Štvrtok, 21. november, 2019 | Meniny má Elvíra

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Uškvariť srdce dieťaťa a iné fake news: Liberálne pokrytectvo a zvrátená logika (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

Keď Pat a Mat (Spolu) riešia pakt

(výcuc zo zdrojového textu na: martinpotocny.blog.sme.sk)
To čo bolo? Tá groteska okolo paktu v pondelok? Tak chcú PS Spolu s Hlinom opozíciu ozaj spájať, alebo len budiť ten dojem V.I.P., mávaním zdrapom papiera? A vytvárať falošné PR v boji proti zvyšku demokratickej opozície?
Denník SME vo svojom utorkovom vydaní paktoval s témou "pakt o neútočení" výlučne v komentári Petra Schutza na 8.strane a s titulkom
GRAVITAČNÉ JADRO OPOZÍCIE
... "Skutočnosť, že štruktúrou PS/Spolu-KDH-ZaĽudí vzniká akési gravitačné jadro opozície, neušla ani pozornosti SaS, takže otvorenosť pridať sa k dohode už ohlásil aj Sulík. Pokiaľ tá dohoda splní požiadavku vylúčenia povolebnej spolupráce so Smerom, čo je v kategórii vlamovania sa do otvorených dverí nominácia na 1.cenu o to skôr, že Zaľudia dávajú pre svoj vstup totožnú podmienku..."
Moja FAKTICKÁ POZNÁMKA: R.Sulík vždy stál o podpis takej dohody, ktorej súčasťou bude aj vylúčenie spolupráce so Smerom a ich kumpánmi. Opakovane na to upozorňoval aj verejnosť a okolo 10.9. sa mu vďaka tomu podarilo vyvolať menšiu mediálnu prestrelku s Trubanom. Aspoň si dnes môžeme byť istí, že takému skúsenému matadorovi akým je pán Schutz určite vtedy neušlo ani vysvetlenie R.Sulíka: "Pred niekoľkými týždňami som sa stretol s pánmi Trubanom a Hlinom... Nadobudol som dojem, že nie je záujem dávať zmienku o povolebnom vylúčení Smeru do textu dohody a že to bol dôvod, prečo k dohode neprišlo..."
Sulík sa preto nikdy nesnažil vlámať ani do otvorených dverí ani do zavretých. Veď ani nemohol. Stena, pri ktorej stál a čakal on, žiadne dvere ani okná nemala. Ak tam teraz dvere prebúrali kvôli Kiskovi, a sú stále ešte zamknuté (hoci ten už lomcuje s kľučkou, že veď mali byť otvorené)... Ak vážený pán novinár Schutz po tom všetkom pokladá za priliehavé zosmiešňovať predsedu SaS za to, že na tie dvere v pondelok raz slušne zaklopal, je to prejav jeho dezorientovanosti.
P.S.: Posledné slová Petra Schutza sú až nečakane trefné: "Pridanou hodnotou rozšírenia o Kisku bude v neposlednom rade útlm kultúrnej agendy, ktorú do opozičného súkolia vo svojej hybridnej vojne proti vzniku pomarcovej antificovskej koalície nahadzujú užitoční idioti a agenti Smeru." Ich autor ale zabudol upresniť, či mal na mysli: 1) agenta Beblavého so zbytočne hlučnou prezentáciou viery, že reg.partnerstvá treba vyriešiť už v roku 2020, 2) či prestrelku medzi Prostredníkom(PS), Čaučíkom(KDH), Prostredníkom(PS) a Hlinom(KDH) o tzv. "výchove k fundamentalizmu a extrémizmu" v učebniciach napísaných katolíckou cirkvou, 3) a či tých píšucich pre Denník N či .týždeň, ktorí sa podujali robiť hlásnu trúbu agentovi Prostredníkovi(PS), 4) alebo či mal nebodaj na mysli priamo Agenta (s veľkým A) a Užitočného idiota (s veľkým U): Mirko a Lojzko práve v pondelok 4.11. okolo poludnia (teda v čase, keď mali podpisovať pakt s Kiskom) venovali sa inej forme slovnej ľudovej tvorivosti. A síce grafománii na FB s témou petície pána Chromíka z Aliancie za rodinu.

Ak sa Vám článok zdal prínosnom, môžete mu dať hlas na linku
https://vybrali.sme.sk/c/Ked-P...
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME