Mária Fuchsová: Nemci sú slepí na jedno oko

poslal(a): gornicola , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 7 hod.  

postoj.sk Alternatíva pre Nemecko v niečom pripomína CDU spred 20 rokov, hovorí Mária Fuchsová. Asi najväčšou otázkou nemeckých volieb je výsledok strany Alternatíva pre Nemecko (AfD). Krátko pred voľbami jej rástli preferencie vo výskumoch verejnej mienky, navyše takmer polovica Nemcov nevedela koho bude napokon voliť. V Nemecku sú posunuté hranice toho, čo sa smie a nesmie, Nemci sú takpovediac slepí na jedno oko.

diskusia   kto hlasoval  

Ftáčnik obhajuje financovanie kampane. Krajcer hovorí o "práčke"

poslal(a): liliputinko , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 8 hod.  

aktualne.atlas.sk V prípade Milana Ftáčnika sa Krajcer pýta, či nejde o "práčku", ak najväčším vkladateľom na účet je majiteľ reklamnej agentúry, ktorá robí volebnú kampaň a ktorý je zároveň najväčším poberateľom výdavkov. Obvinenia z používania peňazí agentúry na kampaň sú absolútne nepodložené, tvrdí Ftáčnik.

diskusia   kto hlasoval  

Ako sa stavala Štefánikova mohyla na Bradle

poslal(a): PrecoPreto , do rubriky spoločnosť, odvtedy uplynulo: 8 hod.  

aktuality.sk Autor Mohyly generála Milana Rastislava Štefánika na Bradle architekt Dušan S. Jurkovič stavbu geniálne koncipoval ako nadčasové posolstvo národu, ako pútnické miesto k národnému hrdinovi. Hoci cesta k postaveniu Mohyly nebola ani krátka, ani jednoduchá, vzniklo dielo, ktoré je skutočným miestom pamäti.

diskusia   kto hlasoval  

Zaujímavé podzemie na Orave prilákalo tisíce ľudí. Čo tam je?

poslal(a): misotrsko , do rubriky spoločnosť, odvtedy uplynulo: 9 hod.  

myorava.sme.sk Jedinú sprístupnenú jaskyňu na Orave navštívilo počas prvého roka jej prevádzky viac ako 12-tisíc ľudí.

diskusia   kto hlasoval  

Presekaný les stále vidno. Najkratšia lanovka v Československu roky nefunguje

poslal(a): misotrsko , do rubriky spoločnosť, odvtedy uplynulo: 9 hod.  

mymikulas.sme.sk V archíve našich MY Liptovských novín sme narazili na peknú spomienku, jednosedačkovú lanovku, ktorá vozila turistov k Demänovskej jaskyni slobody.

diskusia   kto hlasoval  

Plnou PAROU vpred – koncert na podporu Starej Jedálne

poslal(a): račan , do rubriky spoločnosť, odvtedy uplynulo: 10 hod.  

obcan.racan.sk Pozývame Vás na benefičný koncert skupiny PARA a FUSION 30. septembra 2017 o 18:00 hod., Stará Jedáleň, Pekná cesta 4, Bratislava. Stará Jedáleň je komunitné voľnočasové centrum pre tínedžerov. Bezpečný priestor a ponuka zaujímavého programu pod vedením streetworkerov z Mládeže ulice je to najlepšie, čo vieme dať mladým, aby z nich vyrástli dobrí a láskaví dospelí ľudia. Staň sa aj ty súčasťou príbehu Stará Jedáleň!

diskusia   kto hlasoval  

Riaditeľom nového protikorupčného úradu by mohol byť Bašternák

poslal(a): deeper , do rubriky spoločnosť, odvtedy uplynulo: 10 hod.  

etrend.sk Na Slovensku budeme mať nový úrad. Ešte vo štvrtok o ňom nikto ani nechyroval, a v piatok už premiér oznámil, že jeho príprava je v „pomerne pokročilom štádiu“. Mal by sa volať Úrad na ochranu verejného záujmu a mal by ochraňovať ľudí pripravených bojovať proti korupcii poskytovaním kvalitných informácií.

diskusia   kto hlasoval  

Alojz Hlina: Európa potrebuje konzervatívnu politiku, akú robí Merkelová

poslal(a): liliputinko , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 11 hod.  

parlamentnelisty.sk Výsledky nemeckých parlamentných volieb budú podľa mimoparlamentného KDH kľúčové pre budúce smerovanie Európskej únie aj Slovenska. Kresťanskí demokrati veria, že v Nemecku vznikne po voľbách silná a proeurópska vláda.

diskusia   kto hlasoval  

Malý Lacko a doba kešu. Ako sa z Bašternáka stalo chránené zviera

poslal(a): liliputinko , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 11 hod.  

aktuality.sk Smer sa z minulosti nepoučil. Svojím správaním len prehlbuje frustráciu ľudí, ktorí sú čoraz viac znechutení z korupčných škandálov a zneužívania moci. Posledným príkladom je kauza Bašternák, ktorá už niekoľko mesiacov traumatizuje a radikalizuje spoločnosť. Jej hlavným aktérom je Robert Kaliňák, v jadre je však smutnou správou o prehnitom systéme, v ktorom si „náš človek“ môže dovoliť všetko.

diskusia   kto hlasoval  

Tehotná!: U Lajčákovcov pribudne do rodiny ďalší člen

poslal(a): liliputinko , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 11 hod.  

plus7dni.pluska.sk Radostnú udalosť očakávajú v rodine ministra Miroslava Lajčáka a moderátorky Jarky Lajčákovej Hargašovej začiatkom budúceho roka.

diskusia   kto hlasoval  

Prisťahovalec zavraždil svoju sestru. Jeho „kolega“ celú svoju rodinu. Vitajte v...

poslal(a): liliputinko , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 12 hod.  

parlamentnelisty.sk Rakúskom otriasajú v ostatných dňoch dva prípady vrážd, ktorých páchatelia majú prisťahovalecké korene. V oboch prípadoch pracujú vyšetrovatelia s možnosťou, že išlo o „vraždy zo cti“.

diskusia   kto hlasoval  

Deň v Rige – Škandinávia autom #4

poslal(a): Jakub_mt , do rubriky lifestyle, odvtedy uplynulo: 12 hod.  

vialands.sk V minulom diele sme po návšteve Kuršskej Kosy opustili Litvu. Cesta to bola náročná, ale napriek tomu sme sa s dobrým medzičasom dostali do kempu v Rige. Dnes si môžete prečítať ako sme strávili deň v hlavnom meste Lotyšska.

diskusia   kto hlasoval  

Skandál na Slovensku: Basketbalista znásilnil nezletilou, vše si natáčel

poslal(a): barely , do rubriky spoločnosť, odvtedy uplynulo: 13 hod.  

expres.cz Christopher Perry, americká posila slovenského týmu BC Prievidza, měl mít sex s nezletilou slovenskou dívkou. Podle dostupných informací ji k pohlavnímu styku donutil a celou věc si natáčel na mobil.

diskusia   kto hlasoval  

Compal CH7465LG Wi-Fi modem od UPC – instalace a nastavení

poslal(a): milosh_ , do rubriky technológie, odvtedy uplynulo: 13 hod.  

cistepc.cz Kabelový modem Compal CH7465LG nabízí UPC jako svůj nejvýkonnější a prémiový Wi-Fi modem. Jak jej nainstalovat a nastavit popíše tento obsáhlý foto návod.

diskusia   kto hlasoval  

Z komunistických strán je dôsledná len strana ÚSVIT

poslal(a): humanisti.sk , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 16 hod.  

humanisti.sk Komunisti, začnite konečne nadávať na komunistov!!! Pozametajte si pred vlastným prahom. Falošné výhovorky vám nepomôžu, skôr vám viac škodia.

diskusia   kto hlasoval  

Muž, ktorý hajloval vo vani, dostal flek v mestskom podniku. Úrad okolnosti tají

poslal(a): liliputinko , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 16 hod.  

plus7dni.pluska.sk Martina Patoprstého pred poslednými parlamentnými volbami SNS vyhodila zo svojej kandidátky po tom, ako svetlo sveta uzreli fotografie, na ktorých vo vani aj s ďalšími kamarátmi veselo hajluje.

diskusia   kto hlasoval  

Recenzia knihy Karola Sudora: Fedor Gál Ešte raz a Naposledy

poslal(a): frntsksmn , do rubriky kultúra, odvtedy uplynulo: 19 hod.  

vsetkymojeknihy.sk V mojom historickom rebríčku najlepších slovenských „rozhovoristov“ je Karol Sudor hneď za duom Hríb-Šimečka z čias Domino fóra. Úvodnú otázku „Z akej rodiny pochádzate“ alebo „Čím sa živili vaši rodičia“ už nikto neprekoná. Ale Hríb aj Šimečka už bohužiaľ spolu nikoho nespovedajú a tak v rebríčku aktuálnej formy Sudor vedie.

diskusia   kto hlasoval  

Boli sme s Kiskom v sídle Facebooku, pozrite sa, ako to tam vyzerá

poslal(a): liliputinko , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 19 hod.  

dennikn.sk "Mali sme veľmi otvorenú diskusiu, čo môžme zmeniť. Extrémisti sú veľmi zruční na sociálnych sieťach. Častokrát zručnejší ako my ostatní. Spoločne preto musíme zabrániť šíreniu nenávisti," povedal Kiska

diskusia   kto hlasoval  

Stretol sa prezident Kiska v USA so Sorosom? Vraj áno

poslal(a): liliputinko , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 19 hod.  

slovenskydennik.sk Portálu VČAS sa ozval dôveryhodný zdroj, ktorý tvrdí, že Andrej Kiska mal v stredu približne hodinové stretnutie s maďarským rodákom a americkým finančníkom Georgom Sorosom. O čom sa zhovárali zdroj neprezradil.

diskusia   kto hlasoval  

Homosexualita se může léčit, rozhodl soudce

poslal(a): liliputinko , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 19 hod.  

echo24.cz Několik tisíc lidí demonstrovalo v pátek v brazilském Sao Paulu a v Riu de Janeiro kvůli nedávnému rozsudku federálního soudce, podle něhož může být homosexualita léčena jako nemoc. Informovala o tom agentura AFP. Soudce Waldemar de Carvalho tak rozhodl proti téměř dvacet let starému zákazu, podle něhož nesmí psychologové používat terapii, s níž chtějí homosexuálům změnit orientaci.

diskusia   kto hlasoval  

Prezident Kiska: Facebook posilní tímy na vyhodnocovanie extrémistických príspevkov

poslal(a): liliputinko , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 19 hod.  

domov.sme.sk V čase, keď mnohé spoločnosti bojujú s extrémistickými vyjadreniami namierenými voči iným náboženstvám či rasám, sa spoločnosť Facebook chystá výrazne posilňovať tímy ľudí, ktorí budú zverejnené príspevky vyhodnocovať v jazyku príslušnej krajiny. V prípade šírenia nenávisti ich potom okamžite zmažú. Po návšteve spoločnosti Facebook o tom informoval slovenský prezident Andrej Kiska.

diskusia   kto hlasoval  

Pondelkový Veľký protikorupčný pochod (25.9.) obmedzí vodičov aj MHD

poslal(a): gornicola , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 1 deň 7 hod.  

info.sk Vodiči v Bratislave musia v pondelok (25.9.) pre tretí Veľký protikorupčný pochod počítať s dopravnými obmedzeniami. Dopravné obmedzenia sa dotknú niektorých ulíc v Starom Meste. Od 17.00 do 18.00 h bude vylúčená cestná premávka na uliciach Jesenského, Gorkého a Štúrovej a tiež na Kamennom námestí. Následne cca do 20.00 h bude doprava zastavená aj na Námestí SNP.

diskusia   kto hlasoval  

Chceš vylepšiť svoje bývanie? Štát ti môže prispieť až 8 800 eurami

poslal(a): raffaelo , do rubriky ekonomika, odvtedy uplynulo: 1 deň 8 hod.  

startitup.sk Aj napriek tomu, že väčšina ľudí má akýsi pocit, že štát pre nich nerobí vôbec nič a iba ich zdiera z kože, nemusí to byť úplne pravda. Množstvo ľudí ani len netuší, že môže napríklad získať pomerne solídny príspevok na zlepšenie bývania. Stačí oň len požiadať, a ak budeš mať šťastie, ušetríš.

diskusia   kto hlasoval  

Sulík: Prieskum ukázal, že Juraj Droba má v Bratislave šancu

poslal(a): liliputinko , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 1 deň 10 hod.  

info.sk Ftáčnik, ktorý je známy svojimi sociálnodemokratickými postojmi, má pred trojicou pravicových kandidátov viac ako päťpercentný náskok. „Ukazuje sa, aká obrovská chyba bola zrušenie dvojkolovej voľby. Keď výsledok voľby je jeden jediný človek, prezident, primátor, starosta, ale aj župan, tak práve vtedy má dvojkolová voľba obrovský zmysel. Aby bol naozaj zvolený kandidát, ktorý má väčšinovú podporu,“ reaguje Sulík. „Smer za výdatnej pomoci Mostu–Híd a SNS navzdory všetkým racionálnym argumentom dvojkolovú voľbu zrušil. Musíme s tým žiť. Je ešte šesť týždňov do volieb, je na Jurajovi Drobovi, aby zabojoval, a na nás, aby sme ho podporili,“ povedal líder SaS.

diskusia (1)   kto hlasoval  

Kisku chyba mrzí. Ale účtovníctvo nevysvetlí

poslal(a): liliputinko , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 1 deň 10 hod.  

pluska.sk „Prezident Andrej Kiska považuje za neprijateľné, aby sa v politickom boji zneužívali dokumenty Finančnej správy,” odkázal hovorca prezidenta Krpelan.

diskusia   kto hlasoval  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ...6174 nasledujúce>>
 

Váš účet