Streda, 21. august, 2019 | Meniny má Jana

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

List prezidentke (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť:   mínus indicator plus

Som proti bohoslužbe pri inaugurácii

Pripájam sa k protestu. Podporujem humanistu Rastislava Škodu.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Som proti estebakom v akejkolvek organizacii....
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Klamstvo!

Magooo, za toto krivé a nepravdivé osočenie sa ospravedlň Rastislavovi Škodovi priamo na jeho e-mail, ktorý je uvedený na jeho stránke Zošity humanistov. Čo vedie zlých ľudí k takému podlému správaniu?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

SR nie je antiklerikálny štát.

V ústave nie je napísané, že Slovenská republika je antiklerikálny štát, ale že :"Slovenská republika je zvrchovaný, demokratický a právny štát. Neviaže sa na nijakú ideológiu ani náboženstvo." To je podstatný rozdiel. Pseudohumanisti či samozvaní humanisti, kresťanofóbi, katolíkofóbi a Lemmy by mali znovu absolvovať učivo základnej školy - čítanie s porozumením.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Pani Čaputová by mala dodržiavať Ústavu SR. Podľa ústavy sa Slovenská republika neviaže na nijakú ideológiu ani náboženstvo. Bohoslužba nepatrí do štátnej ceremónie. A tie klamstvá a urážky ignorujem: Pseudohumanisti či samozvaní humanisti, kresťanofóbi, katolíkofóbi. Takto urážajú tí, ktorým sa stúpi na otlak.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Štát spravujú politici, ktorí sú naviazaní na vlastnú ideológiu. Je to protiústavné?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Súhlasím s tebou.

.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Tak ako

ste to, pán Viskup, mysleli s tým čítaním s porozumením? Čo to znamená teda pre Vás "neviaže sa na žiadnu ideológiu ani náboženstvo"? Zdá sa, že tomu nerozumiete. Ale pseudonadávky a poučovanie ovládate dokonale! Mimochodom, nie ste ten Viskup, čo si spravil promo s tým rómskym dievčaťom, bez toho, aby ste si zistil všetky okolnosti?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Zen-budhistická meditácia

Ľavicová extrémistka Čaputová by skôr mala vykonať rituál obradu Zen-budhistickej meditácie, ktorá sa zvyčajne koná v sede.

Zen-budhizmus je forma budhizmu rozšírená najmä v Japonsku a Južnej Kórei, odkiaľ sa rozšírila aj do Spojených štátov a Západnej a Strednej Európy. Je to najvýznamnejší plod japonskej budhistickej tradície, ktorý rozšíril jeho hlavný predstaviteľ Eisai (1141 – 1215). Typickou metódou zen-budhizmu je meditácia bez formy, obvykle v sede – tzv. Zazen (preferovaná najmä v škole Sótó zen), v ktorej sa dospieva k zážitku jednoty s bytím, ako aj k osvieteniu (jap. satori). Ďalšou metódou využívanou napr. v škole Rinzai zen, je konfrontácia s otázkou, ktorá je v intenciách racionality neriešiteľná, tzv. kóan, a ktorej riešenie je možné len pri opustení doterajšieho spôsobu nazerania. Zen (čín. čchan, zo sanskrit. dhjána) sa už v Číne rozdelil na niekoľko škôl. Rinzai zen a sotó zen sú v Japonsku najdôležitejšími školami zenu.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Čaputová by mala ospravedlniť občanom a Advokátskej komore, že ako koncipientka podvádzala a vykonávala na živnosť advokátsku činnosť a právne zastupovanie, ktoré je vymedzené zákonom len povolaniu advokáta a nie právničky so živnosťou. Fiktívna advokátka Čaputová podobne ako Danko ktorý podvádzal pri nadobudnutí titulu JUDr., by sa mali stiahnuť z verejného života. Sú zlým príkladom morálky, dodržiavania zákonov a právneho štátu. Ak by sa rozdávala právnická malina, Čaputová a Danko by mali byť jej laureáti.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Čaputovej progresívny taliban

Čaputová reprezentuje progresívny taliban. Čaputová na hrade je ako Kotleba na hrade, len s opačným znamienkom. Aj preto dostala najslabší mandát z doterajších prezidentov SR.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

:)

ale stale dostala viac, ako vsetci katolibanski srandakandidati za ostatne volby dokopy :))) takze tak.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

v ktorom verejnom

dokumente je zmienka o vierozvestcoch Cyrilovi Metodovi?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

V Ústave SR

Ústava Slovenskej republiky je verejný dokument. V preambule sa spomína takto: „…v zmysle cyrilo-metodského duchovného dedičstva…“.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

potom si myslím že

omša pri inaugurácii neporušuje ústavu a je na rozhodnutí nového prezidenta a nie na rozhodnutí šéfa nrsr či omša bude alebo nie
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Z toho článku a diskusie ide až

hrôza. Toľko neobjektivnosti, zaujatosti až primitivizmu, to sa len tak nevidí. To že sú neveriaci je ich vec, ale toľko skrytej nenávisti voči veriacim im zamlžujú zrak. Všimnite si diskutéra "Lemy". Ten poukázal na to že ich, neveriacich, je až 750 000 a takých pravoslávnych iba 50 000, a ako si pani prezidentka dovolila dať prednosť takej malú skupinke, a nie ich veľkej skupine? Akosi si nevšimol tento diskutujúci, že nešlo o akciu Pravoslavnej cirkvi, ale o akciu ekumenickej rady cirkvi ktorá zastrešuje všetkých veriacich vrátane nekresťanských cirkvi a tie počty preto vyzerajú celkom inak. ALe čo ich je po faktoch, hlavne je kopnúť si do prezidentky. Potom poukázal na fakt, že tedeum mal aj Klement Gotvald, z toho mu vyšlo že prezidentka je asi sympatizantka tohto komunistického zločinca. To že tradíciu bohoslužby Tédeum v novodobej histórii obnovil prezident Václav Havel, a práve na túto novodobú tradíciu pani prezidentka nadviazala, pán diskutér zase "opomenul". Takýto selektívny výber faktov, za účelom: kopnúť si je v tej diskusii viac. A hovoria si humanisti. No až z toho ide hrôza.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Som

prekvapená, že si vypichol práve "Lemmyho" /píše sa s 2 m/. Vecne konštatoval, že sa pripája k tým pár slovám p.Škodu. V ďalšom príspevku mal výhrady proti osočovaniu p.Škodu a na urážky nereagoval. Čisto a vecne citoval z ústavy. A tie počty tiež len uviedol a nijako nepodceňoval grékokatolíkov, pravoslávnych, ľudí židovského vyznanie, všetky odnože evanjelikov na rozdiel od "tautológov", že? Keby sme sa tak bližšie pozreli na financovanie cirkví, vzťahy katolíckej cirkvi k evanjelikom, miešanie sa do politiky. Ale tie neslušné a nenávistné vyjadrenia na adresu prezidentky "Tautológovi" nevadili. Zaradil sa. Medzi ľudí, čo nemajú ani elementárnu slušnosť.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Najnovší nick pre meno

Urválek je Škoda ? Aj Urválek reval na Horákovú niečo o ľudovodemokratickom humanizme. Škodove a možnosti jeho fans sú predsa len voči 70 % obyvateľstva - užšie. So záujmom si prečítame aj list p. Ficovi čo včera, z čerstva, povydieral novú prezidentku. Verejný lístoček od Škodu Ficovi že Slovenská republika je právny štát a preto si zaslúži dodržiavať ústavu aj poslancom Ficom - jedným z 150 poslancov.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Prečo

píšete o užších možnostiach? Nie sme všetci rovnoprávni občania tohoto štátu? Moja sloboda končí tam, kde začína sloboda Vaša a naopak! Nie je tak?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ale, ale. Tautolog to napísal správne s ohĺadom na pôvodnú diskusiu na portali humanistov. Tam totižto Lemmy s ohadom na počty "občanov bez vyznania" napísal
" Takže pre pani Čaputovú sú veriaci s počtom okolo 50 000 dobrí, ale nemá problém ignorovať 2. najpočetnejšiu skupinu podľa sčítania, to je 725 362 občanov.ˇ"
Ako ich ignorovala ? Čo je toto za nezmysel ? Nemôžu aj tí, čo sú bez vyznania chcieť, aby bola ekumenická bohoslužba ? Vyjadril taký Richard Sulík, ktorý je bez naboženského vyznania, dokonca ateista to, že by ho tým Zuzana Čaputová ignorovala ? No nie, napokon však jej vyjadril podporu.
.
Dalej, znova Lemmy na diskusii humanistov
"Ako Julo pripomenul, tak bohoslužbu Te deum mal prvý komunistický prezident Klement Gottwald (1948 – 1953). Pred ním Emil Hácha, prezident Československej republiky (1938 – 1939) a štátny prezident Protektorátu Čechy a Morava (1939 – 1945). Zrejme sú to pre prezidentku Čaputovú osobnosti, z ktorých si vzala príklad."
A ako to okomentoval Tautolog ?
"To že tradíciu bohoslužby Tédeum v novodobej histórii obnovil prezident Václav Havel, a práve na túto novodobú tradíciu pani prezidentka nadviazala, pán diskutér zase "opomenul". Takýto selektívny výber faktov, za účelom: kopnúť si je v tej diskusii viac. A hovoria si humanisti. No až z toho ide hrôza."
.
Už je jasné, že Lemmy si skutočne kopol do prezidentky tým výrokom o ignoracii a skutočne demagogicky vynechal Havla, lebo by mu to nesedelo do druhého kopnutia si do prezidentky ? Nemal tautolog pravdu, ked si všinmol viacero snah Lemmyho o kopnutie si do prezidentky na stranke humanistov ? Ale mal.
 

1 2 >

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME