Nedeľa, 17. november, 2019 | Meniny má Klaudia

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Pastiersky list sympatizantom socializmu a putinizmu "s ľudskou tvárou" (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 5 6 7 8 ... > >>

Hodnoť:   mínus indicator plus

Hrdinskými zástancami socializmu na webe

sú zväčša anonymné entity, takže neviem, ako by sa ho zastávali, keby sa aj u nás podľa čínskeho vzoru zakázala na webe anonymita. Na druhej strane, keďže boj s hlúposťou nemožno vyhrať, akékoľvek protisocialistické vystúpenia na webe sú vopred prehrané. Čriedy tiahnuce za svojím kmeňovým atavizmom sú odolné voči novším poznatkom o spoločnosti než im poskytol tatko Marx, takže si vždy a znova musia vyskúšať na vlastných frňákoch tvrdosť reality, ktorá je v príkrom rozpore s ich bludmi. Ešteže je tu tá Amerika, na ktorú to môžu hádzať, lebo tá si žije po svojom a má ich na háku...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Vážený pán Brhlovič,

k Vašemu diskusnému príspevku ešte toľko:

Mnoho nadávačov na USA akosi zabúda (alebo rado zabúda), že Američania v USA sú vlastne aj Slováci, ľudia z Čiech, z Poľska, Maďarska, Ruska, Rumunska, Bulharska, Japonska, Írska, Británie, Rakúska, Španielska, Talianska a mohol by som menovať do nekonečna a ešte ďalej.

Američania neprišli z inej dimenzie

Sú to vlastne európania, aziati a tak ďalej až do nekonečna.

Ak by som však v mojom texte išiel do dôsledkov, tak by som musel konštatovať aj fakt, že vlastne my ľudia sme boli v "nedávnej" minulosti tmavej pleti

a mali sme aj srsť
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

http://*****/odvazny-projev-sahry-wagenknechtove-kde-to-zijete-pani-me rkelova/
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

tu si tie svobodné noviny, odkiaľ prejav je nájdete... v akom "kolektíve" sa nachádzajú
https://sk-sk.facebook.com/not...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Mne tento blog pripomenul všetky tie otravné propagandistické chválospevné ódy, ktoré mi vadili za socíku, ich jediným cieľom bolo vtĺkať ľuďom do hláv tie jediné správne názory. Svojou podstatou sa od nich tento blog nijako nelíši.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Takže vám sa nepáčila komunistická propaganda a nepáči sa vám tento blog, ktorý je podľa vás tiež propagandou.

Je moja otázka legitímna, ak sa vás opýtam, ČO sa vám vlastne páči?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Páčia sa mi fakty bez návodov ako ich mám chápať a čo si o nich mám myslieť. A bez obligatórnych kádrovačiek novodobých politrukov.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

nadherne vysvetlene

ale tupec to nepochopi
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

A hlavne aké to bolo vtipné, intelektuálne a nezávislé, že? A ako nám to robí dobre, keď si napríklad absenciu kvalitného orgazmu môžeme kompenzovať označovaním niekoho za tupca, a to veeeľmi prefíkaným a originálnym spôsobom, že? A hneď sa nám zdvihne sebavedomie, aj keď zrkadlo hovorí o opaku, že?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Je vela ludi ktorym sa nepaci USA

pretoze ich beru ako agresorov. Ano USA je agresor ktory si zoberie co chce kde chce lebo ma nato armadu. Aj Rim bol agresor ked dobyval Europu. Z hladiska spravodlivosti je USA vojnovy stvac, agresor, humanitny bombardovac a moho by som pokracovat. Na druhej strane, je otazne co by robili ostatne krajny ak by USA agresor nebol, ak by ich nechal volne vyrabat jadrove, chemicke zbrane. Ale to uz vieme, peknym prikladom su krajny Afriky kde nemal svet (USA) ziadne zaujmy, tak ich nechal nech sa vyzabijaju sami bez ich pomoci.
Co sa tyka komunizmu. Je vela ludi (okrem tych hornych 10 000) ktorym sa zilo lepsie. Su to ludia kory nemaju velke ambicie, potrebuju v zivote len stabilitu a viziu lepsej buducnosti. Aj ked ich je 99%, niesu dostatocne inteligentny aby sa vedeli zmobilizovat a presadit svoje zaujmy. A preto ich 1 % populacie bude vzdy zotrocovat. Presne to 1 % vlastni vsetky prostriedky ako media televizie radia atd .. a aby tym 99% obyvatelstva vymietol hlavy. Ukazuju a rozpravaju to co chceju aby sme poculi. Ked vam poviem v mediach a budem to opakovat dokola neustale a zas a zas .. tak sa podla toho zacnete spravat. Prirovnal by som to k babkovemu divadlu. Ale realita je uplne ina. Bohuzial nie vsetci mame nato byt v tej top 10tis.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

ako dlho by to vydržalo?

Add: Co sa tyka komunizmu. Je vela ludi (okrem tych hornych 10 000) ktorym sa zilo lepsie.
Otázka znie , koľko rokov by to ešte vydržalo. Za 40 rokov od rovnakej štartovacej čiary nám Rakúsko ušlo do nedohľadna. Tak čo by bolo za ďalších 20 rokov socializmu ? Socialistická ekonomika ( každý musel mať prácu) vykazoval takú mieru neefektivity , že konkurencieschopnosť hospodárstva voči svetu bola nulová. Dnes akákoľvek rodinná farma s 20 zamestnancami obhospodaruje úspešne rozlohy , čo v 89, obhospodarovalo JRD so 100 zamestncami. A tak to bolo v každom odvetví. Skrátka mlieko sa vyrobilo za 5 korun ale muselo sa predať za 2 koruny. Tie Tri koruny sa prejedali z budúcnosti , nič sa neinovovalo , fabriky ktore mali aky taky potencial upadali. A tá budúcnosť je teraz. A myslieť si že ak by tu bol socializmus , tak ľudia by boli spokojní , mali istoty ? Ak by to išlo tak ako do 89 teho ? KAždý si pametá , ako rok od roku všetko zdražovalo , každý rok pribúdali nedostatkové tovary, ... A ilúzia , že ruskí oligarchovia by nám z nejakej spomienkovej nostalgie dávali ropu za kopejku ? Som presvedčený , že kým sme v 89 štrngali kľúčmi a pritom sa usmievali ,.. ak by to trvalo ešte tak 10 rokov , tak by ľudia na námestiach štrngali krvavými kovovými tyčami. Ako napr. v Rumunsku.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

je to relativne a tazko povedat..

nemozes porovnavat vedecky pokrok a politicky system ... pred 89tim pracovalo na oddeleni planovania 120 ludi. Dnes to robi jeden clovek lebo ma nato PC a software. To nedokazuje ze sa robilo za komunizmu neefektivne. Ale znamena to ze sa pred 25 rokmi robilo neefektivne.
To ze kolko by to vydrzalo a kde bola startovacia ciara rakuska a konkurencie schopnost voci svetu --- neviem kde si na take hluposti prisiel. Ale ver tomu ze nasa ekonomika bola velmi konkurencie schopna. Stavala a kupovala fabriky v zapadnych krajnach ako po 89tom u nas zapad. To si vedel kolko majetku mala krajna po celom svete v zahranici a ake podniky vlastnily ? Nemas ani tusenia ale ekonom je s teba ako z harvardu.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

• Prečo sa štáty zadlžujú?
Do úspešného prevratu v roku 89 nemalo Československo nijaký dlh. Prevažovali aktíva, a to v miliardách dolárov. Ďalšia nepochopiteľná vec - všetci ľudia mali prácu. Ústava garantovala právo na prácu. Príživníctvo bolo trestané. Práca bola právom, i povinnosťou. Pracovali aj poslanci. Za výkon funkcie mali symbolicky príplatok. Aj Boh, keď stvoril svet, pracoval. Na siedmy deň dal zatvoriť super a hypermarkety, a odpočíval.

Školy produkovali len také profesie, aké si vyžadovala spoločenská deľba práce. Plánovalo sa. Každý absolvent školy dostal umiestnenie, s platom, a niekedy aj s bytom. Zadarmo. Družstevný trojizbový byt sa dal splatiť za päť či sedem rokov, bez toho, aby sa rodina živila korienkami. Z mladomanželských pôžičiek sa dala zariadiť domácnosť. Úrok bol symbolicky, a pri narodení dieťaťa sa odpisovalo z dlžnej čiastky. S demografickým vývojom sme nemali problémy. Odchod do dôchodku sa postupne mal znižovať. Rovnako i týždenná pracovná doba. V Bratislave sa pripravovala výstavba metra, federálna vláda už schválila rozpočet. MHD mala vstúpiť do experimentu: mala byť bezplatná. Rómsky problém nebol, naši Cigáni pracovali. Totalita.

Vysvetlenie je v princípe jednoduché: štát mal vlastný majetok, vlastné zdroje. Nepotreboval tzv. zahraničných investorov, ani iných špekulantov typu Medzinárodný menový fond či Svetová banka. Rada vzájomnej hospodárskej pomoci slúžila svojim členom, a pomáhala aj rozvojovým krajinám. Prevoditeľný rubeľ, ktorým sa platilo medzi štátmi RVHP, nepotreboval nijaké eurovaly. Vykorisťovanie, špekulácie a podvody boli trestným činom. Štát, majúc vlastný majetok, mohol financovať všetko: bol investorom, staviteľom, ochrancom, sponzorom, charitou (vtedy neznáme slová), všetkým. Požičiaval občanom bez toho, aby hrozil exekútormi. Aby živil veľkú a rafinovanú skupinu parazitov. Tých sme poznali len zo západných, či starých filmov. Privatizáciou sa na úkor občanov obohatili jedinci, domáci či zahraniční. Aby to bolo beztrestné, papierové hlavy v parlamente k tomu schválili patričné zákony. Zločin na občanovi sa tak legalizoval. Nad tým všetkým sa vyvesil firemný nápis: sloboda a demokracia. Občan dostal do rúk nezrozumiteľné množstvo volebných lístkov, aby tak pravidelne potvrdzoval dosiahnutý stav. Kvantita nahradila kvalitu. Zločin si obliekol biely golier. Účelové svetre a čapice sa rýchlo upratali. Sociálne, v tom najširšom zmysle slova, sme sa novembrovým prevratom, vrátili do 19. storočia. Čakajú nás národnostné a sociálne konflikty, boj za elementárne ľudské práva, vojny a bieda. Úpadok Slovenska je už dnes aj geneticky. Lepšie si pozrite našu mládež, chlapcov i dievčatá. Obezita, neforemná chôdza i postavy. Slovenky, ako pekné ženy, sú minulosťou. Aj tu dobiehame neodolateľnú Ameriku. Bagety, hamburgery, kuracie mäso plné neznámych látok, podradné nealkoholické nápoje robia svoje. Kvalita potravín všeobecne je na úrovni výživových doplnkov pre mačky a psov.

Štát, ako naše milované Slovensko, je zadlžený, a bude sa zadlžovať naďalej. Rozdiely budú len v rozsahu a tempe. Terajší dlh nikdy nesplatíme. Dôvod je prostý: s chatrným vlastným majetkom si štát, aby mohol plniť svoje funkcie, musí požičiavať. Alebo zvyšovať dane. Alebo vyvlastniť tých, ktorí nás vyvlastnili. To posledné nehrozí. Zatiaľ. Preto sme v NATO, a s eurosľučkou na krku v Únii. Preto máme toľko nezávislých médií, expertov, súťaží a iných ohlupovadiel. Zisky von, chudoba doma.

Pravda, do nekonečna to nepôjde. Zatiaľ nikto nevie, ako to skončí. Prijateľné, a optimistické východisko je pravdepodobne vo vojne.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Vážený diskutér,

váš príspevok vysoko hodnotím a som rád že ste triezvo a komplexne vyhodnotil socializmus minulosti. Musím konštatovať, že súčasný kapitalizmus či v amerike alebo inej tzv.vyspelej krajine minulej spoločnosti nesiaha ani po kolená. Mám obavu, lebo pojem demokracia si každý vysvetľuje po svojom a najradšej z pozície sily, ja to hodnotím ako diktatúru väčšiny tak ako u nás v parlamente.V amerike kde bohatí bohatnú a ostatní 90% chudobneju zákonite musí dôjsť k nepokojom,lebo podľa môjho názoru kapitalizmus ako systém je prehnitý a jeho rozvoj je nemysliteľný. Tregédia je, že v mene svojho prežitia je schopný a bohužiaľ má na to aj prostriedky vyvolať svetovú vojnu. Tomúto systému šlo o mier len keď mu to vyhovovalo. Pochybovačom pripomeniem nech si spomenú kto už od vojny a kde ma vojenské základne, ktoré vlastne obsadzujú celý svet, ale to niektorí tvrdia, že je to v mene mieru. V oblasti propagandy majú pod palcom už teraz američania celý svet a to nehovorím o odpočuvaní.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Absolútny súhlas. Vyštrngali sme si slobodu vyjadrovania svojho názoru v tlači a na verejnosti a teraz na ten názor nikto nie je zvedavý. A tí, ktorí majú výhrady znovu píšu pod pseudonymom (ak ich inázor vôbec médií zverejnia).
Spoločnosť riadia tí, ktorí majú prachy.
http://tiborbindas.blog.sme.sk...
http://komentare.sme.sk/c/7730...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Habr: Mne sa zdá, že veľa ľudí považuje väčšinu Američanov za bohatých židov...Tak aspoň formulujú svoje príspevky...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

nemam rad Fica, nemam rad USA. Mam rad Europu. Putina beriem ako jedneho z dvoch najmocnejsich muzov planety. Teraz ma skus zaradit.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ku kulturistom

...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Bez USA by bola Europa spáleniskom

Treba si uvedomiť,že predovšetkým vďaka USA :
- bolo porazené Hitlerovské Nemecko a JPN / na niekolkých frontoch ,nielen vylod.v Normandii / + masivnym vyzbrojovaním SOV/RUS armády
- a Marshallovmu planu ek.rozvoja sa povojnové a nielen Nemecko hosp.pozviechalo
- prebehla po 2.WW v Nemecku denacifikácia
- kleslo ekonomicky na kolená ZSSR / US prezbrojením / a bolo nútené otvoriť stavidlá demokracii vo vých.Europe
Trochu hoistoric.súvislostí

Teba zaďakova Ferdinancdovi Aragonskemu a Izabele Kastílskej ,ktorí sa mierumilovne dohodli s Maurami z Granady o ich odsune v rámci "Rekonquisty" a ušetrené financie tak poskytli K.kolumbovi na cestu do východnej Indie....
 

1 2 3 4 5 6 7 8 ... > >>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME