Utorok, 21. november, 2017 | Meniny má Elvíra

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Policajný teror pod taktovkou SMER (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 5 6 7 > >>

Hodnoť:   mínus indicator plus

a je to tu

policajti už dosiahli to, čo sa očakávalo. Zastrelili nevinného človeka, ktorý sa previnil pravdepodobne len tým, že si sadol kamarátovi do auta. A policajt ho preto zastrelil. Vraj prenasledovali vodiča - recidivistu. Ak auto unikalo, tak ako policajti vedeli kto šoféroval. Lebo u takého Weissa to ani nezistili a ostal nevinný. Tu spolujazdca zabili. A čo ak by auto viedol sused, ktorý niekoho viezol do nemocnice? Alebo až potiaľ policajná inteligencia nezasahuje. No, som aj ja zvedavý, ako sa politickí nominanti k tomu postavia
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

upracú to pod koberec o týždeň sa už o tom ani nikto nebude baviť
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Hm,

samotní policajti sú nebezpeční. Použitie služobnej zbrane jasne hovorí, že musí byť použitá primerane na odvrátenie nebezpečenstva seba, alebo iných ľudí. Použitie zbrane pri prenasledovaní motorového vozidla pri jeho
nezezastavení by mala byť striktne zakázaná ako neadekvátna reakcia, pokiaľ nepoužije zbraň sama posádka vozidla.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Auto je same o sebe zbran a vacsina vodicov si to neuvedomuje. Cize vodic zbran pouzival. Kebyze ti zabije niekoho z rodiny, tak tu vyplakavas, ze preco ich nezastavili skorsie ... a dalsia vec je, ze podla novin stale nie je jasne, ci toho chlapca zabil policajt, alebo samotny vodic (nasledna havaria) ... takze sa dost cudujem, ze uz sa vsade pise, ze to bol policajt. Aj pre neho plati, ze kym mu nie je dokazana vina, tak je nevinny ...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Tak toto by sa vám hodilo,

aby ste jeho vraždu hodili na šoféra? Ani by som sa nečudoval, ak by to nakoniec bola oficiákna verzia. Iba že, tá havária nebola nijak dramatická. Auto zišlo s cesty, ani sa neprevrátilo. A o mesiac budeme čítať ako policia pri naháňani auta zastrelila okoloidúceho chodca, alebo dieťa na neďalekom detskom ihrisku. Veď šofér nezastavil, a oni si zase zatrieľali. ALe veď oni nič, to šofér nezastavil. Minule to bolo 31 výstrelov, nabudúce to môže byť aj 50, keď bude naháňačká dlhšia. Keď nezastavíme tie ich nezmyselné kowbojské manévre na našich cestách, nikto si nemôže byť ničím istý. Na unikajúce vozidlo sa ale strieľať nesmie, iba ak vážne ohrozuje ostatných účastníkov, cestnej premávky. A oni nemajú iné prostriedky na jeho zastavenie. To naša polícia ozaj nemá iné prostriedky na zastavovanie vozidiel? Alebo sa tá hliadka nechcela podeliť o slávu s inou hliadkou, ktorá by mohla pripraviť pre vozidlo nejaký zataras? A už keď strieľajú tak musia dbať na to aby nezranili ani šoféra ani iného člena posádky. Tie výstrely majú byť použité na zastavenie vozidla. Takže strieľať by mali iba ak majú dobré podmienky, napríklad na pneumatiky, alebo na chladič spredu. Strieľať iba tak, ako to oni hovoria, namierili výstrely proti vozidlu sú porušením zákona. Veď guľka od zadu do kufra auto nezastaví. Do kabíny výstrely smerovať nesmú. Ale vyzerá to tak, že oni sa nad tým veľmi nezamýšľajú a pália. Minule trafili šoférku do hrude. Teraz zastrelili spolujazdca. Polícia v tom jasne porušuje zákon, nadriadené orgány to schvaľujú. A žiaľ aj veľa diskutujúcich.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Načim ti veľa čítať a počúvať. Potom veľa rozmýšľať. A až potom písať.
Ale nie krav a činy typu "policia pri naháňani auta zastrelila okoloidúceho chodca, alebo dieťa na neďalekom detskom ihrisku. Veď šofér nezastavil,".
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

zaujímavé,

na jednej strane píšeš, že kým nie je dokázaná vina, tak je policajt nevinný a na druhej strane ti stačí iba DOMNIENKA, že vodič mohol niekoho zabiť, nato aby si ospravedlnil toto ZABITIE mladého chlapca.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Prosim vysvetli...

...ako ziskat pri havarii priestrel hrudnika.

Vdaka.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

zbran nieje iba strelna zbran
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

možno by bolo logické, ak by v GB, Fr.

Belgicku policajti tie rútiace sa autá zastavili streľbou ešte pred narazením do davu ľudí... Ale ak by to tak bolo, tak by sa vyrojili podobní kritici, že zabili nevinného vodiča, spolujazdca.... Aj tí boli nevinní až do momentu keď zlikvidovali zopár chodcov. Spomínaný 19. ročný mladík ako vodič pri tom predbiehaní mohol zlikvidovať tú osádku auta ktoré predbiehal...prípadne nejakého protiidúceho. Ale keďže sa to nestalo, tak boli všetci v jeho aute nevinní. Ak by však tou jazdou pripravil o život ľudí v inom aute, asi by sme kritizovali policajtov, že ho nevedeli ráznejšie zastaviť. Ak by náhodou ten sopliak s autom havaroval nárazom do strom (v tej Orovnici je ich dosť) a zabili sa jeho spolujazdci - tak by boli vinní policajti, že ho naháňali a stresovali. Už tie varovné strely do vzduchu ho museli silne stresovať....asi sa zľakol toho zvuku a pridal....
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

aha

porovnávať teroristu v centra preplneného mesta s mladíkom jazdiacom v noci po prázdnych cestách medzi obcami je asi dosť pritiahnuté za vlasy. Policajt by mal v rámci svojej mentálnej úrovne vyhodnotiť stupeň priestupku a mieru rizika. Auto mu nezastavilo a on zabil spolujazdca. To je takt, kde neplatí : a čo keby? Verím, že ho raz budú podľa toho aj súdiť
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

ďakujem všetkým za poctu...

a rozvážne inteligentné reakcie.
A., aj tí teroristi iba pokojne sedeli v aute.... a teroristami sa stali až nárazom do chodcov (mimochodom viacerí spomínaní teroristi útočili v noci...a v preplnenom meste ...NICE ).
B., Príčina-následok (policajti by vôbec nemali naháňať unikajúce autá, veď nevedia kto tam sedí.... - zodpovednými sa stanú policajti iba za to, čo to unikajúce auto spôsobí)
C., máte dojem, že v noci sú prázdne cesty (skúste si prečítať článok, koho predbiehal vodič, ktorého naháňali)
D., policajt nemôže vopred vyhodnotiť mieru rizika, stupeň pristupku - prečo vodič uniká
E., mimochodou autor blogu tu zamiešal príhodu keď policajti naháňali "mladé zdrogované dámy" v aute.... vodička sa pokúšala policajta prejsť.... (no a po dostihnutí sa naozaj policajti správali brutálne). Ale autor sa ich pokúšal vykresliť ako neviniatka, ktoré policajti zbytočne naháňali - čo nie je pravda (paletu dostane aj policajt, ktorý ich kopal ale aj tie dámy budú mať vystúpenie na súde)
P.S.: zatiaľ v článku bolo iba zopár informácií, ktoré by vôbec nemali viesť čitateľom k tomu, aby sa postavili jednoznačne na stranu vodiča (ten by bol zodpovedný za možnú nehodu i za možné následky bez ohľadu na to, či ho naháňali alebo nie). Títo "smelí chlapci" sú úplne "bezrizikoví" keď sedia za volantom aj po zákaze šoférovať a s alkoholom v tele. Rovnako bezrizikoví sú tí, čo si k nim sadnú a budú tvrdiť, že o ničom nevedeli. Počkajme si na výsledky vyšetrovania a na to, čo budú vypovedať ti "hrdinovia" čo to v aute prežili ako spolujazdci. Dúfam, že budú mať viac rozumu ako diskutéri (aj ten rozum asi dostali tí spolujazdci až po nehode).
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Hm,

zaujímalo by ma, či by si mal rovnaký názor, keby ti takto zastrelili tvojho syna, lebo dcéru...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Aký názor by si mal ak by taký vodič zrazil tvoje dieťa. A čo je pravdepodobnejšie, že dieťa zrazí grazel za volantom, alebo že ho nešťastnou náhodou zastrelí policajt lebo sa s grazlom za volantom to dieťa vezie v aute. Ak sa teda s grazlami nevozi bežne.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Čo je pravdepodobnejšie?

V nočných hodinách, na prázdnych cestách, ak policajt strieľa po aute, je naozaj pravdepodobnejšie, že zastreli nevinného spolujazdca, než to že niekoho zrazí grazel.
Aj keby sa na tejto prázdnej ceste v nočných hodinách nachádzali deti, zastrelením grázla -vodiča policajt nezníži riziko, že ich to auto zrazí, naopak zvýši, pretože aj keď ho predtým riadil aspoň ten grázel, po odstrelení grázla ho už neriadi nikto.
Dokonca aj keby trafili pneumatiku, aj vtedy by zvýšili riziko, že to auto niekoho zabije.
V oboch prípadoch - keby trafili vodiča aj keby trafili pneumatiku, neohroujú len vodiča grázla, ohrozujú tým aj jeho spolujazdcov (havária) a dokonca aj ostatných účastníkov cestnej premávky. Mňa vlastne nenapadá žiaden dôvod, prečo by policajti mali po aute strieľať.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Vidím, že musím jednoduchšie, takže druhý pokus keď to bolo na prvý raz ťažké.
Koľko je ročne strieľajúcich policajtov a koľko je grázlov za volantom. Z toho vyplýva tá pravdepodobnosť na ktorú som sa pýtal, zrejme príliš zložito.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

... už sa raz stalo,

...4- 6 policajtov (dve hliadky)-ozbrojených, si " strelilo" do duševne chorého s nožom v ruke, ten zomrel, bol to adekvátny zásah? prvá reakcia-áno, no či naozaj to bolo nutné, to už sme sa z médii nedozvedeli. Vyšetrujú doteraz? Sme krajina chudobná duchom... a stratená....?!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

"Sme krajina chudobná duchom... a stratená....?!"
Súdiac podľa toho, že zmýšľaním takých ako si ty je pomerne veľa, tak áno, sme krajina chudobná duchom a stratená.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

vodic nebol ziadne neviniatko, 3x zakaz riadenia nedostanes za dodziavanie predpisov a neohrozovanie ludi.

auto je zbran, takze prirovnat sa to da k tomu, ze policia nahodou pri obchodzke zisti ze mniekto ma pri sebe v meste nelegalnu pusku s ktorou uz niekolko krat strielal po ludoch a diskuteri zo sme ho navrhuju pre istotu pustit. uplne absurdne.

a tym ze niekto sadne do auta ku grazlovi, akceptuje risk s tym spojeny. ja ked idem do tatier, akceptujem ze sa mozem niekde zj ebat a nebudem z toho vinit gravitaciu ci pohyb litosferickych dosiek ktore tie hory vyvrasnili.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Jasné a keď sa tvoja dcéra vyberie v noci sama cez park, tak akceptuje, že ju môže niekto zj ebat, takže podľa tvojej logiky tým stráca nárok viniť toho, kto ju zj ebal.

Jasné, že je dobre, keď sa človek príliš nesnaží získať darwinovu cenu a vie vyhodnotiť nakoľko je jeho správanie rizikové, ale to nezmýva vinu z toho policajta a ani z toho vodiča. Policajti totiž nie sú litosfreické dosky a vodič nie je gravitacia.
 

1 2 3 4 5 6 7 > >>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME