Pondelok, 21. január, 2019 | Meniny má Vincent

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Rozpínavosť chobotnice (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

Pfico smeruje tam kam naozaj patrí

v TASR však došlo k preklepu, nechce nastúpiť do talára, ale žalára. ospravedlňujeme sa.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Vážený autor článku, Slovensku žalostne

chýbajú voliči s nadhľadom, voliči, ktorí by vedeli uvažovať viac ako iba prvoplánovo.

Písal som to 300 krát a napíšem to opäť: o obraze politickej scény rozhodujú občania prostredníctvom slobodných volieb. Voľba kandidáta na post poslanca je tajná a nikto nemá právo občana - voliča nútiť, aby volil inak ako voliť chce.

Ak niekto vidí jamu a skáče do nej opakovane, treba sa zamyslieť prečo. Ak od roku 2006 Smer - SD takmer nepretržite vedie v prieskumoch verejnej mienky a udáva tempo medializovaných tém, treba sa zamyslieť prečo.

Ak občania - voliči nedajú v parlamentných voľbách Smeru - SD 24 percent, ale iba 4,2 percent, daný subjekt sa do NR SR nedostane.

Je to jednoduché a jasné.

A potom vo vysokej politike nebude bytostí ako je napríklad pán R. F., či R. K. a podobne.

Lenže občan - volič je iba taký, aké je (bolo) prostredie, ktoré ho z dlhodobého hľadiska tvorilo. Píšem o dlhodobosti a nie len o niečom, čo "sa" odohráva posledných niekoľko desiatok rokov.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Nepochybne ide o spojené nádoby. Môj článok nie je o ospravedlňovaní vôle voličov, či znižovania váhy volieb. Kvalitná "ponuka" kandidátov môže určiť budúcu podobu verejných orgánov. Okrem toho by som sa neorientoval len na voľby, ako jedine určujúce podobu politiky, ale celkové a dlhodobé kontrolovanie a formulovanie postojov na činnosť jednotlivých politikov.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

bergo, dlhodobé kontrolovanie a

formulovanie postojov "na činnosť jednotlivých politikov" je zabezpečené prostredníctvom slobodného masmediálneho priestoru plus ďalšie položky.

A voľby samozrejme nie sú jedine určujúce podobu politiky, no faktom je, že bez voličov "sa ani lístok na strome nepohne".

A už by bolo načase prestať sa tváriť, že bez tzv. politikov by sme ráno ani len nevedeli vstať z postele.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Politika bez profesionálnych politikov nepôjde, váš súkromný život áno. Ale o tom vplyve sa nebavíme.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

bergo, ako sa ukazuje, tak

politika "pôjde" aj bez profesionálnych politikov (profesionálnych v zmysle určitých zručností). "Nejaké" tie profesionálne bytosti v nej však predsa len sú.

Odkaz pre jozef slávik22, ak by bola účasť na vobách (v SR) povinná, pre volebné výsledky by to znamenalo katastrofu. Som presvedčený, že mnoho ľudí nemá ani len základný prehľad v pravidlách súčasného civilizačného nastavenia a priestoru.

Problém nie je takom alebo onakom zákone o voľbách, či prípadnej povinnej volebnej účasti. Problém je v mentálnom nastavení a nechuti vytvoriť si pozitívny vzťah k 21. storočiu.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Myslím si, že nie. To čo sa deje v súčasnej politike je do značnej miery toho zrkadlom, nezamieňajte prosím profesionálnu politiku a profesionálnym zlodejstvom v politike. K tomu poslednému odseku sa pridávam.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

...

Hodnotenie pána Habra je žiaľ až žalostne pravdivé. Zhruba 55 až 60 % našich spoluobčanov nejavia záujem o veci verejné a tradične nevolia. Nie sú to voliči súčasnej vládnej koalície, ale prevažne ľudia sklamaní z neschopnosti súčasnej opozície. Je to pre našu krajinu obrovská tragédia, keď dokázateľná menšina vládne väčšine. Možno by na prechodnú dobu pomohlo uzákoniť povinnú účasť na voľbách, aby sa tí, čo ignorujú záujem o veci verejné naučili zodpovednosti a ukázala sa pravda o rozložení politických síl. Alebo potom čakať ešte zo dve tri generácie, pokiaľ nevymrú tí, čo tak skalopevne veria tým, čo reprezentujú súčasné ZLO.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

A keď to dáme príkazom, výsledok bude aký? Mám obavu, že ak absentuje občianske vzdelávanie, výsledok volieb bude žalostný a môže nás všetkých zaskočiť. Dnes pripravujeme na školách ľudí len za pás, nie plnohodnontých občanov
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME