Nedeľa, 21. október, 2018 | Meniny má Uršuľa

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Strach baníkov nie je z podzemia, ale z vedenia alebo Pošramotený kádrový posudok Evy P. (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Vacsinu delimitovat na neurcitu dlhu dobu na stavbu metra.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Počuvaj Karle. Používaš často "údajne". Toto treba jednoznačne overiť, panej zohnať zodpovedajúcu prácu a pani nech podá trestné oznámenie/ja viem poviete naša polis/ a búšiť do toho a búšiť, kontaktovať stv, jojku murphýzu/na ta3 sa toto/ a požiadať o tému, potom rozmnožiť leták a vysvetliť baníkom koľko majú oni a koľko čičman a tak pod. Však sa už poučte a pracujte ako oni. pamätáme jak hranatý behal z nákupnými vozíkmi a kvikal a kvíkal. A čo vy. Však sulino nech sa vytoto na brusel a nech pobehá tiež, ceny sú dnes o poznanie vyššie, šanca je veľká, lebo len toto na baranov zaberie, chlapci žalúdok, žalúdok, oni na akúsi slobodu ***** toto Vám ešte nedošlo? Karol, garantujem ti, že týmto sa dostaneme na 20, možno aj 22% a až tak sa môže začať tóčo. Každý jeden príhovor v nrsr začínajte takto: Vážené panie poslankyne, vážení páni poslanci a ešte bývalý priemer a minister. Takto do nich. A ešte vtip o mačke a vietnamcoch. A na záver porovnávanie cien a kvíkať ako kvíkalo ono. Cez žalúdok chlapci, len cez ten.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Denaturák, blog som si prečítal ešte raz, no slovo "údajne" tam nie je ani raz. Jedine po citácii riaditeľa je použité slovné spojenie - sa mal oboriť. Inak je všetko natvrdo. A aj trestné oznámenie je podané. A vysvetľovaciu inzerciu s číslami a faktami sme v okrese Prievidza tiež už dva krát mali. Ale ostatné beriem, vďaka za názor aj tip!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

To čo koluje na fejzbuku :

"Prečo SaS bojuje proti baniam?
Sulík chce zničiť konkurenciu a pomoct biznisu svojho sponzora Jána Sabola
Dlhotrvajúca vojna Sulíkovej SaS proti baníkom je čisto obchodný konkurenčný boj. SaS sa ním snaží zlikvidovať konkurenciu a pomocť tak biznisu svojho sponzora - oligarchu Jána Sabola.
Podnikanie Sulíkovho priateľa a mecenáša sa zameriava čoraz viac na biopalivá a solárnu energiu. Banícky priemysel sa preto pokúša zlikvidovať. Sulíkova strana mu v tom aktívne pomáha a brojí proti baniam na Hornej Nitre. Sabol totiž investoval do dvojho energetického biznisu obrovské peniaze.
V Leopoldove má dva závody na výrobu biopalív, ktoré predstavujú investíciu asi za 130 miliónov eur. V pláne má postaviť aj vlastný zdroj na výrobu tepla a elektriny z biomasy. Práve pri elektrine z obnoviteľných zdrojov štát garantuje až dvojnásobné ceny v porovnaní s trhovými cenami elektriny.
Sabolova skupina ovláda aj tri firmy - Industrial Zone Kútniky, N.O.S. Construction a Výskumno- realizačný ústav obnoviteľných zdrojov energie -, ktoré chcú postaviť pri Dunajskej Strede dve slnečné elektrárne. Tretia má stáť pri Kolárove. Odhadovaná výška investície je 45 miliónov eur. Firma Meroco je dodávateľom biopalív pre Slovnaft a maďarský petrochemický koncern MOL.
Sabol v minulosti financoval Schusterovu SOP a Ruskovu ANO. Dnes mu z ruky poslušne zobká Richard Sulík. Pravidelne spolu chodia na megalomanské výlety súkromným tryskáčom - napríklad na jahňacinku do Salzburgu či na autosalón do Švajčiarska."
Či to je pravda neviem ale ...... ?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Odpoveď je veľmi jednoduchá a je v protiotázke - akým spôsobom si elektrina z uhlia a OZE konkurujú? Odpoveď - žiadnym! Výrobcovia z OZE nepredávajú elektrinu na trhu, ale ju dodávajú distribučke na krytie strát. Naopak elektrina z uhlia je tzv. regulačná. Takže toto už nie sú ani že jablká a hrušky, ale jablká a zemiaky. No a druhá vec - stačí si pozrieť program SaS a jej aktivity. V programe máme jasne napísané, že OZE majú mať priestor iba za podmienky nulového vplyvu na ceny elektriny, či štátny rozpočet! Toto nejako s vyššie uvedeným tvrdením baníkov nejde dokopy. Ale uznávam, jednoduchšie je vymyslieť si ľahko predateľnú lož, ako odpovedať na odborné otázky a priznať zlyhanie: https://galek.blog.sme.sk/c/48...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

SAS

Teda vlastne SAS je čista a nič nie je pravda ...
Teda p. Sulik sa nepozná s oligarchom p. Sabolom a nechodil s nim papať ? Teda vlastne p.Sulik nechodil na raňajky s oligarchom Kočnerom . A teda vlastne Vy ste sa neangažoval vo výstavbe fotovoltackych elektrarni a Vaša manželka nemá nič spoločne so SAPi ? super . teda SaS je úplne čista strana ako ta najčistejšia ľalia ! Presvedčil ste ma !
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Prosím uveďte mi jeden konkrétny prípad/kauzu/korupciu pána Sabola. Či na Slovensku je už každý podnikateľ automaticky oligarcha a darebák? Čo sa týka Kočnera, aký prospech mal pán Sulík, alebo strana SaS z tohto stretnutia? Čo sa týka fotovoltiky - OZE som študoval na TU vo Viedni, pracoval na rôznych pozíciách v tomto odvetví v USA, Rakúsku a podnikal na Slovensku. Nikdy som však nemal žiadnu účasť na podnikaní dotovaných subjektov. Ani ja, ani moja manželka, ani nikto iný z mojej rodiny. A viete prečo? Pretože verím v inovácie, nové technológie, ktoré zabezpečia trvalo-udržateľný rozvoj našej spoločnosti. A toto bez dotácií, ktoré dlhodobo kritizujeme a podporu OZE máme iba za podmienky nulového vplyvu na štátny rozpočet, či ceny elektriny. A rovnako postupuje aj v prípade uhlia - keď bane chcú, nech fungujú ďalej. Stačí aby dodržiavali normy, bezpečnostné predpisy a hlavne, aby ako súkromná spoločnosť podnikali za svoje!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Kočner

Teda nechodil p. Sulik na raňajky ? Teda sa nepoznajú s p. Sabolom? teda ako ? teda ako SaS ? Teda nepotrebujú vrátiť vložene fin. náklady? Teda bojujete proti 517mil / rok na dotáciu na fotovoltiku ako aj ničenie slovenských hor na najhoršie spaľovanie dreva vo forme štiepky? Viet čo sa deje v horách ? Viete čo sa deje na základe spaľovania zelenej energie v horách ? Chyba tej štiepke ešte aspoň niekoľko tisíc rokov v zemi . 517 VS 95 mil. EUR - fajn a teraz poprosím odpoveď - o koľko viac sa dotuje spaľovanie drevo štiepky ? o koľko vy to viete ja to viem teda ? Viete aky je nergeticky mix na slovensku resp. v europe? Už zial nebudem môcť reagovať pre dnešný deň preto prajem krásny deň .
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ešte raz. Je čudné stretnúť sa s podnikateľom, ktorý vyznáva liberálne hodnoty? A ktorý okrem poznania sa s Richardom Sulíkom zo stretnutia inú výhodu vo svojom podnikaní nemal a ani mať nebude? Mako322, pán Sabol nie je Brhel, či nebodaj Vadala. Ja osobne ho síce nepoznám, no nikdy som nepočul o žiadnej kauze, ktorú by mal na rováši. A tam smerovala aj moja otázka, na ktorú ste mi neodpovedali. A áno, bojujem proti zanášaniu akejkoľvek politiky do energetiky, vrátane nesúhlasu s dotáciami. Ešte raz - pozrite si náš program. Rozdiel medzi podporu pre OZE a uhliu som Vám vysvetlil v prvom príspevku, paradoxne voči tomu ste nič nenamietali. A pre úplnosť, hoci som to už viac krát zdôrazňoval - SaS nikdy nepožadovala zatvorenie baní! SE ohlásili oficiálne koniec životnosti elektrárne v Novákoch v roku 2021, resp. 2023. Ak chcú bane chcú pokračovať v ťažbe, budú si musieť nájsť iného odberateľa. Potom stačí, aby dodržiavali normy, bezpečnostné predpisy, no hlavne, aby ako súkromná spoločnosť podnikali za svoje. Pekný víkend prajem!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

A ešte jedna dôležitá vec - SaS nemá žiadnych sponzorov! Fungujeme výhradne z príspevku od štátu za volebný výsledok a sme na to hrdí. Žiadne zarábanie vlastnou hlavou ani alobal. A keď už sme pri investoroch do OZE, ktorí sa na tom naozaj nabalili, pretože to dostali ako politické trafiky, napríklad v roku 2009 počas víkendovej rozkrádačky na SEPS, tak si povedzme mená - Brhel, Malatinský, Lazar... Ku ktorej politickej strane by ste ich priradili? Alebo nedávno prezentovaný Vadala, ktorý sa ako slepé kura k zrnu dostal k takmer štyridsiatim solárnym elektrárňam, aby ich obratom popredal? https://dennikn.sk/1058286/sln...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ako strany prichádzajú o voličov

Som dlhoročný volič SaS, no vidím, že v tomto skurveno. štáte sa už nedá podľa tohoto článku nikomu veriť. Alebo predsa? Pánovi Kotlebovi, zatiaľ mu nikto nevyčítal žiadne prepojenie na oligarchov a verím, že keby nejaké bolo, tak už by sa prijal nový zákon, vytvorila by sa nová úderná jednotka našej osirelej polície (už má iba matku) a politici by sa predháňali, ako na neho nakydať. A len tak mimochodom, nedá sa zákonom znížiť platba za vykupovanú solárnu elektriku? Načo máme tých chytrých poslancov, ktorí drú aspoň 50-60 dní do roka? No a pán Kotleba, vypustite z programu Vašej strany to červené súkno a budúce voľby vyhráte. V tomto, (ako som už v úvode prirovnal) štáte už nieto koho voliť, tak sa snažte.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Liptáčisko, problém je v tom, že pošpiniť je ľahko, očistiť však trvá už dlho. A každého úspešného sa jeho súper snaží poraziť, resp. podraziť. Ale nemal by k tomu používať lož. Toto SaS nerobí, argumentujeme a riešime odborne a pravdivo. Je ale na každom jednom voličovi čomu uverí a či sa nechá zmanipulovať. My veríme v zdraví rozum a silu argumentov.
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME