Sobota, 21. september, 2019 | Meniny má Matúš

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Sexuálna výchova, strašiak alebo ochranca? (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 5 6 7 8 ... > >>

Hodnoť:   mínus indicator plus

otázka

ak niekde už sexuálna výchova prebieha, tak by sa mal ukázať nižší podiel zneužívania detí - mala by to byť merateľná skúsenosť - je nejaká štatistika, ktorá to potvrdzuje?
pretože v článku je jedna vec, čo by sa dala označiť za zavádzanie - deti sô zneužívané dospelými - a teda deti treba učiť - nemali by sa skôr učiť dospelí?
no, dieťa má oznamovať všetko, čo sa mu nepáči...ako sa volal ten pionier, čo udal rodičov?
lebo na základe niekoľkých extrémnych prípadov myslieť, že to treba riešiť až takýmto spôsobom sa mi zdá naozaj prehnané.
napríklad aj to, že dieťa môže byť traumatizované doma - naozaj až tak veríte školstvu, že sú tam tak môdri ľudia, že ani len náhodou nehrozí traumatizácia?
odvážne...
nuž, čo, karma dole a odpovede asi žiadne seriózne, nie? ;)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Súhlasím

Mali by sa učiť aj a hlavne rodičia. Veď aj im sú určené tie príručky. Konkrétne tie dve v článku sú pre rodičov a deti. Majú si ich spolu čítať a maľovať do nich.
Najdôležitejšie ale je učiť rodičov už od ich útleho detstva. Tak sa predíde predsudkom a človek sa lepšie učí zamladi, ako už v dospelosti. Tam už niekedy treba preúčať zlé návyky ako učiť. A to je ťažšie.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Dušan, ale my už máme povinnú školskú dochádzku za sebou... !

Akým právom si ty dovolíš označiť názor rodiča za zlý návyk, ktorý treba preúčať! To čo si ty o sebe vôbec myslíš...?!

Mali by sa učiť aj a hlavne (!) rodičia... ? Ale rodičia tie deti splodili, na rozdiel od ľudí, ktorí pre svoje homosexuálne sklony ani vlastné deti so svojim životným partnerom mať nebudú! Čo ty, muž s homosexuálnymi sklonmi, chceš učiť deti cudzích ľudí o sexuálnom správaní!? Okrem toho, že im budeš pozitívne predkladať homosexuálny prejav a praktiky ako vraj normálne a rovnocenné s heterosexuálnym prejavom!?

A hlavne prečo nediskutuješ na vlastnom blogu, kde máš podobnú tému? http://blog.sme.sk/diskusie/22...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Tak ja ti neviem vera, ako cerstva matka musim povedat ze toho o rodicovstve viem velmi malo a tak ako v hociktorej inej oblasti zivota aj v tejto sa potrebujem dovzdelat.. tak ako v inych oblastiach tak aj v oblasti sexualnej vychovy.

To ze som svoje dieta splodila a porodila mi nedava patent na rozum, resp. viem ze nic neviem..
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

milá čestá mamička, nedávno

dievčinka.
je od teba milé, že používaš filozofické zvraty.
len ešte im treba aj porozumieť.
v pamflete sa píše:
"V poslednom čase sa stretávame so silnejúcim odporom časti laickej verejnosti so všetkým, čo súvisí so sexuálnou výchovou."
.
takže, súdruchovia vedia, že všetko vedia.
a my, ktorí ich v pote tvári živíme sme tí hlupáci, ktorí vedia, že nič nevedia.
teda okrem ich živenia. lebo na slobodnom trhu by zdochli hladom, tie ich "múdrosti" by si dobrovoľne nekúpila ani ty.
človeku sa až rozum pozastavauje, kam ten zbesnený neomarxizmus siaha.
stále, ž od r. 1948 nám tu ktosi "demokraticky" a "slobodne" diktuje.
a stále sa nájde dosť takých, ktorí sú tomu radi, či rady.
.
no, a keď rada používaš citáty, tak ti sem jeden dám. (vzťahuje sa aj na dnešnú dobu a jej mentálny neomarxisticko-genderický výplach.)
zisti si kto ho povedal.
"dajte mi školstvo, a ja z každého slováka urobím maďara"
.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

sa mi páči

predstava, že ak rodičom neprikážeme, tak nebudú robiť...
rodič, ktorý s deckom robí úlohy z matiky ho pravdepodobne vychováva aj inak.
rodič, ktorý patrí do rizikovej skupiny sa vykašle aj na tieto knižky...
a predsudky - no, aj za komunistov sa deti v škole učili jedno a doma iné...takže by som tento optimizmus zbrzdil...
pretože problém nie je v tom, že rodičia nepovedia, ba aj v škole sa dozvedia dosť už teraz - ale jadro problému je v tom, že sa snaží presadiť len jedna konkrétna možnosť nazerania na sexualitu.
ak rodič chce dieťa vychovávať vo vernosti v manželstve a v škole sa bude tvrdiť, že promiskuita nie je problém - tak sa nečuduj rodičom, že sa im to nepáči.
tento argument nezaznel?
mimochodom, ak je teda tak potrebné mať špeciálne knižky na toto - netreba špeciálne knižky aj na nekradnutie, neklamanie a podobné?
aha, to asi nie je problém, lebo najväčší problém tohto štátu je sexualita...alebo nie?
;)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Rodičia majú plné právo svojmu dieťaťu dať jeden z mnohých pohľadov na partnerstvo a sexualitu. Nemôžu si vyhradzovať právo byť jediným zdrojom. Takže kľúdne svojmu dieťaťu môžu povedať, že pre nich je správne, ak človek žije s jedným partnerom celý život v manželstve, ale nemôžu brániť aj inému pohľadu. Osobne síce neviem o tom, že by v škole niekto deti chcel nabádať k promiskuite (vlastne naopak, sexuálna výchova má deti nabádať k bezpečnému sexuálnemu správaniu), ale osobne nechápem, prečo by dieťaťu nemohlo byť povedané, že mať viac partnerov je v poriadku. Veď je to len jeden z mnohých pohľadov a názorov, k akým dieťa príjde. Rodič, ktorý sa snaží byť výhradný vlastník mysle dieťaťa a pravdy je ten najnebezpečnejší a práve názorová pluralita je prevenciou.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

prevnik si mysli nieco ine
http://www.impulzrevue.sk/arti...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

To je akurát tak izolovaný názor dr. Medvedczké a obdobných dezinterpretátorov.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

ja si ako otec vyhradzujem právo byť jediným zdrojom informácií na partnerstvo a sexualitu pre moje deti. ja som ich splodil, ja sa o ne starám, ja ich vychovávam a nedovolím, za žiadnych okolností, aby mi do toho ktokoľvek kafral, hlavne nie sexuálne dezorientovaní, prázdny, liberálne zmýšľajúci jedinci, ktorí ma už vážne začínajú poriadne vytáčať. znesiem veľa, ale moje deti sú nedotknuteľné. skúste mi ich otráviť tým "smradom" a niet tej sily ktorá by mi zabránila "vyblázniť" sa na vás.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Na prvej rodičovskej lekciu sa spýtaj deti, čo už o sexe vedia a kde sa to dozvedeli... a keď ťa rozdýcha privolaná záchranka, spytuj svoje svedomie:)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

podpisujem sa pod to co napisal buffo ...

len doplnim o otazku - ako si odstrihol svoje deti od internetu, televizie a rovesnikov?

Som zvedavy, ci si len tlchuba, alebo dokazes aj odpovedat.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

nie som včerajší a moje deti nežijú v izolácii, ale aj z vlastnej skúsenosti viem, že je rozdiel, ak za akýmykoľvek informáciami, zvlášť tými citlivými, stojí "ulica" alebo nejaká autorita. a učiteľ tou autoritou pre dieťa je, takmer ako rodič. preto si neželám, aby s tejto pozície moje deti zavádzal, resp. ich kŕmil dezinformáciami, s ktorými absolútne nesúhlasím. opakujem, nedovolím aby mi ktokoľvek infikoval deti "jedom" v akýchkoľvek dávkach. je naozaj také ťažké pochopiť, že sú tu rodičia, a vedzte, že ich je dosť, ktorí si želajú vychovávať svoje deti slobodne, podľa istých hodnôt(ktoré nemajú tendenciu ohýbať sa a prispôsobovať tej, ktorej dobe) a je to už neskutočne otravné, ale aj nebezpečné, keď nám nejaká skupinka ľudí chce diktovať, čo je pre naše deti dobré. nech sa páči, experimentujte si so svojimi deťmi, na svojom ihrisku, ale nenúťte k tomu aj naše deti. kto má svetlo pochopí, kto nie, pre toho je škoda plytvať ďalšími slovami...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ubezpečujem ťa, že v istom veku je "ulica" najväčšou autoritou a mnohokrát majú učitelia čo robiť,aby vyvrátili pouličné mýty ( a nielen o sexe)...
Ale o inom:" aby s tejto pozície moje deti zavádzal, resp. ich kŕmil dezinformáciami, s ktorými absolútne nesúhlasím". Fakty v článku (resp. v obsahu možno sexuálnej výchovy) sú dezinformácie alebo len s nimi len nesúhlasíš. Lebo to je teda rozdiel! Ale v každom prípade si nejako k tomu musel dospieť , niekto ti tvoje postoje vštepil. A možno by bola zaujímavá štatistika, kto mal najväčší vplyv na formovanie tvojho postoja k vlastnej sexualite.
Riadiš sa týmto postojom aj v iných predmetoch? Sadneš si každý večer s deťmi okolo stola a necháš si rozprávať, čo sa učili v škole, prípadne im potajme čítaš učebnice a poznámky? Vzápätí vysvetlíš, že síce v škole povedz toto, lebo chceme jednotku, ale inak je to blud a dezinformácia? Pretože postojové a hodnotové veci (a o tom by mala byť aj tá znevažovaná sexuálna výchova) sa učia aj inde: dejepis, zemepis, ekológia, náuka o spoločnosti... Prídeš sa do školy "vyblázniť", lebo učiteľka nadiktovala, že Tiso je vojnový zločinec... Bol si sa "vyblázniť" na ministerstve, keď p. Mikolaj spustil najväčší a doteraz neúspešný experiment na tvojich deťoch zvaný školská reforma?
A o hodnotách, ktoré sa ohýbajú v čase! Ukáž mi pravidlo, ktoré nie je spojené s dobou svojho vzniku a pravidlo, ktoré v čase nemenilo! Starý zákon naprával pohanstvo, Nový zákon naprával zákon Starý, koncily opravovali evanjelistov... Hegel píše, že základné ľudské hodnoty sa nemenia, ale neustále sa rozširuje ich obsah. Nuž pre niekoho je toto rozširovanie dnes veľmi aktuálne.
41 v tvojom nicku (aspoň podľa štatistiky) by mohol byť (!) počet rokov, čo si na svete a pevne verím, že sexuálnu výchovu svojich detí zvládaš...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ahoj buffo, más deti? ak áno zabezpečil si im v týchto neľahkých časoch pre sexuálnu výchovu adekvátne doučovanie?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

On si zrejme bude musieť niekoho najať, ak pre jeho deti je ulica najväčšou autoritou, nie on.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ewa, čítaj pls poriadne!

Písal som, že: " v istom veku je "ulica" najväčšou autoritou" a "nielen v otázkach sexu" (prieskumy to dokazujú!). Ak rodič dokáže tento vek ukočírovať je frajer (sex, drogy, životné hodnoty, spôsob života...). A takých je mnoho, bez debaty. Ale ak mi povieš, že v tomto zúrivom období života si so všetkým novým, nepochopiteľným (a najmä intímnym) bežala okamžite a bez meškania za mamou alebo otcom... tak to nemôže brať vážne nikto z tu prítomných.
Inak tento rozpor krásne rieši už jeden bradatý:
"Deti, dnes sa budeme učiť o sexe."
" A čo by ste potrebovali pán učiteľ vedieť?"
A ešte mi povedz, že tie deti pánovi učiteľovi rozprávali to, čo im o sexe povedal ocko s mamičkou:)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ahoj soson,

či mám alebo nemám deti? To môže byť každému fuk!
Doučovanie praktické alebo teoretické? A kde som písal o doučovaní zo sexuálnej výchovy? Akože deti nezvládajú učivo, tak hupky dupky po škole k staršej pani učiteľke na doučko? Sranda je, že takéto doučko bolo do nedávna súčasťou bežnej sexuálnej výchovy poctivých katolíckych meštianskych rodín a týkalo sa mládencov tesne pred svadbou:) Len staršiu učku suplovala staršia skúsenejšia pani z inej inštitúcie:) Veď sa nepatri, aby náš syn počas svadobnej noci zlyhal!
Ale vážne: jednoducho som za sexuálnu výchovu na školách. Debatujme o obsahu, o forme, ale myslím si že je dôležitá. Už teraz ju supluje spomínaná ulica, témy na hodinách náboženstva, komercia módy, ideál krásy, životný spôsob šoubiznisu... To všetko vytvára taký skreslený obraz sexuality, že naše deti z toho musia mať a majú v hlavách hokej. Je predsa nemysliteľné, aby v 15ke riešili na náboženstve pocity masturbujúceho chlapca a ihneď po hodine otvárali 50 odtieňov akejkoľvek farby a hltali softporno... Toto vám nevadí? A ste si istí, že ochránite svoje deti pred týmto? Zverujete deti škole, aby ich pripravila na život... o tom je aj sexulálna výchova.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Nie... ! Nezverujeme deti škole! A už vôbec nie, aby ich pripravila na život! Kde na to chodíš :)

Zákonný zástupca dieťaťa je povinný prihlásiť dieťa na plnenie povinnej školskej dochádzky a dbať o to, aby dieťa dochádzalo do školy pravidelne a včas...

Je to úplne iný problém - dostupnosť pornografie a zneužívanie erotična v komercii. Ale ak nedokážeme ako dospelí určiť hranicu prípustnej reklamy a šoubiznisu, prečo by si mal ísť s tým práve do škôl? A lektorka sexuálnej výchovy bude musieť byť povinne bez bez mejkapu, korekcie tváre či poprsia, a oblečená nemoderne? Alebo ako si to predstavuješ? Plus aké sexuálne skúsenosti musí - nesmie mať za sebou dotyčná osoba inak povedané aký by mal byť jej sexuálny profil :) Aby nebola reprezentantom práve tých hodnôt, proti ktorým sa búriš, že by nemali byť predstaviteľmi neskresleného obrazu sexuality :)
 

1 2 3 4 5 6 7 8 ... > >>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME