Prvý McDonald’s v Sovietskom Zväze a ďalších 6 výročí 28. jan. - 4. februára /...

poslal(a): JaJYT , do rubriky spoločnosť, odvtedy uplynulo: 22 min.  

youtu.be V dnešnej epizóde sa dozviete, kto a kedy získal patent na prvý automobil, že po skončení prvej svetovej vojny sa odohrala krátka voja medzi Československom a Poľskom o Těšínsko, že prvý McDonald’s v Moskve bol otvorený ešte počas Sovietskeho zväzu, že rádio Hlas Ameriky začalo vysielať už počas druhej svetovej vojny, a kedy oznámil Hitler svoj cieľ získať Lebensraum, a že Facebook vznikol pred 16 rokmi.

diskusia   kto hlasoval  

Líderka kandidátky OĽaNO Šofranko: Od Matoviča to bolo neúctivé, asi sa nechal uniesť

poslal(a): takotompotom , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 6 hod.  

tyzden.sk Na jeseň si podala prihlášku do inej strany, nakoniec je líderkou kandidátky OĽaNO. Mária Šofranko hovorí, že vstúpila do politiky, aby pomáhala ľuďom na východnom Slovensku, konkrétne ako, ešte nevie. Priznáva, že jej predstavy o politike môžu byť naivné. Ako vyzerajú vaše dni po tom, čo ste ohlásili svoju kandidatúru? Doteraz som bola v Bratislave a stále som chodila s kufrom. Chvíľu som bola na hoteli, inokedy v nejakom byte. Poskytovala som rozhovory a potom som cestovala domov. Bolo to náročné a hektické obdobie. Bola som všade a nikde, robila všetko a nič. Oboznamovala som sa činnosťou hnutia. Prvýkrát som bola v parlamente a na tlačovej konferencii. Tá tlačovka mi dala dosť zabrať. Keď som tam videla obrovské množstvo novinárov, tak mi nebolo všetko jedno. šéf OĽaNO Igor Matovič vás tam predstavil ako jednotku na kandidátke hnutia a potom asi 10 minút rečnil a vy ste len stáli za jeho chrbtom. Nevadilo vám to? Čo som mala urobiť? To neviem, pýtam sa len, či vám to nevadilo? Pána Matoviča beriem takého, aký je. Buď ľudí beriem so všetkými kladnými aj zápornými stránkami, alebo nie. Keď sa Igor Matovič rozrečnil, tak som ho nechala. Nebolo to voči vám neúctivé? Áno, ale asi sa nechal uniesť.

diskusia   kto hlasoval  

PREPIS KOMUNIKÁCIE: Andrej Danko flirtoval s Alenou Zsuzsovou, obvinenou z vraždy...

poslal(a): newsman2 , do rubriky spoločnosť, odvtedy uplynulo: 8 hod.  

noviny.sk Zatiaľčo sa predseda parlamentu Andrej Danko na služobnej ceste vo Fatime klania panne Márii, slovenská verejnosť sa dozvedá o jeho flirtovaní s Alenou Zsuzsovou. Zvukové nahrávky sprístupnila Medzinárodná organizácia investigatívnych novinárov (OCCRP). Pochádzajú z mobilného telefónu Mariana Kočnera.

diskusia   kto hlasoval  

Andrej Danko nám máva na rozlúčku

poslal(a): takotompotom , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 9 hod.  

google.com Po Slotovi a Dankovi nastal čas zakázať používať názov SNS. Internet bude dnes večer patriť Andrejovi Dankovi a Alene Zsuzsovej, posmech z Danka bude zase raz lámať rekordy. Dnešná návšteva predsedu parlamentu vo Fatime a reči o Panne Márii, tomu len pomôžu. Zdá sa, že Danko nám práve zamával na rozlúčku. Vinu môže hľadať na jedinom mieste. Zažívame neskutočnú krízu osobností vo verejnom živote. Lamentovať sa neoplatí, zdá sa, že si tým musíme prejsť. Možno by stálo za to zákonom zakázať používanie názvu SNS pre akúkoľvek stranu, pretože to, čo s ideou Viliama Paulínyho-Tótha, Svetozára Hurbana Vajanského či Matúša Dulu a Martina Rázusa urobili Slota s Dankom, je zločin na ich pamiatke. A hroby si treba ctiť, nie po nich šlapať. Čitateľ Postoja pochopí, že namiesto pitvania tej dnešnej trápnosti sa budeme venovať dôsledkom pre politiku. Koniec Danka totiž len podčiarkuje a zvýrazňuje zrejme najdôležitejší faktor týchto volieb. A teda: ktoré strany sa nedostanú do parlamentu. Ostatný prieskum Focusu ukázal, že až šesť (!) strán sa môže alebo nemusí dostať do parlamentu, nejde teda len o SNS: KDH – 5,7 percenta (interval 4,0 - 7,3 percenta) SaS – 5,5 percenta (interval 3,9 – 7,1 percenta) SNS – 5,2 percenta (interval 3,6 – 6,8 percenta) Most-Híd – 4,4 percenta (interval 2,9 – 5,8 percenta) MKS – 4,0 percenta (interval 2,6 – 5,4 percenta) Dobrá voľba – 4,0 percenta (interval 2,6 – 5,4 percenta)

diskusia   kto hlasoval  

Trump navrhol vznik samostatného palestínskeho štátu

poslal(a): takotompotom , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 9 hod.  

etrend.sk Americký prezident Donald Trump v utorok v Bielom dome predstavil mierový plán na riešenie izraelsko-palestínskeho konfliktu. Navrhuje vznik samostatného palestínskeho štátu. Jeruzalem by mal byť nerozdeleným hlavným mestom Izraela, informovala BBC. „Izrael dnes urobil veľký krok smerom k mieru,“ povedal D. Trump. Plán nazval „historickou príležitosťou“, aby Palestínčania získali samostatný štát. Zdôraznil, že „to môže byť pre nich posledná príležitosť“, uviedla agentúra AFP.

diskusia   kto hlasoval  

Danko trikrát telefonoval so Zsuzsovou, Kočner si to odložil v telefóne

poslal(a): takotompotom , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 9 hod.  

dennikn.sk Líder SNS si už vo funkcii predsedu parlamentu dôverným tónom dohováral stretnutie s Kočnerovou volavkou, kontakty s ňou doteraz popieral. Predseda Slovenskej národnej strany a parlamentu Andrej Danko si najmenej trikrát telefonoval s Alenou Zsuzsovou, ktorá je podozrivá z účasti na vražde Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej. Bolo to pravdepodobne v novembri a v decembri 2016, keď už bol predsedom Národnej rady. Cez telefón sa dohovárali na osobnom stretnutí. Ich komunikácia mala intímny charakter. Zsuzsová sa počas hovoru zaliečavo smiala a predseda SNS hojne používal zdrobneniny.

diskusia   kto hlasoval  

Renovácia parkiet | Tekovské Lužany | Interier studio

poslal(a): mirec732 , do rubriky technológie, odvtedy uplynulo: 10 hod.  

interier.studio Renovácia parkiet 26-27.1.2020- Brúsenie, tmelenie, lakovanie parkiet Tekovské Lužany . Lak Bondex satin. Dubové parketové vlysy zdevastované po stavbe.

diskusia   kto hlasoval  

Shooty: Kapitánska vášeň

poslal(a): liliputinko , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 11 hod.  

dennikn.sk Kapitánska vášeň.

diskusia   kto hlasoval  

Palko: Šátek pokračuje v intrigách

poslal(a): ficopada , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 12 hod.  

spravy.pravda.sk O tom, že intrigovanie voči najvyšším policajným funkcionárom bolo hlavným dôvodom odvolania šéfa Úradu boja proti korupcii Jozefa Šáteka, v stredu presviedčal poslancov minister vnútra Vladimír Palko. Za ďalšiu z intríg minister označil zverejnenú informáciu, podľa ktorej svojho bývalého najbližšieho spolupracovníka zosadil pre vyšetrovanie sporného nákupu áut ministerstvom vnútra za 56 miliónov korún. Svoje argumenty Palko predložil výboru NR SR pre obranu a bezpečnosť za zatvorenými dverami. „Koaliční aj opoziční poslanci boli s jeho vysvetlením spokojní. Po tomto rokovaní má minister plnú dôveru výboru,“ uviedol poslanec Roman Vavrík z SDKÚ. Výbor prijal Palkovo tvrdenie, že vyšetrovanie kšeftu s autami značky Opel na jeho ministerstve nemalo s odvolaním Šáteka nič spoločné. „Politické tlaky minister vylúčil a z tých jeho argumentov sme pochopili, že to bolo naozaj tak, ako to prezentoval,“ skonštatoval šéf výboru Robert Kaliňák zo Smeru. Palko po rokovaní zopakoval, že pre pokračujúce zákulisné ťahy proti policajným kolegom nastal čas, keď musel proti Šátekovi zasiahnuť. „Bol som dlhé roky trpezlivý s pánom Šátekom. Odviedol veľa dobrej práce a ja som ho nechal pracovať, aj keď som vedel o jeho negatívnych vlastnostiach,“ povedal minister. Spomenul zároveň, že už keď nastupoval do úradu, si bol vedomý, že práve Šátek rokovaniami s politikmi mimo rezortu privodil pád bývalého ministra Pittnera. Šátekove kroky v uplynulých mesiacoch mali smerovať proti policajnému viceprezidentovi Jaroslavovi Spišiakovi a aj samotnému šéfovi polície Antonovi Kulichovi. Jedným z problémov bol spor o vedenie úradu finančnej polície.

diskusia   kto hlasoval  

Palko vysvetľoval poslancom, prečo Šáteka odvolal

poslal(a): ficopada , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 12 hod.  

sme.sk Minister vnútra Vladimír Palko včera vysvetľoval parlamentnému výboru pre obranu a bezpečnosť dôvody, pre ktoré z funkcie odvolal riaditeľa Úradu boja proti korupcii Jozefa Šáteka. Minister vnútra Vladimír Palko a policajný prezident Anton Kulich včera v parlamente. Minister členov výboru presvedčil. Najsilnejším argumentom, že KDH nemá problém s vyšetrovaním svojich členov, je podľa Palka to, že sám požiadal generálneho a špeciálneho prokurátora, aby na prípad pozorne dohliadli, prípadne ho úplne prebrali.

diskusia   kto hlasoval  

Andrej Danko má podľa strany Za ľudí odstúpiť z postu šéfa parlamentu

poslal(a): liliputinko , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 12 hod.  

dennikn.sk Andrej Danko má podľa Za ľudí odstúpiť z postu šéfa parlamentu. „Je neprijateľné, aby druhý najvyšší ústavný činiteľ nepovedal verejnosti pravdu o kontaktoch s osobou obžalovanou z objednávky vraždy Jána a Martiny,“ píše podpredseda strany Juraj Šeliga.

diskusia   kto hlasoval  

Danko klamal o kontaktoch so Zsuzsovou. Telefonovali si a dohadovali spoločnú noc

poslal(a): liliputinko , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 12 hod.  

tyzden.sk Počas preslávenej tlačovej konferencie, na ktorej zaznelo aj „chskym​“ a „ani vizuálne“ Andrej Danko klamal. Odmietal vtedy akékoľvek kontakty so Zsuzovou a pripustil iba blahoželania k Novému roku. Nebola to pravda. V roku 2016 si telefonovali a dohadovali spoločne strávenú noc.

diskusia   kto hlasoval  

Prečo píšeme o Dankových telefonátoch so Zsuzsovou

poslal(a): liliputinko , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 12 hod.  

dennikn.sk Dankova neschopnosť hovoriť pravdu nie je hlavným dôvodom, dôležitejšie je, že bol vydierateľný.

diskusia   kto hlasoval  

Predaj či kúpa bytu s problémovými susedmi – ako to riešiť?

poslal(a): darkness , do rubriky spoločnosť, odvtedy uplynulo: 12 hod.  

byvat.sk Vo vysnívanom svete žiadne vonkajšie podmienky neovplyvnia hodnotu vášho domova. Pokiaľ ste si udržali miesto v špičkovej kvalite a trh je na vašej strane, nemali by ste mať problém s predajom za alebo nad kótovanou cenou – či? Len netreba zabudnúť na susedov.

diskusia   kto hlasoval  

Obvinený Andruskó: Zsuzsová mala sex s Dankom

poslal(a): liliputinko , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 12 hod.  

glob.zoznam.sk Andruskó mal vyšetrovateľom povedať, že Zsuzsová sa veľmi dobre poznala aj s predsedom parlamentu Andrejom Dankom. Údajne mu tvrdila, že spolu dokonca mali sex. Danko potom na tlačovke tvrdil, že Zsuzsovú nepozná, nikdy si s ňou nepísal.

diskusia   kto hlasoval  

Danko trikrát telefonoval so Zsuzsovou, Kočner si to odložil v telefóne

poslal(a): liliputinko , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 12 hod.  

dennikn.sk Líder SNS si už vo funkcii predseda parlamentu dôverným tónom dohováral stretnutie s Kočnerovou volavkou, kontakty s ňou doteraz popieral.

diskusia   kto hlasoval  

Ako bezpečne zaplatiť kúpnu cenu či rezervačnú zálohu za nehnuteľnosť

poslal(a): darkness , do rubriky lifestyle, odvtedy uplynulo: 12 hod.  

emagazin.sk Pri predaji nehnuteľnosti budete musieť riešiť spôsob predaja nehnuteľnosti. Ak teda môžete, poraďte sa s niekým, kto už má skúsenosti s predajom, alebo nákupom nehnuteľnosti. Zistíte, že budete musieť podpísať rezervačnú zálohu za nehnuteľnosť a následne zaplatiť kúpnu cenu.

diskusia   kto hlasoval  

Poznáme najrozšírenejšiu kategóriu bicyklov na Slovensku

poslal(a): darkness , do rubriky lifestyle, odvtedy uplynulo: 12 hod.  

gazda.sk Kedysi boli ľudia radi, že mali jeden druh bicykla, ktorý ich doviezol tam, kam potrebovali. Dnes je však všetko úplne inak a s dobou ide dopredu aj svet bicyklovania.

diskusia   kto hlasoval  

Nahrávka Trnku s Počiatkom posiela Palka definitívne na smetisko dejín.

poslal(a): ▒▒&#9618 , do rubriky spoločnosť, odvtedy uplynulo: 13 hod.  

satek.blog.sme.sk Po tom, čo sa Ing. Šimka stretol so záujemcami o dodávku techniky na prezentácii ich ponuky a prehlásil, že komisia určite nevyberie len jedného zo záujemcov, ale bude ich niekoľko a celý systém ochrany hranice bude pod personálnou i technickou gesciou MV SR bol začiatkom júna 2005 na návrh ministra Palka z funkcie odvolaný, akože inak „bez uvedenie dôvodov“.

diskusia (6)   kto hlasoval  

Prečo voľbou Kotlebu dávate podporu strane SMER

poslal(a): ara1 , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 13 hod.  

dennikn.sk Slovensko má mesiac do ďalších volieb. Strana SMER-SD v minulých voľbách ukázala, že sa nechystá byť v opozícii a pre zloženie vlády a udržanie si moci dokáže vytvoriť aj nečakanú koalíciu. Pripomeňme si situácie, ktoré nasvedčujú tomu, že strany SMER a ĽSNS nebudú mať problém sa po voľbách spojiť.

diskusia   kto hlasoval  

Danko povedal Zsuzsovej: Konečne budete moja, bozkávam vás všade

poslal(a): ficopada , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 13 hod.  

domov.sme.sk Písali si niekoľko rokov, prosil ju o fotografie a chcel sa s ňou stretnúť. Šéf parlamentu Andrej Danko komunikáciu s Alenou Zsuzsovou, volavkou Mariana Kočnera, dlhodobo popiera. Polícia však našla ich správy aj nahrávky telefonátov. Keď si koncom roka 2016 dohadovali stretnutie, predseda parlamentu a šéf SNS Danko povedal Zsuzsovej „konečne budete moja“ a lúčil sa slovami „bozkávam vás všade“. Tieto dáta získala medzinárodná sieť investigatívnych novinárov Organized Crime and Corruption Reporting Project (OCCRP.org) a sprístupnila ich slovenským médiám. Pochádzajú z vyšetrovania vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej. Počas tlačovej konferencie vlani v lete Danko tvrdil, že meno Zsuzsová mu nič nehovorí a on s ňou vedome nekomunikoval. V tom čase pritom bolo už verejne známe, že Zsuzsová pod prezývkou Aika, Alia či Ajuška lovila vplyvných mužov a skúšala na nich získať kompromitujúce informácie. Aj viacerí politici priznali, že si s ňou písali.

diskusia   kto hlasoval  

František Mikloško: Budem voliť Kisku. Brat Jozef: Nechce robiť kampaň KDH

poslal(a): liliputinko , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 13 hod.  

dennikpolitika.sk V politike brat nepozná brata. Ani u kresťanov Mikloškovcov. "KDH ho dlhé roky zastrešovalo, ale nechce mu robiť kampaň. Kiskovi ale kampaň robí. Tomu sa za marxizmu hovorilo tuším dialektika," kritizuje svojho brata na sociálnej sieti Jozef Mikloško.

diskusia   kto hlasoval  

Fašista či komunista, zo zadku mu zíza hlísta

poslal(a): liliputinko , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 13 hod.  

dennikn.sk Vtipy z klenotnice ľudovej tvorivosti.

diskusia   kto hlasoval  

Guerilla marketing: Čo to je a ukážka 50 najlepších ideí vrátane McDonald’s

poslal(a): Digitalman , do rubriky ekonomika, odvtedy uplynulo: 13 hod.  

digitalman.sk V súčasnosti zažíva marketing veľkú transformáciu. Tlak konkurencie je obrovský a náročného zákazníka už doteraz dostupné formy komunikácie neoslovujú. Časy letákov a bilboardov sú v nenávratne. V silnom konkurenčnom boji je potrebné sa adekvátnym spôsobom odlíšiť a zaujať. Prísť s niečím novým, zaujímavým, je zaťažkávacia skúška aj pre skúseného marketéra.

diskusia   kto hlasoval  

Voliči demokratickej opozície vidia ako premiéra iba Andreja Kisku

poslal(a): liliputinko , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 14 hod.  

spravy.pravda.sk Volebného lídra strany Smer Petra Pellegriniho považuje za najvhodnejšieho adepta na post predsedu vlády vyše 30 percent opýtaných. Andreja Kisku ako najvhodnejšieho kandidáta na premiéra označilo 23 percent ľudí. Mariána Kotlebu za svojho favorita na premiéra označilo 8,1 percenta opýtaných. Na štvrtom mieste skončil Boris Kollár zo Sme rodina (7,9 percenta), nasledovaný predsedom OĽaNO Igorom Matovičom (6,5 percenta), predsedom SaS Richardom Sulíkom (5,8 percenta), lídrom koalície PS/Spolu Michalom Trubanom (4,2 percenta),predseda KDH Alojz Hlina sa umiestnil v prieskume s podporou 1,3 percenta až za takými politickými esami ako sú Drucker, Harabin, Bugár, Danko. Koho chce teda prezidentka Čaputová poveriť zostavením vlády, ak nevymenuje za premiéra Andreja Kisku?

diskusia   kto hlasoval  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ...7142 nasledujúce>>
 

Váš účet