Sobota, 24. august, 2019 | Meniny má Bartolomej

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Obludné zločiny Štátnej bezpečnosti – 2. časť (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

Bedač má dôvod byť kritický

Predstavte si že ste jeden zo siedmych krivoobviňovaných z únosu, znásilnenia a vraždy študentky Ľudmily Cervanovej a hrozia vám dlhé mesiace trestom smrti. Ste zatvorený do vyšetrovacej väzby v Justičnom paláci v Bratislave, alebo v iných mestách bývalej ČSSR. Obvinia vás z niečoho, s čím nemáte nič spoločné. Celé mesiace sa vám snívajú sny o slučkách. Ukážu vám aj celu smrti, kde budete čakať na popravu. Psychicky a fyzicky vás týrajú nasadení recidivisti, spoluväzni vybraní ŠTB. Títo spoluväzni, vyšetrovatelia, psychológ, prezývaný aj majster kat, pretože pripravoval posudky pre budúcich popravených, vám opakovane a dlhodobo vsugerovávajú bezvýchodiskovosť vašej situácie. Budete popravený, budete popravený, budete popravený. Nezáleží im na tom či ste spáchali, alebo nespáchali čin, z ktorého vás krivo obvinili. Prečo? Pýtate sa zbytočne. Podľahnete, alebo nepodľahnete neúnosnému tlaku na vašu psychiku. Hľadáte možnosť zachrániť si život. Podsúvajú vám výpovede voči iným, niektorých ani nepoznáte. Podsúvajú vám situácie o ktorých nemáte šajnu. Tak ako to bolo v príprave na každý vykonštruovaný proces, známy z 50 - tych rokov. Veď čo už po smrti, skúste sa zachrániť. Ste jeden z takto nezmyselne týraných ľudí a snažíte sa nájsť dôvod, prečo si práve vás vybrali ako rukojemníka do tzv. uzavretia prípadu, ktoré nariadil sám prvý tajomník ÚV KSČ a prezident republiky JUDr.Gustáv Husák a svojsky ho pripravili na uzavretie jeho represívne zložky. Nakoniec vás nepopravia. Máte šťastie oproti tým, ktorých popravili, alebo zastrelili na hraniciach či zahynuli pri iných zverstvách napáchaných zlom v koncentračných táboroch a vo vojnách.. Dokonca príde Nežná revolúcia a vy si myslíte, že konečne váš zničený život sa znovu pozliepa a budete oslobodený a rehabilitovaný. Celé rodiny, aj vaša, dúfate. Nestane sa tak. Bojujete so súdmi ďalších 14 rokov a tie sa vrátia do minulosti a znovu potvrdia nezmyselný rozsudok spred desiatok rokov. Prečo? Prečo tí čo by mali chcieť zistiť pravdu znovu potvrdia ten istý justičný zločin? Nezostáva vám nič, len znovu bojovať s nespravodlivosťou. Popritom sa pokúsiť na vlastnú päsť hľadať pravdu, pretože napriek mnohým odídeným desaťročiam táto možnosť zostáva. Je to vaša povinnosť, pretože ste nažive.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Aby toho nebolo malo, tak sa na stranu donebavolajucej absurdnej verzie, na zaklade ktorej boli odsudeni, postavia aj novinari, ktorym nevadi ani to, ze odsudenym bolo hrubo porusene pravo na obhajobu aj tym, ze do archivov boli upratane dokazy v ich prospech. Odsudeni sa s nimi mohli s levocskym archivom oboznamit az po vyneseni rozsudku z r. 2004, ale NSSR sa nim v roku 2006 odmietol zaoberat. No a s kanickym archivom sa mohli odsudeni oboznamit az po uverejneni knih Totha a Hanusa.

UKAZKY DOKAZOV Z KANIC KTORE SA VYSETROVATELOM NEHODILI DO KRAMU
Co sa tyka kanickeho archivu, tak ten priniesol (kauzacervanova.sk) aj take dolezite poznatky, ako napr. to, ze Dubravicky ma alibi na doobedie kritickeho dna, pretoze bol preukazatelne v praci. Teda Brazdove doznanie pred KS z roku 1982, kde uviedol, ze doobeda 9.7.76 cestoval z Nitry autom s Dubravickym do Ba, je falosne. Palkovci dobre vedeli ze Dubravicky ma alibi, a preto dokazy upratali do Kanic. Tothovi a Hanusovi to nevadi.
Na kauzacervanova.sk je zverejneny aj dokument Palkovcov z roku 1977, kde sa hovori o hromadnom znasilneni. Jasne sa tak dokazalo, ze hromadne znasilnenie, odporujuce pitve, je konstrukt vysetrovatelov, ktori ho neskor vynucovali vo forme svedectiev a doznani( prve svedectvo Zimakovej pochadza z r. 1980, doznania az z r. 1981, Cerman a Andrasik boli vytazovani od r. 1978). Lamacka v Kirchhoffovom filme teda klamal, ked tvrdil, ze oni nepredpokladali znasilnenie, ze oni sa o nom dozvedeli az z doznani. Sudy potom nekriticky prevzali toto klamstvo vysetrovatelov a prokuratora, uvadzajuc, ze vysetrovatelia sa az zo svedectiev a doznani dozvedeli veci, ktore im ani po rokoch vysetrovania neboli zname.
Na stranke je tiez zverejnena do Kanic upratana vypoved Lenarta, ktory v skutocnosti robil poriadkovu sluzbu 9.7.76 v Unicu. Palkovi tam povedal, ze na diskoteku mali povoleny vstup len brigadnici s OP a vstupenkou. Ziadneho Tokara(ktoreho musel poznat), ktory tam mal podla ofic. verzie vdaka poriadkovej sluzbe dostat Cermana, Andrasika a Francuzky, vo vypovedi neuviedol, a teda ani Cermana a spol. Palka neskor vymenil Lenarta za Antosovskeho, ktory ale sam vo svojej vypovedi v zverejnenom rozsudku KS 2004 uviedol, ze datum mu bol ponuknuty vysetrovatelom. Palka teda pochopitelne upratal aj vypoved Lenarta.
P.S. Moze Hanus, ktory bol v Levoci a Kaniciach, a ktory sa dusuje, ze ma dokladne nastudovany spis aj rozsudky, pokojne spavat?
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME