Mikloško: Smer dotiahol túto krajinu na pokraj katastrofy a morálneho nihilizmu

poslal(a): takotompotom , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 7 hod.  

tyzden.sk Mikloško: Vražda dvoch mladých ľudí bola obludná vec a nesmieme na ňu nikdy zabudnúť. Slovensko sa dnes nachádza v najväčšej politickej kríze za celých 30 rokov. Smer a SNS a žiaľ aj Most pri tom pritakáva. Smer dotiahol túto krajinu na pokraj katastrofy a morálneho nihilizmu. Smer musí odísť. Na druhej strane nemám dôveru ani k jednej politickej opozičnej strane v parlamente. Tá situácia je viac ako horšia. Opakujem, za 30 rokov od Novembra 89 sme neboli v takej krízovej situácii. Tento rok musíme oživiť myšlienky Novembra 89 a musíme sa pokúsiť zmeniť atmosféru, ale nielen u vládnych strán, ale aj u opozičných.

diskusia   kto hlasoval  

Co je finanční páka alias leverage?

poslal(a): adrian745 , do rubriky ekonomika, odvtedy uplynulo: 7 hod.  

winsidetrading.com Finanční páka je užitečným nástrojem, díky kterému můžeme obchodovat velké objemy i s malým kapitálem. V tomto článku se dozvíte co je finanční páka (anglicky - leverage) a jak využít pákový efekt při obchodování na burze.

diskusia   kto hlasoval  

Keď sa Kočner vyhrážal Kuciakovi, minister Kaliňák reagoval posmešne

poslal(a): takotompotom , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 8 hod.  

aktuality.sk Keď sa vlani Marian Kočner vyhrážal Jánovi Kuciakovi, že bude hľadať špinu na neho aj na jeho rodinu, vtedajší minister vnútra s poloúsmevom na perách reagoval, že sa Kočner chce zaradiť ako ďalší novinár do nášho denníka. „To je to, čo robíte. To hľadanie špiny,“ povedal Robert Kaliňák. Po siedmich mesiacoch od vraždy Kuciaka a jeho snúbenice sú z tohto skutku obvinení štyria ľudia. Jeden z nich, Zoltán Andruskó, podľa Denníka N vypovedal, že vraždu si objednal práve Kočner.

diskusia   kto hlasoval  

Rok po vražde – čo sme sa dozvedeli o Slovensku. Skončíš ako Kuciak

poslal(a): takotompotom , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 9 hod.  

tyzden.sk Kto umožnil vraždu? Čo sme sa doteraz dozvedeli z vyšetrovania? Čo všetko sa za rok ukázalo o štáte, v ktorom žijeme? Ako vrátiť zdeformované Slovensko späť jeho občanom? Hostia: Boris Németh, fotograf, .týždeň. Juraj Šeliga, Za slušné Slovensko. Patrik Magdoško, farmár. Roman Kvasnica, advokát rodiny Martiny Kušnírovej. Zástupca farmárov Magdoško: Rokovanie na Úrade vlády bolo zo strany premiéra Pellegriniho PR akcia. 31:30 Farmára Magdoška prenasledujú na území Slovenskej republiky, ak niekde na Slovensku ide autom a zle zaparkuje, z cudzieho štátu - Lotyšska mu prišla sms, že zle parkuje, telefonuje, prejde cez dve čiary.. Obrátili ste sa na políciu? ..Som rekordér v počte obesených mačiek na mojom plote, stratil som rešpekt voči tomu, ja už to beriem tak, zabite ma.. Obrátil som na políciu raz v máji, keď prišiel chlap a povedal mi, že skončíš ako Kuciak, keď neprestaneš s tým čo robíš.. Nie som v tom sám, to sa dialo aj iným.. Tri generácie tu kľačali na zemi, pani ministerka Halo. Advokát Kvasnica: Toto je slovenská realita..všetka tá špina sa teraz vyplavuje von, aj tie agresívne formy tej špiny, ukazuje sa v akom rozklade je Slovenská republika. Dej mal pravdepodobne prebehnúť iným spôsobom, Jána Kuciaka mali uniesť a zavraždiť.

diskusia   kto hlasoval  

Veľmi zvláštne veci, na ktoré dal internet vysvetlenie

poslal(a): svetkuriozit , do rubriky spoločnosť, odvtedy uplynulo: 9 hod.  

svetkuriozit.sk Internet je určite veľký zdroj informácií a dokáže pomôcť vo všelijakých situáciách. V tomto prípade ľudia našli zvláštne veci, ktoré nevidíte možno za celý život a spýtali sa na internete, čo to teda je. Tu sú vysvetlenia.

diskusia   kto hlasoval  

Ako vytvoriť úspešnú kampaň na Facebooku?

poslal(a): FakeGameCZ , do rubriky technológie, odvtedy uplynulo: 9 hod.  

dcbi.sk V novom článku som podrobne rozobral tvorbu úspešnej Facebook kampane. Krok po kroku, vysvetlenie jednotlivých funkcií, tipy a triky zo skúsenosti. Facebook stále tvorí veľkú časť obratu našich klientov.

diskusia   kto hlasoval  

Obvinenie naberá na obrátkach: Kiska zverejnil status o tom, ako sa mu mal Fico...

poslal(a): liliputinko , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 10 hod.  

topky.sk Prezident Andrej Kiska dnes vo svojom profile na facebooku zverejnil obsiahly status s názvom "Fakty o vyhrážkach Roberta Fica". V ňom chronologicky vysvetľuje, ako a kedy malo prísť k vyhrážkam zo strany bývalého premiéra v súvislosti s jeho kandidatúrou na ústavného sudcu. NAKA vzniesla obvinenie v kauze uplatnenia neoprávnenej vratky DPH, týkajúcej sa peňazí na Kiskovu prezidentskú kampaň. Kiska na včerajšej tlačovke uviedol, že toto obvinenie je pomsta Roberta Fica.

diskusia   kto hlasoval  

Talianska novinárka zistila, že Ficova obhajoba kauzy telefonátu s Vadalom je deravá

poslal(a): takotompotom , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 11 hod.  

aktuality.sk Talianska novinárka tvrdí, že prokuratúra nepotvrdila Ficovu obhajobu. Talianska novinárka Maria Grazia Mazzola, ktorá nedávno zverejnila fotografie zo sledovania Jána Kuciaka, pre Aktuality.sk potvrdila, že talianska prokuratúra o žiadnom dementovaní správy o telefonáte nevie. Novinárka naopak predpokladá, že sa skôr dajú očakávať ďalšie odhalenia. „Neexistuje nijaká oficiálna písomná informácia o dementovaní predtým uvedených skutočností zo strany Prokuratúry mesta Reggio Calabria (Procura di Reggio Calabria) a ani Taliansky štátny prokurátor pre boj proti mafii (Procuratore Nazionale Antimafia) Cafiero De Raho nedementoval existenciu predmetného zachyteného telefonátu. Keď je v Taliansku vedené vyšetrovanie, nie je možné, aby prokuratúra robila vyhlásenia v tomto zmysle. A Vadalovci sú v Taliansku vyšetrovaní už dlhšiu dobu.”

diskusia   kto hlasoval  

Rebel zo Smeru: Pellegrini je oligarchov kamarát

poslal(a): takotompotom , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 11 hod.  

spravy.zurnal24.sk “Premiér v konflikte záujmov? Ani dlho netrvalo a už médiá začali odkrývať pravú tvár premiéra (oligarchu Výboha kamaráta), ktorý je aj podľa môjho názoru v konflikte záujmov. Pellegrini je presne taký, ako o ňom píše Denník N. Ešte aj klame, že z J&T pozná iba trochu pána Korbačku a že za nich neloboval tak, ako je napísané v článku! Nejak však účelovo pozabudol, že v J&T má zaťa s menším spoluvlastníckym podielom i jeden Pelleho kamarát poslanec Smeru v NRSR,” napísal na svojom facebookovom profile Martvoň.

diskusia   kto hlasoval  

Pellegrini tlačil na štátne úľavy pre J&T v čase, keď od nich kupoval byt

poslal(a): takotompotom , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 11 hod.  

dennikn.sk Ešte na jeseň minulého roka totiž ako vicepremiér verejne a proti vôli veľkej časti obyvateľov a samosprávy Bratislavy obhajoval štátnu podporu pre developerské projekty firiem J&T a HB Reavis – v čase, keď od skupiny J&T kupoval luxusný byt. Čo sa teda na jeseň minulého roka stalo? Pellegrini ako vicepremiér dostal od developerov žiadosť, aby ich štát zaradil medzi významné investície. Tie podľa zákona presadeného Smerom nemusia platiť developerský poplatok mestu (v týchto prípadoch by to podľa odhadov developerov bolo 15 a 13 miliónov eur) a mohli by sa napríklad tiež dostať k cudzím pozemkom proti vôli ich majiteľov cez vyvlastnenie, čo mohol predtým len štát.

diskusia   kto hlasoval  

Harabin: Kiska a Lipšic sú fašisti, Kotleba nie

poslal(a): liliputinko , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 11 hod.  

dennikpolitika.sk "Kto sa bozkal s ukrajinským prezidentom Petrom Porošenkom, ktorý velebí superfašistu Banderu? Ak Kiska podporuje fašistov na Ukrajine, tak sa správa fašisticky. Keď Lipšic bol na Majdane v Kyjeve a podporoval fašistický puč, tak sa správal rovnako zjavne fašisticky," povedal Harabin.

diskusia   kto hlasoval  

Eugen Korda: Komu by ste zverili do rúk osud Slovenska?

poslal(a): liliputinko , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 12 hod.  

tyzden.sk Koho by ste si vybrali, aby sa postaral o vaše dieťa? Otázka je to jednoduchá.

diskusia   kto hlasoval  

Pellegrini o svojej investícii: S Korbačkom som sa o 400-tisícovom byte nerozprával

poslal(a): takotompotom , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 12 hod.  

plus7dni.pluska.sk Novopečený premiér Peter Pellegrini pred pár dňami kúpil byt za 410-tisíc eur v luxusnej novostavbe Zuckermandel, ktorú skupina J&T dokončila len nedávno. Meter štvorcový v byte hneď vedľa toho Pellegriniho ponúka za vyše 5000 eur, Pellegrini zaplatil za meter 3600 eur aj s DPH. Dve garážové miesta ho vyšli na ďaľších 48-tisíc eur. Hodnota jeho nehnuteľnosti dnes teda môže byť až 560-tisíc eur. Premiér hovorí, že s jedným zo šéfov J&T, Petrom Korbačkom, sa o kúpe bytu nerozprával. „Bavili sme sa len o návrhu na štatút významných investícií,“ vraví. Rodený Banskobystričan nadobudol za posledné roky niekoľko nehnuteľností. V roku 2010 si kúpil byt v metropole stredného Slovenska. Nasledoval vidiecky dom aj s rekonštrukciou na Králikoch, kde bývajú jeho rodičia. Ten ho mohol vyjsť do 100 tisíc eur a 1,1 ára v obci Lukavica kúpil za 2 až 3 eurá za meter štvorcový.

diskusia   kto hlasoval  

Toto je dôkaz, že aj naša hudobná scéna ťa dokáže poriadne prekvapiť!

poslal(a): musiczoneeu , do rubriky kultúra, odvtedy uplynulo: 12 hod.  

music-zone.eu Slovenská moderná rocková scéna po dlhšej odmlke konečne poriadne ožíva a dôkazom toho je vydarená skladba DETI ULICE v podaní speváka Igora Belaja a kapely SONS na ktorej si zahosťoval aj raper ASIS.

diskusia   kto hlasoval  

Jakubík nestíhal Pellegriniho, ale vypočúval organizátorov Za slušné Slovensko

poslal(a): takotompotom , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 12 hod.  

tvnoviny.sk NAKA vypočúvala organizátorov protestov Za slušné Slovensko. Vyšetrovateľ chcel od nich výpisy zo súkromných účtov. Vyšetrovateľ protikorupčnej jednotky Peter Jakubík ich predvoláva na výsluch vo veci „korupcia a iné". Na výsluchu už boli Juraj Šeliga, Karolína Farská, Katarína Nagy Pazmány, Táňa Sedláková a Veronika Bruncková. Vo štvrtok ich majú nasledovať ďalší. Národná kriminálna agentúra (NAKA) od júna do augusta preverovala, či sa premiér Peter Pellegrini (Smer-SD) nedopustil korupcie pri kúpe bytu na nábreží Dunaja. Vyšetrovateľ protikorupčnej jednotky NAKA Peter Jakubík odmietol trestné oznámenie podané 20. júna s tým, že nenastal dôvod na začatie trestného stíhania.

diskusia   kto hlasoval  

Prečo Jakubík odmietol stíhanie? NAKA nenašla korupciu pri kúpe Pellegriniho bytu

poslal(a): takotompotom , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 12 hod.  

aktuality.sk Národná kriminálna agentúra (NAKA) od júna do augusta preverovala, či sa premiér Peter Pellegrini (Smer-SD) nedopustil korupcie pri kúpe bytu na nábreží Dunaja. Predseda vlády kúpil byt vlani za 410-tisíc eur od firmy Zuckermandel, ktorá je blízka finančnej skupine J&T. Pred zaplatením tejto sumy Pellegrini ešte ako vicepremiér pre investície presadzoval, aby štát označil developerský projekt J&T a HB Reavis za významnú investíciu, a firmy by mohli na daniach ušetriť niekoľko miliónov eur. Vyšetrovateľ protikorupčnej jednotky NAKA Peter Jakubík odmietol trestné oznámenie podané 20. júna s tým, že nenastal dôvod na začatie trestného stíhania.

diskusia   kto hlasoval  

To je luxus: Nový premiér Pellegrini kúpil byt od J&T za vyše 400 tisíc eur

poslal(a): takotompotom , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 12 hod.  

fakt24.sk Premiér Peter Pellegrini nie je vo svojej funkcii ani týždeň a už čelí jednému škandálu za druhým. Najnovšie vysvitlo, že si kúpil byt v luxusnej novostavbe Zuckermandel za viac ako 400 000 eur. Nielen cena je však na tom všetkom zarážajúca. Za stavbou pri nábreží Dunaja totiž stojí finančná skupina J&T. Problémom je totiž ten, že práve Pellegrini horlivo presadzoval štatút významnej investície práve pre finančnú skupinu spoločne s HB Reavis. To by znamenalo, že by ušetrili milióny eur na úľavách. " Byt nového premiéra je navyše na najvyššom podlaží a má napríklad panoramatický výhľad na Dunaj. Za normálnych okolností by bola cena za takýto byt ešte podstatne vyššia. Zaujímavými zisteniami sú aj tie, že cena bytu vedľa toho Pellegriniho, sa pohybuje vo výške 5000 eur za meter štvorcový, novozvolený slovenský premiér zaplatil iba sumu vo výške 3600 eur.

diskusia   kto hlasoval  

Homosexuáli sa priznávajú po kariére. U Nepelu režim kamufloval skutočný dôvod smrti

poslal(a): jakonic , do rubriky šport, odvtedy uplynulo: 12 hod.  

sportinak.sk K odlišnej sexuálnej orientácii sa priznal aj známy boxer. V spoločnosti vládne stereotyp, úspešný futbalista je vnímaný ako heterosexuálny alfa samec.

diskusia   kto hlasoval  

Aj premiér Pellegrini rovnako ako Fico prirovnáva Kiskov prípad k Bašternákovmu

poslal(a): liliputinko , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 13 hod.  

dennikn.sk Aj premiér Pellegrini rovnako ako Fico prirovnáva Kiskov prípad k Bašternákovmu. Ak dôverujeme polícii, že vyšetruje Bašternáka a Kočnera a ich daňové podvody, tak prečo by nemala podľa premiéra Pellegriniho vyšetrovať aj prezidenta, ak tam je podozrenie. Povedal to v relácii RTVS Sobotné dialógy.

diskusia   kto hlasoval  

Pellegrini odkázal Kiskovi: Ak ja budem obvinený, postavím sa k tomu ako chlap

poslal(a): liliputinko , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 13 hod.  

slovensko.hnonline.sk Andrej Kiska v piatok naznačoval zneužívanie polície a prokuratúry v súvislosti s kauzou spoločnosti KTAG. "Padni komu padni. Ak bude podozrenie, že som ja spáchal trestný čin, mám sa postaviť pred kamery? Ja sa k tomu postavím ako chlap, tu sú dôkazy a rozhodnite. Nech si orgány činné v trestnom konaní spravia svoju robotu," uviedol Pellegrini v Sobotných dialógoch.

diskusia   kto hlasoval  

Majk Spirit odkázal Nicki Minaj kvôli zrušenému koncertu: Nech ide do p*če!

poslal(a): liliputinko , do rubriky spoločnosť, odvtedy uplynulo: 13 hod.  

topky.sk Na koncert Nicki Minaj v Bratislave jej „fanúšikovia“​ dlho nezabudnú. Namiesto veľkolepej šou, sa im totiž dostalo len nekonečného čakania a pár ľútostivých slov od svetovej hviezdy, že kvôli technickým problémom nevystúpi. V skutočnosti speváčka na miesto konania meškala celých 5 hodín. Aj toto je zrejme jeden z dôvodov, prečo jej šou na Slovensku skončila fiaskom. Predskokanom na podujatí mal byť slovenský raper Majk Spirit. Ten má pre hviezdu jasný odkaz - „Nech ide do p*če!“​

diskusia   kto hlasoval  

Čižnár: Mrzí ma, že slová o rozpútaní pekla sa stali symbolom cynizmu

poslal(a): takotompotom , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 13 hod.  

spravy.pravda.sk Často sa spomína váš výrok o rozpútaní pekla. Neľutujete s odstupom času toto expresívne vyjadrenie? Pred rokom sa stala šokujúca udalosť. Bolo to niečo, s čím som sa počas svojej 30-ročnej praxe prokurátora nestretol – úkladná vražda novinára a jeho snúbenice. Hneď ako som sa túto správu dozvedel, zvolal som rýchlu operatívnu poradu, na miesto činu boli vyslaní prokurátori Úradu špeciálnej prokuratúry. Bol som zhrozený, šokovaný. Tlačová beseda, ktorú som v ten deň mal, sa, samozrejme, neobišla ani bez emócií. Slová „o rozpútaní pekla“, ktoré som vtedy povedal, s odstupom času „zľudoveli“, a mrzí ma, že sa pre niektorých stali symbolom výsmechu, cynizmu či nenávisti voči mojej osobe. Na tlačovej besede som doslova povedal: „Keby sa preukázalo, že tento skutok bol spáchaný v súvislosti s prácou nebohého novinára a jeho družky, tak ja tu rozpútam peklo. Peklo také, že sa urobí všetko preto, aby sa to objasnilo.“

diskusia   kto hlasoval  

Richard Vašečka: Záborskú alebo Škripeka? Oboch!

poslal(a): takotompotom , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 14 hod.  

blog.postoj.sk Dnes totiž ohlásila svoju kandidátku do volieb do Európskeho parlamentu (EP) politická strana s nádej vzbudzujúcim názvom – KRESŤANSKÁ ÚNIA. Jej lídrami do eurovolieb sú práve Záborská a Škripek. Anna Záborská bola bez ohľadu na miesto na kandidátke zvolená do EP vždy s najlepším výsledkom spomedzi všetkých kandidátov svojej strany. Od volieb k voľbám jej percentuálny podiel na výsledku KDH výrazne rástol (2004 – 23%, 2009 – 48%, 2014 – 58%). O jej medzinárodnej prestíži tiež netreba písať. Na Slovensku je zas dlhoročnou členkou Predsedníctva Fóra života či predsedníčkou Slovenskej spoločnosti pre rodinu. Branislav Škripek sa ako nováčik tiež uchytil veľmi dobre. V roku 2017 sa dokonca stal predsedom Európskeho kresťanského politického hnutia, európskej politickej strany združujúcej kresťanských politikov z viacerých európskych krajín. Ich absencia v EP by vážne oslabila možnosti Slovenska chrániť a presadzovať kresťanské hodnoty v Európe. Hoci kvôli tandemu Hlina-Štefanec nemôžem KDH voliť a bohužiaľ v ňom už ani ďalej zotrvávať, nebudem sa zdráhať voličom KDH odporučiť jednotlivcov, ktorých považujem za dobrých kandidátov.

diskusia   kto hlasoval  

Ako som sa stal veterinárom

poslal(a): martinsuraba , do rubriky kultúra, odvtedy uplynulo: 15 hod.  

suraba.blog.sme.sk Opäť som ju stretol v autobuse. Synovcov so sebou nemala a ani si ma nevšimla. Sadol som si k nej a dúfal, že neobjednala k zubárke mňa.

diskusia   kto hlasoval  

V Trnave zaznie jedinečný zvuk rezofonických gitár. Chystá sa Malý Dobrofest

poslal(a): Slovakblues , do rubriky kultúra, odvtedy uplynulo: 16 hod.  

bluesmusic.sk Spomienku na dnes už nejestvujúci medzinárodný hudobný festival Dobrofest – Trnava, ktorý bol síce multižánrovým podujatím, no priniesol na Slovensko aj veľké množstvo renomovaných bluesmenov z celého sveta, oživí aj v tomto roku jeho mladší brat Malý Dobrofest 2019.

diskusia   kto hlasoval  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ...6785 nasledujúce>>
 

Váš účet