Piatok, 15. november, 2019 | Meniny má Leopold

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Fero Múčka: Hra na stredového voliča progresívcom zlyhala, začne sa pritvrdzovať (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

Hlinovi zostal dlhý nos

Hlina hlúpo útočil na všetkých vo vlastnom prostredí, len s Trubanom fajčil fajku mieru. Dnes už je jasné, že pakt o neútočení sa ukázal ako úplne zlyhanie. Hlina paktom s progresívnymi extrémistami rozmrvil a zneistil KDH. A progresívni talibanci mu z vďaky za splnenú úlohu nasadili dlhý nos.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Keď Pat a Mat (Spolu) riešia pakt

(výcuc zo zdrojového textu na: martinpotocny.blog.sme.sk)
To čo bolo? Tá groteska okolo paktu v pondelok? Tak chcú PS Spolu s Hlinom opozíciu ozaj spájať, alebo len budiť ten dojem V.I.P., mávaním zdrapom papiera? A vytvárať falošné PR v boji proti zvyšku demokratickej opozície?
Denník SME vo svojom utorkovom vydaní paktoval s témou "pakt o neútočení" výlučne v komentári Petra Schutza na 8.strane a s titulkom
GRAVITAČNÉ JADRO OPOZÍCIE
... "Skutočnosť, že štruktúrou PS/Spolu-KDH-ZaĽudí vzniká akési gravitačné jadro opozície, neušla ani pozornosti SaS, takže otvorenosť pridať sa k dohode už ohlásil aj Sulík. Pokiaľ tá dohoda splní požiadavku vylúčenia povolebnej spolupráce so Smerom, čo je v kategórii vlamovania sa do otvorených dverí nominácia na 1.cenu o to skôr, že Zaľudia dávajú pre svoj vstup totožnú podmienku..."
Moja FAKTICKÁ POZNÁMKA: R.Sulík vždy stál o podpis takej dohody, ktorej súčasťou bude aj vylúčenie spolupráce so Smerom a ich kumpánmi. Opakovane na to upozorňoval aj verejnosť a okolo 10.9. sa mu vďaka tomu podarilo vyvolať menšiu mediálnu prestrelku s Trubanom. Aspoň si dnes môžeme byť istí, že takému skúsenému matadorovi akým je pán Schutz určite vtedy neušlo ani vysvetlenie R.Sulíka: "Pred niekoľkými týždňami som sa stretol s pánmi Trubanom a Hlinom... Nadobudol som dojem, že nie je záujem dávať zmienku o povolebnom vylúčení Smeru do textu dohody a že to bol dôvod, prečo k dohode neprišlo..."
Sulík sa preto nikdy nesnažil vlámať ani do otvorených dverí ani do zavretých. Veď ani nemohol. Stena, pri ktorej stál a čakal on, žiadne dvere ani okná nemala. Ak tam teraz dvere prebúrali kvôli Kiskovi, a sú stále ešte zamknuté (hoci ten už lomcuje s kľučkou, že veď mali byť otvorené)... Ak vážený pán novinár Schutz po tom všetkom pokladá za priliehavé zosmiešňovať predsedu SaS za to, že na tie dvere v pondelok raz slušne zaklopal, je to prejav jeho dezorientovanosti.
P.S.: Posledné slová Petra Schutza sú až nečakane trefné: "Pridanou hodnotou rozšírenia o Kisku bude v neposlednom rade útlm kultúrnej agendy, ktorú do opozičného súkolia vo svojej hybridnej vojne proti vzniku pomarcovej antificovskej koalície nahadzujú užitoční idioti a agenti Smeru." Ich autor ale zabudol upresniť, či mal na mysli: 1) agenta Beblavého so zbytočne hlučnou prezentáciou viery, že reg.partnerstvá treba vyriešiť už v roku 2020, 2) či prestrelku medzi Prostredníkom(PS), Čaučíkom(KDH), Prostredníkom(PS) a Hlinom(KDH) o tzv. "výchove k fundamentalizmu a extrémizmu" v učebniciach napísaných katolíckou cirkvou, 3) a či tých píšucich pre Denník N či .týždeň, ktorí sa podujali robiť hlásnu trúbu agentovi Prostredníkovi(PS), 4) alebo či mal nebodaj na mysli priamo Agenta (s veľkým A) a Užitočného idiota (s veľkým U): Mirko a Lojzko práve v pondelok 4.11. okolo poludnia (teda v čase, keď mali podpisovať pakt s Kiskom) venovali sa inej forme slovnej ľudovej tvorivosti. A síce grafománii na FB s témou petície pána Chromíka z Aliancie za rodinu.

Ak sa Vám článok zdal prínosnom, môžete mu dať hlas na linku
https://vybrali.sme.sk/c/Ked-P...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Prečo sú progresívci na Kisku tak mrzutí

Nielen majstrovstvá sveta v hokeji, ale aj pozorovanie pokusov slovenskej opozície o zmenu je charakteristické opakovanými príchodmi fázy očakávania, po ktorých prichádza fáza sklamania. Momentálne smerujeme k dolnej časti amplitúdy, čo je pre všelikoho nepríjemné. Najmä v PS - Spolu mali množstvo dôvodov sa nazdávať, že už majú takmer vyhrané. Lenže potom sa niečo stalo, úsmevy a napínanie bicepsov vystriedalo kŕčovité predstieranie, že sú v pohode. Keď sa pozrieme, čo sa stalo, pochopíme, prečo a na koho sú takí mrzutí. Dôvody sú od oka štyri: odlev kádrov, Trubanova drogová kauza, príchod Andreja Kisku a koniec étosu „spájania“. Zvlášť nepríjemné je, že dôsledky sa navzájom indukujú a spolu spôsobili umŕtvenie preferenčnej hybnosti (tak sa po slovensky povie trendové „momentum“) koalície. Pokiaľ ide o kádre, nebudeme ďaleko od pravdy, ak povieme, že sa stali obeťou vlastného úspechu. Vieme, že kádre rozhodujú o všetkom a keď časť z nich umiestnite do volenej funkcie, tak sú síce vo funkcii, ale už nie na kandidátke a vám zostane Truban. Najviditeľnejšou stratou je Čaputová, ktorá by inak pokojne mohla viesť PS-Spolu k víťazstvu... Aj s rozšírenou kataraktou vidíme, že Truban nie je rodený politik, asi ho to ani nebaví a ešte sú tu tie jeho prednášky o drogách, všakže. A teraz do toho príde Kiska s predsa len prezidentskou fazónou, ktorý viac či menej priamo odmietne "liberálne excesy", v druhom slede má zaujímavých ľudí (Veronika Remišová, Jana Žitňanská, Juraj Šeliga) a ešte vám rozbije hru na akože spájanie...

Ak sa Vám článok páčil, môžete mu dať hlas na linku
https://vybrali.sme.sk/c/Preco...
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME