Štvrtok, 21. november, 2019 | Meniny má Elvíra

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Keď Štefunko s Beblavým majú zlý focus (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Mňa osobne PS/Spolu nesklamalo, lebo som od nich nič ani neočakávala. Fico, Kotleba to má naozaj ľahké s takou opozíciou.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

najmudrejsinasvete, Fico, Kotleba

to majú ľahké najmä s voličmi.

Tunajšiemu obyvateľstvu radosť vládnuť.

FicoDankoKotlebovcom pôjde karta aj v rokoch 2020 až 2024.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Habr

Ja už som ťa dávnejšie "obvinil" ˇ( v dobrom ), z idealizmu. Aj teraz sa tvoj idealizmus prejavil. Hľadáš obyvateľstvo, ktoré bude voliť tak, ako si to predstavuješ práve TY!? Nuž hľadaj ďalej!

Takže akú máme politickú situáciu v skratke? SMER, SNS, ĽSNS majú stabilné voličstvo, ktoré máločo zvyklá ( ani Gorila, ani Threema, ani KJočner....) . Od svojich strán totiž dostávajú presne to, čo chcú, potrebujú a najmä cítia z ich strany istú ochranu,stabilitu a istoty...Opozícia sa háda o tých istých voličov, navzájom si ich preťahujú, bez toho, aby im čokoľvek hmatateľné sľúbili a zaručili a preto ich percentá padajú presne tak, ako ich voličov "zrieďujú" nové strany....

Už som asi 2x napísal, čo treba robiť, ale samozrejme nemusím mať pravdu a "psí hlas" ( teda môj ), do neba nedosiahne. Opozícia musí odčerpať hlasy SMERU, teda pochopiť potreby jeho voličov, najmä ich strachy, ktoré sú bohužiaľ mohutne podporované nerozumnými vyhláseniami opozície ( napríklad o zdanení nehnuteľností podľa ich trhovej hodnoty, čo najmä majitelia domov na vidieku "radi" počujú, o vyhlásení Klimatickej núdze od PS, výzvami na PREVRÁÁÁT od SaS, agresívnymi vyhláseniami a smerovaním sa hnutia Za Slušné Slovensko...... ).

No a nakoniec voličom koalície treba politicky zaručiť, že ich potreby, túžby a strachy pokryjú presne tak alebo aj viac, ako to robí SMER.....

Keďže to však politici opozície neurobili a už je asi na to neskoro, tak, ako správne uvádzaš bude SMER vládnuť aj po roku 2020 úplne v pohode! Ale na vine nie sú voliči ( ktorých naivné volenie "progresívnych" strán v 90-tych rokoch, ktoré ich za to primerane tvrdo potrestali, sa rozplynulo), ale "nabúchaní" politici opozície-mačovia.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Záruky - zaručiť

To sú tie správne slová, ktoré BY MOHLI vyviesť slovenskú spoločnosť z terajšieho marazmu. - Citujem: "No a nakoniec voličom koalície treba politicky zaručiť, že ich potreby, túžby a strachy pokryjú presne tak alebo aj viac, ako to robí SMER....."

"jaronpb" však (možno len) pozabudol, že ZÁRUKY by mali byť adresované všetkým voličom, lebo takto to vyznieva akoby sa malo jednať len o tých, čo volili, volia (alebo budú voliť) niektoré terajšie koaličné strany.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ferko

Asi som sa vyjadril príliš zložito. Takže:

- cca 50% občanov nikdy nevolí. Tých je škoda presvedčovať a dávať im záruky. Aj tak neuveria a na voľby neprídu.
- cca 25% voličov volí súčasnú opozíciu, hoci aj so zaťatými zubami podľa hesla, že voliť menšie zlo je dobré. Tých je škoda presviedčať, pretože sú už viac-menej rozhodnutí. ( Práve o týchto voličov bojuje súčasná opozícia, ako aj novo vzniknuté strany.)
- nuž a zvyšok volí strany koalície.A práve o týchto občanoch som písal. Takže si dobre pochopil - moje riešenie sa týka iba týchto voličov!

Tým samozrejme nevylučujem, že programy strán budú efektívne riešiť aj ostatné spoločenské problémy u všetkých občanov!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

100 hodín práce

N-károv? Nevymýšľaj si, tvoj boj proti PS/Spolu je hlúposť, kritiku venuj radšej tým, ktorí tento štát doviedli do stavu v akom je vy obdivovatelia Matoviča ste neskutočne fanatickí.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Zas trocha hamovat by sa patrilo.
Predpojatost dennikov SME a najma N v neprospech Sulika a Matovica a v prospech PS/Spolu je tak ocividna, ze okrem tvojim slovnikom povedane - fanatickych obdivovatelov PS/Spolu ju vidi takmer kazdy.
A tak autor blogu tu aspon na mierne vyvazenie tejto tiez N-ovinarciny posobi osviezujuco.

Svoje lamentovanie by si mal skor venovat nasim cervenym dennikom a pozerom z PS - ze ich boj proti “starej” opozicii je blbost a ze by neuskodilo trocha ucty k tym co (aj im) pozametali cestu svojim bojim s tymi co dostali nasu krajinu tam kde je.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Nove strany ktore nie su v parlamente

Dobry den.

Niekde som cital odborny nazor, ze cisla novych stran treba vydelit dvomi. Teda podla toho treba zrejme hodnotit sucasne vysledky prieskumov PS a Za ludi.

Nekonspirujem, bohuzial, nemam tu link na ten clanok z renomovaneho media.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Autor je nedôsledný.

Vynechal padajúcu krivku SaS ku hranici zvoliteľsnosti 5,2% a pichľavé komentáre k tomu s nejakým tým prídomkom, že Sulík je hrobár SaS. :D Pričom ja SaS prajem, aby sa dostali do parlamentu. Ale musím konštatovať, že autor blogu zjavne nemá rovnaký meter na všetkých. Lebo by sa dalo pokračovať. Okrem Kisku klesli všetci ostatní.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Po internete obieha už týždeň správa,

že v Lamači (mestskej časti Bratislavy) starosta-progresívec Baňacký chcel umožniť vybudovať mešitu, ale petícia mu to znemožnila. Žijem v Lamači iba 45 rokov, Baňackého si ešte stále pamätám iba ako viceprimátora a pravú ruku bývalého starostu kádéháka Šramku, o petícii som nepočul. Ale nezachytil som ani sebamenšiu reakciu toho progresívno-konzervatívneho Baňackého, nehovoriac o „progresivistoch“, iba o to viac rečí o percentách a „spolupráci“ (ťažko vylúštiť na čom). Na rozdiel od autora príspevku i od niektorých diskutérov, vidím v opozícii ľudí, ktorí sa v dávnejšej i nedávnej minulosti prejavili ako ozajstná opozícia - presvedčivo odkryli pekných pár káuz, ale aj ľudí, ktorí sa tam iba viezli a vezú - podobne ako väčšina koaličných poslancov. Osobne budem voliť takých, ktorí mali a majú výsledky, nie iba reči alebo pekné tetovanie... Ľutujem iba to, že nekandidujú v jednej strane a nemožno krúžkovať jedincov z viacerých strán. Je najvyšší čas zaviesť systém, ktorý by to umožňoval.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Kde je pravda ? ...

Je skutočne úsmevné, ako sa samozvaní vedátori a politickí analytici všemožne snažia umelo skombinovať výsledky prieskumov volebných preferencií v takom svetle, aby im vychádzalo víťazstvo vo voľbách 2020. Komunisti boli majstri sveta vo vymývaní mozgov svojou doslova fanatickou propagandou, ktorá dokázala ľudí zmagoriť a zglajchšaltovať takmer podobne ako tá nacistická. Novodobí vyznavači nezdravého liberalizmu sa priam fanaticky snažia aspoň v grafoch, prepočtoch na papieri silou mocou presvedčiť verejnosť, že ten bod zlomu a nádej na zmenu tu je a preto treba usilovne pokračovať na tom, aby sa sústredeným úsilím mohli dopracovať k tomu, aby už konečne mohli získať moc a prevziať vládu a zároveň uskutoniť to, po čom až živočíšne túžia - premeniť našu krajinu na totálne zliberalizovanú a multikultúrnu, čo odporuje mentalite drvivej väčšine ľudí, ale aj doterajšieho charakteru štátu. Jedno je chcieť a druhé môcť. Iba ľudia -voliči môžu vo voľbách 2020 rozhodnúť ako budeme napredovať ďalej. Tiež som zaknihoval márnu snahu blogera favorizovať daňového podvodníka, ktorý vlastní stranu Za ľudí ako budúceho " záchrancu " demokracie u nás. Ale tiež som uzaknihoval, že autor blogu akosi cudne vynechal posledný prieskum volebných preferencií agentúry Polis, ktorá zaznamenala pre stranu Vlasť pomerne vysoký nárast preferencií nad 3 %. To samozrejme blogerovi nehralo do karát a preto to neuviedol, aj keď v tých jeho grafoch sa agentúra Polis vyskytovala, zaujímavé. Polopravdy, upravovaná pravda, či dokonca okatá lož, to sú pracovné metódy tých, čo sa asi už nevedia dočkať vytúžených miest v parlamente či významných verejných, alebo štátnych funkciách. Hovorí sa, že kde sa dvaja bijú, tretí víťazí. Som hlboko presvedčený, že tentoraz to budú ľudia samotní ak sa pri vhodení volebného lístku do volebnej urny rozhodnú správne - zachovať doterajší charakter štátu : kresťanský na základe C - M tradícií, národný a sociálny. O nič iné nejde, ale ide tentoraz o všetko. Doterajší mocipáni - červení mafiáni nás okradli o spoločné bohatstvo, ale nie o našu rodnú zem. Tí, čo hovoria, že im mafiáni ukradli štát zavádzajú, pravda je taká, že oni nám hou hodlajú ukradnúť navždy !!!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Samozrejme ste si stihli kopnúť overenou lžou o "novom politikovi" (odporúčam teda pri tých výpisoch citátov nájsť aj taký, kde to o sebe reálne hovorí Beblavý - pomôcka: nenájdete). No keď už ste pri tom vysmievaní sa z toho, o čo sa mesiac snažili, po voľbách sa budete smiať asi menej. Lebo úprimne, aj keď som bol sám skeptický voči neustálemu pripomínaniu toho, je to jednoducho nevyhnutnosť.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Vy si nepamatate ako PS/Spolu slo podla marketingoveho komunikacneho manualu “stari vs novi politici” kym ich za to nevysmiala este aj ich vlastna bublina (vtipy na zomri a ine) - a potom zmenili manual a uz isli podla novej-aktualizovanej mantry - “stara vs nova politika”.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

vie autorblogu povedať, koľko správ či mailov si vymenili Beblavý a Truban s Kiskom počas tohto celého procesu, koľko hodín spolu telefonovali alebo strávili za jedným stolom rokovaniami o trojkoalícii?

alebo k tomu autor pristupuje tak, že predpokladá, že jedinou prácou na trojkoalícii boli statusy na Facebooku a jedno vystúpenie Beblavého na sneme Za ľudí?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

V case ked uz bolo jasne, ze Kiska nema volu ani dovod sa spajat s PS/Spolu a ked sa ho k tomu oni zo svojich zaujmov snazili vmanipulovat a dokopat a este to zneuzivali na svoj marketing - ked sa oznacovali za “spajacov”, slo skor uz len o jednostrannu komunikaciu.

Celkom pekne to vidiet na tom poslednom extempore - kde chceli podpis vlastneho paktu o neutoceni odbavit cez kuriera. Bez komentara.
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME