Ako si korporácie kupujú Ameriku

poslal(a): JozefViskup , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 39 min.  

postoj.sk Dvaja USA ekonómovia publikovali štúdiu,ako sa vyvíjala koncentrácia v americkom biznise v posledných dekádach.Výsledky hovoria,že sa začína diať niečo iné,ako bolo zvykom.V USA sa na prelome milénií bez väčšej pozornosti začal opačný trend.Biznis sa koncentruje v rukách stále menšieho počtu firiem a štátna regulácia tomu nedokáže alebo ani nechce zabrániť.Namiesto toho politici menia pravidlá tak,aby tomuto trendu nestáli kontrolóri v ceste.

diskusia   kto hlasoval  

Ruské investície na Slovensku sankciami netrpia

poslal(a): tomastmx , do rubriky ekonomika, odvtedy uplynulo: 42 min.  

biztweet.eu Floskula proruských politikov o tom, že pre sankcie voči Rusku trpia investície Rusov na Slovensku, nie je pravdivá. Biznis sa zvládol prirodzene oživiť a ruským firmám sa pod Tatrami darí.

diskusia   kto hlasoval  

SNS o obrannej stratégii: Vadí nám, že Rusko sa v nej vykresľuje ako nepriateľ

poslal(a): liliputinko , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 43 min.  

parlamentnelisty.sk Výbor NR SR pre obranu a bezpečnosť napokon nezaujal stanovisko k Návrhu Obrannej stratégie SR a Návrhu Bezpečnostnej stratégie SR, ktoré ešte pred rokom schválila vláda. Šéf výboru Anton Hrnko chcel, aby poslanci odporučili nepredložiť dokumenty do pléna, so svojím návrhom však neuspel. Na rokovanie parlamentu vládne stratégie predložili opoziční poslanci, ktorí už nechcú ďalej čakať. S textom bezpečnostnej stratégie má problém

diskusia   kto hlasoval  

Trápi vás bolesť kĺbov? Zamerajte sa na ich správnu výživu

poslal(a): seoup.sk , do rubriky šport, odvtedy uplynulo: 6 hod.  

avita.sk Bolesť kĺbov je jeden z najčastejších zdravotných problémov. Ak pri rannom vstávaní cítite v kĺboch nepríjemnú bolesť alebo sú vaše kolená či ostatné kĺby opuchnuté, ide o príznaky, že sa niečo deje. Ich opotrebovanie je spojené s vekom a vyžaduje si správnu kĺbovú výživu a starostlivosť.

diskusia   kto hlasoval  

Obchodníčka s potratmi, o ktorej písal aj Kuciak, skončila vo väzení

poslal(a): takotompotom , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 8 hod.  

postoj.sk Dva týždne pred svojou smrťou písal Ján Kuciak s kolegyňou o nelegálnom biznise s potratovými tabletkami. Minulý týždeň v kauze odsúdili 42-ročnú ženu. Kuciak na stope podvodníčke Jeden z posledných článkov zavraždeného novinára. Jána Kuciaka bol o nezákonnom biznise s potratovými tabletkami a antikoncepciou. Spolu s kolegyňou Janou Čunderlíkovou napísali 8. februára na Aktualitách článok o webstránke ru-486, ktorá fungovala na troch doménach – na európskej, českej aj s koncovkou .online. (Dnes nefunguje na žiadnej z nich) Cez stránku sa dali kúpiť potratové tabletky, ktoré u nás nie sú registrované a tiež antikoncepciu, ktorá je viazaná na lekársky predpis.

diskusia   kto hlasoval  

Odhalenie SIS: Štátny prevrat na Slovensku financoval Robert Fico

poslal(a): takotompotom , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 9 hod.  

vlada.gov.sk TK predsedu vlády SR Roberta Fica o navýšení zdrojov pre mimovládne organizácie.

diskusia   kto hlasoval  

Komentár Jany TELEKI: Náš dobrý biely kôň Bašternák mlčí…

poslal(a): AquaViva2 , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 11 hod.  

kvonline.sk Predsa sa ale niečo stalo . „Náš človek“ sa musel postaviť k zodpovednosti čelom. Musel ochrániť svojich súkmeňovcov a za odmenu bude o neho zase nejako postarané. Po 2/3-ách trestu za dobré správanie prepustia, ak do toho neprídu ďalšie rozsudky a súdy rozhodnutia nezačnú posúvať k dlhodobejším a k prísnejším formám trestu. Bašternákovu psychiku, bilanciu zásluh a nevďačnosti voči súkmeňovcom, odhalí pobyt vo väzbe.

diskusia   kto hlasoval  

Kiska: Štátny prevrat? Neodpustiteľné... Fico ukazuje, že má moc a vie ľudí...

poslal(a): liliputinko , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 11 hod.  

parlamentnelisty.sk „Je neprijateľné, aby štátne inštitúcie šikanovali ľudí za to, že slušne a pokojne ukázali svoju nespokojnosť. Sloboda prejavu, právo protestovať proti komukoľvek, no najmä proti tým, ktorí sú pri moci, sú základom našej demokratickej spoločnosti. Je povinnosťou štátu túto slobodu chrániť. Nie zastrašovať tých, ktorí si ju uplatňujú," povedal na margo zverejnených informácií o organizátoroch protestov prezident Andrej Kiska.

diskusia   kto hlasoval  

Ako urobiť partnerku šťastnou?

poslal(a): sokrates4612 , do rubriky lifestyle, odvtedy uplynulo: 12 hod.  

vladimirgabor.com Na začiatku je všetko krásne. Zamilovanosť je však stav, ktorý po rokoch takmer určite pominie. Zvykneme si jeden na druhého a objavujeme na sebe aj tie (naj)horšie stránky.

diskusia   kto hlasoval  

V piatok sa v Bratislave bude konať protest Za slušné Slovensko

poslal(a): takotompotom , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 12 hod.  

domov.sme.sk Ďalší protest, ktorý organizuje iniciatíva Za slušné Slovensko, bude v piatok 16. novembra o 17:00 v Bratislave. V utorok o tom informovala Karolína Farská počas brífingu, na ktorom reagovali na vypočúvanie zo strany NAKA a na podozrenie zo sledovania. Na NAKA prišlo anonymné podanie, organizátorov vypočúvajú pre korupciu. Organizátori považujú tieto praktiky za neprípustné, hovoria o šikane. Na druhej strane, zdôraznili, že za osem mesiacov od organizovania protestov majú s políciou dobré skúsenosti a vedia, že v nej pracuje mnoho slušných ľudí.

diskusia   kto hlasoval  

Hraško ako Lorenc: Za slušné Slovensko odmieta ataky aj zastrašovanie zo strany štátu

poslal(a): takotompotom , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 12 hod.  

postoj.sk Organizátori protestov Za slušné Slovensko považujú za úplne neprípustné ataky zo strany vládnej koalície. Odmietajú tvrdenia, že ich niekto riadi, že sú platení zo zahraničia a že sa snažia organizovať štátny prevrat. V súvislosti s ich údajným sledovaním bezpečnostnými zložkami hovoria o zastrašovaní a šikane zo strany štátu. Iniciatíva považuje za smutné, "že 29 rokov po Nežnej revolúcii sa štát snaží zastrašiť občianskych aktivistov". Karolína Farská oznámila, že v piatok, v predvečer výročia Nežnej revolúcie, sa iniciatíva zíde na Námestí SNP. "Budeme hovoriť o tom, že v novembri '89 sme niečo začali, tá zmena stále pokračuje a musíme ju dokončiť," doplnil Šeliga.

diskusia   kto hlasoval  

NAKA na príkaz Hraška vypočúvala organizátorov protestov Za slušné Slovensko

poslal(a): takotompotom , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 12 hod.  

tvnoviny.sk NAKA vypočúvala organizátorov protestov Za slušné Slovensko. Vyšetrovateľ chcel od nich výpisy zo súkromných účtov. Tvrdil, že konal na príkaz šéfa NAKA Petra Hraška. Iniciatíva Za slušné Slovensko organizuje v piatok o 17.00 h demonštráciu na Námestí SNP v Bratislave. „Znova budeme volať po slušnom Slovensku,“ povedala Karolína Farská na tlačovej besede iniciatívy. „Je smutné, že v predvečer novembra sa štát snaží zastrašiť aktivistov,“ povedal Juraj Šeliga.

diskusia   kto hlasoval  

V Kalábrii zatkli bosa 'Ndranghety: Fico páchal na Úrade vlády vlastizradu

poslal(a): takotompotom , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 13 hod.  

postoj.sk Talianska polícia zatkla hľadaného popredného šéfa kalábrijskej zločineckej organizácie 'Ndrangheta Giuseppeho Pelleho. Zadržali ho v noci na piatok v jeho domovskej Kalábrii, informovala agentúra DPA. Talianska polícia objavila 57-ročného Pelleho v dome v mestečku Condofuri, ktoré leží v odľahlej hornatej oblasti na juhu Kalábrie. Pred políciou unikal od roku 2016. "Toto zatknutie má mimoriadne veľký význam, pretože Pelle patril medzi tých, ktorý v rámci 'Ndranghety prijímali strategické rozhodnutia," vyhlásil prokurátor Gaetano Paci, ktorý sa špecializuje na boj proti mafii. Podľa talianskych úradov je 'Ndrangheta momentálne najsilnejšou mafiou na svete, pričom v pašovaní kokaínu do Európy predstihla aj Cosa Nostru.

diskusia   kto hlasoval  

Reportáž z koncertu legendy svetového blues, Buddy Guya z pražskej Lucerny

poslal(a): Slovakblues , do rubriky kultúra, odvtedy uplynulo: 13 hod.  

bluesmusic.sk Úvod bol strhujúci. Koncert odštartoval jednou zo svojich najznámejších skladieb Damn Right, I´ve Got The Blues. Ja som bol ale veľmi spokojný a nadšený. Pre mňa to bol koncert roka. Veď kedy sa mi znova naskytne šanca stretnúť sa so živou legendou takéhoto formátu?

diskusia   kto hlasoval  

Kiska víta vytvorenie komisie, ktorá preverí Dankovu rigoróznu prácu

poslal(a): liliputinko , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 14 hod.  

aktuality.sk Prezident sa stretol aj s vedením Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici.

diskusia   kto hlasoval  

Humanisti – kreslený vtip

poslal(a): humanisti.sk , do rubriky zábava, odvtedy uplynulo: 14 hod.  

jandzoba.blog.pravda.sk Po výbuchu v bani hovorí vdova susedke: – Ja za svojho nebožtíka dostanem stotisíc. A čo vy? – Ja nič! Ten debil zaspal zmenu!

diskusia   kto hlasoval  

Makedonský expremiér měl jít do vězení. Utekl ale ze země, zřejmě do Maďarska

poslal(a): chillipouke , do rubriky spoločnosť, odvtedy uplynulo: 15 hod.  

lidovky.cz Bývalý předseda makedonské vlády Nikola Gruevski, který měl nejpozději v pondělí nastoupit k výkonu trestu vězení, zřejmě utekl ze země. S odvoláním na blíže neurčené zdroje o tom v úterý informoval server 24.mk. Podle agentury MTI se na facebookovém účtu Gruevského objevila zpráva, že expremiér je v Maďarsku, kde požádal o politický azyl. Není však ověřeno, zda vzkaz skutečně napsal sám politik.

diskusia   kto hlasoval  

Komentár Petra Bárdyho: Podozrenie, že Fico zneužil tajné služby

poslal(a): liliputinko , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 16 hod.  

aktuality.sk Robert Fico vyslovil niečo, čo vzbudzuje vážne obavy.

diskusia   kto hlasoval  

Danko napadne výsledky volieb v Bratislave na Ústavnom súde. Vallo podľa neho...

poslal(a): liliputinko , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 16 hod.  

glob.zoznam.sk Podľa predsedu SNS Andreja Danka došlo k porušeniu zákona. Rozhodnúť o tom by mal Ústavný súd. “Pripravujeme podanie na Ústavný súd, kandidovať môžu buď nezávislí kandidáti, alebo politické strany, nie občianske platformy. Na najbližšej koaličnej rade o tom budem informovať aj svojich koaličných partnerov a požiadam ich o podporu,” uviedol Danko.

diskusia   kto hlasoval  

NAKA by mala preverovať účty Fica a Kaliňáka

poslal(a): liliputinko , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 16 hod.  

komentare.sme.sk Robert Fico sa nám pred očami snaží uniesť štát podľa autokratického scenára Viktora Orbána. Chce presvedčiť krajinu, že pomalý rozklad Smeru, ktorý sa prejavil aj v komunálnych voľbách, nespôsobil jeho spôsob vládnutia, ale zásah zo zahraničia.

diskusia   kto hlasoval  

Do českého kosmického inkubátoru ESA BIC vstoupily první dvě firmy z Brna

poslal(a): nas_vesmir , do rubriky veda, odvtedy uplynulo: 17 hod.  

nasvesmir.cz World from Space a OctoGeo. To jsou první dva start-upy, které vstoupily do brněnské pobočky kosmického inkubátoru Evropské kosmické agentury ESA BIC Prague. Obě pracují se satelitními daty, a po následující dva roky tak budou moci využívat know-how, které...

diskusia   kto hlasoval  

idealny zamestnanec - pridaj svoje benefity | Guláš používateľa jop | Gulas.SME.sk

poslal(a): emzet , do rubriky technológie, odvtedy uplynulo: 17 hod.  

jop.gulas.sme.sk Idealny zamestnanec: - nulovy plat - nulove osatne - nechlasta - ziadne recove ci kozmeticke vady - nehrozi strajk - nie je v odboroch - je dochvilny - netrepe blbosti - ked ho vyhodia - bez nakladov na sudne konanie...

diskusia   kto hlasoval  

Slovenský exministr Palko: Představu Fica o Sorosovi považuji za primitivní

poslal(a): takotompotom , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 18 hod.  

parlamentnilisty.cz George Sorose považuji za kontroverzního, protože financuje protirodinné ideologie v mnoha zemích světa. A opravdu je též podporovatelem neomezené imigrace. Mám za zlé prezidentovi Andreji Kiskovi, že se s ním setkal. Nemyslím si však, že Soros všude působí přímočaře proti existujícím vládám a přímo on organizuje jejich svrhnutí, jak to naznačoval například sám Robert Fico. Tuto představu považuji za trochu primitivní. Takovýto primitivismus potom nechtěně pomáhá vytvářet opačný dojem, tedy že Sorosovo působení je úplně neškodné, což není pravda. Protesty proti Ficovi byly opravdu spontánní. Lidi pobouřila bohorovnost, s jakou vládní představitelé spravují stát. Společné podnikání blízkého spolupracovníka premiéra Fica, předsedy Bezpečnostnej rady Viliama Jasaňe s osobami z mafiánských italských rodin je přece nemyslitelné, hlavně pokud tajná služba dávala o nich informace ústavním činitelům. Když k tomu přidáme fakt, že zavražděný novinář Ján Kuciak o těchto věcech psal, je samozřejmé, že lidi to naštvalo a Fica smetli.

diskusia   kto hlasoval  

Kiska: Poslanec Fico zastrašuje ľudí a odkazuje, že má stále moc

poslal(a): liliputinko , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 19 hod.  

dennikn.sk „Poslanec Fico nám cez Česko odkázal, že slušní ľudia na Slovensku majú mať strach, že stále má moc a že stále vie veci meniť a ľudí zastrašiť. Ako prezident urobím všetko pre to, aby sa slušní ľudia na Slovensku nebáli,“ vyhlásil Kiska v Banskej Bystrici po diskusii so študentmi.

diskusia   kto hlasoval  

Opora pro kustovnici

poslal(a): Insider , do rubriky lifestyle, odvtedy uplynulo: 19 hod.  

moje-konicky.cz Kustovnice čínská je keř, pocházející z Tibetu. Podle některých zdrojů prý u nás nedozraje. Nám ani růst nechtěl, za pět let, což ho přítelkyně měla v staré zahradě, jen živořil. No teď potřeboval oporu a bariéru, aby nezadusil jiné rostliny.

diskusia   kto hlasoval  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ...6672 nasledujúce>>
 

Váš účet