Štvrtok, 23. november, 2017 | Meniny má Klement

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

5 mýtov o referende (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Regnerusov "vyskum", na ktory autor linkuje, bol vedeckou komunitou odmietnuty pre zle zvolenu metodiku a jeho vysledky su nesmerodajne. Dokonca aj samotni antigay aktivisti sa uz od neho odvracaju.

Viac tu: http://www.regnerusfallout.org...

A tu: http://www.slate.com/blogs/out...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Štúdia Marka Regnerusa (Social Science Research ) NIE JE O HOMOSEXUÁLOCH:
Mark Regnerus Admits His ‘Family Structures’ Study Wasn’t About Gay Parenting
- http://thinkprogress.org/lgbt/...
+
reakcia na štúdiu Regnerusa - http://thenewcivilrightsmoveme...
+
+
vyjarenie univerzity o Regnerusovi - http://www.utexas.edu/cola/dep...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

A x ďalších k tomu. Napr. že je nenávistné...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

5 lživých tvrdení o referende

. Súhlasili by ste s tým pán autor blogu (samozrejme i dotknutí), žeby sa zúčastnili Bober a Chromík dokazovania na detektore lži, či biskupi + KDH neprejednávali s Alianciou organizáciu referenda ?
-
Pastiersky list je súčasťou organizácie referenda. Vyzývanie kňazov k účasti na referende je taktiež súčasťou organizovania referenda. Angažovanie katolíckej cirkvi v referende je najväčšia akcia katolíckej cirkvi od II. sv. vojny. Vtedy mala katolícka cirkev podporu Hlinkovej mládeže, Aliancia za rodinu vykazuje podobné znaky. Napr. za komunistov, mládežnícka organizácia SZM, nikoho nevylučovala, práve naopak mala záujem o každého mladého.
*
2. Pýtam sa, podľa čoho posudzujete aké sú ľudské práva ? Vychádzate z hodnôt židovsko-kresťanskej kultúrnej tradície. Dobre, takže nejaký ten miš-maš. Keď sa nám hodí, dobrý je Starý zákon, pretože Ježiš sa fungovaním spoločnosti nezaoberal, a keď urobíme bezprávie, potom plačeme "...nech hodí kameňom...." Je zaujímavé a poučné, že pri Referende nepoužije slová Ježiša (kde by ich našli ? ) ani jeden z tých najkresťanskejších kresťanov.
*
3. Referendum je zbytočné. O zbytočnosti sa možno presvedčíme neúspešným referendom. Hlasovať o biednej menšine, môže iba človek bez srdca, ktorý nemá súcit z urazenými a poníženými.
*
4.Bol ste pán autor vychovávaný v detskom domove, že tvrdíte opak ? Čítal som pred chvíľou blog. p. Braníka, a ak som dobre pochopil, tak hovoril z vlastnej skúsenosti. A to je už iná svätená voda.
*
5. Toľko nezmyslov, čo ste tam popísali, by možno stačilo i na 5 blogov.
- manželstvo je súkromná vec. Ak nie, potom tu máme komunizmus, alebo klérofašizmus
- neexperimentujú rodičia, ak posielajú deti na výučbu ku kňazom, že nebudú deti zneužité ?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

1. Aliancia sa neviaže na žiadnu ideológiu, vierovyznanie...

2. Ľudské právo sa musí nejakým spôsobom viazať na ľudskú prirodzenosť, takže filozofická otázka.

3. Ochrana detí je zbytočná? Súcit nie je v tom, že odhlasujeme menšine všetko, čo si zažiada a tobôž nie láska.

4. Bez komentára.

5. Tým, že niečo nazvete nezmyslom, tvrdenia nevyvrátite a ani nálepkovaním oponenta. Ak je súkromnou vecou, prečo sa doňho mieša verejnosť? Dvaja ľudia uzavrú manželstvo v obývačke bez svedkov? Manipulatívna otázka. Kňaz nerovná sa pedofil. Hrozba zneužitia je inak všade.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

-
1. Aliancia sa neviaže..., ale sú naviazané na Alianciu: Katolícka cirkev, KDH... Ako argument sa používajú tzv. kresťanské hodnoty. Biskupi vydali Pastiersky list. Takže sa neviažu !

2. Veď práve, že na prirodzenosť. Ešte toť prednedávnom vozičkári nemali taký prístup ako majú teraz. Spoločnosť sa humanizuje. Nefajčiari nemali žiadne práva. Dnes majú práva. Spoločnosť sa humanizuje. Trvalo 3 storočia, kým kresťania mohli oficiálne fungovať. Spoločnosť sa humanizovala...

3. Keď sa majú deti báť homosexuálov, tak treba potom podľa vás nájsť spôsob ako za nacistov a realizovať konečné riešenie ? Koľko x týraných detí je v rodinách ?

5. V poriadku, veď aj homosexuáli budú mať svedkov. Kde je potom problém ? Kňaz sa nerovná pedofil, to sedí, ale percento pedofilov, alebo inej sexuálnej orientácie, prípadne sexuálne obťažovanie je značné. Najhoršie je na tom, že všetci biskupi, pápeži tieto sexuálne delikty ututlávali. Aj kňaz je len človek, to chápem aj ho ľutujem, , ale robiť prenos svojich chýb na okolie, to robila cirkev odjakživa. Referendum o tzv. rodine to potvrdzuje, o tom je celé referendum.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

1. Z toho, že Peťka a Peťko majú obaja radi korčuľovanie nevyplýva, že Peťka a Peťko sú jedna a tá istá osoba. Kresťanské hodnoty sú všeľudské.

2. Čo vo Vašej interpretácii znamená "humanizuje"?

3. Nemajú. Právo na adopcie neexistuje. Riešením je dialóg a hľadanie dobra detí, nie egoizmus dospelých. Neviem, koľko je týraných, ale "milujúci homosexuáli" nemajú čarovný prútik, ktorým vymažú zo spoločnosti týranie detí. Chýba nie je v "tradičnej rodine", ale v konkrétnych jednotlivcoch. A je strašným spôsobom zanedbaná príprava na manželstvo a rodičovstvo.

5. Problém je ten, že ste ho špecifikovali ako čisto súkromný akt, čo nie je. Prekážkou nie je ani partnerstvo, ale to, že sito s požiadavkami sa roztrhlo a zatiahli sa do debaty deti. Neviem, odkiaľ máte info, že sa veci ututlávali a najmä, že všetci...

A čo keby ste sa pozreli na problematiku aj z iného uhla? Čítali ste príbehy kňazov, ktorým falošné obvinenie zničilo celý život? Jedna vec je, že sú to odporné zločiny, ale čo s tým má celá Cirkev a referendum spoločné? Prečo máme použiť "ad hominem" na iných nevinných ľudí a na otázky, ktoré s tým nesúvisia?
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME