Televízor Samsung vyzerá po vypnutí ako obraz na stene

poslal(a): Trnovsky , do rubriky technológie, odvtedy uplynulo: zopár sekúnd  

spravy.info Prečo by mala televízia po vypnutí vyzerať ako nevzhľadný čierny obdĺžnik? Samsung nedávno predstavil televízor The Frame, ktorý vyzerá ako zarámovaný obraz.

diskusia   kto hlasoval  

Iluzionisti

poslal(a): aleboja , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 1 min.  

dennikn.sk Reforma je ale znova len fikcia. Vláda vytvára ilúziu, že sa reforma začala. A všetci tvorcovia textu "Snívajúce Slovensko" dávajú legitimitu tejto ilúzii. Plavčan je našťastie v úlohe iluzionistu, eskamotéra, či manipulátora veľmi ďaleko od Davida Copperfielda. A v poslednom čase zo svojich predstavení len uteká.

diskusia   kto hlasoval  

Prečo sa výrobcovia ľutujú kvôli odpadom?

poslal(a): mirojurkovič , do rubriky ekonomika, odvtedy uplynulo: 6 min.  

mirojurkovic.blog.sme.sk Výrobcovia sa sťažujú, že zákon o odpadoch je neľútostný. Napriek tomu tvrdím, že práve rozšírená zodpovednosť výrobcov je najlepším, najefektívnejším a najlacnejším riešením pre nich. Trvám na tom aj po roku, keď sa nový zákon o odpadoch horko-ťažko dostával do praxe. Neexistuje totiž iný spôsob, ktorý by bol lacnejší a zároveň dokázal dosiahnuť požadované environmentálne ciele.

diskusia   kto hlasoval  

Nech každý robí to, čo má

poslal(a): pistata , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 19 min.  

idah.sk Nie je normálne, keď politici, ktorí majú konkrétnu pozíciu s jasným vymedzením kompetencií vo vláde alebo v parlamente robia niečo iné a pokúšajú sa riadiť iný rezort ako majú zverený. Za uplynulé obdobie bolo takých príkladov viac ako dosť.

diskusia   kto hlasoval  

Mečiar skončil, jeho duch ostáva

poslal(a): PrecoPreto , do rubriky spoločnosť, odvtedy uplynulo: 1 hod. 22 min.  

komentare.sme.sk Éra HZDS sa dávno skončila, jej nositelia a mečiarovskí právni experti sú však stále tu.

diskusia   kto hlasoval  

Prokuratúra sa už dva mesiace zoznamuje s Bašternákovým majetkom

poslal(a): PrecoPreto , do rubriky spoločnosť, odvtedy uplynulo: 1 hod. 24 min.  

domov.sme.sk Minimálny rozdiel medzi tým, čo Ladislav Bašternák vlastní, a jeho oficiálnymi príjmami, polícia odhaduje na 607-tisíc eur.

diskusia   kto hlasoval  

Slováci sa učia zapýtať si viac. Konečne

poslal(a): PrecoPreto , do rubriky ekonomika, odvtedy uplynulo: 1 hod. 26 min.  

aktuality.sk Odborári zo žilinskej automobilky Kia vyhlásili štrajkovú pohotovosť. Zdá sa, že kórejského zamestnávateľa dnes nikto nepoľutuje.

diskusia   kto hlasoval  

Bratia Kochovci: sponzorské srdce republikánov

poslal(a): tomastmx , do rubriky ekonomika, odvtedy uplynulo: 2 hod.  

biztweet.eu Nielen americkí demokrati majú svoje ikonické klany. Bratia Charles a David Koch už dekády hýbu biznisom, médiami a republikánskou politikou.

diskusia   kto hlasoval  

Kiska je pri živých kauzách čoraz aktívnejší a Fica to čoraz viac dráždi

poslal(a): liliputinko , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 11 hod.  

dennikn.sk Na prezidenta za posledný týždeň zaútočili Danko, Fico aj Kaliňák. Po jeho aktivite pri rušení Mečiarových amnestií, kauze Gorila či kritike Tibora Gašpara bude parlament zasa debatovať o jeho letoch vládnym špeciálom do Popradu.

diskusia   kto hlasoval  

Sulíkovci sa pri zrušení amnestií rozchádzajú. Niektorí chcú hlasovať po svojom

poslal(a): liliputinko , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 11 hod.  

aktualne.atlas.sk Viacerí poslanci z klubu SaS si v prípade hlasovania o koaličných zmenách umožňujúcich zrušiť Mečiarove amnestie žiadajú tzv. "zelenú kartu". Tá umožňuje poslancovi nebrať ohľad na dohody klubu. Potvrdila to podpredsedníčka Národnej rady SR z SaS Lucia Ďuriš Nicholsonová.

diskusia   kto hlasoval  

Amnestiu pre Bašternáka už Smer do zákona dal

poslal(a): liliputinko , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 11 hod.  

dennikn.sk Ladislav B. bol obvinený z trestného činu neodvedenia dane a poistného. Technicky to teda nie je daňový podvod, pretože ten na jar roka 2012, keď Ladislav B. čaroval s vratkami DPH, ešte Trestný zákon nepoznal. Tento detail môže mať veľký vplyv na kvalitu života Ladislava B. v najbližších rokoch. Keďže papierovo u neho nejde o daňový podvod, môže sa súdu vyhnúť zaplatením dane s úrokmi hoci aj po skončení celého vyšetrovania. Nekonečná daňová amnestia.

diskusia   kto hlasoval  

Tragikomické tvrdenie Šimečku nie je ďaleko od argumentácie bývalých komunistov

poslal(a): clintoncha , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 13 hod.  

postoj.sk Tvrdenie, že hlavným motívom katolíckeho disentu nebola úcta k slobode a ľudským právam, mi pripadá tragikomické. Nuž pri čítaní tých riadkov som mal pocit, že argumentácia liberálnych elít nie je ďaleko od ideologickej argumentácie bývalých komunistických elít. ..Dnes prežívame v Európe čas rozpadu. Zasiahlo to, žiaľ, aj na mnohé naše vzťahy. Dlhodobé priateľstvá sa otriasajú v základoch a mnohé sa úplne rozchádzajú. Mali by sme urobiť všetko preto, aby sme zachránili, čo sa v pravde a vzájomnom rešpekte zachrániť dá. Aj pre nás samých totiž platí, že „voda stúpa a času už nie je príliš nazvyš“!

diskusia   kto hlasoval  

COP pokračovalo v projekte: „Rozvoj zručností a schopností rómskych poslancov.“

poslal(a): bergo , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 15 hod.  

cop.sk Tentoraz sme sa, v spolupráci s NDI a ďalšími organizáciami, stretli s poslancami Košického, Prešovského a Vranovského okresu. Odborným garantom celého workshopu a hlavným lektorom bol Ján Raclavský z COP, ktorý je aj komunálnym poslancov a venuje sa téme samosprávy.

diskusia   kto hlasoval  

„Dievča pre všetko“ — Trošková bude najnovšie sprevádzať Fica aj v zahraničí!

poslal(a): liliputinko , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 17 hod.  

cas.sk Úrad vlády predložil menný zoznam delegácie, ktorá túto sobotu vycestuje do slnečného Talianska. Okrem Troškovej budú Fica sprevádzať riaditeľka protokolu a štátny tajomník ministerstva zahraničia. Na programe majú neformálne zasadnutie predsedov vlád štátov Európskej únie. Na otázky, aké bude mať povinnosti Mária Trošková, Úrad vlády neodpovedal.

diskusia   kto hlasoval  

Ani muž, ani žena. Francúzsko je blízko k uznaniu „neurčitého pohlavia“

poslal(a): liliputinko , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 17 hod.  

pluska.sk Francúzsko sa zrejme stane treťou európskou krajinou, v ktorej do administratívnych dokumentov pribudne kolónka "neurčité pohlavie".

diskusia   kto hlasoval  

Právnik Magnitského rodiny vypadol z balkóna. Alebo ho vyhodili

poslal(a): liliputinko , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 17 hod.  

tyzden.sk Advokát Nikolaj Gorochov, ktorý dlhé roky zastupoval rodinu právnika Sergeja Magnitského, utrpel vážne zranenia pri páde z balkóna štvrtého poschodia domu. Jeho bývalý zamestnávateľ Bill Browder tvrdí, že išlo o pokus o vraždu.

diskusia   kto hlasoval  

Nielen o Čarnogurskom: z disidentskej minulosti neplynie nárok na mravnú autoritu

poslal(a): liliputinko , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 17 hod.  

dennikn.sk Ján Čarnogurský nie je vo svojich názorových premetoch taký osamelý, v Česku sa vyskytujú podobné príklady.

diskusia   kto hlasoval  

Danko zakázal v parlamente kvety pre ombudsmanku

poslal(a): PrecoPreto , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 17 hod.  

