i očistit.

diskusia   kto hlasoval  

Najväčší hriech Roberta Fica: Bödör mal k Ficovi častejší prístup než nejeden...

poslal(a): matiko , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 31 min.  

google.com Prečo tlak na muža, ktorý včera sedel vedľa Jaroslava Haščáka, ohrozuje povesť bývalého premiéra viac než čokoľvek iné. Ficov dôverník Včera na súde v Pezinku sedel muž – zatiaľ len v pozícii svedka – ktorý bol pre Mariana Kočnera niekým ako krstným otcom v polícii aj na prokuratúre, muž, ktorý mu podľa Tóthovej výpovede zabezpečoval lustračný aj sledovací servis a ktorý tak nesie azda najväčšiu morálnu zodpovednosť za dvojnásobnú vraždu. Norbert Bödör neodvodzoval svoj vplyv od toho, že je vzdialeným príbuzným bývalého policajného prezidenta Tibora Gašpara, takže má komu zavolať, keby niečo potreboval, napríklad vyhovieť Kočnerov žiadosti o lustráciu novinára či prokurátora. Nie ani tak Bödör odvodzoval svoju moc od Gašpara, ale, naopak, Gašpar vďačil svojej policajnej topkariére rastúcemu vplyvu bödörovcov. Norbert Bödör udržiaval čulé kontakty s premiérom Robertom Ficom, chodil za ním osobne, alebo si telefonovali. Predtým o tomto vzťahu kolovali iba legendy. No vďaka výseku z Threemy vieme, že Bödör mal k expremiérovi priamejší a častejší prístup než nejeden minister. Dokazuje to Kočnerova komunikácia s Bödörom na začiatku roka 2018, keď mal už Kočner naplánovanú vraždu a Bödöra žiadal o rôzne službičky u Fica. Vďaka výseku z Threemy vieme, že Bödör mal k expremiérovi priamejší a častejší prístup než nejeden minister. Bödör vrastal do roly Ficovho dôverníka postupne, tento proces súvisel aj s tým, že Fico čoraz menej veril vlastným ľuďom naokolo, o ktorých sa dovtedy opieral v mocenskom aparáte. Chýbajúce mocenské vákuum v okolí premiéra tak vypĺňal Norbert Bödör, ktorý aj podľa komunikácie z Threemy vnímal príčiny upadajúcej moci Smeru rovnako ako Kočner – napríklad tým, že Smer hodil cez palubu oddané figúrky ako Dobroslav Trnka a na jeho miesto dosadil Čižnára, ktorému zachutilo tváriť sa, že je od Smeru nezávislý. A ktorého pustil Fico do svojej najtesnejšej blízkosti, čím prebral priamu zodpovednosť za rozklad polície, čo malo tragické následky pre iných, ale napokon aj pre neho samotného. Po včerajšku sa zdá, že Norbert Bödör nesedel na súde poslednýkrát. A toho sa Robert Fico obáva najviac.

diskusia   kto hlasoval  

Hlinov kandidát Makúch: Významný bankár zarába 5-krát viac ako Fico. Čo vlastní?

poslal(a): matiko , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 45 min.  

www1.pluska.sk Lieta ako kráľ, zarába päťnásobne viac ako predseda vlády a vlastní viacero nehnuteľností. Jozef Makúch sa na výhody, ktoré mu vyplývajú z pozície guvernéra Národnej banky Slovenska, nemôže sťažovať. Po tom, ako denník Plus JEDEN DEŇ informoval o luxuse, ktorý si Makúch dopraje na služobných cestách, sme sa pozreli na jeho príjmy a majetky. Aké majetky Jozef Makúch priznal: ročný príjem 227 tisíc eur. Rodinný dom v Lamači. Rodinný dom v Podhájska Svätuša. Byt v Lamači s garážovým státim. 8-krát zastavané plochy, 3-krát záhrady, 4-krát ostatné plochy, obrazy, vklady na účtoch.

diskusia   kto hlasoval  

Urobil Jozef Makúch z NBS-ky bankomat pre súkromnú firmu?

poslal(a): matiko , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 52 min.  

24hod.sk Podľa stránky www.nbs.sk guvernér NBS Jozef Makúch poskytol z majetku Národnej banky Slovenska v priebehu pár rokov viac ako 46 zväčša finančných darov súkromnej zdravotníckej spoločnosti. Národná banka to pri kontrole zo strany Najvyššieho kontrolného úradu v r. 2015, ktorý v dobe kontroly zistil len dva poskytnuté dary spoločnosti Hedak, to prácne vysvetľovala, že "pri rozhodovaní o udelení daru uprednostnila súkromnú zdravotnícku spoločnosť Hedak a.s. lebo s ňou majú nadštandardné vzťahy a Hedak a.s sa zaviazal bezplatne poskytovať nadštandardnú zdravotnícku starostlivosť zamestnancom NBS a ich rodinným príslušníkom." Toto prazvláštne vysvetlenie zrejme platí aj pre ďaľších 44 darov, pričom tieto boli poskytované zjavne formou "na požiadanie" skoro formou bankomatu, pretože sú prípady, kedy v jeden deň boli poskytnuté aj dva dary

diskusia   kto hlasoval  

Vydávame knihu Kotleba: V roku 2004 sa zaštítil Štúrom a spustil proti Židom

poslal(a): ara1 , do rubriky spoločnosť, odvtedy uplynulo: 1 hod. 11 min.  

dennikn.sk Na základe množstva citátov, prejavov a výpovedí bývalých spojencov aj politických protivníkov v knihe Kotleba vzniká obraz rasistu s nechuťou k všetkému cudziemu, odporcu demokracie so sklonom k stihomamu a rodinkára neschopného plniť volebné sľuby.

diskusia   kto hlasoval  

Ako sa generálny prokurátor Trnka nechal korumpovať Kočnerom

poslal(a): matiko , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 1 hod. 17 min.  

youtube.com Kočner: Všetky peniaze, ktoré skončili u mňa, Ty si nikdy nechcel vedieť koľko a začo a povedal si, že ich mám držať ja, a sú u mňa a ja ich držím. Nikdy si sa nepýtal koľko tam máš, vždycky si prišiel, povedal potrebuješ to a to, a vždy som vybral a dal som Ti. Je to tak? Tak si to chcel? Trnka: Áno.

diskusia   kto hlasoval  

Proč má ruský prezident Putin slabost pro Židy a Izrael?

poslal(a): JozefViskup , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 1 hod. 38 min.  

israel.cz Vladimir Putin přijíždí do Izraele,aby se zúčastnil 75.vzpomínky osvobození Osvětimi,kde za II.světové války zemřelo 1,41 milionu Židů.Vzpomínka je součástí 5. světového fóra o holocaustu a je jednou z největších akcí v Izraeli,které se při příležitosti 75. výročí osvobození Osvětimi Rudou armádou zúčastní nejméně 36 světových vůdců.Akce bude zaměřena na explozi antismitismu v západním světě.

diskusia   kto hlasoval  

Katolícka cirkev pochopila, že liberalizmus je jej hlavný nepriateľ.

poslal(a): JozefViskup , do rubriky spoločnosť, odvtedy uplynulo: 1 hod. 45 min.  

alianciazanedelu.sk Liberálmédiá za aktívneho prispenia liberálpolitikov cirkev 30 rokov tehličku po tehličke rozoberali.Spochybňovali jej učenie,dávali priestor odpadlíkom a posmievačom.Cirkev sa na to prizerala,neveriacky krútila hlavou,lebo slobodu a demokraciu si predstavovala inak a postupne prichádzala o veriacich a chradla.Ale začala si uvedomovať,že komunizmusje porazený,ale je tu nový a ešte omnoho nebezpečnejší nepriateľ – liberalizmus.

diskusia   kto hlasoval  

Boeing zostrelili iránske revolučné gardy, armády strážcov islamskej revolúcie

poslal(a): matiko , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 1 hod. 46 min.  

svet.sme.sk Ukrajinské lietadlo zasiahli dve rakety, potvrdil Teherán. Irán v utorok potvrdil, že ukrajinské dopravné lietadlo so 176 ľuďmi na palube, ktoré sa 8. januára zrútilo krátko po štarte z teheránskeho medzinárodného letiska, zasiahli dve rakety iránskej protivzdušnej obrany.

diskusia   kto hlasoval  

Investovanie do tipovania – Stávková arbitráž, sure betting

poslal(a): investujete , do rubriky ekonomika, odvtedy uplynulo: 2 hod. 12 min.  

investujete.sk Hovorí vám niečo pojem stávková arbitráž? Možno ste niekedy počuli o sure bettingu, arbitrage bettingu. Ak nie, tu si všetko vysvetlíme a povieme si o praxi

diskusia   kto hlasoval  

Mal sedemnásť, keď zabil otca: Myseľ vypnutá, ruky konali, hovorí Dávid Bako,...

poslal(a): liliputinko , do rubriky spoločnosť, odvtedy uplynulo: 2 hod. 29 min.  

dennikn.sk Od detstva bol svedkom toho, ako jeho otec každodenne ponižoval a bil jeho mamu. Ani on sám sa týraniu nevyhol. Dávida Baka odsúdili za vraždu otca na dva roky, no konečné rozhodnutie je na prezidentke.

diskusia   kto hlasoval  

Slováci považujú za lídra demokratickej opozície Kisku. Chcú, aby bol premiérom

poslal(a): liliputinko , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 2 hod. 35 min.  

hnonline.sk Slováci chcú najviac za premiéra Pellegriniho, za ním je Kiska. Tretí by s výrazným odstupom skončil Marian Kotleba.

diskusia   kto hlasoval  

Beata Balogová: Je populistická „ľudová pravda“ viac ako právny štát?

poslal(a): liliputinko , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 2 hod. 40 min.  

komentare.sme.sk Róm je dokonalý nepriateľ, aj keď nebude stavať mešity, rozumie jazyku väčšiny a nemá väzby na teroristov zo Stredného východu.

diskusia   kto hlasoval  

Študenti lekárskych fakúlt posielajú Ficovi otvorený list

poslal(a): matiko , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 2 hod. 59 min.  

omediach.com Študenti lekárskych fakúlt zverejnili vyhlásenie, v ktorom reagujú na prejav predsedu Smeru Roberta Fica na dnešnej programovej konferencii strany. Fico povedal, že jedným z troch hlavných opatrení Smeru, ktoré chce presadiť v roku 2020 je, aby lekári po vysokej škole, ak budú chcieť ísť pracovať do zahraničia, budú štátu musieť zaplatiť 55 tisíc eur alebo odpracovať 10 rokov na Slovensku. Vyjadrenie študentov lekárskych fakúlt Slovenskej republiky: NEDOVOĽME, ABY SA BUDÚCNOSŤ ZDRAVOTNÍCTVA STALA PREDMETOM VOLEBNEJ KAMPANE My, študenti slovenských lekárskych fakúlt vyjadrujeme a odmietame zneužívanie nás, nášho štúdia a budúceho povolania ako prostriedku pre ďalšie polarizovanie spoločnosti a politickej kampane. Sme otvorení diskusii o vytvorení lepších pracovných podmienok pre absolventov lekárskych fakúlt s cieľom udržania mladých lekárov na Slovensku. Nemyslíme si, že daný návrh opatrenia je správnym riešením odlivu mladých lekárov do zahraničia. Mrzí nás, že sa rétorika obrátila takýmto absolutistickým smerom. Mnohí z nás sa rozhodli aj napriek dlhodobo odkladaným systémovým riešeniam problémov v slovenskom zdravotníctve po ukončení štúdia zostať a pracovať zo svojich pozícií na zlepšovaní aktuálneho stavu. Takéto riešenie ale napriek tomuto rozhodnutiu rázne odmietame. Úprimne nám záleží na budúcnosti Slovenska a slovenského zdravotníctva. Naši rodičia bojovali za našu slobodu, nie sme ochotní o ňu prísť.

diskusia   kto hlasoval  

Ficove riešenie problému odlevu študentov považuje ŠRVŠ za extrémne populistické

poslal(a): matiko , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 3 hod.  

topky.sk Študenti poslali Ficovi jasný odkaz: Absolventi medicíny neodchádzajú pre peniaze! Primárnym problémom odchodu absolventov medicíny do zahraničia nie je finančné ohodnotenie, ale neadekvátne pracovné podmienky. Študentská rada vysokých škôl (ŠRVŠ) tak reagovala na sobotňajšie (18. 1.) vyjadrenie predsedu Smeru-SD Roberta Fica, ktorý chce zabrániť odlevu absolventov lekárskych fakúlt do zahraničia. ŠRVŠ znepokojilo vyhlásenie predsedu Smeru-SD. Jedno z troch opatrení sociálnych demokratov, ktoré v sobotu predstavili počas programovej konferencie v Banskej Bystrici, je podľa Fica riešenie úniku vyštudovaných mladých lekárov zo Slovenska do zahraničia. "Robert Fico a jeho riešenie problému odlevu študentov považuje ŠRVŠ za extrémne populistické," uviedla ŠRVŠ na profile na sociálnej sieti. Zároveň si myslia, že za odchodom absolventov nie sú financie, ale pracovné podmienky.

diskusia   kto hlasoval  

EGO VERZUS INTUÍCIA. Načo sa spoliehate vy?

poslal(a): juicy_sk , do rubriky lifestyle, odvtedy uplynulo: 3 hod.  

40plus.sk V tomto “ekonomickom” svete väčšinou konáme podľa EGA. Keď začneme pracovať na sebe a začneme si uvedomovať, aký je rozdiel medzi egom a intuíciou, prídeme k záveru, že intuícia chce pre nás to najlepšie. Ego väčšinou chce to najľahšie a jeho motiváciou je porovnávať sa s druhými. Ego je naše vnímanie seba vo svete a porovnávanie sa s druhými.

diskusia   kto hlasoval  

Šebej: Zabitie Solejmáního bolo oprávnenejšie a potrebnejšie ako zabitie bin Ládina

poslal(a): liliputinko , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 4 hod.  

hnonline.sk Iránsky generál Kásem Solejmání, ktorého začiatkom roka zabili Spojené štáty, mal ruky namočené až po lakte v krvi. Vyhlásil to František Šebej.

diskusia   kto hlasoval  

Presadzuje zvrhlú agendu, písala ĽSNS. Bihariová sa bráni žalobou

poslal(a): liliputinko , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 4 hod.  

ta3.com Irena Bihariová z koalície Progresívne Slovensko/Spolu - občianska demokracia podala žalobu na parlamentnú stranu Kotlebovci - Ľudová strana Naše Slovensko.

diskusia   kto hlasoval  

Bihariová by chcela vo vládnom programe aj registrované partnerstvá. Záborská a...

poslal(a): liliputinko , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 4 hod.  

dennikn.sk Ak by Progresívne Slovensko po voľbách bolo pri zostavovaní vlády, podľa Ireny Bihariovej by chcelo, aby boli hodnotové otázky súčasťou programového vyhlásenia vlády. Bihariová by si vedela predstaviť v programovom vyhlásení vlády napríklad aj registrované partnerstvá. „Už sme frustrovaní tým, že nám stále hovoria: s týmito témami neotravujte, tu sme pri odstraňovaní Fica,“ povedala.

diskusia   kto hlasoval  

Lajčák cez štátnu akciovú spoločnosť pomáha pred voľbami nekalo financovať Smer

poslal(a): takotompotom , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 13 hod.  

domov.sme.sk Lajčákovi ľudia kúpili budovu, ktorú kedysi vlastnil Ficov priateľ V budove bol donedávna Výbohov monacký konzulát. Schody sú z kameňa, podlahy chodieb z lešteného mramoru, na stenách sú drevené prvky a umelecké diela. Na stene recepcie je väčšia umelecká plastika, menšie umelecké predmety sú aj na stenách v jednotlivých masážnych bunkách. Tak znie krátky opis "vysokého reprezentatívneho štandardu" nebytových priestorov v budove na Gorkého ulici 7 v Bratislave. Vlani v apríli však v budove vybuchol plyn a jedno jej podlažie spadlo. A v decembri minulého roka, teda čosi vyše dvoch mesiacov pred nadchádzajúcimi februárovými voľbami, kúpila priestory za vyše deväť miliónov eur štátna akciová spoločnosť patriaca pod ministerstvo zahraničných vecí. Vedie ho nominant Smeru Miroslav Lajčák. Donedávna ju vlastnil zbrojár blízky Smeru Miroslav Výboh. Šéf strany a bývalý predseda vlády Robert Fico ho počas kauzy nákupu obrnených transportérov Pandúr označil za svojho osobného priateľa. Do vlaňajšieho decembra vlastnila budovu firma Gorkého Offices. Do roku 2016 sa volala AMW Offices a vlastnil ju Výboh so synom Matúšom. Za Gorkého Offices je známy podnikateľ z IT biznisu Igor Wollner. Kúpili to, aby na tom zarábali Nebytové priestory v budove na Gorkého 7 s celkovou podlahovou plochou vyše 2700 štvorcových metrov kúpila Správa služieb diplomatickému zboru (SSDZ) v druhej polovici decembra za 9,2 milióna eur. Šéf tlačového oddelenia ministerstva zahraničných vecí Juraj Tomaga vysvetľuje, že SSDZ je akciová spoločnosť, ktorej hlavným cieľom je podnikať, a tak prispievať do štátneho rozpočtu.

diskusia   kto hlasoval  

Podľa agentúry AKO v januári 2020 najviac voličov stratili ĽSNS, KDH a Smer

poslal(a): takotompotom , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 14 hod.  

preferencie.teraz.sk Ak by sa parlamentné voľby konali v januári, vyhral by ich Smer so ziskom 17,1 percenta hlasov. Nasledovala by ĽSNS, ktorá by získala 11 percent, a koalícia PS-Spolu so ziskom 10,2 percenta hlasov. Strana Za ľudí by získala 10 percent. OĽaNO by získalo 8,4 percenta, nasledovalo by hnutie Sme rodina so 7,9 percenta a SaS, ktoré by získalo 6,7 percenta. SNS by mala 5,9 percenta a KDH 5,5 percenta. ĽSNS a KDH by stratili po 0,7% hlasov voličov, Smer by stratil 0,6% hlasov. Prieskumu agentúry AKO, sa realizoval od 15. do 17. januára na vzorke 1000 respondentov na objednávku televízie TA3.

diskusia   kto hlasoval  

Bihariová: PS sa bude snažiť dostať do programového vyhlásenia registrované...

poslal(a): liliputinko , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 14 hod.  

dennikn.sk Ak by PS malo možnosť zostavovať vládu, bude sa podľa Ireny Bihariovej snažiť dostať do programového vyhlásenia aj kultúrno-etické otázky, napríklad aj registrované partnerstvá. „Už sme frustrovaní tým, že nám stále hovoria: s týmito témami neotravujte, tu sme pri odstraňovaní Fica,“ hovorí Bihariová na diskusii Denníka N

diskusia   kto hlasoval  

Exvyšetrovateľ NAKA: Mám viac informácií, ako špičky Smeru mohli kryť zločin

poslal(a): liliputinko , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 14 hod.  

etrend.sk avol Milan ako bývalý elitný vyšetrovateľ NAKA so zameraním na ekonomickú trestnú činnosť verí, že zadržaného Dobroslava Trnku je možné efektívne odstíhať aj desať rokov po spáchaní skutku. Bývalý kriminalista nie je prekvapený, keď počúva vyhlásenia o krytí Mariana Kočnera vrcholovými predstaviteľmi Smeru. V minulosti vyšetroval rozsiahlu sieť organizovaných karuselových podvodov za 75 miliónov eur, kde politické krytie tiež údajne poskytovali Ján Počiatek, Robert Kaliňák a ďalší funkcionári vládnej strany. V roku 2014 odišiel do civilu a v súčasnosti kandiduje v parlamentných voľbách za SaS.

diskusia   kto hlasoval  

Igor bravooó, ALE :

poslal(a): maile , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 14 hod.  

vladimirkratky.blog.sme.sk Poznám ľudí, ktorí by aj krúžkovali niektorých vašich konkrétnych kandidátov ( bezpečnostného experta, experta na dopravu, z recesie aj experta na srandu a pod . ), ale keď si pozrú „ talibancov “ , nepochopia ... . Uveriteľne bojovať proti korupcií, to je aj teraz váš hlavný žolík . Nič inšie .

diskusia   kto hlasoval  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ...7131 nasledujúce>>
 

Váš účet