Pondelok, 21. október, 2019 | Meniny má Uršuľa

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Stratifikácia – skutočná reforma? 1.časť (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

zaujímavé postrehy

celková hodnota týchto postrehov je však priamo úmerná úvahe, že by ste, pán Visolajský, mali dať okamžitú výpoveď z práce pre pediatriu v nitrianskej nemocnici a to z dôvodu, že v tejto nemocnici sa bieli dokumentácia, zamieňajú sa ľavé kolená za pravé a pod. (našli by sa ďalšie veci, veď vy viete).

počkajte si pár dní, UDZS ohlási výsledok poisteneckej kampane a ja vám garantujem, že opäť sa dozvieme, že ľudia húfne utekajú zo štátnej poisťovne. Prečo asi?
Najväčšie trapasy sa dejú v štátnych nemocniciach. Prečo asi?

áno, mám výhrady k službám ProCare, ale keď si zoberiem zážitky v rodine so štátnymi nemocnicami, úplatky za operácie v štátnych nemocniciach, tak sa mi zdajú tie výhrady banálne. a to ani nehovorím skvelý manažment štátnych nemocníc, ktorý sa dookola zadlžuje a aj z mojich peňazí sa tie nemocnice oddlžujú. nemocnice svetu zdravia sa neoddlžujú, prečo asi?

tri krát FUJ pôsobeniu Penty v zdravotníctve!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

chcete viac argumentov ?

skúste si prečítať detailnú analýzu tu : https://visolajsky.blog.sme.sk...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

od toho istého autora?

to nemyslíte vážne!

mimochodom, vedeli ste, že MUDr. Visolajský sa vlani v novembri zúčastnil na pracovnom workshope na MZ SR k projektu Stratifikácie nemocníc. okrem spoločnej prezentácie tam boli 3 pracovné skupiny: pre nemocnice, pre ambulantných lekárov, pre zriaďovateľov. Bol pozvaný a pokiaľ viem, ľudia, ktorí vytvorili stratifikáciu sa s ním mimo to niekoľko krát stretli.
hádajte koľko faktických pripomienok, návrhov ponúkol? 0!

viete koľko sa rieši stratifikácia? minimálne celý kalendárny rok. Kedy sa ozval MUDr. Visolajský? Až teraz, po roku.... to nepotrebuje žiaden komentár.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Pán Visolajský

Mám veľa práce, tak len stručne.
Ten bájny trh v zdravotníctve nefunguje preto, lebo neexistuje. To že je ambulancia v súkromných rukách neznamená trh. Trh funguje vtedy ak si subjekty konkurujú a snažia sa získať klientov. Ale keďže je väčší dopyt ako ponuka, zákonite trh zaniká.
Pre názornosť aby ste to lepšie pochopili. Trh by vznikol okamžite a to vtedy, ak by napr. poisťovne preplácali len lieky a medikamenty ktoré slúžia k diagostike, ale za prácu lekára by platil pacient keš.
.
Zaujímavé že som Vám to vysvetľoval už viackrát, ale buď to nedokážete pochopiť, alebo nechcete pochopiť. Otázka znie, čo je horšie.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

15 rokov to všade opakujem

Čiže nemocenský pokladničný systém , ako vo Francúzsku, Kanade, atď, čoho sa tunajší mocipáni boja ako čert svätenej vody, prečo asi ?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

908401

Nuž majú strach z trhu. To je všetko.
A pán Visolajský tu fabuluje, že ako teda trh zlyhal.
Nie, nezlyhal. On tu jednoducho nie je.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Vážení pán Visolajský, musím povedať, že takéto napádania sú nedôstojné a trápne, tá roztrieštenosť systému a stavanie sa jednej skupiny proti druhej smeruje len ku chaosu a nejednotným požiadavkám a je smutné, ak sa takto vyjadruje lekár, funkcionár, ktorý by mal mať v centre pozornosti v prvom rade pacienta. Čo sa týka našej organizácie, sme transparentní a všetky informácie, či už zápisnice, výročné správy, etický kódex a podobne, si každý môže nájsť na našej webovej stránke a pochopí, ako sme podporovaní. Za čo Vám môžem iba poďakovať. Priznám sa, že ste má inšpirovali a pozrela som sa na web LOZ - ťažko sa tam niekto dozvie, ako a kým ste boli financovaní počas výpovedí a v súčasnosti, kto sú Vaše volené orgány a kedy ste mali zjazd a voľby? Je vcelku zaujímavé si prečítať, že predseda vládnej strany dôveruje piatim ľuďom. Odkiaľ to predseda LOZ vie, alebo patrí medzi nich? Už iba na doplnenie žijeme ako všetky občianske a naše pacientske združenia z ruky do úst. Komunikujeme s každým za účelom zlepšovania postavenia pacientov s orgánmi štátnej správy a samosprávy, zdravotnými poisťovňami, poskytovateľmi, nemocnicami, výrobcami liekov a zdravotníckych pomôcok, odbornými spoločnosťami, vzdelávacími inštitúciami, analytikmi, politikmi, pričom si zachovávame svoju apolitickosť, nezávislosť a našou snahou je, aby sa pacient dostal do centra záujmov všetkých kľúčových hráčov v zdravotníctve. Ak to vadí predsedovi LOZ, tak je to smutné. O to viac, keďže o sebe tvrdíte, že ste veriaci, tak by ste nemali zabúdať na to, že boh nás vidí aj pod stromom- číta naše myšlienky a vidí naše činy.
Už nie raz som napísala, že božie mlyny melú pomaly, ale isto so švajčiarskou presnosťou( výrok môjho kolegu)
Iba na osvieženie pamäte, tak ako v minulosti aj v súčasnosti ešte dôraznejšie tvrdím, že " pacient nemôže byť rukojemníkom" za účelom riešení problémov boli, sú a budú v prvom rade rokovacie stoly, ktoré je potrebné zvolávať na rôznych úrovniach a demokratické formy presadzovania práv a záujmov, či už lekárov, sestier, pacientov v rámci vzájomnej úcty a otvorenej komunikácie...bez agresivity a zbytočných obetí. Je mi ľúto, že sa pán Visolajský sa opäť tvári, že bojuje za všetkých proti stratifikácii( priestor mal v rámci pracovnej skupiny) - žiaľ opäť bojuje nie len proti rozumným argumentom, ale proti zmenám v prospech tých najzraniteľnejších - tentokrát proti pacientom a verejnosti. O tom čo trápi pacientov máme aj dáta a prieskumy.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Oprava

"Vážení pán Visolajský" ospravedlňujem sa za tvrdku, lebo je to z reakcie k priamej výzve na odpoveď na mojej fb. stránke. Myslím si, že až taká hrubá chyba to nebola, pretože zrejme ide o kolektívnu prácu pod ktorú ste sa podpísali.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

"Je mi ľúto, že sa pán Visolajský sa opäť tvári, že bojuje za všetkých proti stratifikácii( priestor mal v rámci pracovnej skupiny) - žiaľ opäť bojuje nie len proti rozumným argumentom, ale proti zmenám v prospech tých najzraniteľnejších - tentokrát proti pacientom a verejnosti."

....toto isté ste tvrdili v roku 2011, ked si lekári dovolili "štrajkovať". :) Hádzali ste lekárom polená pod nohy, ked ste sa ako sestry nespojili s lekármi ale s vládou. Možno aj vašou vinou zo systému odišlo veľa sestier lebo ste neťahali spoločne za jeden povraz, dosledkom čoho bolo to, že lekárom zvýšili platy, sestrám nie. Pani Lévyová ako občan si myslím, že by ste sa mali porúčať z ovlyvňovania zdravotníctcva. Myslím si, že aj vašou vinou je v takom stave v akom je. Nič pre zdravotníctvo nerobíte len rozdeľujete.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

"K tým polenám a realite"

Skúste sa pozrieť kedy sestry mali uznesenia vlády k petícii( nikto netušil, že vlády padne v septembri 2011) a opýtajte sa svojich lídrov, prečo sa nechceli pripojiť k sestrám a ísť k rokovacím stolom za podpory vzájomných požiadaviek, keď v tom čase už mali sestry návrh zákona o MMN? https://ekonomika.sme.sk/c/595...
Stále si myslíte, že tie výpovede po páde Radičovej vlády boli nevyhnutné, že neboli prepolitizované, že pacienti museli byť rukojemníkmi? A čo sa týka podnetu na ÚS, ďalších krokov aj dnes mi je smutno, keď sa ma bežní ľudia pýtajú“ ako to mohli niektorí Vaši najbližší spolupracovníci urobiť, veď to bol podraz a udávačstvo ako za čias socializmu?“ Myslím si, že pár špinavých kvapiek nemôže zašpiniť celé more, že medzi lekármi je veľa dobrých odborníkov, slušných ľudí, ktorí chápu potrebu zmien aj „ stratifikácie“, žeby sa nikdy neznížili k praktikám, ktoré znevažujú pacientov a opisujú ich ako chudákov s pivnými bruchami, ktorým žiadna zmena nepomôže.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

A ak už akože zastávate práva pacientov, mali by ste ich edukovať ako sa o svoje zdravie starať. Každý druhý Slovák na pivné brucho a už aj deti. Žiadna stratifikácia nepomôže, ak sa ľudia nezačnú o svoje zdravie starať, pretože lekárov je čím ďalej menej.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Vážená pani Lévyová, riaditeľka

Asociácie na ochranu práv "pacientov". LOZ je financované z členských príslevkov svojich členov, sumou 0,5% z čistej mzdy. Máme to samozrejme zverejnené na našom webe. žiadne iné financovanie nemáme.
Asociácia na ochranu práv pacientov je platená ministerstvom zdravotníctva, z rozpočtovej kapitoly MZ SR na podporu protidrogových aktivít / https://www.crp.gov.sk/1462017... /. je veľmi smutné, že štátne financie určené na protidrogové aktivity sa míňajú na asociácie, ktoré slúžia na podporu ministerky na tlačovkách a tvária sa ako hlas pacienta. To je konflikt záujmov ako hora, rovnako ako sú vaše "nezáviské" konferencie - diskusie fiancované hlavne firmami Penty. Vašich mecenášov, nech zhodnotia ľudia, ja tvrdím, že pri každom verejnom výstupe by ste mali uvádzať možný konflikt záujmov - svojich sponzorov. Nemôžete na TA3 sedieť pri ministerke, chváliť jej "reformu" a pritom sa tváriť, že zastupujete pacientov, bez toho aby ste povedali, že ste financovaní samotným ministerstvom. . Čo vás oprávňuje hovoriť za pacientov??? A to, či LOZ alebo ja som dával pripomienky, je škoda komentovať, stačí si to vygoogliť. Rovnako lekárska komora mala veľmi veľa pripomienok a ako dopadli? Nič, karavána MZSR,IZP, Poisťovne a ich platení mediálni podporovači /platení z ministerstva/ ide ďalej. Pani Lévyová, nepokladám za hájenie práv pacientov, ak čerpáte každý rok 20-50-60tisíc eur z peňazí pôvodne určených na protidrogové aktivity, a potom sa pri ministerke tvárite ako nezávislý zástupca pacientov. Toto pokladám voči pacientom /hlavne závislým na drogách/ a ich rodinám za hyenystické . Za tie peniaze, čo čerpáte z ministerstva mohlo byť kúpené napríklad protidekubitálne matrace do väčšiny našich nemocníc. To by pomohlo našim pacientom viac. Nemyslíte?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

"Vážený pán Visolajský"

Vyhli ste sa otázke volieb, transparentnosti LOZ , zverejňovaniu zápisníc zo zasadnutí, zjazdov LOZ... ale nevadí a neprekvapuje ma to, ani to, že píšete o financovaní LOZ a tvrdíte, že je transparentné bez uvedenia počtu členov a akéhokoľvek linku a chytáte sa ako topiaci slamky- projektu, ktorý je úplne transparentný a zverejnený medzi inými na stránke ministerstva a nie fiktívny( v sume, ktorá nemôže pokryť ani základne náklady na fungovanie AOPP, ktoré sú rovnako zverejnené) , ale fungujúci a venuje sa edukácii pacientov a keby ste si ho pozreli tak aj tým závislostiam, rozumnému užívaniu liekov https://www.liekysrozumom.sk. Výška dotácie účelovo viazaných prostriedkov MZ ( sú do centu vykázané) ma určite nezaväzuje k nezmyslom o ktorých píšete, to pochopí každý súdny človek. Na potrebe zmien a jasnej koncepcie stratifikácie sa zhodli analytici, odborníci- pri všetkej úcte k Vám na vyššej odbornej a etickej úrovni. K tomu, že hovorím a budem hovoriť za pacientov, v súlade so svojim najlepším vedomím a svedomím, ma opravňuje môj mandát prezidenta AOPP, ktorý som získala opakovane v riadnych voľbách a to, že vďaka obdobným praktikám, ktoré ste používali a používate som sa stala pacientkou. Spomeňte si na náš posledný rozhovor 23.10.2014, keď ste sa ma v závere opýtali „ a čo teraz“ moja odpoveď bola“ neviem“. Jedno však viem, že pokračovaním obdobných špinavých praktík ku ktorým ste sa znížili a znižujete nepomôžete ani sebe, ani nášmu zdravotníctvu, skôr naopak. Ťaháte ho ku dnu odborne, eticky a beriete šance tým, ktorým by malo slúžiť v prvom rade " pacientom".
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME