Utorok, 28. január, 2020 | Meniny má Alfonz

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Vladimír Palko: Neustrnúť v nostalgii a pátose Novembra (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

No myslim sodruh

Palko by sa podobne ako sodruh Zdanov mal venovat literature a zenam ako karpatsky genius Nicolae, su si velmi blizki, Karpaty su ai na Slovensku dalsi genius Palko.
 

re: mal by sa venovat

Nuz, neviem comu by sa mal venovať pán Palko, ale popravde, s väčšinou tvrdení a myšlienok v článku súhlasím. A myslím si, že potom, čo ho (spolu s Lipšicom a ďalšími) z KDH "vyštípali", vybralo sa smerom pod 5% a dnes ho nielenže nemáme v parlamente, ale "vďaka" absencii zástupcov kresťanských voličov vo verejnom diskurze sa vytvoril " priestor" pre rôznych nositeľov "kresťanstva" ako KDŽP, Kresťanská únia, matovičovo krídlo Odvážne, ale aj také obskúrne projekty ako Vlasť, ĽSNS Kotleba, či dokonca si kresťanské hodnoty berie za svoje aj SME rodina ;-)

nielen príroda nemá rada prázdno, ani politika.
Ak ste vyhnali z politiky ľudí ako Palko a spol o hlasy kresťanských voličov, ktorí objektívne existujú a majú záujem, aby sa ich HODNOTY UDRŽALI vo verejnom priestore začali uchádzať iní...
A ak sa predtým Liberáli stránili ľudí, ktorím išlo o HODNOTY, dnes sa budú v záujme získania MOCI dohodnúť s ľuďmi, ktorím ide iba o tú moc, resp. adkvátny PODIEL na nej. A ich história hovorí jasne, na čo túto moc budú chcieť použiť... HODNOTY to nebudú. Iba lup z verejných statkov.

Ale paradoxne, možno to liberálnym "hodnotovým" stranám bude vadiť menej.

Ako povedala pani prezidentka.
(liberálne ekonomické) FUNDAMENTY majú prednosť pred (kresťanskými hodnotovými) ORNAMENTAMI.
Áno, tiež som ju v druhom kole volil.
Dokonca nebolo nutné vziať ani gumené rukavice a štipec, potom, čo odstúpili/boli vyautovaní ľudia ako Mistrík, či Mikloško, voľba bola ľahká (súdruh eurokomisár ukázal pri kauze agentúra Evka kto má jeho podporu a kam chce smerovat túto krajinku a byť ďalšou guberniou impéria s ázijskými spôsobmi ma neláka). Ale to ani náhodou neznamená, že budem voliť stranu, ktorá sa k nej (ku ktorej sa ona??? ) hlási.

Koho má voliť volč, ktorý nechce vyššie dane, ktoré budú rozfrckané na projekty z ktorých trčí bratislavocentrizmus, neznalosť pomerov v regiónoch a absencia záujmu o niekoho iného ako kamarátov a kamarátok v NGO, ktorých treba nakrmiť.. a súčasne vidí problém v hodnotových postojoch liberálnych strán, pre ktorých je zamestnance iba nákladová položka, ktorú treba minimalizovať a ktorá "za trest" musí celý ten cisrkus PLATIŤ vo forme daní a odvodov.
Koho majú voliť rodičia, ktorí vidia nezáujem o prorodinnú politiku na všetkých frontoch?
Ktorým každý ponúka iba žobračenky, namiesto toho, aby im NECHAL peniaze, ktoré sú potrebné pre výchovu ich detí. Kto zabezpečí pre budúce generácie kvalitné vzdelanie, keď sa povolanie učiteľ stalo synomymom pre ľudí, ktorých platíme menej ako dokladačov tovaru v diskonte a získavame tak inde neuplatniteľných neschopných ľudí, ktorí FORMUJÚ budúcu generáciu?
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME