Nedeľa, 15. júl, 2018 | Meniny má Henrich

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Kňažko: Gál klame. Odišiel, pretože je zbabelec (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

Kňažko s Mečiarom na tobogáne moci

Mečiara potiahol k moci vo voľbách v roku 1992 Milan Kňažko, a ponúkol tak Mečiarovi reputačný figový list v čase, keď už Fedor Gál bol v tvrdom zápase s Mečiarom. Kňažkove vystúpenie v STV o cenzúre zo strany VPN, patrí k najtrápnejším konšpiráciám o Novembri 89. Kňažkov prejav zasadil posledný, smrteľný úder VPN a spustil proces, na ktorého konci bol vznik HZDS a fenoménu zvaného mečiarizmus.


Viac ako M. Kňažka, treba počúvať, čo hovorí o Fedorovi Gálovi F. Mikloško:
Začiatkom apríla 1991 sa stretla koaličná rada, ktorú tvorili VPN, KDH, DS a MNI. Jej rokovanie otvoril Fedor Gál tým, že VPN navrhuje odvolať Vladimíra Mečiara z funkcie predsedu vlády. Napätie medzi Mečiarom a vedením VPN bolo vtedy už veľké, ale o takomto návrhu predsedu Gála nevedelo ani VPN, ani prítomný Mečiar, ani ostatné koaličné strany. Medzi prítomnými nastalo ticho, ktoré prerušil predseda Maďarskej nezávislej iniciatívy László A. Nagy, keď povedal, že podporuje tento návrh. Ostatné strany sa nevyjadrili. Zostalo otázkou, kto to oznámi médiám. Voľba padla na Petra Zajaca a Pétera Hunčíka. KDH bolo na tlačovke zastúpené sakom Viliama Oberhausera, ktoré požičal Petrovi Zajacovi, aby mohol vystúpiť pred kamerami. Vladimír Mečiar bol 23. apríla 1991 z funkcie predsedu vlády odvolaný. https://www.tyzden.sk/casopis/...


Kňažko by mal čestne ako chlap konečne priznať, že veril Mečiarovi o dva roky dlhšie ako mu veril Gál. Gál precitol z Mečiara už v apríli 1991, kedy navrhol Mečiarove odvolanie, teda asi 10 mesiacov po prvých slobodných voľbách, ktoré sa konali 8. júna – 9. júna 1990. Zatiaľ čo Knažko išiel s Mečiarom do parlamentných volieb r. 1992 vytváral mu reputačný štít a od Mečiara sa dištancoval až v roku 1993 známym výrokom že "Mečiar používal lož ako pracovnú metódu"
Tento fakt ale Fedor Gál poznal dva roky pred Milanom Kňažkom.

Pre Kňažka je ale ťažké priznať, ako dlho na rozdiel od Gála, zotrval s Mečiarom na tobogáne moci.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Fedor Gál, je dnes len tragéd minulosti.

Fedor Gál, je dnes len tragický pľuvanec na odkaze nežnej revolúcie ...
:-(

Ľudia, ktorí ešte nezabudli, čo tu Gál vystrájal, ho tu majú "radi". Tak, že Gál radšej žije v Prahe ...
Dlhé roky z peňazí za odpredaj podielov z TV Nova (ktorý bežný občan sa mohol dostať k spoluvlastníctvu novej TV ? Fedor Gál sa dostal.) ...
-----------
Len aby sa nezabudlo, ako výrazne prispel Fedor Gál k nastoleniu mečiarizmu, ktorého dôsledky ovplyvnili život generácií Slovákov a trvajú do dnes :

Ján Budaj: Občas to vyzerá, akoby revolúciu vyhrali tí druhí
https://www.aktuality.sk/clano...

- Akú úlohu v tom zohral Vladimír Mečiar?

Boli to práve lustrácie, ktoré zrodili aj kariéru Vladimíra Mečiara. Konečne sa zblížil s mojimi politickými odporcami zvnútra VPN. Potykali si a spoločne si vymieňali informácie, potrebné na lustračnú likvidáciu. Kľúčový moment, ktorý ovplyvnil budúcnosť Slovenska však neboli moje lustrácie. Nastal až o nejaký týždeň neskôr v tej povestnej kinosále Mozartovho domu, kde si víťazné hnutie VPN vyberalo po prvých slobodných voľbách premiéra. Vyberalo sa dlho, kandidátov sme spovedali, skúmali ich plány aj minulosť.

Ak by Fedor Gál či Peter Zajac vtedy čo i len naznačili, že Mečiar im dodával ilegálne získané informácie ŠtB, že prekračoval zákon aj svoje ústavné kompetencie, potom by sa nikdy nestal ničím, už vôbec nie slovenským premiérom. Takto Fedor Gál a Peter Zajac doslova stvorili premiéra Vladimíra Mečiara. Mlčali vtedy, keď mali zakričať: On je nebezpečný! Ale zakričať nemohli, lebo v tom zneužívaní informácií z archívov ŠtB boli jeho komplicmi. Odvtedy už lustrácie boli len kombináciou vydieračstva a skrývania evidencií podľa záujmov Hradu a federálneho ministerstva vnútra, respektíve ich tunajšej provinčnej agentúry. Kto ich poslúchal, toho chránili a jeho kariéra stúpala.

- Pamätníci tých udalostí hovoria, že keď Mečiar prišiel do VPN, pôsobil ako veľmi fundovaný odborník, nadaný a razantný politik. Nikto vraj vtedy netušil, že má sklony k autoritárstvu a baží po moci. Ako je možné, že mu všetci naleteli?

Ale nie, v ničom sme mu nenaleteli. Mečiar sa predsa v januári 1990 nestal premiérom vlády! Vtedy bol ešte iba radovým členom Čičovej vlády. Bol mlčanlivý a málo sa objavoval na verejnosti. Až do marca 1990 nikdy nebol na žiadnej tribúne VPN, nikdy som ho nepozval do vedenia hnutia, ani nemal žiadny dosah na formovanie jeho politiky. Bol iba dočasným nominantom dočasnej vlády tak, ako mnohí iní, na ktorých mená si dnes už ani nespomeniete.

Veď tá vláda mala do dvadsať členov a väčšina z nich zmizla niekde v prepadlisku dejín. Tak by bol zmizol aj Mečiar, nebyť toho, že sa na ňom v kríze vnútornej súdržnosti VPN zhodli gálovci aj s Milanom Šimečkom starším. Ten návrh odznel práve v byte Petra Zajaca, kde sa – žiaľ, opäť za mojím chrbtom – dohodli, že Mečiara akceptujú za premiéra slovenskej vlády. Bol im načas spojencom proti mne, ale cena, ktorú za to zaplatilo VPN, a neskôr aj Slovensko, nebola malá.
--------
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Kňažko vystúpil v STV, pomohol Mečiarovi

Kým Budaj s Kňažkom veselo obcovali s Mečiarom, Gál statočne bojoval za povalenie Mečiara.

Marián Leško má pravdu v popise toho, že Kňažkov prejav v STV spustil proces, na ktorého konci bol vznik HZDS a fenoménu zvaného mečiarizmus.

Ako Kňažko vystúpil v STV, pomohol Mečiarovi a zmenil dejiny Slovenska.
https://www.aktuality.sk/clano...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

RE: lentaklentak

Aj ako pokus no humor je to veľmi slabé.

P.S.
F. Gálovi by som odporúčal aspoň kúsok sebareflexie a menej drístania, lebo nie všetci sme zabudli, čo všetko Gál spôsobil.
Aj keď on o niečom takom, ako sebareflexia, ani netuší.
Tak z neho zostane iba tragéd.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

nebezpeční komici

Tragickí a nebezpeční komici v opozícii sú tu Matovič s Budajom.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

ešte stále

si kňažko myslí že močiar je polyhistor?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Kohn....

sa pýta úspešného a bohatého Weissa ako zbohatol. Weiss: no to musíš byť prvých 5 rokov sv . ňa. Kohn: no dobre, a čo potom? Nuž potom... potom si na to zvykneš.
P.S.: človek sa príliš nemení ani povahovo ani osobnostne. Jeden môj kolega ako radový pracovník mal tú "česť" pracovať pred r. 1989 s Gálom na pracovisku. Hovorí, že sa vôbec nezmenil... Ja som zas sledoval jeho besedy - napr. aj keď už bol v Prahe. Boli to aj odborné besedy - napr. o drogách a návykových látkach. Sedelo tam asi 10-11 ľudí - odborníkov. Ak sa mu zdalo, že niektorý z nich nie je celkom naladený na jeho vlnu - tak naňho ako na najväčšieho nepriateľa. Nakoniec sa ukázalo, že považuje všetkých ostatných za smrteľných nepriateľov. A videl tom tých stretnutí viac kde sa to tak vyvinulo. Je ťažké uveriť, že tento človek má aspoň jedného skutočného priateľa... A asi ani o to nestojí. V tých rokoch keď odchádzal do Prahy som vo firmách robil prednášky a pýtal som sa poslucháčov, či by vedeli dať príklad (meno) nejakého človeka, ktorý zlyhal úplne v ľudskej rovine a nechceli by byť v jeho blízkosti... Nebolo to zamerané na politikov. Bleskovo padlo jeho meno. Jeden z poslucháčov povedal, že boli spolu kamaráti a po privatizácii CET 21 sa s ním stretol na SNP. Gál ho pozval do bistra za tými sochami na obed. Keď išla okolo servírka tak ukázall prstami 2...teda cigarety kusovky. Ešte jeho kamoš nedokončil konzumáciu a on zavolal servírku že platí..... že platí tie 2 cigarety. Zahlásil, že bol tak šokovaný - že toto urobí človek ktorý ho pozve na obed a hovorí, že je jeho kamarát. Dal som to do diskusie - Gál si to prečítal a zahlásil, že je to lož. Možno jeho kamoš tú príhodu prikrášlil.... ale určite si ju nevymyslel. Nehodnotil žiadne iné jeho vlastnosti alebo politické presvedčenie alebo pôvod... ako to robia iní zaujatí ľudia. A postavil sa takto priamo pred 40 ľudí z rôznych firiem. Čo sa týka Mečiara - dostal sa na tribúnu a zahlásil, že vo väzeniach je dosť miesta pre komunistov - zožal obrovský potlesk a tak ho v jeho okolí "povýšili" a mysleli si, že ho budú ovládať. Ale akosi sa im vymkol z rúk a teraz sa vzájomne obviňujú, kto stvoril toho "golema". Kňažko má pravdu v tomto hodnotení a k tomu výroku treba dodať..... že dlhé roky klamal účelovo (cieľ svätí prostriedky).
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

zaujímavé video.....

Gál...Šebej.... pred starým Priorom v Bratislave.
P.S.: ukážka ako sa má demokraticky diskutovať, nálepkovať.... a nereagovať k veci
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

návod ako diskutovať....

http://www.*****/content/zbabelec-fedor-gal-je ho-luza
P.S.: takto to robil aj pred r. 1989
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

každý sa s ním háda....

je totiž majiteľom akciovej spoločnosti PRAVDA.... tak ako to urobili s CET 21

miesto hviezdičiek doplniť nadhlad

P.S.: po položení otázky sa vyrúti na pýtajúceho sa .....prišli ste sa so mnou hádať
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Priatelia Fedora Gála

Fedor Gál má veľa priateľov, napríklad aj medzi politicky významnými katolíkmi. Aj keď sa názorovo vo veľa veciach nezhodujú, chvalabohu máme tu po Novembri 89 politický pluralizmus, tak úcta, rešpekt a priateľstvo zostali.

Vladimír Palko: Vždy som veril, že vysoké štátne vyznamenanie raz dostane Fedor Gál a som rád, že sa tak stalo. Naše politické názory sa vždy dosť líšili a za tie roky sa tie rozdiely stále zvyšovali. Ale Fedor Gál v zlomovom ponovembrovom období prevzal na seba hlavnú zodpovednosť v zápase o slobodu a demokraciu, a preto mu treba vzdať úctu. https://www.postoj.sk/29562/st...

František Mikloško: Fedor patrí medzi krásne postavy a symboly ponovembrového života na Slovensku. Sme radi, že môžeme patriť medzi jeho gratulantov a priateľov. https://www.tyzden.sk/casopis/...


Ako hovorí Fedor Gál, víťazstvo je definitívne naše!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Jasné, že víťazstvo je Fedora Gála. Aký obyčajní človek by sa bol dostal k udeleniu celoplošnej licencie na TV vysielanie ? Fedor Gál sa dostal. Potom ušiel (pred zodpovednosťou) do Prahy, svoj podiel na TV licencii predal a peniaze si užíval.
Aj času na drístanie o minulosti mu zostalo dosť. Hlavne na tých, čo boli v prvej línii politiky a výkonnej moci a niesli osobnú zodpovednosť (Kňažko, Budaj, ...) pred ľudmi. Nie ako tento tieňoví manipulátor z "vedenia" VPN, ktorý dnes mudruje a hádže vlastnú špinu na druhých.
Pritom by mal kanálami loziť. Šmejd.
Good job.

P.S.
Kňažko ho vystihol presne !
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Lomcuje Vami zloba a zatrpknutosť

Lomcuje Vami zloba a zatrpknutosť.

Ale ako hovorí Fedor Gál, víťazstvo je definitívne naše!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Vsak su obaja rovnaki. Aky obycajny clovek by sa dostal k privilegiam od statu, ku ktorym sa dostaqli tak Gal ako aj Knazko? Obaja vycitili moznost sa nabalit, ked sa socik rucal a obaja ju vyuzili.
Vsak Knazko ryzoval na state uz za sociku, ked hraval koministov, partizanov a kapitana Nalepku. Obaja pomohli k moci Meciarovi a Knazko s nim dokonca vydrzal 2 roky a sedel pri politickom valove ako minister este dalsie dlhe roky. Cely zivot lobbuje za specialne privilegia pre protekcnu samozvanu kulturnu elitu, aby sa mohla prizivovat na danovych poplatnikoch. Na MK uzatvaral pofiderne zmluvy so svojimi kamaratmi a tvrdohlavo obhajoval vypalnicky tunel zvany verejnopravna STV.
Svoj "charakter" ukazal, aj ked sa uchadzal o funkciu prezidenta, ked nebol schopny velkoryso uniest svoju prehru a zavadzal.
Vybrat si za idol ktorehokolvek z nich je nanajvys smiesne. Oportunisticki prospechari su obaja.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

a zabudlo sa na spoluprácu

Kňažko-Filkus v prípade duty-free shopu v Bergu.
Keď sa to prevalilo, tak vyhodili z vedenia colnej správy ľudí, ktorí s tým nič spoločné nemali. Ľudia za svoj výzor nemôžu, ale v prípade Gála je to Obraz Doriana Graya ako vyšitý. Keby v tom čase nebol vašek-láhef pri moci tak by za ten daňový podvod chlapec sedel. Aj v SAV sa mal ako prasa v žite a zdokonaľoval sa ako manipulátor ľudí. Na tom videu čo som tam zavesil (dá sa to podľa tých slov dá nájsť na internete) je vidno ako on a Šebej reagujú na otázky občanov... Toho chlapa netreba ohovárať, stačí povedať pravdu.
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME