Prezidentka je optimistkou bez dôvodu - Komentáre SME

poslal(a): heti , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 4 hod.  

komentare.sme.sk Niežeby sa dôvera ku krokom polície i prokuratúry dala rovno vylúčiť.

diskusia   kto hlasoval  

Gabo berie veci alternatívne: Pozadie je pre SDKÚ rovnaké

poslal(a): takotompotom , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 5 hod.  

finweb.hnonline.sk Odkedy bol v júni 2002 zverejnený list Petra Kresánka Mikulášovi Dzurindovi, súvisiaci s tendrom na dodávku 35 vláčikov, obsahujúci už preslávenú vetu "...Gabo berie vec alternatívne, podľa faktu, že pozadie je pre stranu rovnaké", sa nedá s menom Gabriel Palacka (vtedajší pokladník SDKÚ-DS) spájať efektívny boj proti korupcii a klientelizmu. Zrejme ten istý Gabriel P. - ktorý sa do prvého podozrenia médií dostal už krátko po svojom nástupe na post ministra dopravy v súvislosti so zrušením tendra na tretieho mobilného operátora, t. j. na jar 1999 - sa podľa slov predsedu vlády Roberta Fica dostal do veľmi pozoruhodných podozrení: mal vraj disponovať s účtami vo Švajčiarsku, na ktoré chodili peniaze z tunelovania tunela Branisko. V kauze je už obvinených desať osôb, o. i. aj stranícki nominanti SDKÚ-DS vo vedení Slovenskej správy ciest, z trestných činov založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny a podvodu v tejto kauze. Predstava, že "Gabo" je zainteresovaný do neštandardného narábania so štátnymi prostriedkami, zrejme prekvapí len máloktorého pozorovateľa slovenského politického života, a podozreniu, že aj v tomto prípade ide diaľnica do straníckych účtov, sa odoláva veľmi ťažko. Padni komu padni - ak išlo dokázateľne o trestné činy, rozhodne súd.

diskusia   kto hlasoval  

Další islamisté do EU? Belgie chce repatriovat své občany podezřelé z terorismu...

poslal(a): liliputinko , do rubriky spoločnosť, odvtedy uplynulo: 7 hod.  

echo24.cz Belgie se chystá využít příměří v Sýrii a evakuovat své občany podezřelé z terorismu z táborů na severu Sýrie. Podle britského listu The Guardian se chystají podobný krok učinit i další evropské země.

diskusia   kto hlasoval  

Problém má iba ten, kto záznam vytvoril, tvrdí bývalý vyšetrovateľ o nahrávke Gorily

poslal(a): liliputinko , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 7 hod.  

slovensko.hnonline.sk Médiá nie sú viazané mlčanlivosťou, upozornil bývalý vyšetrovateľ Július Šáray.

diskusia   kto hlasoval  

Filmárka Piussi: Mainstream a konšpirátori? Len biznis a súboj záujmových skupín o...

poslal(a): liliputinko , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 11 hod.  

parlamentnelisty.sk Nahnevala mainstreamových novinárov, že sú vo filme Ukradnutý štát postavení na úroveň akože novinárov z tzv.konšpiračných webov, tiež sudcov Špecializovaného trestného súdu, ktorým sa na okamih objavili ich tváre, čo je zo zákona zakázané. Zuzana Piussi dva roky nakrúcala film o tom, ako sa vlastne šíria informácie, ako pracujú novinári, kto ich informáciami zásobuje a že sme vlastne podľa filmu obeťami manipulácií a preto treba myslieť. Paradoxne, to nenahnevalo nikoho. V rozhovore Zuzana Piusii uviedla, že nevidí mainstream a konšpirátorov. „Vidím iba záujmy a biznis. To nie je súboj medzi dobrom a zlom, ale súboj medzi záujmovými skupinami a každá chce svoj podiel na koristi, a tou korisťou sme my,” vyhlásila Piussi.

diskusia   kto hlasoval  

Ivan Mikloš: Cítim politickú spoluzodpovednosť za kauzu Gorila

poslal(a): liliputinko , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 12 hod.  

e.dennikn.sk Keďže cítim politickú spoluzodpovednosť, myslím si, že mi neprislúcha dávať rady žiadnym ľuďom ani inštitúciám v tom, ako by sa mali správať voči Jaroslavovi Haščákovi a jeho firmám, vyjadril sa v ankete Ivan Mikloš.

diskusia   kto hlasoval  

Kauza Gorila a Dzurinda

poslal(a): liliputinko , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 12 hod.  

nazory.pravda.sk Kauza Gorila je o brutálnej korupcii za druhej Dzurindovej vlády. Stačí si pozrieť prepis nahrávok z konšpiračného bytu a najnovšie aj vypočuť nahrávky. Dominujú hlasy podobné hlasom šéfa Penty Jaroslava Haščáka, exministra Jirka Malchárka a Anny Bubeníkovej, ktorá bola vo Fonde národného majetku za Dzurindovu SDKÚ.

diskusia   kto hlasoval  

Meditace a relaxace

poslal(a): cestazasnem , do rubriky lifestyle, odvtedy uplynulo: 12 hod.  

zenysro.cz Meditace a relaxace plus meditační a relaxační hudba přímo pro tebe zde.

diskusia   kto hlasoval  

Väčšina zamestnancov dôveruje viac umelej inteligencií ako ľudským manažérom

poslal(a): martin1213 , do rubriky technológie, odvtedy uplynulo: 13 hod.  

vosveteit.sk Štúdia naprieč viacerými krajinami ukazuje, že ľudia viac dôverujú pokročilej AI technológií ako ľuďom,...

diskusia   kto hlasoval  

Kiska pred úradom vlády hovoril o ukradnutom a mafiánskom Slovensku

poslal(a): liliputinko , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 18 hod.  

spravy.pravda.sk Strana Za ľudí zvolala na piatok podvečer zhromaždenie pred Úradom vlády na Námestí Slobody v Bratislave. Na mieste púšťali nahrávky z Gorily a čítali časti z Threemy Mariana Kočnera. Vystúpilo viacero opozičných politikov, okrem Andreja Kisku a Juraja Šeligu aj Michal Truban a Miroslav Beblavý (PS/Spolu), Richard Sulík (SaS) a Alojz Hlina (KDH).

diskusia   kto hlasoval  

Igor Matovič: SMK by mala byť opatrná, aby Béla Bugár nezradil jej voličov

poslal(a): liliputinko , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 18 hod.  

topky.sk "Ak napokon budú mať tieto stany zastúpenie a Béla Bugár opäť zradí, tak ako za posledné roky viackrát, a zistíme že Bugár len zneužil voličov SMK, pre Slovensko to bude katastrofa," skonštatoval Matovič. Podstatné je podľa neho to, aby voliči SMK neboli podvedení. Zdôraznil, že doteraz stáli "na správnej strane". Líder OĽaNO si myslí, že SMK by sa mala Bugára rázne pýtať, či bude naďalej spolupracovať so Smerom-SD, alebo nie.

diskusia   kto hlasoval  

Dzurinda odmieta, že by jeho vláda konala pod vplyvom finančnej skupiny

poslal(a): liliputinko , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 18 hod.  

etrend.sk M. Dzurinda podľa vlastných slov nemá žiadnu informáciu a nemal ani indície o tom, že by vláda či SDKÚ, ktorým predsedal, rozhodovali inak, ako vo verejnom záujme.

diskusia   kto hlasoval  

Dzurinda prehovoril o Gorile: Je to predovšetkým Ficova kauza

poslal(a): liliputinko , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 18 hod.  

slovensko.hnonline.sk Ak sú i formácie z Gorily pravdivé, svedčia o zlyhaní jednotlivcov, nie vlády - tak ako to občanom podsúva Robert Fico. Gorila hovorí o zlyhaní jednotlivcov, ktorí boli nominantmi vládnych strán, ale aj vtedajšej opozície. Je to predovšetkým kauza Roberta Fica.

diskusia   kto hlasoval  

Zamestnanci Boeingu zrejme pri certifikácii lietadiel 737 MAX zavádzali

poslal(a): JozefViskup , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 18 hod.  

aktuality.sk Boeing odovzdal správy, ktoré naznačujú, že jeho zamestnanci zrejme zavádzali Federálny úrad pre letectvo (FAA) v prípade kľúčového bezpečnostného systému uzemnených lietadiel 737.Ide o správy,ktoré si v roku 2016 posielali dvaja zamestnanci Boeingu. Interné správy Boeingu vyvolávajú pochybnosti týkajúce sa stabilizačného systému MCAS.Ten je spájaný s pádmi dvoch lietadiel, ktoré viedli k celosvetovému uzemneniu strojov 737 MAX.

diskusia   kto hlasoval  

Během zabezpečování vstupu do Josefovy hrobky byla nalezena bomba

poslal(a): JozefViskup , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 18 hod.  

israel.cz 16. októbra 2019 v noci zajistili vojáci IDF, pohraniční policie, izraelské policie a civilní správy vstup asi 1350 návštěvníků do Josefovy hrobky, která se nachází v Šechemu. Během vstupu našli improvizované výbušné zařízení a neutralizovali je. Modlitby pokračovaly podle plánu. Během noci zatkli příslušníci IDF, Shin Bet, pohraniční policie a izraelské policie deset podezřelých z teroristických aktivit. Ti byli vzati k výslechu.

diskusia   kto hlasoval  

Pamätný deň narodenia biskupa Vojtaššáka oslávili na celodiecéznej púti

poslal(a): JozefViskup , do rubriky spoločnosť, odvtedy uplynulo: 19 hod.  

alianciazanedelu.sk Pri príležitosti Pamätného dňa narodenia Božieho sluhu biskupa Jána Vojtaššákasa sa uskutočnila 16. novembra 2019 celodiecézna púť v Spišskej Kapitule.Začala sa modlitbou posvätného ruženca o 10:00 v Katedrále sv. Martina.Slávnostným celebrantom a kazateľom pri ďakovnej svätej omši o 10:30 bol emeritný košický arcibiskup Mons.Alojz Tkáč.Po svätej omši premietli film Vojtaššák – giorni dei barbari prezentovanom na MFF v Benátkach.

diskusia   kto hlasoval  

Keby nebolo Pittnera Gorila by nebola: Autora spisu Gorila vyhodili ako vlastizradcu

poslal(a): takotompotom , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 1 deň 5 hod.  

aktuality.sk Vedenie Slovenskej informačnej služby za prvej Ficovej vlády vyhodnotilo odpočúvanie šéfa Penty Jaroslava Haščáka ako nezákonnú akciu a vlastizradu. V relácii NA ROVINU to povedal Peter Holúbek, bývalý dôstojník SIS, ktorý v rokoch 2005 a 2006 realizoval spravodajskú akciu Gorila a spracoval o nej analytický spis. Ešte predtým, po voľbách 2006 a nástupe prvej Ficovej vlády, sa však dokumenty z akcie Gorila skartovali. Nové vedenie SIS Petra Holúbeka prepustilo. Neoficiálnym vysvetlením malo podľa neho byť, že sa podieľal „na trestnej činnosti a vlastizrade“, keď pracoval na odpočúvaní Haščáka a zástupcov Dzurindovej vlády. Holúbek s odstupom času vníma akciu tajnej služby Gorila ako „chybu v systéme“. Teda ako niečo, čo sa v štáte ovládanom oligarchami a finančnými skupinami nemalo stať a už sa to zrejme nikdy nezopakuje. Spustenie akcie Gorila bolo podľa neho možné len vďaka viacerým šťastným náhodám a hlavne vďaka Ladislavovi Pittnerovi. Ten v rokoch 2003 až 2006 riadil SIS.

diskusia   kto hlasoval  

TV JOJ EXKLUZÍVNE: U Dobroslava Trnku zasahovali policajti. Kontrolovali mu zbrane

poslal(a): newsman2 , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 1 deň 5 hod.  

noviny.sk U bývalého generálneho prokurátora Dobroslava Trnku zasahovala polícia. Podľa informácií TV JOJ mu kontrolovali jeho zbrane. Medzi nimi aj samopal, ktorý mal podľa zdroja TV JOJ odložený v trezore na prokuratúre. Informácie televízii JOJ potvrdila polícia, ale aj samotný Trnka.

diskusia   kto hlasoval  

Dzurinda na nahrávke s Miškovským: Neser ma, ak chceš, aby som ti pomohol!

poslal(a): metodicka , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 1 deň 6 hod.  

cas.sk Prepis nahrávky Dzurinda: - Počúvaj, urobme najprv jednu dohodu my dvaja! Podnikateľ Miškovský: - Môžeme, ale teraz som mal nepríjemný rozhovor s Vavríkom, takže začína to byť ako veľmi zlé. Dzurinda: - Urobme najprv my dvaja jeden zásadný rozhovor, aby sme si dobre rozumeli. Miškovský: - Ja môžem byť o 30 minút v Bratislave. Dzurinda: - Počkaj, počkaj, počkaj, počkaj, teraz ma chvíľu počúvaj. Ty nebudeš neurotik a ja sa budem snažiť ti čo najviac pomôcť. Lebo, Vlado, ty si mi dal papiere, lebo si ich mal v ruke. Ja som urobil to, čo som mal v ruke ja. Ja nemôžem robiť zázraky. Miškovský: - Verím, verím... Dzurinda: - A keď ty sa budeš urážať, a keď ty mi budeš také hlúpe odkazy posielať, tak ja sa na teba vykašlem. Je toto medzi nami jasné? Miškovský: - Je, ale Miki... Dzurinda: - Prosím ťa, 100 ľudí tam bolo a ja som musel rozprávať, tak ma druhýkrát nes.r, keď chceš, aby som ti pomohol, tak ma nes.r. Miškovský: - Dobre... Dzurinda: - Toto aby bolo medzi nami jasné. Ja som to neurobil z rozkoše alebo že ťa nemám rád... Miškovský: - Nemusíš ma mať rád... Dzurinda: - No, tak už, prosím ťa, si druhýkrát odpusť také hlúposti, lebo už ťa nezavolám... Miškovský: - Dobre, no, možno som spravil chybu, ospravedlňujem sa ti, pochop aj ty mňa. Dzurinda: - Prestaň byť citlivka, lebo celý svet sa nekrúti ani okolo mňa, ani okolo teba. Ja sa ti snažím úprimne pomôcť, tak nekop do toho, kto sa ti snaží pomôcť, rozumieš. Miškovský: - Tak zavolaj v tejto chvíli Kresánkovi, ktorý sa už dve hodiny vadí s Vavríkom, keď mi chceš pomôcť. Dzurinda: - Neboj sa, ja viem, čo mám robiť. Ja viem, čo mám robiť, a ubezpečujem ťa, že to, čo môžem, tak aj urobím. To sú zbytočné veci... Miškovský: - To, čo som zažil ja včera, to bol pokus o korupciu z tej strany. A ten človek je aj na tvojej kandidátke, ktorej si ty lídrom. Dzurinda: - Vieš čo? Prestaň hovoriť hlúposti a nehnevaj sa... Miškovský: - Aké hlúposti, keď niekto od teba pýta peniaze za niečo... ? Dzurinda: - Prestaň hovoriť hlúposti, ti hovorím ešte raz. Miškovský: - Rozumiem, je to odpočúvané... Dzurinda: - To kvôli tomu si ma tak zúfalo volal. Urobím, čo sa dá, a zavolám ti...

diskusia   kto hlasoval  

Threema: Kočner sa radil s predsedom súdu Lindtnerom, na ktorom stojí prípad Lexu

poslal(a): takotompotom , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 1 deň 7 hod.  

postoj.sk Z Threemy vyplýva, že s Marianom Kočnerom mal dobrý vzťah aj predseda bratislavského súdu David Lindtner. Premlčanie objednávky vraždy Silvie Volzovej, účinná ľútosť pre Ladislava Bašternáka, ale aj Božie mlyny. To sú niektoré z tém, o ktorých sa obvinený Marian Kočner rozprával od jesene 2017 do jari 2018 s predsedom Okresného súdu Bratislava III Davidom Lindtnerom. Vyplýva to z uniknutej komunikácie z mobilnej aplikácie Threema, ktorú má Postoj k dispozícii. Jednou z postáv, o ktorej sa doteraz v súvislosti s Kočnerovou Threemou nehovorilo, je predseda tretieho okresného súdu v Bratislave David Lindtner. Lindtner nie je medzi sudcami, ktorým polícia vzala mobilné telefóny pre podozrenie z kontaktov na Kočnera. Obaja si však podľa Threemy vymenili okolo 200 správ. Z ich komunikácie vyplýva, že sa minimálne raz stretli a viackrát si volali. Komunikácia medzi Kočnerom a Lindtnerom v aplikácii Threema sa začala 3. októbra 2017. V Threeme mal Kočner Lindtnera označeného ako DAVID ALIAS. Sudca Lindtner tak začína komunikáciu s Kočnerom len pár dní po tom, čo vtedajší policajný prezident Tibor Gašpar potvrdil, že Kočner bol obvinený z trestného činu neodvedenia dane a poistného, ktorý súvisí s kauzou hotelov na Donovaloch. Navyše, predseda súdu Lindtner si píše s Kočnerom zhruba mesiac po tom, čo sa v médiách objavila informácia, že sa Kočner vyhrážal novinárovi Jánovi Kuciakovi. Kočner s predsedom súdu Lindtnerom neriešili len ťažké právne témy. Na druhý deň po tom, čo médiá informovali o vražde Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej, sa Kočner opäť ozve sudcovi Lindtnerovi. „Čo hovoríš na toto waterloo? Opozícia sa hrá na svätú inkvizíciu,“ napísal mu. „Už si z toho vonku. Už je v tom kalábrijská mafia. Bol si aktuálny iba jeden deň. Fico je lepší terč. Asi starneš,“ odpísal mu sudca. „Kua ale o chlp. Troška ma to lízlo,“ dodal Kočner.

diskusia   kto hlasoval  

Čo dnes robí Bubeníková z Gorily? Stala sa developerkou

poslal(a): liliputinko , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 1 deň 7 hod.  

index.sme.sk Šéfka FNM rozbehla kariéru v realitnom biznise.

diskusia   kto hlasoval  

Dzurinda o Gorile: Kauza je jednoznačne Ficova. Oni skartovali a marili vyšetrovanie

poslal(a): liliputinko , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 1 deň 7 hod.  

parlamentnelisty.sk Dzurinda hovorí,, že sa vždy usiloval obmedzovať priestor korupcie a nekalého správania. "Svedčia o tom desiatky zákonov a vládnych opatrení z relevantného obdobia. Ak je Gorila pravdivá, tak svedčí aj o tom, že SIS mala v období mojich vlád voľné ruky a polícia a orgány činné v trestnom konaní konali. S nástupom vlády Roberta Fica bolo príslušné odpočúvanie skončené, dôkazy skartované a vyšetrovanie marené," uviedol Dzurinda.

diskusia   kto hlasoval  

Zvuková nahrávka Gorily: Musíte mať svojho Palacku, hovoril Haščák pobočníkovi Fica

poslal(a): liliputinko , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 1 deň 8 hod.  

youtube.com Neoficálne peniaze pre Smer rozoberal podľa nahrávky Gorila v konšpiračnom byte 18. júna 2006 Jaroslav Haščák s Františkom Határom - vtedajším pobočníkom Roberta Fica. Bavia sa spolu priateľsky, zvukový záznam sa zhoduje s prepisom, ktorý bol zverejnený v roku 2011.

diskusia   kto hlasoval  

Mikuláš Dzurinda: Gorila je predovšetkým kauza Roberta Fica

poslal(a): liliputinko , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 1 deň 8 hod.  

domov.sme.sk Dzurinda podľa vlastných slov nemá žiadnu informáciu a nemal ani indície o tom, že by vláda či SDKÚ, ktorým predsedal, rozhodovali inak, ako vo verejnom záujme. Ak sú informácie z kauzy Gorila pravdivé, svedčia podľa Dzurindu o zlyhaní jednotlivcov, nie vlády. Dodáva, že kauza Gorila je predovšetkým kauza Roberta Fica.

diskusia   kto hlasoval  

Praženková a Kosová by nemali byť členkami komisie preverujúcej kontakty sudcov s...

poslal(a): takotompotom , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 1 deň 9 hod.  

postoj.sk Člen Súdnej rady Miloš Kolek: Už by nemali byť členkami komisie 1. Lenka Praženková a Marcela Kosová by nemali byť členkami komisie preverujúcej kontakty sudcov s Marianom Kočnerom. 2. Je nevhodné, aby sa sudcovia zúčastňovali na zabíjačke organizovanej advokátskou kanceláriou.

diskusia   kto hlasoval  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ...7042 nasledujúce>>
 

Váš účet