Mazureka sa nepriamo zastal aj Daniel Lipšic

poslal(a): metodicka , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 33 min.  

prehladsprav.sk Po tom čo bývalý dlhoročný premiér Robert Fico natočil video, kde vyjadril svoj nesúhlas s odsúdením Milana Mazureka ozval sa aj ďalší známy politik. Tentokrát vyjadril svoj nesúhlas exposlanec a exminister vnútra Daniel Lipšic. Robert Fico sa dostal za svoje vyjadrenia k tejto téme na pomyselnú šibenicu a novinári s opozičnými politikmi by ho najradšej ukameňovali. Daniel Lipšic šiel na to o niečo sofistikovanejšie. Ako sa teda Daniel Lipšic vyjadril sa môžeme dočítať na jeho stránke na sociálnej sieti: Už približne 20 rokov presadzujem, aby sme v Trestnom zákone zakazovali iba také hanobiace výroky, ktoré podnecujú k násilnému konaniu. Tvrdím to preto, že som zástancom principiálne chápanej slobody prejavu. Je celkom zjavné, že v tejto oblasti moja snaha nebola úspešná, a so svojim názorom som bol (a zrejme stále som) vo verejnom priestore a v právnickej komunite vo výraznej menšine. Som totiž presvedčený, že sloboda prejavu chráni aj vulgárny, hanobiaci, či zraňujúci prejav (vo vzťahu k akejkoľvek spoločenskej skupine), pokiaľ nepodnecuje násilné konanie. Za tento názor som dlhodobo kritizovaný, a zrejme niektorými viac „osvietenými“ skupinami aj nenávidený. Doposiaľ mi však nikto (a zúčastnil som sa mnohých diskusií na danú tému) nevysvetlil alternatívne principiálne kritérium pre rozlišovanie povolených a zakázaných prejavov – okrem argumentu, že parlamentná väčšina môže schváliť verbálnu ochranu akejkoľvek skupiny, ktorá sa jej (z času na čas) zdá zraniteľnou. Aby sme sa nemýlili, osobne považujem akékoľvek rasistické názory za hlboko pomýlené, a ich nositeľov za duševných maľorolníkov. Ako však povedal už Winston Churchill „sloboda prejavu so sebou prináša aj zlo v podobe všetkých hlúpych, nepríjemných, a jedovatých vecí, ktoré sa povedia“. Rovnako si myslím, ako nám tragicky preukázala skúsenosť spred druhej svetovej vojny, že trestné stíhanie extrémistických výrokov má za následok, že páchatelia týchto činov sa stávajú falošnými martýrmi slobody prejavu.

diskusia   kto hlasoval  

Andrej Bán: Extrémista expremiér

poslal(a): liliputinko , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 59 min.  

dennikn.sk Je to len prvý krok, no jeho symbolický význam je už teraz nesmierny. NAKA prvýkrát v histórii na pokyn prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry obvinila šéfa Smeru a (ako vidíme aj v súčasnosti) naďalej najsilnejšieho muža v štáte.

diskusia   kto hlasoval  

Poslanci Smeru považujú obvinenie svojho straníckeho šéfa Fica za útok na Smer

poslal(a): liliputinko , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 1 hod. 1 min.  

domov.sme.sk Poslanci budú iniciovať zvolanie parlamentného brannobezpečnostného výboru.

diskusia   kto hlasoval  

Hrnko: Obvinenie Fica je šikana

poslal(a): liliputinko , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 1 hod. 55 min.  

youtube.com Podpredseda SNS Anton Hrnko hovorí, že obvinenie Roberta Fica, ktorý sa zastal Milana Mazureka, je "politická šikana". O pár sekúnd zľavil a hovoril, že to je šikana a nepovedal, že politická. Ficove slová označil za "volovinu" a oveľa vážnejšie veci podľa neho hovoril Michal Truban o drogách pred študentmi.

diskusia   kto hlasoval  

Jak snadno, rychle a zdarma vytvořit video

poslal(a): tom99 , do rubriky zábava, odvtedy uplynulo: 2 hod. 2 min.  

jarodic.cz Vytvářet vlastní videa bylo po dlouhou dobu velmi náročné na počítače i na další vybavení, dnes je to ale až neuvěřitelně snadné a rychlé. Můžete si snadno vytvořit krátké i delší video online a svůj výtvor pak publikovat podle libosti. Kde?

diskusia   kto hlasoval  

Inicatíva Za Slušné Slovensko správu o obvinení Fica víta

poslal(a): liliputinko , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 2 hod. 11 min.  

topky.sk Vítame správy, že NAKA sa rozhodla obviniť poslanca Fica, stranníckeho šéfa premiéra Pellegriniho, z trestného činu podnecovania rasovej nenávisti. Podobné reči nemôžu zostať tolerované – ani v našich domácnostiach, krčmách, a už vôbec nie z úst bývalého premiéra ako súčasť predvolebnej kampane," uvádzajú predstavitelia iniciatívy Za slušné Slovensko vo svojom statuse na Facebooku.

diskusia   kto hlasoval  

Fico za slobodu (extrémistického) slova

poslal(a): liliputinko , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 3 hod.  

komentare.sme.sk V kampani sa budeme brodiť bahnom.

diskusia   kto hlasoval  

Falošné stránky V siedmom nebi Vila Rozborila. Čím sú nebezpečné?

poslal(a): vigoman , do rubriky spoločnosť, odvtedy uplynulo: 4 hod.  

hoax.sk Zneužitie značky, ako sa to deje v rámci rôznych supermarketov a falošných poukážok je niečo podobné, ako zneužitie značky relácie, ktorá má nejaký imidž. Nebudeme špecifikovať o aký imidž ide, keďže nie sme fanúšikmi kamier namierených na slzy. Relácia V siedmom nebi je známa z televíznych obrazoviek pre určitú dobročinnosť. Podvodník, ktorý len 17. novembra 2019 vytvoril stránku, ktorá pritom nemá nič spoločné s originálnou pôvodnou...

diskusia   kto hlasoval  

Nemecký ovčiak, ktorý ostal ako šteniatko po celý život je každého sen

poslal(a): svetkuriozit , do rubriky spoločnosť, odvtedy uplynulo: 4 hod.  

svetkuriozit.sk Tento nemecký ovčiak má veľmi zriedkavú poruchu, ktorá spôsobuje jeho trpasličí vzhľad po celý jeho zvyšok života. Niekto by si mohol povedať, že je chorý, pre niekoho je to ale šteniatko navždy! Takto vyzerá vo veku 2 rokov a jeho vzhľad spôsobil parazit giardia.

diskusia   kto hlasoval  

Meditace

poslal(a): cestazasnem , do rubriky lifestyle, odvtedy uplynulo: 4 hod.  

kudyznudy.cz Akce meditace a čhi-kung pro zdraví.

diskusia   kto hlasoval  

Ústavný súd zrušil pokutu pre Kisku za financovanie prezidentskej kampane

poslal(a): liliputinko , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 7 hod.  

domov.sme.sk Kiska mal prísť o trojmesačný plat. "Najsmutnejšie na tom celom bolo, že Smer chcel pripraviť 30 rodín o asi 150-tisíc eur, pretože celý prezidentský plat som vždy rozdával," povedal Kiska v reakcii na rozhodnutie súdu s tým, že išlo o politickú pomstu Smeru.

diskusia   kto hlasoval  

Prokurátor nariadil trestné stíhanie Roberta Fica

poslal(a): liliputinko , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 8 hod.  

noviny.sk Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry prikázal vyšetrovateľovi NAKA znovu sa zaoberať kontroverzným videom Roberta Fica. Vo videu bývalý premiér povedal, že orgány činné v trestnom konaní rozhodujú pod tlakom médií a nie na základe skutočných dôkazov. Týmito slovami komentoval rozsudok Najvyššieho súdu, ktorý odsúdil Milana Mazureka za extrémistícké trestné činy.

diskusia   kto hlasoval  

Jaroslav Daniška: Vplyv Zuzany Čaputovej podľa ľavicovo-liberálneho portálu Politico

poslal(a): ficopada , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 8 hod.  

postoj.sk V čom je vlastne iná, ako by bol Šefčovič? Prezidentka Zuzana Čaputová sa dostala do zoznamu 28 najvplyvnejších európskych osobností ľavicovo-liberálneho portálu Politico. V zozname sú tri kategórie: doer (muž/žena činu), dreamer (snílek) a disrupter (narušiteľ) – Čaputová bodovala v tejto tretej kategórii ako číslo 9, najvplyvnejší rozkladač je podľa bruselských liberálov brexiter Dominic Cummings, hlavný poradca britského premiéra Johnsona, hoci ten sa zase umiestnil v kategórii doer, samo osebe zábavné, vtip sa nepodaril ani s kategóriou pre Orbána (dreamer), nadmieru bodujú eurofilní politici a byrokrati, akoby v redakcii nesledovali dianie, keď napr. Macronovu ekodaň stopli akési úbohé vidiecke žlté vesty, celú anketu si možno pozrieť tu. Čaputovej rozkladná činnosť znamená pre liberálov z Politica pozitívnu vec, má byť dôkazom, že región nových členov EÚ nie je nevyhnutne odsúdený byť neliberálnym a skorumpovaná opresívna elita môže byť porazená. Čaputovej sa už podarilo vybudovať si platformu, píšu autori, vďaka čomu sa viac hovorí o témach ako korupcia, životné prostredie, LGBTQ práva. Keď Macron spochybnil článok 5 Zmluvy NATO a ponúkol svoje videnie Európy po brexite, ozvalo sa veľa politikov, ale pani Čaputová zostala ticho. Vlastne je to ešte horšie, pretože o jej zahraničnopolitickej línii stále nič nevieme. Nehovorí o tom, neformuje verejnú mienku, nekomentuje vlastne nič, ani témy, na ktorých mobilizovala svoje voličské progres-jadro: pozri debata o Istanbulskom dohovore v parlamente. Pre istotu nehovoria nič ani jej poradcovia.Aký je teda reálne vplyv pani prezidentky Čaputovej? V krajine ju zatiaľ necítiť, podobne ako Kiska, ani ona dostatočne necestuje po Slovensku, svoj imidž si buduje cez Inkognito a zásadovosť v politicky okrajových témach, ako je zákaz prieskumov 50 dní pred voľbami, a keď cestuje po svete, je vždy dôstojne a vkusne oblečená. Ale vplyv vyzerá inak.

diskusia (2)   kto hlasoval  

Zelená káva. Aké sú jej účinky a ako si ju pripravíte?

poslal(a): MisoBalas , do rubriky lifestyle, odvtedy uplynulo: 10 hod.  

lepsiden.sk Neviete si ráno predstaviť bez chutnej a voňavej kávičky? Klasická tmavá pražená káva je v našich končinách tradičným nápojom, no počuli ste už o zelenej káve? Ak nie, vysvetlíme vám, čo vlastne zelená káva je a aké sú jej účinky na naše zdravie. Ukážeme aj to, ako si ju môžete pripraviť.

diskusia   kto hlasoval  

Zabudnuté remeslo ju živí

poslal(a): juicy_sk , do rubriky kultúra, odvtedy uplynulo: 12 hod.  

40plus.sk Pri tvorbe vychádzam z historických ornamentov. Moje moto je : Znovuzrodenie zabudnutého remesla s úctou, rešpektom a láskou. Ale taktiež ornamenty inovujem, dávam im nový dych a aplikujem ich aj na všetky možné produkty, podľa želania zákazníka. Takže sa jedná aj o moderné kožené doplnky, spestrené nielen tradičnou ornamentikou.

diskusia   kto hlasoval  

MS v hokeji 2020 tabuľka skupín MS vo Švajčiarsku

poslal(a): jakonic , do rubriky lifestyle, odvtedy uplynulo: 21 hod.  

sportinak.sk MS v hokeji 2020, tabuľka, základné skupiny, MS vo Švajčiarsku 2020, hokej. Kompletná tabuľka oboch zákaldných skupín MS v hokeji 2020.

diskusia   kto hlasoval  

Kálavská behá cez pracovnú dobu po obchodoch !

poslal(a): Curimedan , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 21 hod.  

vladimirkratky.blog.sme.sk Takýto headline si pani doktorka určite nezaslúži ! Alebo, žeby predsa ? Povedala to na tlačovke k svojej rezignácií (?) ? V čom je teda Slovensko lídrom v Európe / EÚ / Eurozóne - vo tom Ficovm " jadre " ? Napríklad v úmrtiach na rakovinu / 100 000 obyvateľov ... .

diskusia (3)   kto hlasoval  

Tváře brankáře Čecha či topmodelky Němcové zneužity pro kryptoměnový podvod!

poslal(a): obchodnikcz , do rubriky spoločnosť, odvtedy uplynulo: 1 deň 38 min.  

investplus.cz Facebook se již delší dobu potýká s řadou podvodných reklam, které slibují rychlé zhodnocení peněz a milionové zisky. Reklamy na podvodnou platformu zneužívají identitu brankáře Petra Čecha a modelky Petry Němcové.

diskusia   kto hlasoval  

Fico opäť nezaháľa. Novou piesňou zosmiešnil opozičných lídrov

poslal(a): liliputinko , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 1 deň 4 hod.  

glob.zoznam.sk Podľa hnutia OĽaNO je to vrcholne trápne video, ,,ktoré možno zaujme žiakov 1. stupňa základnej školy. Nehodné trojnásobného premiéra. Nie je nám celkom jasné, koho chce týmto videom Smer osloviť. Je však očividné, že sa veľmi boja toho, že 29. februára nastane zmena, zrúti sa im mafiánsky domček z karát, a pre mnohých z nich sa skončí pobyt na slobode”, zdôraznil hovorca OĽaNO Matúš Bystriansky.

diskusia   kto hlasoval  

Kiska: Pred piatimi rokmi som bol úžerníkom, teraz som daňovým podvodníkom

poslal(a): liliputinko , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 1 deň 4 hod.  

spravy.pravda.sk "Je to Ficova stratégia, ktorou sa bráni keď je ohrozený," tvrdí Kiska o jeho údajnej daňovej a pozemkovej kauze. „Predseda strany Smer je veľmi nešťastný človek. Prehral so mnou súboj o prezidentský palác, nestal sa predsedom Ústavného súdu a bol som jedným článkom v procese, ktorý spôsobil, že sa musel vzdať postu predsedu vlády. A jeho chuť pomstiť sa, sa opäť ukazuje,“ vyhlásil šéf Za ľudí.

diskusia   kto hlasoval  

NAKA obvinila Martina Daňa za daňové podvody

poslal(a): liliputinko , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 1 deň 4 hod.  

domov.sme.sk Youtuber Martin Daňo si podľa polície ako konateľ viacerých spoločností uplatňoval neoprávnené vratky DPH za objednané služby bez reálneho plnenia.

diskusia   kto hlasoval  

Česi sa začali pozerať na ruskú televíziu

poslal(a): liliputinko , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 1 deň 4 hod.  

dennikn.sk Rusom ani nenapadne považovať napríklad inváziu do Československa za inváziu. Sovietsky zväz predsa vždy iba oslobodzoval.

diskusia   kto hlasoval  

Zoznam úloh pre deti od najhoršej matky na svete

poslal(a): Rasty , do rubriky lifestyle, odvtedy uplynulo: 1 deň 4 hod.  

rodinka.sk Čo robí to pyžamo na koberci a prečo nedáš tanier do umývačky sám od seba, bez toho, aby som ti to musela zakaždým pripomenúť?

diskusia   kto hlasoval  

Druh a družka – právne aspekty spolužitia

poslal(a): Ľudskosť , do rubriky spoločnosť, odvtedy uplynulo: 1 deň 5 hod.  

xpravo.eu Nie každý pár sa rozhodne uzatvoriť manželstvo. Spolužitie „bez papiera“ má však právne dôsledky v prípade rozličných životných udalostí. Spoločný majetok, spoločné úvery, spoločné deti, či dedenie. Ako právny poriadok nazerá na spolužitie dvoch ľudí bez toho, aby uzavreli manželstvo?

diskusia   kto hlasoval  

Najlepšie drobné vianočné pečivo, recepty originál

poslal(a): jakonic , do rubriky lifestyle, odvtedy uplynulo: 1 deň 5 hod.  

zenyvmeste.sk Najlepšie drobné vianočné pečivo, recepty originál. Vyskúšajte recepty na skvelé drobné vianočné pečivo z kuchyne portálu Ženy v meste.

diskusia   kto hlasoval  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ...7087 nasledujúce>>
 

Váš účet