MS ve fotbale 1930–2014: Obrazový průvodce (1/3)

poslal(a): martinsuraba , do rubriky šport, odvtedy uplynulo: 46 min.  

suraba.blog.sme.sk Raz za štyri roky sa stretnú ľudia a pozerajú na futbalový sviatok. Majstrovstvá sveta majú milý komiks. Pozrime sa trochu naň a takisto aj na majstrovstvá sveta. Článok som rozdelil na 3 časti. Dnes začneme tou prvou.

diskusia   kto hlasoval  

Mikloško kritizuje KDH, Hlinov návrh je podľa neho nereálny

poslal(a): metodicka , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 48 min.  

domov.sme.sk Prezidentskému kandidátovi Františkovi Mikloškovi by bolo cťou, keby ho Kresťanskodemokratické hnutia (KDH) na funkciu prezidenta podporilo, no nebude sa ako nezávislý prezidentský kandidát zúčastňovať "kortešačky" medzi politickými stranami. "V politike sa pohybujem takmer 30 rokov, ale s takýmto komickým vyhlásením som sa za ten čas ešte nestretol. Návrh Alojza Hlinu je vzdušným zámkom. Alojz Hlina nedisponuje Veronikou Remišovou ako političkou strany OĽaNO, ani mnou ako nezávislým kandidátom," povedal Mikloško.

diskusia   kto hlasoval  

Hmla prichádza z KDH: Hlina chce primárky Mikloška s neexistujúcou kandidátkou

poslal(a): metodicka , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 56 min.  

postoj.sk Podľa Hlinu v nich hrozí, že sa do druhého kola môže dostať kandidát Smeru-SD alebo Slovenskej národnej strany a Štefan Harabin. "A povedzme si pravdu, toto by bolo naozaj sociologicky zničujúce pre našu spoločnosť. My sme si vedomí našej zodpovednosti, a preto sme pripravili návrh v rámci našich možností," uviedol. "KDH je pripravené rokovať s víťazom primárnych volieb, ktorý by vzišiel zo zápasu medzi Veronikou Remišovou a Františkom Mikloškom," uviedol Župa. Ak by k tomu nedošlo, tak strana v prvom kole prezidentských volieb podporí kandidáta s podporou opozície, ktorý má najväčšiu šancu dostať sa do druhého kola. "Avšak za predpokladu, že dôjde k dohode medzi ním a KDH v kultúrno-etických otázkach," doplnil.

diskusia   kto hlasoval  

Poslanci si prilepšia o tisíc eur, dôchodcovia ani nie o desať

poslal(a): napisali , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 57 min.  

napisali.sk Poslanci sa rozhodli, že si pridajú, mesačne pôjde o viac ako tisíc eur. Pridali aj dôchodcom, tým sa dôchodky navýšia ani nie o 10 eur.

diskusia   kto hlasoval  

Korupcia, manipulácia médií, sprenevera: Ani v Svätej zemi to s premiérom...

poslal(a): liliputinko , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 1 hod. 1 min.  

plus7dni.pluska.sk Korupcia neprekvitá len v rozvojových a postkomunistických krajinách. Celkom dobre sa jej darí aj vo vyspelých demokraciách či dokonca vo Svätej zemi. Benjamin Netanjahu čelí obvineniam z korupcie, konfliktu záujmov a manipulácie s médiami. Odstúpiť sa však nechystá.

diskusia   kto hlasoval  

Hlina chce primárky medzi Mikloškom a Remišovou, hoci tá neohlásila kandidatúru

poslal(a): liliputinko , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 1 hod. 7 min.  

slovensko.hnonline.sk KDH nepostaví vlastného kandidáta na prezidenta. KDH chce rokovať s víťazom primárnych volieb, ktorý by vzišiel zo súboja medzi Veronikou Remišovou a Františkom Mikloškom.

diskusia   kto hlasoval  

Podpoľanie ako pupok slovenského sveta

poslal(a): deeper , do rubriky spoločnosť, odvtedy uplynulo: 2 hod. 23 min.  

branik.blog.sme.sk Pokračovanie príbehu z Podpoľania od Radovana Bránika

diskusia (4)   kto hlasoval  

V Anglii bují ženská obřízka. V jakých komunitách, tisk neuvedl

poslal(a): porcupine.tree , do rubriky spoločnosť, odvtedy uplynulo: 3 hod.  

zpravy.idnes.cz Zatímco Británie štědře dotuje potírání ženské obřízky v Africe, rozmáhá se tento zločin na jejím vlastním území. Počet odhalených případů v Anglii a Walesu se za poslední rok až zdvojnásobil a dosáhl přibližně dvou tisíc. Přední deníky přitom zamlčují, v jakých komunitách jsou dívky takto mrzačeny.

diskusia   kto hlasoval  

Na podporu migrace. Tisíce lidí ve Vídni a v Římě demonstrovaly proti svým vládám

poslal(a): liliputinko , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 4 hod.  

echo24.cz Tisíce lidí v sobotu demonstrovaly ve Vídni a v Římě proti vládám, jejich součástí jsou pravicoví populisté. Demonstranti kritizovali především restriktivní migrační politiky rakouské a italské vlády. V rakouské metropoli se demonstrace konaly při příležitosti prvního výročí vzniku rakouské vládní koalice lidovců (ÖVP) kancléře Sebastiana Kurze a protiimigračních svobodných (FPÖ) Heinze-Christiana Stracheho.

diskusia   kto hlasoval  

Tisíce ľudí protestovali v Ríme proti zákonu, ktorý uľahčuje vyhosťovanie migrantov

poslal(a): liliputinko , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 4 hod.  

dennikn.sk Tisíce ľudí protestovali v Ríme proti novému zákonu, ktorý uľahčuje vyhosťovanie migrantov. Dekrét, schválený parlamentom 28. novembra, obmedzuje aj povolenia na pobyt v krajine.

diskusia   kto hlasoval  

Spomíname na Alexandra Solženicyna – a stále sa od neho učíme

poslal(a): JozefViskup , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 4 hod.  

postoj.sk 11. decembra bolo 100. výročie narodenia Alexandra Solženicyna,ruského autora,ktorého musíme radiť medzi najdôležitejších spisovateľov minulého storočia.Kresťania v USA ho už veľmi nepoznajú a ešte menej mu rozumejú.Solženicyn varoval Západ – v prednáške na Harvarde a v prejave pri preberaní Nobelovej ceny – že "slobodný svet" má svoje vlastné materialistické otroctvo.Tento proces je dnes oveľa ďalej,než bol počas Solženicynovho života.

diskusia   kto hlasoval  

Průzkum: Britové věří premiérce Mayové. Lepší dohodu o Brexitu nikdo nevyjedná,...

poslal(a): barely , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 11 hod.  

reflex.cz Pro pokračování jejího mandátu se vyslovilo celkem 40 procent dotázaných, proti bylo 34 procent a 26 odpovědělo, že neví

diskusia   kto hlasoval  

Poslanec Marček fyzicky napadol v parlamente novinára Kordu

poslal(a): liliputinko , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 13 hod.  

youtube.com Nezaradený poslanec Marček zdrapil v parlamente novinára Kordu, lebo sa mu nepáčilo ako o ňom raz písal.

diskusia   kto hlasoval  

Cirkus Hlinu s Matovičom pokračuje dejstvom o primárkach na prezidenta

poslal(a): metodicka , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 14 hod.  

postoj.sk KDH hľadá zhodu pre spoločného konzervatívneho prezidentského kandidáta, uzniesla sa Rada hnutia. Kresťanskodemokratické hnutie nepostaví v prezidentských voľbách vlastného kandidáta aj preto, že si uvedomuje obrovskú zodpovednosť. "KDH je pripravené rokovať s víťazom primárnych volieb, ktorý by vzišiel zo zápasu medzi Veronikou Remišovou a Františkom Mikloškom,"

diskusia   kto hlasoval  

KDH nepostaví svojho kandidáta na prezidenta: Matovičov detektor nahradia primárky

poslal(a): metodicka , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 15 hod.  

domov.sme.sk Kresťanskodemokratické hnutie (KDH) nepostaví v prezidentských voľbách vlastného kandidáta aj preto, že si uvedomuje obrovskú zodpovednosť. "KDH je pripravené rokovať s víťazom primárnych volieb, ktorý by vzišiel zo zápasu medzi Veronikou Remišovou a Františkom Mikloškom," uviedol Župa.

diskusia   kto hlasoval  

Vladimír Palko: Za Pavlom Brunovským

poslal(a): takotompotom , do rubriky spoločnosť, odvtedy uplynulo: 16 hod.  

postoj.sk Vo veku 84 rokov zomrel slovenský matematik profesor Pavel Brunovský. Domnievam sa, že vo svojom staršom veku bol najväčším žijúcim slovenským matematikom. Pavel Brunovský si nesmierne vážil „generála“ tajnej cirkvi Vladimíra Jukla, ktorý bol tiež vyštudovaným matematikom. Poznali sa z Jednoty slovenských matematikov a fyzikov, kde Jukl pôsobil ako jej tajomník. Brunovský po Juklovom pohrebe popri jeho pôsobení v tejto funkcii ocenil i „jeho monumentálne dielo na poli cirkevnom a politickom“. Pavel Brunovský bol nielen vedeckou, ale i spoločenskou autoritou. Vyjadroval sa dlhé roky nielen k problematike školstva a vedy, ale aj k celospoločenským otázkam. Prezident republiky mu v roku 2005 udelil štátne vyznamenanie Pribinov kríž III. triedy. Naposledy som sa s ním rozprával pred rokom na jednom predvianočnom večierku. Diskutovali sme o mikroekonómii, z ktorej stihol napísať skriptá. Nech mu Pán Boh dá večné odpočinutie.

diskusia   kto hlasoval  

Porošenko ohlásil historickú udalosť: Deň konečnej nezávislosti na Rusku

poslal(a): liliputinko , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 17 hod.  

hnonline.sk Vznikla nezávislá ukrajinská národná cirkev, čo je jedným z kľúčových bodov predvolebnej kampane prezidenta Petra Porošenka. "Tento deň vojde do dejín ako posvätný deň - deň konečnej nezávislosti na Rusku," vyhlásil podľa agentúry Reuters ukrajinský prezident pred tisíckami prívržencov.

diskusia   kto hlasoval  

Najslabšie pripravený kandidát Mistrík odmietol účasť v prezidentskej diskusii

poslal(a): metodicka , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 18 hod.  

youtube.com Prezidentská diskusia: Mikloško, Čaputová, Krajniak. Košické Hanusové dni 2018: Prezidentská diskusia s redaktorom Michalom Magušinom (.týždeň) o (nielen) prezidentských témach diskutovali Zuzana Čaputová (Progresívne Slovensko), František Mikloško (nezávislý kandidát) a Milan Krajniak (Sme Rodina).

diskusia   kto hlasoval  

Nejdetailnější záběr dvojhvězdy R Aquarii aneb Tanec s nepřítelem

poslal(a): nas_vesmir , do rubriky veda, odvtedy uplynulo: 19 hod.  

nasvesmir.cz Během testování nového subsystému ZIMPOL pro přístroj SPHERE, který je určen ke hledání extrasolárních planet pomocí dalekohledu ESO/VLT, se astronomům podařilo pořídit působivý detailní záběr dokumentující bouřlivý partnerský vztah symbiotické dvojhvězdy R Aquarii.

diskusia   kto hlasoval  

Beblavý si strelil do nohy: Spolu podporila zberača trafík v SE, a.s. Mistríka

poslal(a): metodicka , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 21 hod.  

postoj.sk Charakternosť a priamosť. To sú hodnoty, ktoré mimoparlamentnú stranu Spolu - občianska demokracia vedú k vyjadreniu sympatií voči prezidentskému kandidátovi Robertovi Mistríkovi.

diskusia   kto hlasoval  

Na trase Tirana-Podgorica-Sarajevo: od priateľských utečencov cez odvážnu...

poslal(a): Bundasikovia , do rubriky spoločnosť, odvtedy uplynulo: 22 hod.  

thebalkansinout.wordpress.com Príbehy z ciest po Balkáne.

diskusia   kto hlasoval  

Takto vyzerali Vianoce v 50tych a 60tych rokoch, zmenilo sa veľa

poslal(a): svetkuriozit , do rubriky spoločnosť, odvtedy uplynulo: 22 hod.  

svetkuriozit.sk Veľa sa toho zmenilo nie za 50 ale aj za posledných 5 rokov. Ako vyzerali niekedy vianočné sviatky? Vianoce v 50tych a 60tych rokoch sa riadne líšili od toho, čo poznáme dnes. Spoznáte všetky rozdiely oproti dnešku?

diskusia   kto hlasoval  

Ani 10-tisíc migrantov? Niečo u nás nie je v poriadku, hovorí neziskovkár

poslal(a): liliputinko , do rubriky spoločnosť, odvtedy uplynulo: 22 hod.  

parlamentnelisty.sk Do DVTV zavítal Michal Kryl z českej neziskovej organizácie Nová škola, ktorá podporuje vzdelávanie znevýhodnených detí a detí cudzincov. Hovoril o školstve v Česku, ktoré podľa neho stále nie je schopné s týmito deťmi pracovať. Vraj chýba spoločenská objednávka, čo vlastne má školstvo byť. A došlo aj na migráciu: „Ak nie sme schopní prijať 10-tisíc ľudí, tak niečo nie je v poriadku,“ hovorí Michal Kryl.

diskusia   kto hlasoval  

Martin Mojžiš: Opustil nás Paľo Brunovský

poslal(a): takotompotom , do rubriky kultúra, odvtedy uplynulo: 23 hod.  

tyzden.sk Dnes ráno som dostal od Paľovho syna Tomáša smutný mail. Paľo nás navždy opustil. Profesor Paľo Brunovský bol zázrak. Mal 84 rokov, a pritom to bol mladý muž, v niečom dokonca chlapec. Prvý raz som o ňom počul, keď som bol študent a moji spolužiaci o ňom hovorili ako o najväčšom slovenskom matematikovi.

diskusia (1)   kto hlasoval  

Podporujeme Františka Mikloška v kandidatúre za prezidenta SR

poslal(a): takotompotom , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 23 hod.  

istropolitan.sk Slovenský katolícky akademický spolok Istropolitan, podporuje Františka Mikloška v kandidatúre za prezidenta SR. V Istropolitane radíme Františka Mikloška medzi tzv. katolícke legendy. Informácia, že sa znovu rozhodol prijať kandidatúru na post prezidenta republiky, nás potešila. Sme presvedčení o tom, že obstojí aj ako prvý muž štátu. František je zároveň aj človekom priateľstva, svojím životom realizuje jeden z princípov, na ktorom stojí Istropolitan – „AMICITIA“, pod ktorým rozumieme bezvýhradné a nesebecké priateľstvo medzi nami na kresťanskom základe. Táto jeho cnosť – schopnosť budovať priateľstvo, stávať mosty, či už medzi ľuďmi alebo národmi – ho predurčuje na pôsobenie v Grasalkovičovom paláci. František, tešíme sa, že si výzvu osobností verejného života prijal. Veríme vo víťazstvo.

diskusia   kto hlasoval  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ...6708 nasledujúce>>
 

Váš účet