aktuality.sk Verejná ochrankyňa práv Jana Dubovcová malá posledný prejav v parlamente pred odchodom z funkcie. Predseda Národnej rady Andrej Danko zakázal, aby sa v pléne odovzdali kvety ombudsmanke Jane Dubovcovej.

diskusia   kto hlasoval  

Jarná únava – ako s ňou účinne bojovať?

poslal(a): slovenskypacient.sk , do rubriky spoločnosť, odvtedy uplynulo: 18 hod.  

slovenskypacient.sk Jarná únava nie je výsledkom modernej doby, ako si mnohí z nás myslia – jarnou únavou trpeli už naši predkovia.

diskusia   kto hlasoval  

Čierni pasažieri v systéme

poslal(a): KotovMiro , do rubriky spoločnosť, odvtedy uplynulo: 18 hod.  

mirokotov.blog.sme.sk Čierni pasažieri sú v každom systéme, ktorý stojí na spoločných dohodách. Užívajú výhody, neplatia náklady. Problém nastáva, keď ich je veľa. Čiernych pasažierov má aj dôchodkový systém. Presnejšie — jeho prvý, priebežne financovaný pilier. Ten stojí na dohode, že finančné zabezpečenie dôchodcov bude na kolektívnej úrovni. Princíp troch grošov ostáva zachovaný — pracujúci živia dôchodcov.

diskusia (1)   kto hlasoval  

Lidl V ČR chce otřást trhem se stravenkami. Restauracím nabídne lepší provizi

poslal(a): Smeckar , do rubriky ekonomika, odvtedy uplynulo: 19 hod.  

ekonomika.idnes.cz Na český trh se stravenkami vstupuje nový hráč, společnost Lidl stravenky. Oproti třem hlavním stravenkovým firmám v Česku nabídne nižší poplatek pro spřízněné restaurace. Německý diskont začátkem roku představil vlastní poukazy Naše stravenka pro své zaměstnance. Nyní chce konkurovat třem velkým firmám na českém trhu s jídelními poukazy.

diskusia   kto hlasoval  

Konečně: Lovci vesmírných pokladů pro Android zdarma

poslal(a): tom99 , do rubriky zábava, odvtedy uplynulo: 20 hod.  

gamecondor.com Je tady konečně třetí série klasických adventur pro Android - Lovci vesmírných pokladů. Jsou to klasické point-and-click adventure hry s animovanou, ručně kreslenou grafikou. První díl je zdarma a bez reklam.

diskusia   kto hlasoval  

Richard Sulík: Ešte nikdy neboli daňové podvody tak blízko k premiérovi ako teraz

poslal(a): liliputinko , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 22 hod.  

youtube.com Ficov plán, do týždňa zrušiť Mečiarove amnestie, nevyjde. Koalícia súhlasila s výhradami opozície a rokovanie o balíku ústavných zmien, ktorými chce amnestie rušiť, sa posúva na budúci týždeň. Čo na to hovorí opozícia? Prečo jej prekáža zrýchlené konanie, ak sa o zrušenie amnestií sama roky pokúša? Aký konkrétny problém má s koaličnými ústavnými zmenami a aké pripomienky či zmeny bude chcieť presadiť? Braňo Závodský sa rozprával s predsedom SaS R

diskusia   kto hlasoval  

Slovenskí občania nie sú všetci tak sprostí, ako 200 000 kotlebovoličov

poslal(a): chillipouke , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 22 hod.  

blogy.hnonline.sk Scenár, ktorý som avizoval, sa naplňuje. Lídri politických strán obhajujú svoju koaličnú dohodu v duchu SMERáckeho sloganu „CHRÁNIME SLOVENSKO“ pred nárastom extrémizmu v zosobnení fašistu Mariána Kotlebu, o ktorom je už niekoľko dní známe, že je Ficovým parlamentným „trójskym koňom“.

diskusia   kto hlasoval  

Prečo nie je v záujme mocných, aby Bašternák zaspieval

poslal(a): PrecoPreto , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 22 hod.  

etrend.sk Obvinenie Ladislava Bašternáka je pre slovenskú spravodlivosť nepochybne zásadnou správou. Polícia spravila reparát pri posudzovaní dôkazov, ktoré ešte pred rokmi nestáli ani za to, aby vyšetrovateľka začala trestné stíhanie. Od obvinenia k súdu je stále dlhá cesta. Väzby Bašternáka a jeho biznis projektov na prostredie Smeru- SD a niektoré momenty vyšetrovania vyvolávajú oprávnené pochybnosti, ako to celé dopadne.

diskusia   kto hlasoval  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ...5996 nasledujúce>>
 

Váš účet