Česko - Slovensko 6 : 0

poslal(a): Curimedan , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 5 hod.  

vladimirkratky.blog.sme.sk Samozrejme, mohlo by to byť aj 10 : 0, alebo aj 12 : 3 , alebo úplne iné, podstatne vyššie skóre, avšak vysoko pravdepodobne väčšinou v neprospech Slovenska ... .

diskusia   kto hlasoval  

Progresívne Slovensko: Najklerikálnejšia strana na politickej scéne

poslal(a): lysica , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 5 hod.  

youtube.com Progresívne Slovensko. Manifest Progresívni veriaci

diskusia   kto hlasoval  

NAKA vyšetruje prípad dobodaného muža. Podozrivý by mal byť majiteľ pohrebníctva

poslal(a): newsman2 , do rubriky spoločnosť, odvtedy uplynulo: 7 hod.  

noviny.sk ŠUŇAVA/POPRAD - Prípad nálezu dobodaného muža v potoku pri Šuňave už prevzala Národná kriminálna agentúra. Od štvrtka boli policajti v teréne a zaisťovali stopy. Urobili aj niekoľko prehliadok vrátane miesta, kde malo k úkladnej vražde dôjsť.

diskusia   kto hlasoval  

Pozvánka na konferenci o funkčním stravování

poslal(a): gomik , do rubriky lifestyle, odvtedy uplynulo: 8 hod.  

fittyn.cz Také je Váš jídelníček ochuzen o lepek, cukr či laktózu? Nebo se jen zajímáte o funkční stravování? A víte, jak odlišit skutečně zdravé potraviny od těch, co se jen tak tváří? Nenechte si ujít jedinečné setkání, kde vám skuteční odborníci poradí, jak se v praxi zorientovat v široké nabídce „zdravých“ potravin a vyvarovat se klamavým reklamám i nejčastějším mýtům.

diskusia   kto hlasoval  

KBS nevadí Kuffova podpora fašistov, ale že sa politicky angažuje

poslal(a): liliputinko , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 8 hod.  

dennikn.sk Konferencia biskupov Slovenska vyzýva kňazov, aby sa politicky neangažovali. „Toto stanovisko sa v aktuálnych okolnostiach týka otca Mariána Kuffu, ale vo všeobecnosti aj každého klerika, ktorý by sa angažoval v činnosti alebo verejnej propagácii politických strán,“ píše sa v stanovisku KBS.

diskusia   kto hlasoval  

Biskupi odsudzujú politické aktivity Mariána Kuffu

poslal(a): takotompotom , do rubriky spoločnosť, odvtedy uplynulo: 8 hod.  

svetkrestanstva.postoj.sk Toto stanovisko sa v aktuálnych okolnostiach týka Mariána Kuffu, ale aj všetkých klerikov, píšu biskupi. Predseda Konferencie biskupov Slovenska Stanislav Zvolenský a spišský biskup Štefan Sečka zverejnili stanovisko týkajúce sa politického angažovania kňazov. Reagujú tak na aktivity známeho kňaza Mariána Kuffu, ktorý sa spája so stranou KDŽP Aliancia za Slovensko a ktorá sa vo štvrtok spolu s ďalšími tromi stranami dohodla na spolupráci s Kotlebovou stranou ĽSNS. „Angažovanie sa v politických stranách, hoci prostredníctvom druhých osôb, nie je primerané kňazskému stavu. Úlohou kňaza je byť otcom všetkých veriacich, nie vodcom tých, ktorí sa hlásia k určitej strane,“ píšu biskupi s tým, že ak v spoločnosti vznikne presvedčenie, že niektorý z kňazov, aj keď z úzadia, ovláda politickú stranu, je nevyhnutné, aby všetky svoje aktivity v tomto smere bezodkladne ukončil. „Toto stanovisko sa v aktuálnych okolnostiach týka otca Mariána Kuffu, ale vo všeobecnosti aj každého klerika, ktorý by sa angažoval v činnosti alebo verejnej propagácii politických strán,“ dodali.

diskusia   kto hlasoval  

Kompletní průvodce investováním do zlata

poslal(a): Maria777 , do rubriky ekonomika, odvtedy uplynulo: 10 hod.  

winsidetrading.com Zajímáte se o zlato a chtěli byste do něj investovat? V tomto článku najdete základní informace o zlatě, populární investice do zlata a kompletní návod, jak začít investovat do tohoto vzácného kovu.

diskusia   kto hlasoval  

Poďte zistiť, ako ste na tom…

poslal(a): juicy_sk , do rubriky lifestyle, odvtedy uplynulo: 10 hod.  

40plus.sk Základné vyšetrenie, ktoré vás bude stáť len niekoľko kvapiek krvi, preverí znášanlivosť 44 najbežnejších potravinových alergénov. Dozviete sa napríklad aj to, ako na váš organizmus vplýva zelenina (mrkva, paprika, paradajka), strukoviny (hrach, fazuľa, sójový bôb), mliečne produkty (kravské, kozie, ovčie mlieko, kozí a ovčí syr), ovocie (ananás, banán, pomaranč), obilniny a škrob (lepok, ryža), kuracie mäso, homár, slepačie vajce, med, cesnak..

diskusia   kto hlasoval  

November 1989 Ján Čarnogurský: Skandovanie bolo počuť do cely

poslal(a): ficopada , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 10 hod.  

youtube.com Ján Čarnogurský sa narodil 1. januára 1944 v Bratislave. Je bývalý slovenský politik a v súčasnosti advokát. V 80. rokoch pôsobil ako advokát a zastupoval náboženských aktivistov a politických disidentov v rámci celého Česko-Slovenska. Prišiel preto o zamestnanie. V roku 1988 začal vydávať samizdat Bratislavského listy, v roku 1989 ho zatkol a súdil komunistický režim. Prepustili ho až na základe amnestia počas prebiehajúcej Nežnej revolúcie.

diskusia   kto hlasoval  

Prostáčik Kuffa

poslal(a): liliputinko , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 11 hod.  

cynickaobluda.sme.sk Pán Kuffa verí, že kotlebovci nie sú fašisti a myslia to so svetom dobre. Akurát, že v kontexte toho, čomu všetkému inému tento arcipošuk a bitkár starých babiek ešte verí, to zasa až takú výpovednú hodnotu nemá.

diskusia (396)   kto hlasoval  

Alexander Cipko: Ako videli rok 1989 Rusi

poslal(a): ficopada , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 11 hod.  

postoj.sk Vedeli sme, že komunizmus vo východnej Európe nie je životaschopný a dá sa zachovať iba násilím. V súčasnom Rusku je Michail Gorbačov obviňovaný z údajného „zrádzania socializmu“, z toho, že nezachoval jednotu socialistických krajín Varšavskej zmluvy a že neurobil nič preto, aby zastavil „zamatové“ antisocialistické revolúcie vo východnej Európe. To, že Gorbačov „zradil“ socializmus, nepočujeme len z úst lídra komunistickej strany Zjuganova, ale aj od ideológov „ruskej jari“ z roku 2014, od predstaviteľov tzv. vlasteneckej pospolitosti, ktorá „zdvíha“ Rusko zo zeme. A nešťastím postkomunistického Ruska je aj to, že doposiaľ nielen verejnosť, ale aj ruská historická veda nepovedali úplnú pravdu o neživotaschopnosti stalinistického, totalitného modelu socializmu uvaleného na národy východnej Európy vrátane Slovákov koncom štyridsiatych rokov 20. storočia, nepovedala sa pravda o nekonkurencieschopnosti hospodárskeho modelu uvaleného na tieto krajiny, nepovedala sa pravda, že tento model socializmu bol zväčša zavedený násilne. Napokon pre Východných Nemcov a Maďarov to bol krvavý socializmus ako výsledok potlačenia ozbrojeného povstania a pracujúcich v Berlíne v roku 1953 a celoštátneho povstania v Budapešti v roku 1956. V našom ruskom verejnom povedomí stále nie je aktuálna skutočnosť, že národy východnej Európy, a najmä inteligencia, vnímali stalinistický socializmus ako osobitný druh okupácie. ...Vládni predstavitelia v štátoch východnej Európy si dobre uvedomovali, že stalinistický marxistický model socializmu, ktorý sa zaviedol po druhej svetovej vojne, nie je životaschopný a dá sa zachovať iba násilím. A práve z tohto dôvodu Husák aj Honecker a najmä Castro nepodporili Gorbačovovu perestrojku. ...Myslím si, že je čas si uvedomiť, že celý tento Stalinov pokus s vytvorením sovietskeho systému v štátoch východnej Európy bol zbytočným záväzkom, kvôli ktorému národy východnej Európy trpeli 40 rokov a ktoré nedali Rusku nič okrem nepriateľov, ktorí nás za to nenávidia, že sme ich tak dlho mučili.

diskusia   kto hlasoval  

Politológ: Ktorá predstava je pre Fica doslova desivá? Že Kiska bude premiérom

poslal(a): liliputinko , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 11 hod.  

parlamentnelisty.sk "Ficove útoky na Kisku majú dlhodobý charakter a trvajú už od ich prezidentského súboja. Zo strany Fica ide aj o osobnú záležitosť, lebo Kiska je pre neho stelesnením doteraz najhoršej porážky v jeho politickom živote. Doslova desivou musí byť v tomto kontexte aj Ficova predstava, že práve Kiska môže byť budúcim premiérom," vysvetľuje v rozhovore politlóg Tomáš Koziak.

diskusia   kto hlasoval  

Matovič: Nepôjdem do vlády s PS/Spolu, ak sa nevzdajú registrovaných partnerstiev

poslal(a): liliputinko , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 12 hod.  

etrend.sk Igor Matovič neverí sľubu opozičných strán, že po voľbách nevstúpia do vlády so Smerom. Vysvetľuje, prečo ho Andrej Kiska sklamal, keď sa ho v kľúčovej chvíli nezastal. Zároveň predpovedá, že „mafii“ hlasy vo voľbách neprepadnú, ale demokratickým silám áno. Pozrite si nový diel relácie Otvorene.

diskusia   kto hlasoval  

Ako sa z miništranta Dominika zo Šarišských Michalian stal islamista Abdul Rahman

poslal(a): liliputinko , do rubriky spoločnosť, odvtedy uplynulo: 12 hod.  

dennikn.sk Príbeh mladíka z východného Slovenska, ktorý konvertoval na islam, radikalizoval sa pod vplyvom imáma česko-palestínskeho pôvodu a bol odsúdený za propagáciu terorizmu a všeobecné ohrozenie. Text má takmer 9-tisíc slov a jeho čítanie vám môže zabrať viac ako 30 minút.

diskusia   kto hlasoval  

Prieskum: Kiskovci a PS/Spolu pokračujú v raste, SaSka v zóne ohrozenia

poslal(a): liliputinko , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 13 hod.  

topky.sk Telefonický prieskum vykonávala agentúra Polis pre televíziu JOJ. Išlo by už o tradičné víťazstvo Smeru so ziskom 20,2 percent. Kiskovci neustále rastú a v prípade strany Za ľudí by išlo o najsilnejšiu opozičnú stranu so ziskom 11,2 percent. V prvej trojke sa ocitla aj koalícia PS/Spolu, ktorá získala 11,1 percent podpory.

diskusia   kto hlasoval  

Exkluzívny prieskum RTVS pred voľbami

poslal(a): JozefViskup , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 13 hod.  

rtvs.sk Z prieskumu agentúry Actly vyplýva,že najviac hlasov by získala strana Smer-SD - 22,8 %, za ňou ĽSNS s 13 %, na treťom mieste PS-Spolu s 13 %, KDH a Za ľudí by získali rovnako 8,6 %, SNS 7,4 %, Sme rodina 7 %, OľaNO 6,5 % opýtaných. Pred bránami parlamentu by okrem strany Vlasť (2,7%), dvojice maďarských strán SMK (2,6%) a Mostu-Híd (2,2%) a Dobrej voľby (1,8%) skončila aj SaS s 4,9 %. Niektorí sa s tým nemôžu vyrovnať.

diskusia   kto hlasoval  

Stalinove ženy - západný liberalizmus alebo komunistický bordel?

poslal(a): ppx , do rubriky spoločnosť, odvtedy uplynulo: 15 hod.  

blog.postoj.sk Súkromný život J. V. Stalina, ktorého väčšina Rusov považuje za najväčšiu osobnosť ruských dejín, a jeho vzťah k ženám je takmer neznámy. Je však nielen zaujímavý, ale aj odhaľuje pomýlenosť všetkých kresťanov, ktorí tvrdia, že liberalizmus je horší než komunizmus, naznačujú, že záchranou našej kresťanskej kultúry je Rusko, a v mene boja proti potratom a genderizmu podporujú bývalých komunistov.

diskusia   kto hlasoval  

Päť krokov k perfektnému a zdravému smoothie nápoju

poslal(a): strefio , do rubriky lifestyle, odvtedy uplynulo: 15 hod.  

slovakfitness.sk Dobre pripravený smoothie nápoj je v prvom rade chutný. Po chuti by ste však mali dbať na to, aby bol aj zdravý, výživný, sýty a nie prehnane kalorický. Ako to dosiahnuť?

diskusia   kto hlasoval  

Nedovoľme beztrestne znevažovať kresťanov!

poslal(a): JozefViskup , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 16 hod.  

blog.postoj.sk Združenie slovenských katolíkov rozhodne protestuje proti zneváženiu Sedembolestnej Panny Márii a jej syna Ježiša Krista na plagáte propagujúcom "divoký žúr" pod názvom HELLOQUEEN organizovaný v Novej Cvernovke dňa 31.10.2019.Hlavná postava na plagáte štylizujúca sa ako kráľovná pekiel v imitovanom zobrazení PIETY znevažuje ako matku Ježiša Krista,v katolícke cirkvi chápanú ako Kráľovnú nebies,tak aj jej syna ležiaceho v jej náručí.

diskusia   kto hlasoval  

Vladimír Palko: Neustrnúť v nostalgii a pátose Novembra

poslal(a): ficopada , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 16 hod.  

postoj.sk Nie je náhodou odkazom Novembra, že si máme povedať pravdu o stave spoločnosti? K okrúhlemu výročiu Novembra 1989 patrí spomínanie a vysvetľovanie, aké to bolo, ako sa to stalo. To najpolitickejšie politikum však spočíva v tom, ako sa podáva odkaz historickej udalosti pre dnešné dni. Tak je to i s Novembrom. Ozaj, čo by sme mali robiť dnes, ak sa hlásime k odkazu Novembra 89? Čo je jeho odkazom pre dnešok? A tam sa zrejme na všetkom nezhodneme. Preto, lebo odpoveďou je politika. Na niečom sa našťastie zhodneme Isteže sme v Novembri vyjadrovali túžbu na Slovensku slušne žiť, a to v materiálnom i nemateriálnom zmysle. Chceli sme vyššiu životnú úroveň, dobre spravovaný štát a slušnú politiku bez korupcie. Slušnú politiku nemáme a korupcie sme sa ešte nezbavili. Ak niekto povie, že November nám odkazuje skoncovať s korupciou a neslušnými politikmi, tak súhlasím. Bohužiaľ, je tu i veľa novembrového klišé. V nedeľu 10. novembra v diskusii o Novembri 89 na TA3 Ján Budaj uviedol, že naše novembrové heslo o potrebe „návratu do Európy“ ešte len čaká na svoje naplnenie i po tridsiatich rokoch. Ustrnutie v novembrovom kánone nekonečného integrovania a navracania sa na Západ, do ktorého ako členovia EÚ a NATO patríme už takmer počas trvania jednej generácie, bráni hlavnému prúdu našej politiky vnímať, že tridsať rokov starý rámec zmýšľania už bráni chápaniu reality. ..Nekoneční integrátori si nevšimli, že stredná Európa vrátane Slovenska sa už dávnejšie pred vplyvom našich partnerov na západ od nás bráni. Napríklad v obrane inštitúcie manželstva. ..Je tu však čosi pozoruhodné. Rok predtým si svet pripomenul dvesté výročia narodenia Karla Marxa. V Rusku si výročie ledva všimli. Komunistická Čína darovala pri tej príležitosti Marxovmu rodisku Trevír sedemapoltonovú Marxovu sochu. A kto sa zúčastnil osláv v Trevíri? Nikto menší ako Jean-Claude Juncker, predseda Európskej komisie. Slová, ktoré o Marxovi povedal, boli šokujúce. Označil Marxa za kreatívneho politika a úplne ho rehabilitoval slovami: „Marx nie je zodpovedný za zločiny, za ktoré zodpovedajú jeho údajní dedičia.“ Vážne? Marxovo učenie sa volalo komunizmus, jeho úvodné dielo bol Komunistický manifest. Násilie obrovských proporcií, ktoré neskôr komunizmus priniesol, je načrtnuté v Marxovom učení o triednom boli, a teror, ktorým komunizmus vládol, bol pre Marxa dobrým prostriedkom, ku ktorému sa vo svojich prácach opakovane hlásil. On používal pojem teror a diktatúra proletariátu. A preto Lenin, Stalin a Mao boli skutoční, nie údajní Marxovi dedičia. My to vieme lepšie ako Juncker. Lebo sme ten komunizmus, ten teror, tú diktatúru zažili. ..Tak čo je dnes skutočným odkazom Novembra? Slobodnej Európe a slobodnému Slovensku, zbavených komunizmu, nijako neprospeje, keď ustrnieme v schémach spred tridsiatich rokov a budeme mlčať o nových problémoch.

diskusia   kto hlasoval  

Výborné snehové pusinky s mandľami bez lepku, originál recept

poslal(a): jakonic , do rubriky lifestyle, odvtedy uplynulo: 16 hod.  

zenyvmeste.sk Výborné snehové pusinky s mandľami bez lepku, originál recept. Tak potom so značkou Ženy v meste. Vianoce sa blížia, uložte si tento originálny recept.

diskusia   kto hlasoval  

Ako sa obliecť na krstiny?

poslal(a): 11mat12 , do rubriky lifestyle, odvtedy uplynulo: 18 hod.  

tave.sk Krstiny sa radia medzi tie významnejšie udalosti, obzvlášť pre ľudí, ktorí boli na ne pozvaní ako krstní rodičia. Problémom pre mnohých ľudí je však to, že si nie sú tak úplne istí, čo by si mali obliecť na krstiny. Nie je to ani svadba, ani pohreb, ani výhra Nobelovej ceny alebo Oskara ale niečo celkom iné, odlišné.

diskusia   kto hlasoval  

Turecko pošle do Německa devět podezřelých z členství v Islámském státu. Tam budou...

poslal(a): liliputinko , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 1 deň 5 hod.  

echo24.cz Očekává se, že devět osob podezřelých z členství v Islámském státu, které byly zadržovány v Turecku, bude do pátku deportováno do Německa, aniž by byly následně ve Spolkové republice zatčeny. Nebyl totiž na ně vydán zatykač, uvedly ve středu bezpečnostní zdroje. Informoval o tom deník Le Figaro spolu s agenturou AFP nebo televize bfmtv na svém webu.

diskusia   kto hlasoval  

Harabin Kotlebu odmietol, chce blok so Smerom aj SNS

poslal(a): liliputinko , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 1 deň 5 hod.  

slovensko.hnonline.sk Harabin poznamenal, že s ĽSNS síce vidí viacero prienikov, ale sú témy, na ktoré majú iné názory.

diskusia   kto hlasoval  

Krvavá cesta do raja: Ako komunisti ovládli Slovensko a prečo sa ich svet zrútil

poslal(a): takotompotom , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 1 deň 7 hod.  

postoj.sk Kniha Jozefa Hajka prináša celistvý obraz vzostupu komunizmu na Slovensku aj jeho pádu, a to s unikátnym medzinárodným kontextom. Kniha o vývoji komunizmu sa nepíše ľahko. Veľká časť verejnosti si toto obdobie totiž spája s únavnými straníckymi zjazdmi či nudnými príbehmi potentátov, ktorí mali byť prví medzi rovnými. Dielo Krvavá cesta do raja, ktoré Postoj ponúka čitateľom, sa s tým však výborne popasovalo. Jozef Hajko sa na 30. výročie Novembra 1989 podujal zmapovať korene tejto ideológie vo svete, to, ako sa začala presadzovať na Slovensku, a aké boli jej kroky, keď moc nakoniec získala. Kniha je unikátna tým, ako prepája slovenské dianie s medzinárodným kontextom – nielen čo sa týka vývoja v Rusku, respektíve v Sovietskom zväze, ale aj s ohľadom na udalosti v strednej a západnej Európe či USA, odkiaľ prišlo na Slovensko viacero vedúcich komunistov, napríklad aj otec Alexandra Dubčeka Štefan či neskorší zástanca združstevňovania Marek Čulen. Hovorí, ako Moskva riadila komunistické strany v krajinách ako Francúzsko či Nemecko, ako sa ich predstavitelia pravidelne chodili do ústredia školiť a čo si odtiaľ odnášali. Šírka Hajkovho záberu je naozaj obdivuhodná. Často cituje posledné práce rešpektovaných historikov 20. storočia ako Tony Judt, Keith Lowe či Andrej Zubov, používa svedectvá osobností ako Alexander Solženicyn či Arthur Koestler, alebo upozorňuje na postrehy významného francúzskeho historika Françoisa Fureta, ktorý sa vo svojom diele Minulosť jednej ilúzie s komunizmom zásadne rozišiel.

diskusia   kto hlasoval  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ...7068 nasledujúce>>
 

Váš účet