Nedeľa, 15. júl, 2018 | Meniny má Henrich

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Fedor Gál? Je egocentrický a neznesie kritiku, tvrdí jeho bývalý spoločník (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

Gál je férový muž a najtypickejší Slovák

Fedor Gál je férový muž, najtypickejší Slovák, ktorý urobil veľmi veľa pre Slovensko.

Čo o Fedorovi Gálovi pri jeho sedemdesiatke napísal kresťanský disident František Mikloško.

Začiatkom apríla 1991 sa stretla koaličná rada, ktorú tvorili VPN, KDH, DS a MNI. Jej rokovanie otvoril Fedor Gál tým, že VPN navrhuje odvolať Vladimíra Mečiara z funkcie predsedu vlády. Napätie medzi Mečiarom a vedením VPN bolo vtedy už veľké, ale o takomto návrhu predsedu Gála nevedelo ani VPN, ani prítomný Mečiar, ani ostatné koaličné strany. Medzi prítomnými nastalo ticho, ktoré prerušil predseda Maďarskej nezávislej iniciatívy László A. Nagy, keď povedal, že podporuje tento návrh. Ostatné strany sa nevyjadrili.
Zostalo otázkou, kto to oznámi médiám. Voľba padla na Petra Zajaca a Pétera Hunčíka. KDH bolo na tlačovke zastúpené sakom Viliama Oberhausera, ktoré požičal Petrovi Zajacovi, aby mohol vystúpiť pred kamerami. Vladimír Mečiar bol 23. apríla 1991 z funkcie predsedu vlády odvolaný.
Bol to zbojnícky kúsok predsedu VPN. Takto sa rozhodoval vždy, keď bol presvedčený, že treba konať. Stálo ho to veľa a jeho pobyt na Slovensku sa stal ťažko predstaviteľný. Komu z nás sa prihodilo, že sedel na pive a neznámy človek k nemu pristúpil a napľul mu do pohára? Fedorovi sa to stalo. Odišiel žiť do Prahy. Ako hovorieva, človek má domov tam, kde môže pokojne žiť a pracovať. Ale zostal Slovákom, lebo, ako hovorí Peter Zajac, Fedor je svojimi vlastnosťami najtypickejší Slovák. Fedor neprestal chodiť na Slovensko a najmä medzi mladými ľuďmi je čoraz viac obľúbený. Bolo treba 20 rokov, aby sa pohľady zmenili.
Prečo dnes píšem o Fedorovi Gálovi? Najmä preto, lebo 20. marca sa dožil sedemdesiatych narodenín. Fedor patrí medzi krásne postavy a symboly ponovembrového života na Slovensku. Sme radi, že môžeme patriť medzi jeho gratulantov a priateľov. Želáme mu veľa radosti, zdravia a tvorčí nepokoj!

https://www.tyzden.sk/casopis/...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

RE: corunowo

Zbytočne tu pastuješ svoje "obhajoby" Fedorá Gála. Ľudia, čo zažili jeho éru vedia, čo to bolo za šmjeda. Nesie zásadnú vinu na nastolené mečiarizmu, ktorého dôsledky zažíva Slovensko doteraz (aj s Ficom a Kaliňákom, ako jeho pokračovateľmi, či Brheľom, Pórom, Širokým a mnohými podobnými oligarchami, ktorí celé roky sú pricinutý na štátnych financiách) ...

Fedor Gál, je dnes len tragéd minulosti.
https://vybrali.sme.sk/diskusi...

Názor Milana Kňažka: Keď „demokrati“ z VPN produkujú falošné správy
https://www.aktuality.sk/clano...
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME