Eugen Korda: Ukrižovaný Ježiš by z Mariána Kuffu radosť nemal

poslal(a): liliputinko , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 1 hod. 19 min.  

tyzden.sk Marián Kotleba a jeho strana sa spojili s niektorými mimoparlamentnými stranami a na podobný krok sa chystajú aj so Štefanom Harabinom.

diskusia   kto hlasoval  

Peter Schutz: Úchylné plány Francúza

poslal(a): liliputinko , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 1 hod. 22 min.  

komentare.sme.sk Spochybnením NATO sa Macron akoby hlásil o členstvo v zbore užitočných idiotov Putina (Orbán, Salvini, Zeman, FPÖ , AfD, Kotleba, Danko, atď.), ktorí už fungujú podľa ruského modulu "rozoštvi a panuj". Doslova k neviere je, že sám ako obeť kybernetickej diverzie v prezidentských voľbách – z čoho sám obvinil Kremeľ – čiže uprostred (asi v piatom roku) hybridnej vojny vedenej Rusom proti celej EÚ, práve Macron požaduje akési "oteplenie" ruských vzťahov.

diskusia   kto hlasoval  

Kočner v Threeme: Musíme zničiť opozíciu! Z Harabina chcel ministra, trochu kešu...

poslal(a): liliputinko , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 1 hod. 42 min.  

topky.sk Zverejňovanie prepisov správ z Threemy Marian Kočnera, ktorý je obvinený z vraždy Jána Kuciaka, vždy odhalilo kúsok viac z desivého zákulisia tohto kontroverzného podnikateľa. Najnovšie sa v konverzácii ocitli aj reprezentanti antisystémových hnutí Štefan Harabin a Marian Kotleba.

diskusia   kto hlasoval  

Skvelé domáce pesto, recepty ako pripraviť domácu lahôdku

poslal(a): jakonic , do rubriky lifestyle, odvtedy uplynulo: 2 hod. 28 min.  

zenyvmeste.sk Skvelé domáce pesto, recepty ako pripraviť domácu lahôdku. Vyskúšajte tie najobľúbenejšie recepty na domáce pesto z kuchyne portálu Ženy v meste.

diskusia   kto hlasoval  

Zsuzsová a jej komplici ostávajú vo väzbe

poslal(a): takotompotom , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 2 hod. 34 min.  

postoj.sk Obžalobe čelia spolu s Marianom Kočnerom. Alena Zsuzsová, Miroslav Marček a Tomáš Szabó, ktorí čelia obžalobe v prípade vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej, zostávajú vo väzbe. V stredu o tom rozhodol senát Špecializovaného trestného súdu v Pezinku. Obžalobe čelia spolu s Marianom Kočnerom. Ten je v súdnej väzbe za údajné falšovanie zmeniek TV Markíza a za marenie spravodlivosti. Potvrdil to prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry. "Všetci traja zostávajú naďalej vo väzbe pri nezmenených dôvodoch väzby," povedal prokurátor. Podľa jeho slov naďalej pretrváva obava, že všetci obvinení môžu mariť trestné konanie, prípadne ovplyvňovať svedkov. Priblížil, že vo väzbe by tak mohli ostať ešte minimálne tri roky. Proti rozhodnutiu podali sťažnosť Alena Zsuzsová aj Tomáš Szabó, rozhodovať bude o nej Najvyšší súd. Podľa obžaloby prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry si mal Kočner objednať vraždu Jána Kuciaka u Aleny Zsuzsovej koncom roka 2017, respektíve začiatkom roka 2018 z dôvodu pomsty za články, ktoré odkrývali jeho ekonomickú trestnú činnosť.

diskusia   kto hlasoval  

Šanta: Keď som stretol Kočnera, aj Trnku prejdem na druhú stranu chodníka

poslal(a): takotompotom , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 2 hod. 39 min.  

aktuality.sk Práve vďaka nemu sedí mafián Kočner od júna 2018 vo vyšetrovacej väzbe. „Z hľadiska spoločenského dosahu sú zmenky najväčšia kauza, akú riešim,“ povedal v exkluzívnom rozhovore pre Aktuality.sk prokurátor Ján Šanta. Nemá strach, odkedy vyšlo najavo, že sa plánovali aj vraždy jeho kolegov prokurátorov Maroša Žilinku, Petra Šufliarskeho a advokáta Daniela Lipšica? „Prokurátor nemôže mať strach. Tento pocit musí okamžite vytesniť.“ Šanta zároveň nechápe, že si niekto vymení telefónne číslo s Kočnerom – a sadne si s ním čo i len raz za jeden stôl. „Keď som ho stretol, on úctivo zdravil, ja som prešiel na druhú stranu chodníka. Robím to aj vtedy, keď stretnem Trnku.“ Nahrávka rozhovoru medzi Kočnerom a bývalým šéfom prokuratúry Trnkom ho šokovala. „Považujem to za absolútne dno. Nikto z prokurátorov by nemal zostať ticho, takéto praktiky treba veľmi jednoznačne odsúdiť,“ myslí si Šanta.

diskusia   kto hlasoval  

Predseda Etickej komisie Sedlák: Pre Trnku som sa hanbil, že som prokurátor

poslal(a): takotompotom , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 2 hod. 42 min.  

dennikn.sk Jozef Sedlák je predsedom Etickej komisie prokuratúry, ktorá vyzvala Dobroslava Trnku, aby požiadal o prerušenie výkonu funkcie. Predseda Etickej komisie prokurátorov hovorí, že výzva na pozastavenie funkcie nebola len pre Dobroslava Trnku, ale aj pre Bystríka Paloviča. Ak sa vo výzve nájde aj šéf špeciálnej prokuratúry, tak podľa neho platí aj pre Dušana Kováčika. V rozhovore vysvetľuje, že viac ako morálny apel urobiť nemohli. Keď zavraždili nášho kolegu, novinára Jána Kuciaka, ostali sme v šoku, no zároveň nás to zomklo. Čo to urobilo s vami ako prokurátorom? Považoval som to za absolútnu katastrofu. Pokiaľ má prísť o život novinár pre výkon svojho povolania, je to ohrozenie právneho štátu. Pýtal som sa, ako tento štát vlastne chráni svojich občanov, keď je možné, že niekto zavraždí novinára. V tých začiatkoch som netušil celé pozadie, ale keď to začalo smerovať k tomu, že išlo vlastne o organizovaný zločin a odhaľovalo sa celé to zákulisie, bol som zhrozený.

diskusia   kto hlasoval  

Tieto nielen deti mali byť na Vianoce doma

poslal(a): luciatomeckova , do rubriky spoločnosť, odvtedy uplynulo: 3 hod.  

dalito.sk "Je mi neskutočne smutno. Za všetkých blízkych vyhasnutých životov, ktoré tak nečakane skončili svoju púť pri Nitre. Veď, tieto, nielen deti, mali byť predsa na Vianoce doma! Tam kde patria. K rodinám." Úprimnú sústrasť všetkým pozostalým.

diskusia   kto hlasoval  

Fico, Pellegrini a Žiga sa kvôli Mochovciam už len modlia

poslal(a): Pitka , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 3 hod.  

dennikn.sk Mochovce sú Čiernym Petrom, ktorého si budúca vláda chtiac-nechtiac bude musieť potiahnuť. Do volieb sa totiž nielenže nepodarí zaviesť palivo, ale ani len Úrad jadrového dozoru dovtedy nevydá povolenie na začatie uvedenia tretieho bloku tejto atómovej elektrárne do prevádzky.

diskusia   kto hlasoval  

Pred 10 rokmi Benedikt XVI. rozšíril možnosti prestupu anglikánov ku katolíkom

poslal(a): takotompotom , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 4 hod.  

svetkrestanstva.postoj.sk Personálne ordinariáty pre bývalých anglikánov majú takmer 12-tisíc členov a vyše 180 kňazov. Pred desiatimi rokmi 4. novembra 2009 vydal pápež Benedikt XVI. apoštolskú konštitúciu Anglicanorum coetibus, ktorá umožňovala vytvorenie osobných ordinariátov pre anglikánov, ktorí chcú vstúpiť do úplného spoločenstva s Katolíckou cirkvou, ale zároveň zachovať svoje duchovné tradície. Celkovo ordinariáty pre bývalých anglikánov majú 11 600 veriacich a vyše 180 kňazov. Odvtedy boli vytvorené tri takéto ordinariáty. Ako prvý v januári 2011 bol zriadený Ordinariát Našej Pani z Walsinghamu pre Anglicko a Wales so sídlom v Londýne. V súčasnosti má 3 500 veriacich, ktorým slúži 90 kňazov. Od začiatku na jeho čele stojí kňaz Keith Newton, bývalý biskup anglikánskej cirkvi, ženatý a otec troch detí. „Začínal som skutočne od nuly,“ povedal otec Newton. „Napriek mnohým obavám sa nikto z nás nestal bezdomovcom ani netrpel hladom.“ V januári 2012 bol zriadený Ordinariát sv. Petra pokrývajúci USA so sídlom v Houstone. Má 6 000 veriacich, medzi ktorými pracuje 75 kňazov. Ordinárom je od roku 2015 biskup Steven Lopes, bývalý zamestnanec Kongregácie pre náuku viery vo Vatikáne. „Vďaka rozhodnutiu pápeža Benedikta XVI. môžem byť katolíkom a zároveň nezavrhovať svoju anglikánsku tradíciu,“ uviedol Christopher Mahon z ottawskej farnosti. „Naše vlastné tradície, ktoré si veľmi vážime, boli uznané za prínos pre krásu a svätosť cirkvi. Hlboko nás to dojíma a posilňuje to vedomie, že katolícka cirkev je naším domovom.“

diskusia   kto hlasoval  

Podnikať so štátom sa súkromníkom opláca. Pozrite sa, komu najviac.

poslal(a): deeper , do rubriky ekonomika, odvtedy uplynulo: 6 hod.  

transparency.blog.sme.sk Firmy podnikajúce so štátom sú ziskovejšie. Tiež sú náchylnejšie na bankrot, ukazujú v našej unikátnej štúdii dáta z účtovných závierok samotných firiem.

diskusia (5)   kto hlasoval  

Přehled všechny duchovní příčiny nemocí

poslal(a): cestazasnem , do rubriky lifestyle, odvtedy uplynulo: 6 hod.  

zenysro.cz Zde najdeš všechny duchovní příčiny nemocí, které existuji jednu za druhou.

diskusia   kto hlasoval  

Radoslav Jussy Priputen: Gloom je stále živý

poslal(a): michalfrank , do rubriky kultúra, odvtedy uplynulo: 7 hod.  

frenky.sk Legendárny Insepultus neobnoví, povedala sabinovská legenda death metalu.

diskusia   kto hlasoval  

Folklórny súbor Šarišan otvoril vynovené priestory kvapkou krvi

poslal(a): michalfrank , do rubriky kultúra, odvtedy uplynulo: 7 hod.  

presov.korzar.sme.sk Sála strediska PKO v prešovskej Družbe je vyťažená na sto percent.

diskusia   kto hlasoval  

Dobrý nápad od koho si půjčit na Vánoce

poslal(a): kloplo , do rubriky ekonomika, odvtedy uplynulo: 9 hod.  

ifirmy.cz Na internetu se dají najít různé dobré zdroje, které mohou pomoci při výběru půjčky nebo jiné finanční službě. Mně se podařil najít jeden zajímavý článek, na který odkazuji.

diskusia   kto hlasoval  

V realite kapitalizmu

poslal(a): Ján Maršálek , do rubriky spoločnosť, odvtedy uplynulo: 9 hod.  

priestornet.com Žijeme v dobe trhovej ekonomiky, v spoločnosti, ktorá je demokratická, pluralitná a aspoň zdanlivo sa snaží brať ohľad na ochranu života každého jedinca. Na druhej strane vnímame, že spoločnosť, a teda aj človek ako taký, sa ocitá pod nezastaviteľným vplyvom globalizácie, sekularizmu a mnohokrát i existenčných problémov, ktoré ohrozujú zdravie či spokojný život jedincov.

diskusia   kto hlasoval  

Na Spiši žiak udrel vodiča autobusu, zranený skončil na chirurgii

poslal(a): KolarD , do rubriky spoločnosť, odvtedy uplynulo: 12 hod.  

aktuality.sk Incident sa stal pri osade Dobrá Vôľa. Žiak základnej školy napadol vodiča autobusu pri osade Dobrá Vôľa neďaleko Spišských Vlách. Dnes o tom informovala TV Joj s tým, že incident nasledoval po tom, ako dvere autobusu privreli školskú tašku žiaka. Po otvorení dverí dostal vodič ranu päsťou do tváre. „Vodič odišiel do nemocnice, kde mu bola zašitá tržná rana,“

diskusia   kto hlasoval  

Trnavčania sa majú pripraviť na trojnásobné zvýšenie dane z bytov

poslal(a): KolarD , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 12 hod.  

trnavskyhlas.sk Namiesto terajších 35 centov za meter štvorcový navrhuje radnica zvýšenie dane na jedno euro za meter štvorcový podlahovej plochy bytu. Radnica plánuje zvýšiť aj sadzby dane za priestory na podnikanie z terajších 3,50 eura na 5 eur za meter štvorcový, ale aj za garáže, chaty, priestory na poľnohospodársku výrobu a ďalšie nehnuteľnosti. Trnavčania zaplatia od nového roka viac aj za odvoz a likvidáciu komunálneho odpadu.

diskusia   kto hlasoval  

Webnode: recenzia a moje skúsenosti s týmto nástrojom

poslal(a): Vlado678 , do rubriky technológie, odvtedy uplynulo: 12 hod.  

jurosko.sk Podrobná recenzia a moje skúsenosti s nástrojom Webnode + návod, ako si s ním jednoducho a bez programovania vytvoriť web stránku alebo blog zadarmo.

diskusia   kto hlasoval  

Česká cukrařina? Respekt!

poslal(a): KolarD , do rubriky spoločnosť, odvtedy uplynulo: 12 hod.  

jidloaradost.ambi.cz Rozhovor z Nového prostoru, který vedl prodejce Petr z Florence s šéfcukrářem Myšáka Lukášem Pohlem. V cukrárně Myšák ve Vodičkově ulici mají vyhlášený karamelový pohár už od první republiky.

diskusia   kto hlasoval  

Společenské vrstvy v antickém Římě

poslal(a): SGS , do rubriky kultúra, odvtedy uplynulo: 13 hod.  

memento-historia.cz Ať šlo o dávné království, pozdější republiku nebo následné císařství, římští občané vždy žili rozdělení ve společenských vrstvách, podle kterých byly posuzováni. Dostat se do jiné vrstvy, než se člověk narodil, rozhodně nebylo snadné, ne však nemožné. Nejjednodušší způsob, jak můžeme Římany rozdělit je na svobodné a otroky, dělit však můžeme ještě dále, podle práv a často také podle bohatství.

diskusia   kto hlasoval  

Na Izrael bylo vypáleno 190 raket

poslal(a): JozefViskup , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 13 hod.  

israel.cz Podle IDF bylo na Izrael z pásma Gazy do úterních 19:00 vypáleno 190 raket.Raketový obranný systém Iron Dome zachytil 90% raket,které byly vypáleny na obydlené oblasti.Podle IDF dopadla asi polovina raket na otevřené plochy.V reakci na raketovou palbu mobilizovala IDF stovky záložníků z okolí Gazy. Letci IAF a izraelské tanky zaútočili na četné cíle patřící Islámskému džihádu – teroristické organizaci odpovědné za tuto raketovou palbu.

diskusia   kto hlasoval  

Desať vecí, ktoré neviete o španielskej občianskej vojne I.; II.

poslal(a): JozefViskup , do rubriky spoločnosť, odvtedy uplynulo: 14 hod.  

alianciazanedelu.sk 1. apríla 1939, po takmer troch rokoch tvrdých bojov (od 17. júla 1936), sa skončila veľká Pyrenejská krížová výprava, ako sa nazýva vystúpenie španielskych nacionalistov, monarchistov a konzervatívcov proti sekulárnej republike. Revolučná stavba budovaná spoločným úsilím liberálov, socialistov, komunistov, anarchistov a slobodomurárov, vďaka Bohu ľahla popolom.

diskusia   kto hlasoval  

Stratégia nie s Ficom má jednu slabinu. Pat. Kto dostane Mat?

poslal(a): takotompotom , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 14 hod.  

postoj.sk Vyhlásenia o neprijateľnosti vládnutia s Ficom môžu ešte otestovať výsledky volieb. Súčasťou paktu o neútočení, ktorý zatiaľ tvoria PS/Spolu, KDH a Za ľudí, je aj záväzok, že tieto strany nebudú po voľbách spolupracovať so Smerom, SNS a ĽSNS. To znamená, že s nimi nepôjdu do vlády. Rovnaký postoj majú aj SaS a OĽaNO, ktoré nie sú členmi tohto paktu. Spoluprácu so Smerom nedávno vylúčil aj šéf Sme rodina Boris Kollár. Na tančeky okolo toho, kto s kým určite nepôjde do vlády, sme už zvyknutí. Stali sa akousi povinnou súčasťou predvolebného folklóru. Navyše sú pochopiteľné a dávajú zmysel. Spoločnosť aj verejná debata sú ostro polarizované a voliči demokratickej opozície takýto tvrdý dištanc od Smeru očakávajú. Keby s ním politici týchto strán neprišli, dopustili by sa strategickej chyby. Tak ako sa to pred štyrmi rokmi stalo Radoslavovi Procházkovi, ktorý pred voľbami nedokázal presvedčivo vylúčiť spoluprácu svojej strany Sieť s Robertom Ficom. Ťažila z toho jeho konkurencia. Sieť vo voľbách oproti predvolebným prieskumom prepadla a jednou z príčin tohto výsledku bolo určite aj Procházkovo vajatanie okolo Smeru. Táto stratégia má však aj jednu slabinou. Volebný výsledok. Niektoré opozičné strany sa v prieskumoch pohybujú okolo piatich percent. Niektorá z nich sa tam nemusí dostať a hlasy jej voličov prepadnú. To isté sa môže stať aj s hlasmi maďarských voličov. Nedá sa totiž vôbec vylúčiť, že voľby skončia patom a dosť hlasov na zostavenie vlády nebude mať ani Smer a jeho spojenci, ani dnešná opozícia. Predstava, že po voľbách sa na stole opäť ocitne scenár nejakej širšej koalície so Smerom, nie je až taká uletená. Pre Ficovu stranu je to vlastne jediná môžnosť, ako sa môže udržať pri moci.

diskusia   kto hlasoval  

Kuffovci a Národná koalícia uzavreli dohodu s cieľom poraziť liberalizmus

poslal(a): JozefViskup , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 15 hod.  

napalete.sk Kuffovci,ako sa KDŽP–Aliancia za Slovensko zvykne ľudovo nazývať,a Národná koalícia sa dohodli na spoločnom postupe."Uznanie a odsúdenie akýchkoľvek krívd,ktoré sa historicky spáchali na našom území voči nevinným ľuďom bez ohľadu na ich postavenie a pôvod,či náboženskú príslušnosť je nielen predpokladom,aby politická strana bola akceptovateľným subjektom pre spoluprácu,ale je aj potvrdením Božej pravdy,že život každého je jedinečný."

diskusia   kto hlasoval  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ...7066 nasledujúce>>
 

Váš účet