Pondelok, 18. november, 2019 | Meniny má Eugen

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Peter Pollák z OĽaNO spolupracoval so zlodejmi a mafiánmi 4 roky (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť:   mínus indicator plus

No Petra Polláka

som nikdy nevidel prezentovať svoju prácu ako štátom plateného úradníka. Úplne vždy však ako príslušníka svojho etnika. S úplne všetkým čo k tomu patrí.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Takto nie pán Marcel

Podľa logiky prezentovanej v tomto blogu spolupracovali so zlodejmi a mafiánmi všetci Slováci. Lebo ak nie (podľa tohto), mali sa pokúsiť o nejaký druh defenestrácie.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Spravne

Aj milovany vodca Sulik ma za usami, lebo svojho casu velmi rad bral peniazky od Pociatka na ministerstve. Aj on kolaboroval so Smerom.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Tak veru...

Burkert zabudol na jednu podstatnú vec a to, že Sulík bol poradcom ministra Počiatka, aby vraj zachránil rovnú daň pred Ficom...
Je zaujímavé, že to čo nedokázal neodvolateľný Počiatek (500 miliónov Sk na Cyprus so žltou kartou, pobyt na jachte v Monaku s J&T), dokázal Sulík...
Fico by bez súhlasu akcionárov určite nerobil ekonomické zmeny, zvlášť keď je to ekonomický analfabet...
A títo akcionári dosadili aj Počiatka, takže kto dosadil Sulíka s takýmto poslaním...?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Kojot, Beinhofer a Nafťák

na ktoré tvrdenie z článku ste reagovali? Ja tam také nemôžem nájsť.
A ak tam také aj náhodou je, zjavne nemáte čo povedať k ostatným, lebo vám spochybňujú vaše konštrukcie.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Marcel,

ja skutočne neviem, o čo vám ide...
Pollák, jediný Róm v parlamente, chce pomôcť svojmu etniku...
Smeráci, celí šťastní, že sa mohli zbaviť žeravého zemiaka a posunúť maximálne nepopulárnu agendu ktorú doposiaľ nikto nedokázal a ani nechcel riešiť niekomu inému... a tým sa zbaviť rizika pohorenia, ktoré táto agenda hrozí...
to skutočne ste čakali, že Matovič bude brániť Pollákovi pomôcť svojmu etniku...?
Matovič mi neskutočne lezie na nervy svojimi schopnosťami rozdeľovať politickú scénu...
no musím uznať, že v tomto článku ste strelil neskutočného capa...
žasnem, prezentujete sa, ako zástanca klamárov, zlodejov, podvodníkov ktorí zneužili svojich voličov...
myslím, že drvivá väčšina voličov pred voľbami počítala, že Smeráci voľby vyhrajú...
počítali sme aj s možnosťou účasti SNS vo vláde so Smerom... za pomoci KDH...
no málokto z voličov Siete či Mostu rátal so zradou a prosti túciou ich lídrov...
najväčší problém je strata dôvery pravicového voliča v pravicové strany...
nečudujme sa, že frustrovaní a podvedení voliči budú voliť extrémistov...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Už niekoľko rokov poukazujem na to, že Fico tzv. pravicu sám nespasí. Poukazujem na biedu tzv. pravice, ktorá napriek tomu, že si výdatne pomáha Ficom a jeho zlodejstvami, prehráva. V tom nie je náhoda. Každý jednotlivec, každá politická strana, každá opozícia či koalícia by mala začať od seba. Ja sa o to snažím. Či sa mi to darí, neviem posúdiť.

Keby sa pravicové politické strany podľa toho správali posledné 4 roky, dnes by Fico vládu určite nezostavoval. Preto budem ako bloger kritizovať alebo poukazovať na alibizmus, dvojaký meter, pokrytectvo a krátkozrakosť v prvom rade u tých politikov, ku ktorým mám inak názorovo blízko alebo bližšie ako k tým, ktorých si nevážim.

Súčasná úroveň SaS a OĽaNO nie je základ na ktorom môže vyrásť niečo zdravé a trvalé.

Súvisiace články:
A to je zle?: http://nazory.pravda.sk/koment...
Deliace čiary: http://nazory.pravda.sk/koment...

A čo sa týka Polláka. Zrejme ste nepochopili pointu článku. Ja Pollákovi jeho spoluprácu so zlodejmi a mafiánmi vôbec nevyčítam. On pristupuje k politike pragmaticky, rozumne, vie že politika je umenie možného a že sa v nej hrá s rozdanými kartami; na rozdiel od svojho straníckeho šéfa ktorý si svojim skvelým straníckym programom môže opäť raz maximálne tak vytapetovať kúpeľňu.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Toľko osvietených hláv sa tu vyrojilo.

Kuruc, Palata, Burkert, teraz ďalší Marcel premúdrelý. Dokonca aj brilantný análolytik Bruno nado mnou.
Vraj zradili práve Sulík a Matovič. Nehorázne sa vraj zbabelo zbavili ZODPOVEDNOSTI, dobre sa im kritizuje.
a ešte aj vaj hrôza a des, pracovali ako experti na Pečiatkovom ministerstvwe, Pollák pod Kaliňákom.
Že to boli odborné posty a nie politické, nevadí, pracovali s mafiánmi, ergo, sami sú mafiáni. Prezumpcia neviny nula, mediálny lynč a nálepky, ako v prípade Hedvigy. Že Pollák bol iba smiešnou figúrkou, ktorá mala prezentovať ochotu SMERUKSS odovzdať nejaké funkcie opozícii, podobne ako niektoré ďalšie kontrolné posty, tiež nevadí. Matovič vládol s Ficom. Takže automaticky je tiež mafián. Také jednoduché ako facka.
Tak za prvé. Nie Sulík zdupkal, a otočil kabát, ale Zradoslav a štandardný Béla. Takže Sulík nedostal žiadnu šancu tú zodpovednosť prijať. Mierny rozdiel, ale novokvaseným geniálnym nálepkovačom s klapkami, sú takéto nuansy ukradnuté.
A za druhé. Sulík sľúbil voličom, s mafiou sa nevyjednáva, ani spolu nevládne. Rovná sa nekradne. Kto to urobí, je zlodej. Sľub dodržal, čakajúc na poverenie na jednania o zostavení vlády. Lenže kým čakal, rýchlik už bol v Šuranoch, teda vo Ficovom análi.
Nakoniec za tretie a za posledné. Sulík a Matovič boli vyhlásení za najhorších extrémistov, nepriateľov rodín, únie, galaxie aj vesmíru. S ktorými ísť do spolku znamená koniec Slovenska, únie, galaxie etc. Takže Bugi aj Procházka radšej s primitívnym nacionalistom, s heslami "Za Boha a za národ", ako s nejakým liberálom, ktorému sú petície, pochody, hrózne utláčané tradičné rodiny šumafuk. Nedivme sa, poznáme ich pôvod. Bugár MKDH, Sieť, narcistická odnož KDH. A ešte radšej a rýchlejšie si plácli s Ficom, lebo nejaké tie chechtáky sa neodmietajú.
Záverom. To skutočne neviete odlíšiť odbornú robotu a poradenstvo od politickej prostitúcie? Netvrdím, že Matovič, či Sulík sú stopercentní, ani že sú anjeli. Sú presne takí, ako ich voliči. Nikto si za euro ruku s rukávom nedá odtrhnúť. Ani so všetkým, čo navrdhujú nesúhlasím. Nie sú ani spasitelia typu Fica, ani neomylní. Ale veľa vecí sa dá meniť a vylepšovať za pochodu. ale otvorená arogantná zlodejina a korupcia nikdy. Tá sa môže iba zhoršovať. A otázka pre Marcela Kefalína. Vieš kto sa dal na ktorú stranu?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

je celkom zábavné

sledovať ako sa všetci doterajší diskutéri snažia poprieť, že Pollák bol splnomocnencom Fica a spol., teda že s nim aj spolupracoval, resp. s jeho ľuďmi, čo zo splnomocnenia logicky vyplýva. Snažia sa to poprieť s "kvalitným argumentom", že on bol iba splnomocnencom vlády SR...

A teraz hor sa do znižovania mi karmy diskutujúceho.
Na základe miery jej poklesu sa zmeria vaša inteligencia.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

PETRA POLLÁKA...

...som v posledných rokoch vnímal ako človeka na jedno použitie:
jeho úlohou bolo rozbehnúť program vyplácania dávok v hmotnej núdzi za prácu,
ktorých sa (aspoň v mestách) zúčastňujú ľudia s 15-, 20-, 30timi odpracovanými rokmi,
kdežto minoritná populácia sa im vyhýba, pretože je strašne chorá.

Tento projekt bol úspešný špeciálne pred voľbami komunálnymi (ale i parlamentnými), lebo veď príživníci konečne pracujú--
najmä v prospech obecného úradu. ktorému tak pracovná sila s nulovými nákladmi rieši problematiku zháňania financií na platby za odvedenú prácu.
Ide z môjho pohľadu o značný paradox: štát takto de facto prenajíma obecných otrokov.
.
Keď už teda nástroj Pollák rozbehol toto, tak mu kľudne nechali voľnú ruku i s kontajnerovými školami,
pretože takýto projekt smeráckym ani iným podnikateľom do kapusty nijako nelezie.
Ak by liezol, tak by v praxi neexistoval.
.
Poznámka na okraj:
OĽaNO nefunguje ako politická strana,
preto ani Pollák nie je a ani nemôže byť tým, čomu sa zvyčajne hovorí "stranícky nominant".

Matovič ho teda "neprenajal" v tom straníckom slova zmysle, že by ho niekto zo SMERu oslovil s ponukou postu,
lež oslovený bol priamo Pollák ako nezávislá osoba.
---
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Polák

zaviedol otrockú prácu pre ľudí, ktorí po odpracovaných rokoch stratili prácu. Voliči, mysliaci si, že za všetky problémy na Slovensku zodpovedajú poberatelia sociálnych dávok sú spokojní. Nespokojní sú ľudia, ktorí očakávali od štátu pomoc v ťažkej situácii ako je strata zamestnania.Nespokojní sú aj Rómovia, pretože aj pre nich sa neurobilo nič. Nemajú prácu, nemajú byty, .. A starostovia z toho ťažia. Zostáva im viac peňazí na nehospodárne míňanie. Toto ponižovanie ľudí so vzdelaním a praxou treba ihneď zrušiť!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Nikto doposiaľ

nenabral odvahu cigánsky problém skutočne riešiť. Boli tu náznaky, ale naozaj len náznaky. Žiadne podstatné riešenia. Preto navrhujem nasledovné:
1.) Povinná predškolská výchova pre všetky cigánčatá (slniečkársky rómčatá) od troch rokov veku. V prípade nespolupráce rodičov deti umiestniť do špeciálnych zariadení.
2.) Zriadiť tzv. výberové základné školy pre deti s mimoriadnym nadaním, nepoznačené príbuzenskou plemenitbou. Deti do takýchto škôl zvážať "štátnymi" autobusmi zadarmo.
3.) Po úspešnom absolvovaní základnej školy opäť urobiť výber tých najlepších a umiestniť ich do internátnych stredných škôl, kde by som opäť dal všetky náklady na plecia štátu.
4.) Po ukončení tejto strednej školy a úspešných prijímacích pohovoroch na vysoké školy, ktorých skončenie by garantovalo aj zamestnanie v odbore by som dal študentom príspevok na náklady spojené so štúdiom na VŠ. Príspevok by som nedal rovnaký na všetky typy štúdia, ale diferencoval by som odbory. Najvyšší by bol na učiteľské.
5.) Po úspešnom absolvovaní by som zaviazal skončeného vysokoškoláka na 5 rokov robiť v odbore.
6.) Umožnil by som im vo vybraných profesiách ľahší prístup k bývaniu s vopred určeným príspevkom na bývanie od štátu.
7.) Zvýhodňoval by som týchto absolventov pri umiestňovaní v zamestnaní v štátnej správe.
8.) Zvýšil by som o nejakú desatinku percenta dane, ktoré by šli len na tento program. Pretože ak by sme dokázali integrovať pár tisíc cigánčiat, ktoré v dnešnom systéme nemajú žiadnu šancu, osobne veľmi rád túto zvýšenú daň zaplatím. V Nemecku dodnes funguje systém, že pracujúci v bývalých západných spolkových krajinách majú o niečo vyššie dane ako príspevok na východné.

Toľko odo mňa, podľa kódexu a smerovania denníka SME, rasistu a xenofóba.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Chyba ti tam to zakladne

Akykolvek projekt riešenia romskej otazkxy , ktory ako prvy a hlavny bod nebude mat sposob zniženia narastu poštu Romov v osadach / to jest osob , ktore nemaju zakladne predpoklady schopnosti integrovat sa do normalnej spoločnosti , ale su schopne sa nekontrolovatelne množit a zvyšovat počty neuplatnitelnych osob , ktore štat akože ma povinnost vyživovať / je odsudeny vopred na neuspech.
či sa to niekomu pači alebo nie , či ma nazve rasistom alebo fašistom , ale musi prestat množenie sa romov v osadach , ktori nemaju ani len na jedno dieta materialne prostriedky , ktore by si zaobstarali vlastnou pracou , ale nemaju problem narobit desat deti a potom kričať - štat , postaraj sa , a pritom su tie deti už genetickym povodom odsudene na nezaraditelnost do normalnej spoločnosti , nepamatam si , že by som nejaku Romku alebo Roma videl robit napriklad v pokladni v supermarkete , čim to asi bude ?
Takže najskor zariadit , aby problem nenarastal ,a potom ho začať riešiť .
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Súhlasím. Bez zastavenia nárastu

populácie to nepôjde.
Rodinné prídavky len na 2 deti = 1. krok k riešeniu rómskej otázky http://burkert.blog.sme.sk/c/1...
Resp. aj toto: http://stopalibizmu.blog.sme.s...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Nie som v žiadnom

prípade ich zástancom, ale regulovať pôrodnosť prídavkami na deti je veľmi lacný návrh. Nič by si tým nevyriešil, množili by sa ďalej a ešte viac by sa prehĺbila ich bieda. Viedlo by to určite k zvyšovaniu kriminality a ešte väčšiemu odporu majority voči týmto skupinám. Moje riešenie vychádza v prvom rade zo vzdelania. Pretože vzdelaný človek si veľmi dobre uvedomí, koľkým potomkom je schopný zabezpečiť primerané podmienky k výchove. Ak sa nezačne realizovať program vzdelávania, opäť sa vyhodí pár desiatok miliónov eur do vzduchu a nič sa nevyrieši.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

si jasnovidný?

keď tvrdíš že daný návrh by nič nevyriešil? Ja o tom nepochybujem, že to je prvý krok k efektívnej pomoci Rómom. A zároveň je v ňom aj veľmi silný výchovný účinok - kto chce mať deti musí sa o ne vedieť postarať. Môžeš len snívať o tom, že toto Rómov naučí tvoja výchova a vzdelávanie. Osvety a programov vzdelávania tu už bolo až až a výsledok je stále zhoršujúci sa stav a nárast sociálne odkázaných Rómov, ktorých štát odmeňuje za to, že takmer hromadne ignorujú nutnosť plánovaného rodičovstva. Česť výnimkám.

Programy vzdelávania to áno, ale až po vykonaní daného prvého kroku môžu byť účinné. Inak sú to vyhodené peniaze, zaúčinkujú iba na minimum Rómov.

Treba jednoducho otvoriť oči. To v prvom rade.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Maš divne predstavy

Koho zaujima bieda neprisposobivych ? Koho zaujimaju problemy neprisposobivych , ak ich oni sami nechcu alebo nevedia riešiť ? To mame kvoli nim krachnut všetci ?
Ak bude zvyšena kriminalita - na to predsa mame policiu a sudy.
Ako chceš vzdelavat neustale sa zvyšujucu kvantitu ich potomstva s minimalnou schopnostou chapat dnešnu realitu vzhladom ku genetickym predpokladom ?
Bud to budeme riešiť alebo sa priebežne bližime k neriešitelnemu stavu.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Na otazku ktoru si kladie autor, odpovedal uz milous zeman. Jak odstanit politika zfunkcie.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Burkert plateni zlodejskymi oligarchami

8 rokov tu vladne Smer a bude dalsie 4. Kupeny bloger nema nic ine na praci iba utocit na strany ktore sa ako tak snazia odhalovat neskutocne podvody zlodejov a gaunerov ktori nas tu brutalne okradaju. Burkert kope za oligarchov a gaunerov ktory tuneluju stat z jeho clankov je to nepopieratelne vyplyva. Ja mu odoprucam nech si da aspon na chvilu pauzu cakaju nas dalsie styri roky kradnutia takze Bukert moze kludne spavat jeho triedni nepriatelia OLANO a SaS sice budu poukazovat na zlodejiny jeho kamosov ale ako doteraz nic zasadne sa menit nebude akurat kradnut sa bude trosku sofistikovanejsie a potrestany nebude nikto.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ak nie sú argumenty, sú tu útoky.

Vraj som platený oligarchami... Úsmevné.
Neviete prehryznúť ak volič pravice si dovolí vecne skritizovať "pravé" pravicové idoly - Sulíka s Matovičom, čo by ste si vy nikdy nedovolili aj keby ste na to mali dôvod.

Na rozdiel od vás ja nie som zaslepenec. Už niekoľko rokov, aj keď som stále volil a volím stredopravé strany (momentálne SaS), poukazujem na to, že Fico tzv. pravicu sám nespasí. Poukazujem na biedu tzv. pravice, ktorá napriek tomu, že si výdatne pomáha Ficom a jeho zlodejstvami, prehráva. V tom nie je náhoda. Každý jednotlivec, každá politická strana, každá opozícia či koalícia by mala začať od seba. Ja sa o to snažím.

Keby sa pravicové politické strany podľa toho správali posledné 4 roky, Fico by 3 krát vládu určite nezostavoval. Preto budem ako bloger kritizovať alebo poukazovať na alibizmus, dvojaký meter, pokrytectvo a krátkozrakosť v prvom rade u tých politikov, ku ktorým mám inak názorovo blízko alebo bližšie ako k tým, ktorých si nevážim.

Pochybujem ale, že s vašou výbavou a chcením všetko vedieť lepšie, to pochopíte. Lebo keby ste sa aspoň trochu zamysleli nad tým čo som v článku napísal, plus v článkoch na ktoré som dal odkazy, nenapísali by ste takú hlúposť ako ste napísali.
 

1 2 >

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME