Na Benefičnom koncerte pre bytovku na Mukačevskej
 sa podarilo vyzbierať...

poslal(a): musiczoneeu , do rubriky spoločnosť, odvtedy uplynulo: zopár sekúnd  

music-zone.eu Na benefičnom koncerte vystúpilo zadarmo až 30 umelcov z celého Slovenska a spoločne tak prispeli ľudom, ktorí prišli o všetko pri výbuchu bytovky na ulici Mukačevská.

diskusia   kto hlasoval  

Príchod arcibiskupa Vasiľa na Slovensko je len začiatkom personálnych rošád.

poslal(a): JozefViskup , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 3 min.  

alianciazanedelu.sk Prečo je mimoriadne úspešné pôsobenie arcibiskupa Vasiľa vo Vatikáne minulosťou a prečo skončil práve v Košiciach?Len s nevôľou boli vnímané informácie o tlmených sporoch medzi pápežom a slovenským arcibiskupom.Začalo to nevinne – knihou kritizujúcou Františkom preferovaný prístup k rozvedeným a znovu zosobášeným veriacim.Pribúdali ďalšie nezhody týkajúce sa problémov východných katolíckych cirkví či čínskej politiky Svätej stolice.

diskusia   kto hlasoval  

Dershowitz obhajuje Trumpa: Demokrati vzniesli ústavne zlú a nebezpečnú obžalobu

poslal(a): metodicka , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 27 min.  

foxnews.com Profesor Harvardskej právnickej fakulty Alan Dershowitz, ktorý v pondelok v noci predniesol ústavnú obhajobu prezidenta Trumpa, vyhlásil, že žalobcovia prezidenta vybrali „nebezpečné“ a „zlé“ obvinenia. Ide o nesprávne kritériá, vybrali ste si najnebezpečnejšie možné kritériá, ktoré slúžia ako precedens aj pre prípad nad budúcimi prezidentmi. V americkej histórii je „dlhý zoznam“ prezidentov, ktorí boli obviňovaní zo „zneužívania moci“ v rôznych kontextoch bez formálneho obvinenia. Dershowitz potom povedal, že je „nestranný“ vo svojej aplikácii ústavy, a proti takýmto „neústavným obvineniam“ by použil rovnaké argumenty, ak by bola Hillary Clintonová pred súdom.

diskusia   kto hlasoval  

Jed na krysy je účinným pomocníkem v boji s nepříjemnými hlodavci

poslal(a): TamasWolf , do rubriky ekonomika, odvtedy uplynulo: 1 hod. 33 min.  

lookcool.cz Jed na krysy likviduje hlodavce bezpečně a poměrně rychle. Nenechte těmto hlodavcům, kteří přenášejí spoustu infekčních nemocí, aby ovládli vaši domácnost nebo chalupu.

diskusia   kto hlasoval  

Čo je sabbatical a pre koho je určený?

poslal(a): snircova , do rubriky lifestyle, odvtedy uplynulo: 1 hod. 38 min.  

evasnircova.sk Pocit vyhorenia nie je už ani zďaleka tabu. Takmer 50% aktívnej populácie eviduje stratu rovnováhy, či hľadanie nového zmyslu v práci a v súkromnom živote. Ak máte pocit, že potrebujete osobné voľno a získať nadhľad nad stereotypom, ktorý vám už neprináša to potešenie ako pred pár rokmi, prečítajte si tento článok. Nič nie je tak naliehavé, ako vedome sa o seba starať a nedostať sa do začarovaného kruhu a následne vyhorieť.

diskusia   kto hlasoval  

Kandidát PS/Spolu Radačovský hovoril o guľke pre Rómov a tešil sa z ich utrpenia

poslal(a): matiko , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 1 hod. 46 min.  

aktuality.sk Rómovia mu prekážali v posilňovni a neobišiel ani neziskovku Ľudia proti rasizmu, v ktorej roky pôsobila dnes podpredsedníčka Progresívneho Slovenska a štvorka na kandidátke koalície Irena Biháriová. Na námestiach stoja proti kotlebovcom, vo svojich radoch majú viacerých aktivistov, ktorí roky vystupujú a bojujú proti šíreniu xenofóbie a rasizmu. Napriek tomu sa do radov koalície PS/Spolu dostal aj kandidát, ktorý sa na svet pozeral očami ich úhlavného politického nepriateľa. Erik Radačovský, ktorý dostal 87. miesto na kandidátnej listine PS/Spolu, sa vo viacerých statusoch a komentároch na sociálnej sieti Facebooku prezentoval otvorene rasisticky a nevyhýbal sa ani názoru, že väčšina Rómov by si zaslúžila popravu. Statusy, ktoré má naša redakcia k dispozícii, pochádzajú z rokov 2012 až 2014 z Radačovského súkromného profilu, ktorý nemal otvorený pre verejnosť.

diskusia   kto hlasoval  

Podľa týchto znakov zistíte či spolu spávajú

poslal(a): zaujimavosti , do rubriky lifestyle, odvtedy uplynulo: 1 hod. 58 min.  

zaujimavosti.net Keď dvaja ľudia majú spolu sex, vytvorí sa medzi nimi určitá blízkosť, ktorú je možne spozorovať. Ako? Sledujte ich reč tela.

diskusia   kto hlasoval  

Pilates v Bratislave

poslal(a): janicka495 , do rubriky spoločnosť, odvtedy uplynulo: 1 hod. 58 min.  

rehabklinik.sk Všetko o pilates, ako cvičiť pilates a prečo. Základné cviky pilates od rehabilitačnej kliniky RehabKlinik v Bratislave.

diskusia   kto hlasoval  

Jed na krysy vás zbaví jejich obtížné přítomnosti

poslal(a): TamasWolf , do rubriky technológie, odvtedy uplynulo: 2 hod.  

h-domov.cz Jedná se o měkkou nástrahu na bázi antikoagulantu, kterou krysy pozřou. Během 3 až 10 hodin hynou. Jed je nutné používat tak dlouho, dokud není vyhubena poslední krysa.

diskusia   kto hlasoval  

Spálená Austrálie jako ukázka dopadů klimatické krize

poslal(a): inodpady , do rubriky spoločnosť, odvtedy uplynulo: 2 hod. 6 min.  

inodpady.cz Katastrofické požáry v Austrálii jsou ukázkou dopadů klimatické krize – jaká jsou fakta? Apokalyptické scény z Austrálie ukazují, jak ničivou sílu mají zuřivé požáry. Vedou k úmrtím, vyhánějí tisíce lidé z jejich domovů a zachvátily už území o ploše milionů hektarů. V plamenech hyne i divočina. Jak požáry zhoršila změna klimatu? A jak se jim dá zabránit?

diskusia   kto hlasoval  

Joga v Bratislave

poslal(a): janicka495 , do rubriky spoločnosť, odvtedy uplynulo: 2 hod. 13 min.  

rehabklinik.sk Ktorá joga je pre vás najlepšia, ak máte bolesti, prípadne problémy pohybového aparátu. Je ňou fyziojoga - spojenie fyzioterapie (západná medicína) a jogy (východný aspekt). V našom článku sa dozviete, ako funguje fyzio joga, na čo sa zameriavame a kde v Bratislave môžete fyzio jogu cvičiť s erudovanými odborníkmi.

diskusia   kto hlasoval  

Jed na krysy bezpečně zbaví domácnost těchto hlodavců

poslal(a): TamasWolf , do rubriky technológie, odvtedy uplynulo: 2 hod. 54 min.  

dum-zahrada-nabytek.cz Účinný v boji proti těmto škůdcům je také jed na krysy v podobě měkké nástrahy. Jedná se o sáčky s obsahem antikoagulantu, který hlodavce bezpečně likviduje.

diskusia   kto hlasoval  

Utajení ľudia zo Smeru idú opäť drancovať štát: Prečo nie je Trnka a Počiatek v base?

poslal(a): ficopada , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 3 hod.  

ekonomika.sme.sk Schránková spoločnosť Lemikon opäť žaluje národnú lotériovú spoločnosť Tipos o 33 miliónov eur. Súdny spor sa vďaka podaniu mimoriadneho opravného prostriedku, tzv. dovolania, ocitol na Krajskom súde v Bratislave. Pred necelými dvoma týždňami zadržala Trnku polícia, ktorý pobudol jeden deň vo vyšetrovacej väzbe. "Na margo medializovanej nahrávky ohľadne rozhovoru Trnku a Počiatka v súvislosti s kauzou Lemikon je možné podľa prokuratúry hovoriť o existencii podozrenia z možného spáchania rôznej ekonomickej trestnej činnosti. Bude preto potrebné zo strany polície preveriť ekonomické vzťahy a ich účel v danej veci a v prípade zistenia relevantných skutočností vyvodiť zodpovedajúce právne kroky," povedala pre Pravdu hovorkyňa Úradu špeciálnej prokuratúry Jana Tökölyová.

diskusia   kto hlasoval  

Slovák bude na Eurovízii namiesto Slovenska zastupovať Českú republiku!

poslal(a): musiczoneeu , do rubriky kultúra, odvtedy uplynulo: 5 hod.  

music-zone.eu Najprestížnejší piesňový festival Eurovision Song Contest sa uskutoční až v polovici mája, no v súčasnosti ním už žije celý hudobný svet. Pre smolu slovenských umelcov, naša verejnoprávna televízia sa opäť rozhodla tento sviatok muzikantov všetkých žánrov ignorovať a odmietla nominovať zástupcu našej krajiny!

diskusia   kto hlasoval  

Dala výpoveď v práci a začala podnikať...

poslal(a): juicy_sk , do rubriky spoločnosť, odvtedy uplynulo: 5 hod.  

40plus.sk "V prvom momente som si chcela len oddýchnuť a po 26 rokoch zamestnania si v pokoji premyslieť, čo ďalej… Kde, čo, ako? Bola som nezamestnaná a tešila som sa na to. Bola to príležitosť vyčistiť si hlavu. Dúfala som, že niečo mi snáď napadne. Aj sa stalo. Aby som dlho nesedela nečinne, obzerala som sa po rekvalifikačných kurzoch."

diskusia   kto hlasoval  

Hazard s nejasnými podmienkami. Úpravy zákona neodstránili zmätky

poslal(a): tomastmx , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 6 hod.  

biztweet.eu Opakované úpravy zákona o hazarde v krátkom čase priniesli do pravidiel zmätky. Veľkí hráči zarábajú viac, menší z trhu ušli a pokuty dostávajú naivní sprostredkovatelia. Realitou chaosu okolo hazardu sú aj hrozby štátnych strát vo výške miliónov eur.

diskusia   kto hlasoval  

Čaputová pomáha progresívcom poraziť Kisku: Hlina upratal možného budúceho lídra KDH

poslal(a): takotompotom , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 16 hod.  

google.com Prezidentkina pomoc progresívcom. V dnešnej relácii Na telo, prezidentka jasne povedala, že by nepovažovala za vhodné vymenovať Kisku za premiéra ani keby jeho strana spomedzi demokratických opozičných strán mala najlepší výsledok ak jeho stíhanie nebude zastavené a posunie sa do ďalšej fázy, napríklad obžaloby. Nehovoriac o tom, že v takom prípade, by podľa nej nebolo vhodné, aby strana Za ľudí mala záujem o ministerstvo vnútra. Asi nie jeden prieskum hovorí o tom, že ľudia si najviac prajú za premiéra Pellegriniho, na ktorého sa jemne doťahuje len Kiska, oveľa väčšia priepasť ako medzi Pellegrinim a Kiskom je medzi nimi dvomi a ostatnými, vrátane liliputích čísel Trubana. Prezidentka sa len málokedy k niečomu jednoznačne vyjadruje dopredu. Výnimku robí napríklad pri informovaní o vetovaní možného budúceho zákona, ktorý by viac ako dnes zabezpečoval právo na život nenarodených. Progresívci zrejme vyhodnocujú svoje šance na zisk premiérskeho kresla mizivo, keď sú ochotní siahnuť po tak priehľadnom kroku, v sledovanej politickej diskusii, smerujúcom k manipulácii voličov. ..Hlina možného budúceho lídra KDH upratal z prvej desiatky do kresťanského modulu.

diskusia   kto hlasoval  

Dracena. 6 benefitov jej pestovania

poslal(a): kaweesak , do rubriky lifestyle, odvtedy uplynulo: 17 hod.  

tuzincinova.fmkucm.sk Dracena nie je len obľúbenou okrasnou izbovou rastlinou. Dračie stromy nám prinášajú týchto 6 benefitov, ktoré boli potvrdené aj štúdiami.

diskusia   kto hlasoval  

Takto vyzerajú taxi motorky v Nairobi, zviezli by ste sa?

poslal(a): svetkuriozit , do rubriky spoločnosť, odvtedy uplynulo: 17 hod.  

svetkuriozit.sk Predstavte si, že si zavoláte taxi, a príde jazdec na motorke oblečený a nastajlovaný takto. Čo by ste si pomysleli? Toto je ale realita v Nairobi a taxikári na motorkách tam radi ozvláštňujú ulice svojím zjavom.

diskusia   kto hlasoval  

Aljaška: itinerár, letenky, ubytovanie a požičanie auta

poslal(a): imtiesto , do rubriky zábava, odvtedy uplynulo: 17 hod.  

tututravel.eu Konečne sa nám podarilo dokopať aj posledný článok z Aljašky. Dozviete sa v ňom koľko to všetko stálo, ako sme plánovali a na čo treba myslieť. Takže nech sa páči.

diskusia   kto hlasoval  

Kotleba in, Kiska von: Slovensko by potrebovalo v zlých časoch Mikloška ako Čaputovú

poslal(a): metodicka , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 17 hod.  

komentare.sme.sk Čaputová môže svoje sľuby ešte oľutovať. Prezidentka uznala ako spôsobilú na vládnutie fašistickú stranu, zatiaľ čo konštatovala nespôsobilosť Andreja Kisku.

diskusia   kto hlasoval  

Múčka, Majchrák: Riziko strašenia Kotlebovým víťazstvom

poslal(a): metodicka , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 17 hod.  

google.com Rovnica, čo pomáha progresívcom a škodí ĽSNS, nemusí fungovať. Tak ako sme predpovedali v decembri, koalícia PS/Spolu reagovala na pokles svojich preferencií v prieskumoch vytiahnutím Kotlebovej karty. Na mobilizáciu voličov chce využiť strach z volebného víťazstva ĽSNS.

diskusia   kto hlasoval  

Prezidentka vyzvala v Auschwitzi na boj proti fašizmu. Včera fašistov legitimizovala

poslal(a): liliputinko , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 17 hod.  

aktuality.sk Na boj proti fašizmu vyzvala prezidentka Zuzana Čaputová, ktorá sa zúčastňuje na slávnostnej ceremónii v bývalom nacistickom koncentračnom tábore Auschwitz-Birkenau pri príležitosti 75. výročia jeho oslobodenia.

diskusia   kto hlasoval  

Peter Schutz : Kotleba in, Kiska von

poslal(a): jmke , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 18 hod.  

komentare.sme.sk Staviť na kartu, že ĽSNS nie je žiadna opcia do pomarcovej vlády, je od prezidentky veľká nepodloženosť. K scenáru, že Fico/Pelle si – samozrejme, pri určitom výsledku volieb – privinú Kotlebu na hruď, si isteže treba zachovať rezervu. Nemusia privinúť, môžu si však z neho upliesť bič na demokratickú opozíciu.

diskusia   kto hlasoval  

František Mikloško: Budem voliť Andreja Kisku, chcem aby staval premiéra

poslal(a): ficopada , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 19 hod.  

video.sme.sk Tieto voľby budú obrovskou výzvou pre občiansku spoločnosť. Aj to, čo bude po nich nasledovať. Verím, že táto opozičná alternatíva vyhrá, ale nevidím v nej takú nádej, aby to bolo niečo čoho sa môžeme chytiť. A preto musí nechať počuť o sebe občianska spoločnosť, ktorá musí donútiť týchto ľudí správať sa slušne. Je to chvíľa ešte pre väčšie dozretie občianskej spoločnosti. A na to staviam. Na politické strany, ktoré sa uchádzajú o moc nestaviam. Viete kto budete voliť? Budem voliť Andreja Kisku, Za ľudí, pretože chcem, aby on bol najsilnejšou opozičnou stranou, chcem aby on staval premiéra. Tam vidím seriózny základ u človeka, ktorý vie čo je to štát, ktorý päť rokov riadil a bol na čele štátu a nezlyhal.

diskusia   kto hlasoval  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ...7141 nasledujúce>>
 

Váš účet