Utorok, 17. júl, 2018 | Meniny má Bohuslav

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Jozef Šátek: Sprisahanie proti prezidentovi (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

Komplot proti prezidentovi

V ide o špinavú hru Fica s Kaliňákom proti prezidentovi štátu. Do toho komplotu proti hlave štátu bol zatiahnutý aj generál Gašpar, čo je veľmi nebezpečné. Zneužívanie represívnych zložiek štátu a NAKA proti prezidentovi štátu nie je možné tolerovať.
Vecne Kiskov problém s finančnou správou neprináleží riešiť NAKE. Navyše podľa Ústavy SR, Čl. 107 Prezidenta možno stíhať iba za úmyselné porušenie ústavy alebo za vlastizradu. O podaní obžaloby na prezidenta rozhoduje Národná rada Slovenskej republiky trojpätinovou väčšinou hlasov všetkých poslancov. Obžalobu podáva Národná rada Slovenskej republiky na Ústavný súd Slovenskej republiky, ktorý o nej rozhodne v pléne. Odsudzujúce rozhodnutie Ústavného súdu Slovenskej republiky znamená stratu funkcie prezidenta a spôsobilosti túto funkciu opätovne získať.

Ukazuje sa, že NAKA bude potrebné po zmene moci organizačne zrušiť a páchateľov tohto komplotu voči hlave štátu priviesť pred spravodlivosť.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

tam je tuším problém s kampaňou, ktorá bola predtým, než bol zvolený! A to , ak si dobre pamätám, umožňuje zrušiť mandát... či?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Prípustná výška výdavkov kandidátov na propagáciu počas kampane je podľa zákonov najviac 132 775 eur vrátane DPH. V druhom kole mali kandidáti povolenú dvojnásobnú sumu.
Sankcie za jej prekročenie:
(1) Ak Ministerstvo financií Slovenskej republiky zistí z oznámenia (§ 19 ods. 1), že kandidát na funkciu prezidenta prekročil najvyššiu prípustnú sumu výdavkov uvedenú v § 16, do dvoch mesiacov od prijatia oznámenia podľa § 19 ods. 2 a 3 uloží kandidátovi na funkciu prezidenta pokutu vo výške desaťnásobku sumy, o ktorú prekročil najvyššiu prípustnú sumu výdavkov uvedenú v § 16.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ak je to teda tak, tak tu vlastne ide len o to, okydať niekoho hnojom, aby potom kydač nevyzeral taký špinavý....
Ja by som sa spýtal Fica, či pil Colu v onom byte.... A pýtal by som sa to vždy, asi ako Cato o Kartágu....
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ja by som...

...Fica donekonečna otravoval nahrávkou "vlastnou hlavou" a zmluvou Blaško-Flašík. V oboch prípadoch sa to dá dokázať za pár hodín.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ak je konanie uvedených

podozrivých osôb porušením zákona či dokonca ústavy, je povinnosťou toho, čo porušenie zákona či ústavy zistil (uviesť presné znenie príslušného paragrafu) podať návrh na začatie trestného konania proti (zatiaľ) neznámemu páchateľovi vo veci príslušnému útvaru PZ SR respektíve na GP SR. Napríklad vo veci podozrenia zo zneužitia právomoci verejného činiteľa, i keď to je u nás vlastne trvalý stav ...
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME