Nedeľa, 18. november, 2018 | Meniny má Eugen

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

MUDr. Zimáková v prípade Cervanová (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 5 6 > >>

Hodnoť:   mínus indicator plus

martin hanus

by sa podľa názoru blogerky mal zrejme ospravedlniť za to, že v dobe vraždy mal toľko rokov, koľko mal... tolstoj klamal, keď písal o napoleonovi, lebo v tom čase... a zasa nič, len táranie o zmanipulovanej výpovedi... kde je nejaký fakt, pani antalová? koľkí z obvinených sa popriznávali, detailne všetko popísali, to, o čom polícia vtedy nemala ani tušenie, a potom odvolávali? prečo taký komplot proti zlatým detičkám z nitry? chceli si komunisti dokázať, aké sú svine? oproti hanusovým faktom, lebo nahrávka je naozaj fakt, a do kaníc ju neodovzdával pálka, zasa bluf, pan antalová, kladiete len frázy... našime všetko na socialistickú justíciu a zrušme všetky rozsudky, hoci aj trest smrti vrahovi stopárok -- veď ho odsúdili SOICIALISTICKÍ sudcovia... a dajte ešte čosi o sládkovičovej dcére, kde ste kombinovali naozaj pozoruhodne... a ešte, prečo vozár spontánne priznal, čo mu mažela zimáková povedala... štb nahrala rozhovor týchto manžeov v izbe hotela kyjev -- a tam zaznerlo ďalšie jasné priznanie... lenže, štb, pravdaže... svet je zásadne čiernobiely, pani antalová, ako z vašej rozprávky
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

pani blogerka nám chce nahovoriť že sa socializmu sa jedli deti.......
kriminalisti vyšetrovali ako mohli....ak by sa vrahovia neskrývali za komunistickú stranu a jeden dokonca sa stal eštebakom tak by sa to vyšertrilo skôr......

je naozaj dojímavé ako sa blogerka antikomunistka zastáva detičiek nomenklatúrnych kádrov......

Dôkazy vrahov usvedčili...nie vymyslené vykonštruované.......úprimne pani Antalová na také konštrukcie by vyšetrovatelia sami neprišli...keby to malo byť vybúchané...určite by si našli jednoduchšie riešenia a protisocialistické živly.......na také konštrukcien popravde nemali policajti ani IQ.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

jopo2000, autorka nechce nikomu

nahovoriť, že za socializmu sa jedli deti.

Faktom však je, že čelní predstavitelia komunistického režimu boli páchateľmi závažnej trestnej činnosti. Plus im podriadené skupiny, ako napríklad ŠtB, ale v podstate čiastočne aj tzv. Verejná bezpečnosť, súdy, atď. V totalitnom systéme bola vytvorená akási hra na pravidlá, hra na poriadok. Dôležité nformácie pre verejnosť boli buď skreslované, alebo utajované.

Príklad: v lete roku 1976 do jazera na Zlatých pieskoch "padlo" dopravné lietadlo, no "ľud tejto krajiny" nedostával relevantné informácie. Bratislavský Večerník na titulnej strane zverejnil malú fotografiu chvostu havarovaného lietadla, no redakcia mala následne poriadny prúser. To boli časy tvrdej normalizácie.

V lete roku 1982 rozbehla komunistická propaganda kampaň v prípade Cervanová. Denník Pravda zverejnil celostranovú textovú súpravum, ktorá poukazovala na "vinníkov". Ako inak, dotknutá strana (údajní násilníci) nemala možnosť zverejňovať svoje názory. Nebolo kde, keďže komunistické masmediálne prostredie bolo plne v rukách totalitne vládnucej strany podriadenej tej v Moskve. A je isté, že príslušné orgány v Moskve na "vec" dohliadali.

Uvedené píšem pre tú časť aktuálneho disksuného fóra, ktorá poukazuje na také, alebo onaké "fakty" z čias komunistického vyšetrovania prípadu. Dôraz kladiem na slovo komunistického.

Len pripomínam, že v totalitnom režime neexistuje žiadne štandardné, prípadne nezávislé vyšetrovanie takého prípadu, na ktorom zároveň "pracuje" aj vládna moc.

Chce mi snáď niekto nahovoriť, že je normálne, ak má vládnuca strana v ústave zakotvenú tzv. vedúcu úlohu v spoločnosti?

Môž za daných okolností aspon ako tak fungovať vyšetrovatelia, súdy a podobne?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Faktom však AJ je, že čelní predstavitelia demokratického (?)režimu v SR od r. 1993 boli/sú páchateľmi závažnej trestnej činnosti. Znamená to však, že v basách máme nevinne odsúdených???
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Rozenberg, existuje demokratický systém

nie režim. Režim môže byť kasárenský, vojenský alebo totalitný. Slovo režim teda zodpovedá niečomu, čo má prvky vojernskej, prípadne väzenskej poslušnosti.

Demokratický systém je už zo svojej podstaty o diskusii, voľnej súťaži, možnosti povedať nahlas svoje nie.

Pokiaľ viem, tak po roku 1993 sme tu mali slobodne volených zástupcov. Časť z nich bola vo vláde a časť v opozícii. Slobodné voľby sú aj na to, aby bolo možné meniť obsadenie parlamentu, prípadne obsadenie vlády. To znamená, že napríklad taký Vladimír Mečiar už v roku 1998 nemohol zostavovať vládu. Myslím toho Mečiara, ktorého pokojne môžeme označovať za páchateľa.

Ak by v rokoch 1969 až 1989 nebolo tzv. normalizácie (totaltný režim) a mali by sme slobodný masmediálny priestor, tak kauza Cervanová by mala úplne inú dimenziu. Noviny, televízia, rozhlas by o celej záležitosti mohli slobodne referovať. Obhajcovia by sa mohli slobodne verejne vyjadrovať plus obžalovaní by mohli povedať, aké mali podmienky počas vypočúvania a či existoval nátlak zo strany vyšetrovateľov.

Môj diskusný príspevok zo 6. 6. 2018 13:05 bol taktiež o tom.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Budete prekvapený Jopo,

ono sa to azda ešte nevolalo "socializmus", ale už v lido-demo jedli, ba hltali realizátori budúceho socializmu svoje deti, Aj u nás po vzore "sajuza, kde tak volno dyšiť čelavjek" (to je z ich hymny - koniec koncov vždy sa hrávala za našou, ako prst na mape ukázať, kamže to patríme - ale to vy nepamätáte". Isto ale si spomenieteu nás na Slánského, Klementisa,aj Klementa vyfúkli sami oni z "mauzólea" etc. a aj na Husáka. Tiež poznal na vlastnej koži ich chrup a potom, keď už vedel, čo jeho rodná strana dokáže, zrazil kramfleky.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Tvoje tvrdenia o Vozárovi sú ničím nepotvrdené výmysly – nahrávka z hotela Kyjev neexistuje, nikdy nebola použitá pred žiadnym súdom a nikto ju nikdy nepočul. Ale existuje dôkaz, list, v ktorom sa MUDr. Otto Vozár sťažuje na spôsob vyšetrovania – myslíš si, že keby udal svoju manželku, tak by potom napísal vyšetrovateľom toto: vec: sťažnosť na spôsob vyšetrovania mojej manželky MUDr. Viery Vozárovej, rodenej Zimákovej zo dňa 7.7.1981: „Chcem vás upozorniť, že v prípade, ak budete naďalej pokračovať vo vypočúvaní mojej manželky, ako „svedkyni“ takým spôsobom, ako doteraz, budem sa na vás sťažovať u prezidenta republiky súdruha dr. Gustáva Husáka. Ako svedok môže manželka vystupovať len vtedy, ak bola svedkom vami vyšetrovanej udalosti. Som si vedomý závažnosti celého prípadu, ale pokiaľ ide o moju manželku ako svedkyňu, je to úplný nezmysel, čo môžem ako jej manžel zodpovedne prehlásiť.O celej záležitosti vie asi toľko ako ja alebo niekto, čo sa o veci nejakým spôsobom dozvedel. Správanie sa vyšetrovateľov vášho oddelenia voči mojej manželke bolo od začiatku vyšetrovania nedôstojné, urážlivé a protiprávne, po prvé: väznili ste ju napriek tomu, že je v 3. mesiaci tehotenstva. Urážali ste ju neslušnými nadávkami a výrazmi, za ktoré by sa musel hanbiť každý slušný človek. Vyhrážali ste sa jej o prekazení vstupu do manželstva. Pri poslednom vyšetrovaní v júni tohto roku ste ju opäť zadržali na dva dni a noc, hoci ste vedeli, že toho času je na materskej dovolenke a kojí sedemmesačné dieťa. Sľúbili ste jej, že za 2-3 hodiny bude doma pri dieťati, aby ho mohla nakojiť. Ostalo len pri vašich sľuboch... Pri poslednej vašej osobnej návšteve u nás v byte ste sa jej vyhrážali rozvrátením našej rodiny ....
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

ale ešte

predtým vozár vypovedal, že sa všetko stalo tak, ako sa jeho budúca žena priznala... odvolával až potom... príbuzenstvo vrahov sa vtedy usilovalo... mal by si ich počuť, ako vystrájali na procese... pravdaže, odposluch štb použiť nemohli, to nedovoľoval ani vtedy zákon, ale fakty hovorili jasne...
a vyhrážky novinárom, ktorí o prípade písali, zaváňali krvou
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

A ktoré fakty hovorili jasne?

1.) Faktom je, že nikto zo svedkov z diskotéky ani jej spolužiaci z krúžku, ktorí Cervanovú poznali, bavili sa s ňou, tancovali s ňou (Komora, Babulic, Klička...) nezaznamenal žiaden incident s opitým Kocúrom – ťahanie do tanca, handrkovanie o tašku.
2.) Faktom je, že Ukrajinec A.N.Kozák, ktorý Cervanovú odprevadil až do vestibulu a videl ju vychádzať z internátu nevidel, že by ju bol niekto čakal vo vestibule, kde sa mal odohrať incident s taškou a bitka medzi Kocúrom a Urbánkom.
3.) Faktom je že svedkovia (Mrázko, Vanko, Veľký) a svedkyne Mlynarčíková a Kováčová-Prieložná, ktorí vraj videli vychádzať Cervanovú z internátu nevideli pri nej Urbánka a ani nezaznamenali veľkú skupinu nitrančanov (ďeväť ľudí) vychádajúcu v tom istom čase z internátu.
4.) Faktom je že svedok Urbánek, ktorému nitrančania vraj vytrhli z rúk Cervanovú aj s taškou v čase po jej zmiznutí keď ju hľadala celá republika a hlavne po objavení jej tela sa neprihlásil na polícii a už na druhý deň mohol byť prípad vyriešený. Ale v roku 1979 už vedel všetky podrobnosti!
5.) Faktom je, že podľa oficiálnej verzie hral na diskotéke Elán, ale podľa vyšetrovacieho spisu tam uvádzal diskotéku DJ Krajčovič.
6.) Faktom je, že svedectvá svedkov z roku 1976 a p roku 1978 sú úplne odlišné?
Beňová (v pôvodnej výpovedi hovorí že na diskotéke nebola, bývala na druhej strane internátu a nič nevidela, nič nepočula) ale keď ju Pálka donútil svedčiť (musela sa vyzliecť donaha, neskôr aj potratila), vypovedala napr. aj to, že vyšetrovatelia jej natláčali verziu, kde mala spolu s Lachmanom na nejakom priváte baliť Cervanovú do nejakej deky, ... Pálka ju zjavne dostal do pozície, keď ona mala byť korunná svedkyňa, alebo obžalovaná. Keby nebola svedčila tak ako chcel Pálka, bol by ju dohnal pod šibenicu. To ju zlomilo – preto vypovedala tak ako musela. Dodnes sa z toho nespamätala.
Alebo Škrobánek (v pôvodnej výpovedi hovorí, že na diskotéke si Cervanovú ledva všimol a o desiatej večer odišiel na vlak do Prahy). Až v roku 1978 a mnohokrát potom v Pálkovom vyšetrovaní Škrobánek uvádza, že dostal pri výsluchu takú facku, až odletel a musel uviesť do zápisnice že 9.6.1976 tam boli aj Lachman, Čerman a Brázda, ktorých nepoznal, ani ich tam nevidel, a ani nikdy ich predtým nevidel - inak mu tú zápisnicu ani nedali podpísať.
7.) Faktom je, že svedectvo Zimákovej sa menilo vždy keď ju zavreli, tak priznala Pálkovu konštrukciu, ale akonáhle ju pustili všetko odvolala s tým, že tam nebola. A to sa stalo najmenej päťkrát.
8.) Faktom je, že francúzky na súde tvrdili (bez ohľadu na denník a nočník), že po celý čas boli s Andrášikom a Čermanom (to je alibi!), ale neboli trestne stíhané za krivú výpoveď, podobne ako Zimáková.
9.) Faktom je, že podľa protokolu zo súdnej pitvy obeť nebola znásilnená: ʺPri podrobnej pitve vonkajších a vnútorných pohlavných ženských orgánov sme nezistili žiadne stopy násilia, ktoré by poukazovali na to, že na menovanej bola vykonaná súlož, alebo iná sexuálna manipulácia.ʺ
A pritom hnilobný rozklad nemohol byť až taký rozsiahly, keď sa dal podrobne popísať stav panenskej blany.
10.) Faktom je, že policajti už v roku 1976 nezistili miesto činu (utopenia), veď rozbor vody z orgánov obete im musel jasne ukázať, či bola utopená v stojatej vode jazierka, v tečúcej vode z potoka, alebo v pitnej vode z vodovodu.
11.) Faktom je, že ty, ktorý sa neustále dožaduješ faktov – píšeš len samé táraniny a ešte k tomu aj klamstvá – napr. Otto Vozár nikdy nevypovedal nič o svojej BUDÚCEJ manželke.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

drístaš,

a nie v prvej diskusii... prečítaj si aj tótha aj hanusa, je tam všetko, a všetky tvoje kdy sú tam vyvrátené, tu nie je priestor na obšírne dokazovanie a popieranie... už len tá táranina, že nehral elán... to je verzia hríbovcov a šebeja, ktorého hanus doslova usvedčil z prekrúcania... si posadnutý mantrou, že všetko bolo vynútené, máš ju na čele ako golem šlém... ale napokon nič iné vám nezostáva... ani mg záznam zo zimákovej nie je dôkaz? aha -- vynútený... aj ty si tuším vynútený
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Nezakryvajte sa P.Tothom, a povedzte aspon jeden konkretny dokaz viny. To je totiz problem skoro vsetkych, ktori sa zastavaju P. Totha, ze nie su ochotni argumentovat, pritom dokazne bremeno je prave na tych, ktori tvrdia, ze su vinni. Toth rovnako ako Hanus zatajuju, ze rozsudky su zverejnene, uz to je podozrive a nepoctive. Kto necital aspon rozsudok KS z r. 2004, ten nevie o co v kauze Cervanova ide, ma informacie len z fam a dohadov. V rozsudku totiz jasne vidime, co v skutocnosti vypovedali svedkovia a obzalovani, a na zaklade coho sud Nitranov odsudil. Rozsudok KS jasne usvedcuje Hanusa z prekrucaciek.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Neboj sa Tótha aj Hanusa mám prečítaného

Výpoveď DJ Vladimíra Krajčoviča (str.372 Levočský archív) bola urobená tri mesiace po čine (najčerstvejšia pamäťová stopa) a je taká presná, že o nej môže pochybovať iba blázon. Prečo by discdžokej klamal – vtedy sa to dalo ešte pomerne ľahko overiť a on so svojimi kamošmi by sa stal okamžite podozrivý. Táto výpoveď je stále k dispozícii bez ohľadu na to čo hovorí Hríb, Šebej (čítaj odzadu), Koza, Tóth, ... Nemá nič spoločné s tým, či iné výpovede boli, alebo neboli vynútené, ani s tým čo má na čele Josille, ktorého uplácal Jehuda Löw ben Becalel.

KRAJČOVIČ Vladimír, nar.23.8.1950 v Bratislave, trvale bytom Galanta Partizánska ul.č.921, poslucháč Prírodovedeckej fakulty V. ročníka. Vo svojej výpovedi zo dňa 19.10.1976 uvádza nasledovné: Ako študent som urobil skúšky u umeleckej agentúry SLOVKONCERT a uvádzal som diskotéky. Prvé diskotéky v Mlynskej doline som začal uvádzať vo februári 1975, urobil som 6. Potom som mal prestávku a začiatkom Júla 1976, myslím, že prvá bola v Mlynskej doline dňa 2.7.1976, konali sa v stredu, piatok a v sobotu. 7.7.1976 bola zahajovacia diskotéka, oficiálna, pred tým bolo skúšobné. Osobne som poznal vtedy Ľuboša MALÍČKA, ktorý bol cez prázdniny vedúcim klubu. Ďalšia diskotéka bola dňa 9.7.1976 od 19.30 do 23:00 hod. a v sobotu do 24.00 hod.. Celkove som spravil takto 19 diskoték. Po štvrtej diskotéke som sa dopočul, že bola unesená jedna študentka dňa 9.7.1976, bola nájdená zavraždené v Galantskom okrese. Túto študentku som nepoznal. Na týchto diskotékach sa zúčastňovali študenti, ale sem dochádzali aj staršie osoby išlo o mužov a ženy, či to boli študenti to neviem. Na diskotéky dochádzali i osoby cigánskeho pôvodu, po mene ich nepoznám, ale z videnia ich poznám. Nedávno som z nich asi 2-3 videl na diskotéke v Krasňanoch asi pred mesiacom. O študentoch, ktorí navštevovali internát v Mlynskej doline, alebo naše diskotéky či sú vlastníkmi motorových vozidiel nič neviem.
Počas môjho účinkovania chodili nepravidelne so mnou aj moji priatelia Jano TUŠKA z Čiernej vody, Artúr BOLLO z Galanty a Ladislav SIVÁK z Galanty, títo neboli študenti, prechodne bývali v Bratislave, tu niekde pracovali. Mám taký dojem, že niekedy prespávali aj na internáte v Mlynskej doline. Bol tiež medzi nimi istý Tibor, druhé meno si nepamätám, tiež bol z Galanty, ktorí z týchto bol dňa 9.7.1976 na diskotéke to neviem, myslím, že tam boli lebo toto bol začiatok diskoték, či boli na diskotéke do konca to presne neviem povedať. Po skončení diskotéky som odišiel domov pešky.
Boli mu predložené jednotlivé fotografie mužov za účelom opoznania, nikoho z predložených fotografií nepoznám, nikdy som ich nevidel.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

ešte by som sa

chcel spýtať na tvoje "fakty". Fakt sedem hovorí: prečo neobvinili z krivej výpovede Zimákovú a Francúzky,?Nuž skutočný fakt je takýto: Zimákovú z krivej výpovede OBVINILI aj ODSÚDILI, aj si odsedela dva roky... Naozaj fakt... A ako mali odsúdiť sestry Cohenové, dve Franzúzky židovského vierovyznania, ktoré sa krivej výpovede dopustili vo Francúzsku? Ich výsluch sa -- podľa medzinárodného práva -- konal na československej ambasáde v Paríži... Krajčovič samozrejme nikoho nepoznal, lebo všetko sa odohralo v inom čase -- okrem toho diskotéka na mlynoch bola len pre účastníkov letnej brigády, účasť kontrolovali, a nitrania sa tam dostali načierno, po známosti...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

To čo tu predvádzaš je úbohé – ani nevieš narátať do osem. Nechápeš význam písaného slova.
Fakt sedem nehovorí nič o francúzkach:
7.) Faktom je, že svedectvo Zimákovej sa menilo vždy keď ju zavreli, tak priznala Pálkovu konštrukciu, ale akonáhle ju pustili všetko odvolala s tým, že tam nebola. A to sa stalo najmenej päťkrát.
Fakt osem:
8.) Faktom je, že francúzky NA SÚDE (tento súd bol na slovensku) tvrdili (bez ohľadu na denník a nočník), že po celý čas boli s Andrášikom a Čermanom (to je alibi!), ale neboli trestne stíhané za krivú výpoveď, podobne ako (BOLA STÍHANÁ A ODSÚDENÁ) Zimáková. Francúzky sa teda ʺkrivej výpovedeʺ nedopustili vo Francúzku, ale na Slovensku a neboli obvinené a odsúdené – ty si ešte nikdy nepočul, že by naše OČvTK obvinili a odsúdili nejakého občana cudzieho štátu?
Každý v tejto diskusii predsa vie, že MUDr. Viera Vozárová rod. Zimáková 23. augusta 1982 pred súdom odvolala svoje usvedčujúce svedectvá za čo ju potom Obvodný súd Bratislava I (2T 326/82) uznal vinnou a odsúdil k nepodmienečnému trestu odňatia slobody vo výmere dva a pol roka do I. nápravnovýchovnej skupiny. (ty ani nevieš aký je rozdiel medzi dva a pol rokom a dvomi rokmi)
Pokiaľ ide o výpoveď DJ Krajčoviča tak to čo tvrdíš, (lebo všetko sa odohralo v inom čase) je už naozaj výsmech zdravého rozumu. Krajčovič vypovedá, že uvádzal diskotéku v Mlynskej doline dňa 9.7.1976 od 19.30 do 23:00 hod., to znamená že v tom čase tam nehrala skupina Elán.
No a účasť asi kontrolovali veľmi biedne, keď sa im do takého malého klubu ako bol UNIC dostala (podľa rozsudkov) hromada ľudí (Varga, Okénka, Urbánek, Zimáková, Beňová, ... plus sedem odsúdených, plus dve francúzky, ... ), ktorí neboli brigádnici (účastníci letnej aktivity).
Ak by si sa ale chcel spýtať na nejaké iné fakty - nech sa páči, ale poprosím ťa už žiadne táraniny.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Nech sa teda vyjadrí Jožo Ráž z Elánu, či tam vtedy hrali. Vyjadrili sa ? Beňová vypovedala, že sedela v ten deň s Rážom pri stole predsa
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Milá Simona 4

Zatiaľ nebola nikde zverejnená žiadna výpoveď členov skupiny Elán v zložení z roku 1976. A hralo ich tam vtedy ozaj požehnane - Jožo Ráž, Vašo Patejdl, Zdeno Baláž, Juraj Farkaš, Fero Turák, Boris Kopčák, Marián Broušek a Jozef Tekeľ. Ak sa nejaká výpoveď týchto pánov z roku 1976 objaví, tak si ju rád prečítam. Je predsa nepredstaviteľné, že keď v roku 1976 vyšetrovatelia ustanovili a vyšetrovali 315 účastníkov diskotéky, tak na 8 členov kapely, ktorá by hrala na pódiu a odtiaľ mala určite dobrý výhľad do sály, by boli zabudli?
Žiadne vyjadrenie zo súčasnosti ale nemôže byť relevantné (napr. Ráž po ťažkej nehode), preto sa skôr spolieham na dobové dokumenty. No a zatiaľ je tu len výpoveď Krajčoviča, že tam hral on a žiaden Elán. Táto Krajčovičova výpoveď odporuje oficiálnej verzii - francúzky (bez ohľadu na denník) vypovedali že na diskotéke kde boli (bez ohľadu na to či to bolo vo štvrtok, alebo v piatok) hrala živá hudba. Teda nie discjokej, ale kapela. A preto bola táto Krajčovičova výpoveď schovaná do archívu v Levoči.
Pokiaľ sa týka výpovedí Beňovej, tak tam si môže vybrať každý, čo sa mu páči. Od výpovede, že nebola na diskotéke, nikoho nevidela, nič nepočula – až po zarážajúce tvrdenia, ako ju policajti zobrali do domu na Varínskej, kde mala spolu s Lachmanom baliť Cervanovú do nejakej deky. Ako uviedla na súde – jej výpovede boli výsledkom nekonečných výsluchov, kde sa jedna strana zápisnice formovala aj týždeň a pokým sa do zápisnice nedostali fakty a mená, ktoré policajti chceli, tak jej ju ani nedali podpísať.
Samozrejme, veľmi rád by som vedel ako vznikla výpoveď Beňovej a či pri stole sedel Jano, alebo Zdeno Baláž.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Žeby si Jožo Ráž nepamätal taký dôležitý deň, o ktorom si následne rozprávala celá republika v súvislosti s ním ? To sa mi nezdá. Myslím, že ten deň si pamätá doteraz, čo robil, kde bol a či hral alebo nie, jeho havária s tým nemá nič, len sa ho treba narovinu opýtať. Pýtal ste sa ho ? Ak to bolo také dôležité, či hral alebo nie, tak sa ho to musel vtedy určite niekto opýtať.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Simonka

Pre Elánistov to bol deň ako každý iný, na diskotéke hral DJ Krajčovič a oni sa chystali na turné do Švédska – prečo by si to mali pamätať. Keď bolo nájdené telo, pravdepodobne už hrali v dancingu v Malmö. Po prvý krát sa Elán na Mlynoch začína objavovať až v Pálkových fantazmagóriách začiatkom roku 1978, ale vo výpovediach z vyšetrovania 1976 – 77 Elán neexistuje. Ak sa mýlim, opravte ma, budem Vám povďačný. Jedinou záhadou je, ako to, že keď v Smolovej rozsudku KS BA (2004) sa píše, že tam hral Elán, nikde nie je žiadna výpoveď členov tejto skupiny. To že program podujatí dodal ÚV SZM (Tokár), podľa mňa súdu nemohlo stačiť, hlavne keď je tu výpoveď DJ Krajčoviča (aha tá bola schovaná do archívu v Levoči – tak je to jasné)
Mám dojem, že nedávno som čítal, alebo počul nejaký rozhovor s Rážom na túto tému. Odpoveď bola – Cervanovú som poznal, teda nie že by som ju poznal osobne, ale bola na zábave, kde sme my hrali, teda nie že by som ju videl, ale dozvedel som sa že tam bola. Preto Vám hovorím, že dnes je už zbytočné sa pýtať Elánistov, ako to bolo. Určite by však pomohli nejaké dokumenty, fotky výpovede z tej doby, pokiaľ vôbec existujú.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ty si ich hovorca, čo im organizoval turné ? Lebo tak chceš pôsobiť. Skrátka sa treba opýtať Ráža, Patejdla,... a určite nie Teba. Nemusia poznať Cervanovú, stačí, keď povedia, či hrali v piatok 9.7. v Unicu.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Neviem, či si uvedomuješ, že za nickom "Milanbus" je Milan Andrášik.
 

1 2 3 4 5 6 > >>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME