Utorok, 19. november, 2019 | Meniny má Alžbeta

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Odkedy Matovič vyštartoval, je KDH v akútnom ohrození: Nepodarený pakt s progresívcami (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Hlina a Matovič sú obdobami šmejdov útočiacich na dôchodcov, obaja zasmradili a dehonestovali kresťanskú politiku. Mladí kresťania budú radšej voliť Žitňanskú alebo Remišovú u Kisku.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

To že ty si smrad a budeš

voliť žaluďov vôbec neznamená, že smradov budú voliť aj ostatní. Hlina sa zdegradoval a boj proti ZLU reprezentuje len Matovič. Kiska ako prezidfent v závere svjho prezidentovania vymenoval popredného člena štátomafie Kažimira za guvernéra NBS. Toto by Matovič v živote nespravil. Prebehlicu či pobehlicu Remišovú mi ani nespomínaj a Žitňanská to je nejaká rodina tej kolaborantke z Hnídu?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Kiska má určite svoje chyby, no Matovič aj sHlinom sú ješitní blázni, ktorí nepatria do politiky.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Na gaunerov jedine Matovič

Kiska nielenže nič s gaunermi nespraví, nielewnže ich nechá na pokoji, ale ešte ich aj vymenuváva do funkcií. Na povracanie .
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Kiska bude do volieb stále rásť, najohrozenejšími opozičnými stranami nie sú SaS a OĽaNO, ale KDH a koalícia PS/Spolu, ktorá potrebuje získať 7%. KDH a PS/Spolu sú tak najväčší adepti byť mimo parlamentu.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ľudia sú zlí, chrapúni a zbabelci

a podľa toho aj volia zloduchov, chrapúňov a zbabelcov a teda aj Kisku.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Na to

aby bol článok číateľný je príliš dlhý. Okrem toho je pný konštrukcií autora, nie faktov. Som napr. zvedavý, aký prieskum zistil, že 17% voličov KDH v predchádzajúcich voľbách by volilo OLANO. Asi ten, keď na vzorke 1000 respondentov, ktorým položia jednu otázku, si väčšinu výsledkov domyslia.:-)
Na základe Matovičových vystúpení voliči KDH zmenia názor veľmi ťažko. Jeh reči neprinášajú žiadne riešenia. No a politici, ktorí hovoria o zmene v nasldujúcich voľbách by si mali uvedomiť, že s tou zmenou musia začať u seba. Inak zmena nebude!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Článok je výborný,

na kvantum trefných informácii vôbec nie je dlhý. Dlhé články sú len tie, ktoré sú žvástoviny a frázy. Tento to rozhodne nie je.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Určite ťa nebudem

presviedčať o opaku. Je normálne, že máme rozdielne názory a myslím si že to ani neznamená, že sme nepriatelia :-) Ja takéto články nečítam (tento som len preletel), lebo si myslím, že podobné (možno aj lepšie a trefnejšie) konštrukcie som schopný vyprodukovať aj sám a nepotrebujem, aby mi niekto niečo podsúval.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Reply to Maugli

1. článok dlhý je, ale komplikovanú tému kratšie opísať sa nedá
2. zbytočné konštrukcie tam sú asi 2-3, autor sa ich mohol vyvarovať, ale to o tých odídencoch z KDH v posledných voľbách 2016 je bohužiaľ holý fakt, meria sa to tzv. exitpol prieskumom na vzorke cca 10-15 tisíc občanov - voličov, v deň volieb, priamo pri odchode s voleb.miestnosti. Toto zrovna spochybňovať netreba. Prieskumy ktoré sa robia na 1000 respondentoch nemajú nikdy ambíciu monitorovať viac ako aktuálnu náladu.
3. Pravda je že aktuálny pád preferencii KDH takmer vôbec nesúvisí s tlačovkou pred Bonaparte a Matovičovými radami pre KDH už len kvôli tomu, že
a) pád preferencii nastal v období august, zač.sept. a všetky aktivity Matoviča začali až 15.sept.
b) Oveľa významnejší a vovnútri KDH vplyvnejší ľudia dávali Hlinovi rovnaké rady výrazne skôr ako Matovič (Matovič bol asi 95. v poradí a jeho rady rozhodovanie voličov KDH už nemohli výrazne ovplyvniť, naopak asi 7. v poradí ešte začiatkom augusta dáva identické dobré rady Hlinovi samotný autor textu pán Hanus)
c) úplne prvý výrazný mienkotvorný kritik Hlinového obchodovania s reg.partnerstvami bol pre voličskú základňu KDH veľmi vplyvný pán Chromík https://blog.postoj.sk/46052/p...
d) tu je priebeh vývoja preferencii od Focusu:
1.júnový týždeň: KDH - 7,5%
1.august. týždeň: KDH - 7,5%
3.august. týždeň: KDH - 7,3%
2.septem. týždeň: KDH - 6,9%
3.septem. týždeň: KDH - 6,3%
e) chronologicky som všetko (vrátene Hanusovej kritiky) zoradil v prílohe k mojmu článku https://martinpotocny.blog.sme...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ďakujem za ysvetlenie

určite sa tým zaoberáš viac, ako ja. Nechcem komunikovať donekonečna, no nedá mi nereagovať:
k 1: v podstate súhlasím, no je na autorovi, aby zvolil rozsah témy tak, aby bol článok zaujímavý.
k 2: je to v podstate o tom istom, ako 1. No obyčajne na tých zbytočnostiach sa to zadrhne a potom to už ďalej nejde. K exitpolovému prieskumu: práve ten spochybňujem. Nie jeho výsledok, ale jeho relevantnosť dnes. v r. 2016 bola situácia iná, výsledok bol podľa mňa daný aj tým, že mnoho voličov KDH sledovalo priebežné odhady, kde táto strana kmitala na hrane zvoliteľnosti. Tak sa voliči zamýšľali nad tým, či volili správne a pripustili, že nie. Dnes je situácia iná a ak si niekto myslí, že by voliči KDH volili OLANO, tak si myslím, že skôr Kiskovu stranu. To je nie o hodnotách, ale o túžbe po zmene a zvoliť niekoho, kto tú zmenu urobí. Hovorím to na základe info vypozorovaného v mojom okolí.
k 3: Za výsledok strany sú zodpovední jej predstavitelia a každé vyhováranie sa na niekoho je smiešne. O prepade KDH by som ale zatiaľ nehovoril, lebo každý ten prieskum má svoje chyby, možno sa netrafili do správnej vzorky :-)
Na rozdiel od ostatných si nemyslím, že Igor Matovič nepatrí do politiky. On tam patrí a som mu vďačný. No niekedy mu nerozumiem. Neviem, čo veci pomôže, že namiesto rokovania strán sa niečo takéto (ako sa spomína v článku) prepiera v mediách. To robí toxicitu nielen obom dotknutým stranám, ale aj politike ako takej a odradzuje voličov od volieb. Všetky strany si musia uvedomiť, že ak chcú spolupracovať, musia urobiť ústupky. Aj tie percentuálne dnes väčšie, lebo bez tých menších sa nezaobídu. Ak to nebude od začiatku jasné, tak to dopadne ako v r. 2011 a žiadna zmena nebude. Ak v dnešnom stave spoločnosti potrebuje niekto ako prioritu (vo svojom programe) riešiť registrované partnerstvá, mal by sa dať vyšetriť a podľa mňa tadiaľ cesta nevedie. Pretože nadstavbu môžme riešiť vtedy, keď bude dobudovaná báza, ktorá je u nás stále nezdravá.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

voliči sa rozhodnú,

ale môj názor: pakt o neútočení = každý prešľap partnera je skutok sa nestal?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ešte horšie,

nie že ho nevidíš, ale ho aj odsúhlasíš.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

KDH s Hlinom je nevoliteľná strana. V KDH sú aj dámy Lexmann, Grey, Ocilková, jedna z nich by mala Hlinu nadradiť. Lebo KDH s Hlinom skončí mimo parlamentu.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

oprava: nahradiť

...Hlinu nahradiť
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Tie dámy sú múdre

aj šikovné.....ale s Hlinom si dať rady nedokážu. Ani s jeho pusinkovaním sa s Progresívcami, ani s jeho napomáhaním Progresívcom k podpore LGBTI si dať rady nedokážu.

Preto volím KD ŽP.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

KDH bez Hlinu by dosiahlo viac ako s touto bývalou Mečiarovou olovenou guľou.
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME