Otvorený list predsedovi vlády SR

poslal(a): june , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 3772 dní  

postoy.sk „Cítiť sa urazený“ je veľmi vágny pojem. Takéto vágne pojmy nesmú byť použité na vymedzenie hraníc slobody prejavu.

diskusia (58)     

#1 | napísal(a): legolas11 odvtedy uplynulo: 3771 dní

Taliban... dufam, ze to Fica uz fakt na...erie a klepne im po prstoch :-)

#1.1 | napísal(a): quicksand odvtedy uplynulo: 3770 dní

klasicka cernoknaznicka schiza: homosexuali su zvrhli, chori, amoralny a proti prirode.....ale vazime si ich a odsudzujeme prejavy neznasanlivosti.

co dodat. asi ten tolko ze statisticky je asi tretina z tych podpisanych pod listom homosexualom, a z nich 87 percent pedofilnym homosexualom. statistika. sorry, ale cisla nepustia.

#1.2 | napísal(a): askatasuna_1 odvtedy uplynulo: 3770 dní

mburns. to su zavazne tvrdenia o knazoch. Hod link alebo to nejako citovat....

#2 | napísal(a): staryy odvtedy uplynulo: 3771 dní

V normalnej populacii su 4% homosexualov. V katolickom klere, podla ich vlastnych udajov, 30-50%. Uz vieme, preco ta panika? Preco treba zurivo bojovat proti homosexualom, aby nikoho ani nenapadlo povedat, ako dobre sa homosexualite medzi katolickym klerom dari?

Mozno by bolo dobre, aby prestali spolocne kupele katolickych funkcionarov s nadejnymi knazmi a podobne vymozenosti...

#2.1 | napísal(a): laborec odvtedy uplynulo: 3768 dní

Toto mi na vas ateistoch niekedy dost vadi - dost vela klamete.

#2.2 | napísal(a): staryy odvtedy uplynulo: 3765 dní

co konkretne si myslis, ze bolo klamstvo? na ciselne udaje mam niekolko publikacii z katolickych vydavatelstiev od katolickych autorov, na to dalsie tvrdenie osobne svedectva...

#3 | napísal(a): rosamunde.pulcherova odvtedy uplynulo: 3770 dní

no to je zaujimave, ze len sami chlapi su tam podpisani ;))

#3.1 | napísal(a): kriziak odvtedy uplynulo: 3769 dní

Toto tu nechceme ! Nech si zo státu nerobia vykladnú skrinu teply aberanti !

http://www.youtube.com/watch?v=VScxzVxIp7c&feature=related

#4 | napísal(a): Michal "lehu" Lehuta odvtedy uplynulo: 3770 dní

podla smernice ma byt "zakázané akékoľvek správanie, ktoré by spôsobilo vznik prostredia urážajúceho nejakú osobu kvôli jej vierovyznaniu alebo sexuálnej orientácii." "Na základe takejto smernice by bolo v mnohých oblastiach spoločenského života kresťanom zakázané zastávať a prezentovať podstatné body biblického učenia" tak ak je ich ucenie o urazani, tak dakujem, neprosim.

#4.1 | napísal(a): anup odvtedy uplynulo: 3770 dní

Ked poviem, ze registrovane partnerstva su podla mna zvrhle alebo ,ze s prichodom moslimov rastie hrozba terorizmu, po pripade, ze pedofilov treba liecit, tiez ma nechas potrestat? Z politickej korektnosti vam uz fakt rpeskakuje. V mene slobody k cenzure

#4.2 | napísal(a): Michal "lehu" Lehuta odvtedy uplynulo: 3769 dní

ja nehovorim ze suhlasim so smernicou. akurat odsudzujem krestanske ucenie, ak je o urazani.

#4.3 | napísal(a): anup odvtedy uplynulo: 3769 dní

Tak si zjavne nepochopil podstatu clanku. Ucenie cirkvi napriklad jasne hovori o homosexulanom styku ako nieco neprirodzenom a teraz znamena , ze ten co si to mysli a nahlas povie uz je xenofob netolerantny? Alebo ten kto si mysli, ze islam alebo krestanstvo je krvilacne nabozenstvo ma byt tiez potrestany? Politicka korektnost nam uz fakt prerasta nad hlavu. Clovek aby sa bal vyslovit svoj nazor, lebo ved co ak ciha za rohom daky urazlivy chuj

#5 | napísal(a): vektor odvtedy uplynulo: 3770 dní

Kde sa tu zobralo 600+ hlasov od neregistrovanych uzivatelov?

#6 | napísal(a): stephen.woolf odvtedy uplynulo: 3770 dní

ako môže mať tento článok toľko hlasov a len 29 od registrovaných užívateľov?

neprerastajú čitatelia postoya vybrali.sme?

#6.1 | napísal(a): adamhadamn odvtedy uplynulo: 3770 dní

bol vydaný pastiersky list :)

#7 | napísal(a): marllen odvtedy uplynulo: 3770 dní

Pre mburns: Odporúčam prečítať si celé vyhlásenie ešte raz, dôsledne a bez krvavých očí. Nikde sa tam nepíše o tom, že "homosexuali su zvrhli, chori, amoralny... ". Mimochodom, amorálni sa píše s "i" nie s ypsilonom, keďže ide o plurál. A za druhé, nieviem na základe akej štatistiky si prišiel k tomu, že ľudia podpísaní pod touto výzvou sú sami homosexuáli. Je to nezmysel. A nie len logický. Nepoznám totižto žiadneho homosexuála, ktorý by sa podpísal pod výzvu, ktorá je de facto v jeho neprospech. To je ten logický problém. A druhým problémom je, že niektorých z tých, ktorí sú tam podpísaní osobne poznám a rozhodne to nie sú homosexuálne orientované osoby.

Pre veselycyklista: Čo sa týka homosexuálne orientovaných osôb medzi klérom. Áno, vyskytli sa vážne problémy. A niektorí cirkevní predstavitelia za to nesú zodpovednosť aj vinu. Práve preto vydal po homosexuálnych škandáloch v americkej katolíckej cirkvi pápež dokument , ktrorým zakázal pripustiť ku kňazskej vysviacke muža, u ktorého by bolo preukázateľné, že má sklony k homosexualite. A mimochodom, Cirkev je ustanovizeň božko - ľudská, čo znaméná, že to ľudské v nej často zlyháva. Čo ma ako príslušničku katolíckej cirkvy úprimne mrzí práve kvôli tým, ktorým sa spôsobuje neprávosť a utrpenie. Ale práve to božské v nej spôsobuje, že napriek ľudským chybám a hriechom stále existuje. Už viac ako 2000 rokov...

#7.1 | napísal(a): rus odvtedy uplynulo: 3770 dní

Výborne vystihnuté...Snáď k tomuto vŠetkému by som ešte dodal pre tých,ktorí sú už skalopevne rozhodnutí tuna začať kydať na Cirkev:

Pred tým,než začneš kydať si to dobre premysli...Prečo?Z jednoduchého dôvodu.Predstav si,že tvojho malého syna v škole učí,alebo je triedny učiteľ homosexuál...Ak sa to zakáže,neznamená to koniec homosexuálom...ak ním je,nech bude (veď on za to nemôže) ale nech hrdo a pyšne to o sebe nevyhlasuje.Média potom majú tendenciu z týchto ľudí robiť hrdinov a pod.

#7.2 | napísal(a): staryy odvtedy uplynulo: 3770 dní

ale trt bozske...schopnost prezit vdaka transformacii, ale najma, ako to uz Sigmund Freud povedal, neustaly ludsky strach zo smrti a ochota zit vo vysnivanom svete - to je pricina, preco taka skodliva a jedovata institucia, ako cirkev, stale preziva.

Papezsky dokument ma zhruba taku relevanciu ako toaletny papier. Odkedy katolicky papezo pisali vtierave listy Hitlerovi, akosi ma nelaka doverovat im.

Katolicky klerus nebude vdaka nemu obsahovat mensie percento homosexualov, len sa bude viac klamat, pretvarovat a utajovat. Ved koniec-koncov, sucasny papez potvrdil 50 rocny dokument, ktory pod trestom exkomunikacie zakazuje informovat o homosexualnych a pedofilnych zlocinoch v cirkvi.

#8 | napísal(a): richard.kral™ odvtedy uplynulo: 3770 dní

Domnievam sa, ze toto je dokonalym prikladom vyhrocujuceho sa kulturneho konfliktu v nasej tzv. zapadnej civilizacii. Spravne alebo nespravne riesenie neexistuje, je to vylucne vec nazoru a hodnotoveho postoja toho ktoreho jednotlivca.

Ja sa osobne nehlasim k ziadnej nabozenskej viere, povazujem sa za ateistu, ale pod tuto vyzvu by som sa pokojne podpisal. Samotnu smernicu nepoznam, ale ak je naozaj pravda to, co tvrdia autori tejto vyzvy, tak skutocne ide o vazne obmedzenie slobody prejavu. A ta by mala byt principialne chranena vsetkymi, ktori si vazia vydobytky liberalnej demokracie a slobodnej, otvorenej spolocnosti. V tomto smere je skutocne trosku paradoxne (a mozno ani nie), ze sa ozyvaju prave cirkevni predstavitelia a nasi bratia krestania, ktorym casto liberalne postoje nevonaju.

Jednej veci ale absolutne nerozumiem. Preco homosexualom tak strasne vadi to, ze veriaci krestania (aj to nie samozrejme vsetci, povedzme ti konzervativni z nich) povazuju ich sexualnu orientaciu za nieco nespravne, zle a zavrhnutiahodne? Mohli by sa tesit, ze v nasom kulturnom univerze pokrocilo spolocenske vedomie natolko, ze su uznani za plnopravnych obcanov, ze nie su prenasledovani a trestani za nieco, za co nemozu. Treba si uvedomit, ze toto nebolo v minulosti ani zdaleka pravidlom a zial v mnohych castiach sveta su homosexuali kruto perzekvovani aj dnes (staci sa pozriet napr. do Iranu, kde ich vesaju na namestiach!). Proste ja keby som bol homosexual, bolo by mi absolutne sum a fuk, ze niekto (rozumej nejaka socialna struktura, ktora nado mnou nema ziadnu realnu moc - cirkev) povazuje za zle a zavrhnutiahodne to, ze ma sexualne pritahuju osoby rovnakeho pohlavia. Absolutne by ma to nezaujimalo a ani by ma nenapadlo bojovat za zmenu ich postoja, pokial by boli respektovane vsetky moje obcianske prava. A to som presvedceny, ze v nasej spolocnosti ich homosexuali zarucene maju (na registrovane partnerstvo si budu musiet este pockat, ale som presvedceny, ze ho budu mat). Viem si predstavit, ze veriaci homosexuali (ano aj taki su) mozu byt trosku v komplikovanej situacii, ale nerozumiem naco chcu potom silou-mocou zotrvavat v lone institucie, ktorej sa podstatna zlozka ich identity silno nepozdava? Preco im tak zalezi na nejakej cirkvi?

#9 | napísal(a): Vajkový Bubuš Chlebík odvtedy uplynulo: 3769 dní

Kde si mozno pozriet navrh tej smernice?

#9.1 | napísal(a): legolas11 odvtedy uplynulo: 3769 dní

V googli :) Ale aj tu: http://www.europarl.europa.eu/sides/getDoc.do?pubRef=-//EP//TEXT+TA+P6-TA-2009-0211+0+DOC+XML+V0//SK

Ta smernica je uplne v poriadku, to skor ten Taliban diskriminuje.

#10 | napísal(a): janik44 odvtedy uplynulo: 3769 dní

Všetko je to otázka svojho náboženského presvedčenia, viery a povahy( či je človek liberálny, alebo konzervatívny, tolerantný, humánny) Pred Bohom sme si všetci rovní a tento fakt nikto nikdy nezmení... nechávam to všetko plávať. Aj tak, čo zmôžem jedným komentárom? Nič. Načo sa tým zapodievať. Bude, ako má byť... Asi som pasívny, ale...

#11 | napísal(a): janik44 odvtedy uplynulo: 3769 dní

diskriminácia je, bola a vždy bude (a nie je to len otázka Talibanu...)

#12 | napísal(a): staryy odvtedy uplynulo: 3769 dní

Pozoruhodne je, ako sa katolici podobaju na komunistov (totalita ako totalita) - bol vydany prikaz hlasovat, tak sa masovo hlasuje. Bol by som zvedavy, kolko hlasov bolo napriklad z katolickej univerzity - tam maju velmi sikovnych internetistov...este sa o nich vselico dozvieme...

#12.1 | napísal(a): laborec odvtedy uplynulo: 3768 dní

Zavadzas naschval alebo nevedomky? Aky prikaz bol vydany ?

Toto mi na vas ateistoch niekedy dost vadi - dost vela klamete.

#12.2 | napísal(a): staryy odvtedy uplynulo: 3768 dní

1./ ja nie som ateista

2./ jasne, my klameme, ale chodenie po vode a vstavanie z mrtvych je cista pravda.

#12.3 | napísal(a): ANCOVICKA odvtedy uplynulo: 3765 dní

Tazko bol vydany prikaz z katolickej cirkvi,kedze autori toho listu su vsetci okrem jedneho katolika predstavitelmi evanjelikalnych a letnicnych krestanskych cirkvi... Cirkvi,ktore nemaju problem s homosexualitou knazov,kedze vacsina pastorov a kazatelov tychto cirkvi maju zdrave manzelstva s niekolkymi detmi a do sluzby Bohu sa nerozhodli preto,lebo si to priala ich mamicka alebo na zakrytie nejakych uchyliek ( ako je to v pripade mnohych katolickych knazov ) ,ale preto,ze uverili v Jezisa ako svojho Pana ...

#13 | napísal(a): laborec odvtedy uplynulo: 3768 dní

Toto mi na vas ateistoch niekedy dost vadi - dost vela klamete a ociernujete. Pouzivanim slov ako Taliban a fanatici nicite akukolvek debatku.

#13.1 | napísal(a): staryy odvtedy uplynulo: 3768 dní

tazko najst priliehavejsi prirovnanie

co ine ako fanatik je clovek, ktory nevaha uskutocnovat legislativne zmeny a presadzovat zmeny v spolocnosti, zalozene na viere v rozpravkove bytosti??

#14 | napísal(a): june odvtedy uplynulo: 3768 dní

tak to je sranda. katolici su ti, ktori brania slobodu prejavu, a liberali im nadavaju to totalitarov...

#14.1 | napísal(a): staryy odvtedy uplynulo: 3768 dní

neviem, co je na tom sranda. pravda je taka, ze katolici nebrania slobodu prejavu, katolici brania slobodu diskriminovat tych, ktori sa nespravaju podla nejakej ich neexistujucej "bozej moralky" - brania svoju slobodu diktovat vsetkym svoje pravidla - presne ako komunisti.

#14.2 | napísal(a): june odvtedy uplynulo: 3768 dní

:-) ked ja poviem svoj nazor, ze homosexualita nie je rovnocenna s heterosexualitou, tak som fanatik a "diktujem" ostatnym svoje pravidla. ked tato smernica a ty mi branite hovorit tento svoj nazor, tak je to uplne vsetko ok?

#14.3 | napísal(a): june odvtedy uplynulo: 3768 dní

okrem toho, tato smernica postihuje aj znevazovanie nabozenstva. svojim prispevkom hrubo znevazujes katolikov ("podla nejakej ich neexistujucej "bozej moralky" ") - podla tejto smernice by si mal byt potrestany.

#14.4 | napísal(a): shaggy (Andrej Špička) odvtedy uplynulo: 3768 dní

june - a ja keď poviem, že každý dospelý človek ktorý verí v imaginárnu nadprirodzenú bytosť asi nebude úplne zdravý (rovnako ako človek, ktorý verí napr. v Santa Clausa), tak som namyslený ateista alebo liberál a urážam náboženstvo niekoho iného?

Ruku na srdce - keby si pracoval napr. u polície, zamestnal by si 30 ročného chlapa, ktorý verí v existenciu Santa Clausa?

#14.5 | napísal(a): june odvtedy uplynulo: 3768 dní

shaggy - nemyslim si, ze si namysleny ateista, ale smernica umozni to, aby ta ludia, co si to o tebe budu mysliet, mohli zalovat. podobne ak sa bude ktokolvek, nielen katolik, vyjadrovat nepriaznivo k homosexualom.

#15 | napísal(a): staryy odvtedy uplynulo: 3768 dní

14.2 : povedat mozes co chces, ale rozkrikovat z kazatelnice, ze homosexualita je zvrhla je nieco ine.

14.3. na neexistenciu, pripadne trvale prekrucanie, menenie a skreslovanie toho, co nazyvate "bozi zakon" a z toho vyplyvajucu "moralku" je tolko dokazov, ze by som nechcel byt v tvojej kozi na tom sudnom procese...

nic som neznevazil, objektivne opisujem realitu...

#15.1 | napísal(a): staryy odvtedy uplynulo: 3768 dní

a este taka malickost - o EU si myslim, ze to je uplna blbost a neznasam politicku korektnost rovnako ako nabozensky fanatizmus - a smernice na ochranu homosexualov su rovnako hlupe ako mnoho dlasich, co vymysleli - ale katolicki talibanci nemaju eticky a moralny narok ich kritizovat, lebo su rovnaki, len na opacnom konci spektra

#15.2 | napísal(a): calva odvtedy uplynulo: 3767 dní

čítajúc Tvoje reakcie si nie som úplne istý, či neznevažuješ...

#15.3 | napísal(a): calva odvtedy uplynulo: 3767 dní

nechápem, prečo ľudia vôbec píšu hlášky typu, kde napr. kresťanov prirovnávajú k veriacim v Santa Clausa...

#15.4 | napísal(a): staryy odvtedy uplynulo: 3767 dní

a aky je presne rozdiel medzi tym, ci veris v jeziska alebo v santaklausa...alebo v mohameda alebo v svatu tacku...? Ak niekto veri, ze Snehulienka existuje, o co menej hlupe je verit, ze nejaky syn zidovskeho tesara chodil po vode a kriesil mrtvych?

#16 | napísal(a): ANCOVICKA odvtedy uplynulo: 3767 dní

Je super,ze sa krestania rozhodli aspon takouto formou vyhlasit svoje stanovisko...neviem,co tu rozpravate,ze homosexualni knazi si tu pisu list. Poznam vsetkych a ani jeden z nich nie je katolicky knaz. Jeden je katolik,ale je to znovuzrodeny krestan ako vacsina tych,ktori pisali list. To su ludia,ktori uverili v Jezisa ako svojho osobneho Pana a Spasitela a ktorym Jezis zmenil zivot...Stretli sa vo svojom zivote so zivym Bohom a preto to,co pisu je naozaj pravda! Toto nema nic spolocne s nabozenstvom ,a nejakym formalnym vyhlasenim. Ja maximalne suhlasim s tymto listom. Tiez si vazim homosexualov,ako vsetkych ostatnych ludi,lebo pred Bohom sme vsetci rovni,ci si biely,ci cierny,ci heterosexual ci homosexual.Ale jedna vec je,ze tiez si myslim,ze homosexualita nie je normalna a prirodzena. V Bozich ociach je to hriech,on nas stvoril ako muza a zenu,asi vedel preco...Ulohou nas krestanov nie je odsudzovat homosexualov,ale prijimat ich s laskou a modlit sa za nich,aby im Boh zjavil pravdu o nich a aby boli uzdraveni a oslobodeni skrze moc Ducha Svateho..Jedine Jezis moze sposobit tuto zmenu,ziaden psycholog ani terapeut ani psychotronik.....

#16.1 | napísal(a): staryy odvtedy uplynulo: 3766 dní

Uzasne! Mam rad taketo skvele vyargumentovane prispevky!

Poprosil by som - ma niekto fotografie alebo ine dokumenty zo stretnuti s zivym bohom? Lebo ak ano, tak potom je to naozaj pravda, ako pises!!

A este by som rad vedel, odkial vies, co vidi boh a ako to vidi. A ktory boh. A preco je tento boh mudrejsi nez tisicky ostatnych. A ci by nemohlo rovnako zavazit aj to, co si o homosexualoch mysli Snehulienka a sedem trpaslikov.

A ci je normalne, aby niekto, kto si sadne za pocitac a pouziva nieco, co zastupcovia ziveho boha vyhlasili za hriech a neexistujucu vec, pisal taketo donebavolujuce nezmysly.

#17 | napísal(a): tantor1984 odvtedy uplynulo: 3766 dní

Nechcelo sa mi to citat cele ale je zjavne ze v dnesnom svete je vsetko mozne. Tolerancia nam prerasta cez hlavu a kazdy kto sa chce zviditelnit to robi po svojom. Cirkev ako kazda ina instutucia ma svoje pravidla, ktorych sa vzdy drzala a drzat bude. Iste v cirkvi najdeme tiez cierne ovce, tzn ze aj cirkev ma svoje cierne stranky. Ale ak ste si nevsimli cirkev je tu uz 2000 rokov!!! A to ze Cirkev je stale tu, vdacime Bohu. Keby uz cirkev nic ine nerobila, tak sa aspon snazi udrzat tento moralne skazeny svet nad vodou. Viete preco to cirkev nikdy nedovoli? Lebo zakladom Cirkvi je RODINA, ktoru nemozu tvorit dvaja chlapi. Jakoze v pohode respektujem ze su tu iny, ale toto SORRY. V ziadnom pripade.

TO veselycyklista: BTW myslis ze viera by bola vierou keby mas dokazy? Nezostal by priestor pre to VERIT.

#17.1 | napísal(a): staryy odvtedy uplynulo: 3766 dní

kludne ver, bez dokazov, alebo ako len chces - ale nechci, aby som ta povazoval za pricetneho a nezzmanipulovaneho.

Cirkev udrzuje tento svet nad vodou? Uplne naopak. Ale dobre - tak mi pomenuj JEDINE eticke stanovisko alebo jedinu moralnu cinnost, ktoru moze vykonat len veriaci a neveriaci nie. Ak taka neexistuje (a ona neexistuje), tak je tvoje tvrdenie uplne vadne.

Hej, cirkev je tu 2000 rokov. Mozes mi teda vysvetlit, preco boh nechal ludstvo trpiet a umierat opustene prvych 100,000 rokov jeho existencie a rozhodol sa zasiahnut na poslednych 2,000 rokov a aj to len v barbarskych a nevzdelenych oblastiach Blizkeho vychodu?

#18 | napísal(a): ANCOVICKA odvtedy uplynulo: 3766 dní

Ahoj vesely cyklista! Paci sa mi tvoja prezyvka,taka optimisticka,ale tie tvoje reci mi k tomu velmi nejdu...Chapem,urcite mas vela dovodov rozculovat sa na nas fanatickych krestanov,mozno si zazil aj osobne nejake negativne skusenosti...To ti neberem,vsak je to jasne,vsetci ludia sme hriesni a plni pychy vo svojej podstate...Alle preco hned na zaklade ludskych chyb hodnotis Boha, Stvoritela vsetkeho? Vsak vdaka nemu dychas, chodis,pocujes,vidis, jazdis na biku :)) atd... ja viem,ze ty neveris,lebo sa ti nezjavil

tak realne a hmatatelne ako apostolovi Tomasovi,ktory vlozil prstu do ran zmrtvychstaleho Jezisa ....ale blahoslaveni,ktori nevideli ale uverili...., Mne sa tiez Jezis nezjavil tak osobne,ze by som sa mohla dotknut jeho ra na tele...Ale napriek tomu som v Neho pred siestimi rokmi uverila ako svojho Pana a Spasitela! Hladala som Boha dlho ( katolicizmus, vychodne filozofie, ezoterika ),presla som si vselijakymi vecami a skusenostami... Ale Boh mi nakoniec ukazal pravdu,spoznala som Jezisa. Uvedomila som si,ze zomrel za moje hriechy a ze mam v Nom vecny zivot len skrze Jeho velku milost,nie moje zasluhy! Zmenil moj zivot, usvedcil ma z mnohych veci,ktore som predtym nepovazovala za zle a oslobodil z mojej minulosti.... V rodine to nebolo lahke,zacala som byt cierna ovca,kedze som prestala chodit na povinne nedelne omse,ale chcela som Jezisa chvalit slobodne a v radosti s ludmi,ktori zazili to iste,co ja..Keby nebolo Jeho lasky a odpustenia,uz by som mozno ani nezila...Dava mi silu kazdy den zacat nanovo...A uvedomujem si,aky uzasny zivot mozem zit, skvely manzel a rodina, robota,ktora ma bavi a naplna,mam kde byvat, co jest,vidiet, chodit , pocut....TO su nie samozrejme veci...Viem,ze zivot krestana neznamena ze bude vsetko super,skvele bez problemov,bolesti....Vsak ani u mna to tak nie je...Ale jedna obrovska vyhoda,nie som na tieto veci sama.A v Jezisovi mozem byt vitaz...A poviem ti,aj ked sa ti to zda smiesne,ze Jezis moze aj tebe zmenit zivot...Staci uverit... Keby si aj iny dokaz Boha nemal, tak myslim,ze aj nasa planeta a cely vesmir su dokazom Jeho mudrosti a dokonalosti! Bajky typu Darwinova teoria o evolucii uz pomaly v najnovsich vedeckych dokazoch neobstoja! Veda v poslednej dobe nie je vobec v protiklade s ucenim Biblie o stvoreni,postupne ho stale viac dokazuje....Ale ja to nepotrebujem,to je pre ludi,ktori potrebuju mat vsetko racionalne vysvetlene a nalinajkovane...

Viem,ze som ta nepresvedcila tymito slovami,len som ti chcela dodat nadej...Jedine Duch Svaty ti moze otvorit oci....prajem pekny vecer...Idem sa este porozpravat s Nim,je vela hodin,treba skoro vstavat zajtra...papa

#19 | napísal(a): ANCOVICKA odvtedy uplynulo: 3766 dní

Este jedna vec, pan vesely biker, Porovnavas trojjedineho Boha, ktory je autorom Biblie s ostatnymi bohmi,ze preco prave jeho vyzdvihujeme a tvrdime,ze je jedina cesta...O tom by sa dalo dlho debatovat ,ale v kratkosti... Ktory z tych bohov inych tak miloval svet,ze dal svojho jedineho Syna,aby nezahyhul nik,ale mal vecny zivot kazdy kto veri v Neho? Ani o Budhovi,ani o Mohamedovi,ani o Konfuciovi a ostatnych zakladateloch nabozenstiev neboli tolke proroctva stovky rokov pred ich narodenim o ich zivote,posobeni,poslani a vyvoleni! Jedine o Jezisovi su v Biblii stovky rokov pred Nim mnohe proroctva, staci si otvorit Bibliu a citat....Kto z tychto ucencov vyzyva aby sme napriklad milovali svojich nepriatelov...atd....dalo y bysa dlho o tom hovorit...Viem,ze ma budes povazovat este za vacsiu fanaticku,ale myslim,ze suhlasis so mnou,ze pkravda nie je relativna....A teda moze byt len jedna....Dokazom Jezisovho praveho Bozstva su ludia, ktori sa obracaju k Jezisovi na celom svete,dokonca aj silne presvedceni moslimovia, zidia,budhisti, ateisti....chod pozriet na tieto linky,ak mi neveris....http://www.tv7.cz/moje-tv7?vid=513&page=3

http://www.tv7.cz/moje-tv7?vid=518&cat=120 a ine....

#19.1 | napísal(a): staryy odvtedy uplynulo: 3766 dní

jaj, moja, keby to nebolo do placu, bolo by to na smiech? ako si na to prisla, ze potrebujem dodat nadeje? ja mam nadeje kolko chces, aj na rozdavanie - mam nadej, ze taketo tmarstva, bludy a hluposti postupne zmiznu z dejin ludstva...

Ponajprv, ked nieco tvrdis, tak si to nastuduj. Evolucia je dokazana teoria, kreacionizmus je nezmysel. Ak mas nejake vedecke dokazy o stvoreni, myslim, ze by ti bol Vatikan velmi povdacny - zatial su to vsetko hlupe blabotacky pseudovedcov, ignorujuce zakladne zakonitosti. namiesto toho mame dnes Pikaia gracilens - dalsi klinec do truhly kreacionizmu.

Bibliu napisali ludia, nie nejaky bozko, takze je vymyslena a poprekrucana tak, ako to autori chceli a potrebovali. Opat, ak mas nejaky dokaz o tom, ako boh nieco napisal, sem s nim - a tvrdenie v biblii NIE JE dokaz.

Ak nam boh dal syna, ktory vstal z mrtvych, preco sa pri jeho ukrizovani pootvarali hroby a povstavalo z mrtvych aj mnoho dalsich ludi ako v scene so zombiovskeho hororu? Preco nie su aj oni vyvoleni? (Mt 27;52)

take iste proroctva ako o jezisovi su v inych knihach a mytoch aj o dalsich vymyslenych figurkach - poznas pribeh egyptskeho Horusa?

iste, pravda moze byt len jedna, ale nie ta tvoja. Ja sa nehanbim priznat, ze su veci, na ktore nemam vysvetlenie - ale nebudem tvrdit, ze je nieco fakt len preto, ze tomu verim.

Taky isty dokaz bozstva ti dnes daju privrzenci islamu, na ktory sa tiez obracaju tisicky novych fanatikov a privrzencov.

Nabozenstvo zabija. A zatial ma za sebou viacej zla, smrti a klamstva nez prinosu ku kulture.

Tantum religio potuit suadere malorum

(K takemu obrovskemu zlu vedie cloveka nabozenstvo)

Lucretius, De Rerum Natura - uz vtedy to bolo jasne.

#20 | napísal(a): ANCOVICKA odvtedy uplynulo: 3765 dní

Mily cyklista, co sa tyka toho ze tvrdis ze nabozenstvo prinieslo zlo, smrt a klamstvo, s tym s tebou ABSOLUTNE SUHLASIM....je to jednoducho preto,lebo cirkev ( najma katolicka cirkev) ma obrovsku moc a vzdy sa najde niekto,kto to vyuzije a zneuzije....Cirkvi podla mna svetska moc neprinalezi...Samozrejme nehovorim len o zdeformovanej podobe krestanstva, ale aj islam, hinduizmus atd...Ale moze za to Boh, co z cirkvi urobili ludia? Keby cirkev nemala moc,tak by nebolo take lakave byt na poprednych poziciach,ktore v sucasnosti zarucuju moc a bohatstvo...

Mohol by si prosim udat zdroje,ktore hovoria o evolucii ako dokazanej...Co sa tyka Darwina,stale chyba medziclanok medzi clovekom a zvieratom, ten co nasli,bol sfalsovany, co sa neskor zistilo. Mozes si to overit.

Vedci su tak 50 na 50 ,jedni obhajuju evoluciu,druhi kreacionizmus. Vobec to nie je tak stopercentne ,ako tvrdis:)) Aj co sa tyka pokroku v genetike,aj tam su dokazy,ktore dokazuju inteligetny dizajn.( napr. bakterialny bicik,jeho struktura ,su o tom cele knihy....)

V poslednom case veda stale viac potvrdzuje Bibliu ,co sa tyka historie. ( napr. risa Chetitov je spomenuta v starom zakone,donedavna sme o nej nic nevedeli,dokonca sa archeologovia vysmievali biblii,ze to je rozpravka,ale pred par rokmi sa nasli pozostatky tejto rise(zaklady hradieb a ine nalezy,ktore existenciu Chetitov dokazuju).

Aj podla teba bajka o Adamovi a Eve je dokazana,je mi luto,ale musim ti oznamit,ze pochadzame vsetci z jedneho paru ( DNA je dobra vecicka)

...Nemaj predsudky a precitaj si aj inu literaturu . odporucam ti genialne spracovanu knihu NOVE DOKAZY KTORE VYZADUJU ROZHODNUTIE od Josha McDowella. Stal sa krestanom po tom,co chcel zozbierat dokazy o tom,ze Biblia aj krestanstvo je absolutne scestne. Chcel o tom napisat knihu a nakoniec napisal knihu o dokazoch pravosti Biblie....sranda,ze?

Citujem jeden zaujimavy citat profesora H.M. Morrisa z tej knihy:

" Problemy s uplnym zosuladenim archeologickeho materialu s Bibliou, samozrejme stale jestvuju, nie je vsak ani jeden, o ktorom by sme sa mohli domnievat ,ze v blizkom case nebude pomocou dalsieho archeologickeho skumania vyrieseny. Je velmi vyznamne , ze popri obrovskom mnozstve dokazov podporujucich biblicke dejiny tejto doby neexistuje ani jeden nesporny archeologicky nalez, ktory by dokazoval ,ze Biblia sa myli co i len v jedinom bode...."

#21 | napísal(a): ANCOVICKA odvtedy uplynulo: 3765 dní

a este jedna vec ,neporovnavaj bajky o egyptskom Horusovi s Jezisom...To cerpas naozaj z hodnovernych zdrojov. Skus aj daco ine ako Zeitgest, pseudo dokument, ktory miesa pravdu s vymyslami,jak je to dnes moderne...

#22 | napísal(a): staryy odvtedy uplynulo: 3765 dní

Jaj, moja, tak ty na mna s evangelistom, ktory padol na hlavu (doslova!) a odisiel z armady a "napisal" 70 knih? Genialna kniha?? No to snad nie. Obycajna zivnost z blazniveho jeziskovstva, ako vsetci ostatni. Ta kniha je najhorsi nepriatel krestanov, lebo je cela na smiech. Rovnako, ako tvoje tvrdenie, ze pomer kreacionistov medzi vedcami je 50%.

Vedci, moja, su ludia, ktori maju citacie v serioznych knihach a casopisoch - nie taki, co cituju sami seba a svoje zbozne zelania ako zdroje. Aj archeologovia by sa vysmiali tomu konstatovaniu, kedze o ide o tzv. dokazovanie "after the fact" - rozpravky pouzili existujuce miesta a fakty, ked ich autori pisali, takze nie cudo, ze niektore veci sedia. Vysvetlim dokladnejsie - ked ja teraz napisem bibliu (o ktorej budem tvrdit, ze mi ju diktoval boh) o tom, ze na ocelovej konstrukcii konickeho tvaru v Parizi sa narodil nesmrtelny prorok Bubajko, ze na soche s faklou v newyorskom pristave doslo k stretnutiu proroka Krispina s bohom a niekto z archeologov o 5,000 rokov tieto konstrukcie vykope, tak to nebude dokazovat, ze naozaj zili nesmrtelny bubajko a krispin sa stretol s bohom ale len to, ze ta socha a ta veza naozaj existovali. Vsetko ostatne si vymysleli zrucni falzifikatori.

Dalsi z medziclankov, ktory rusi kreacionizmus som to odcitoval v povodnom postingu, ale nevsimla si si.

Ked budes chciet citat nieco o tom, ze ta tvoja genialna kniha je len subor dristov bez vedeckej hodnoty, nemaj predsudky a citaj:

http://www.infidels.org/library/modern/jeff_lowder/jury/

A co ti hovori meno Glenn R. Morton? A co ti hovori pojem ghostwriter? a mohli by smne pokracovat. Zeitgeist nesledujem...ale porovnavanie Horusa ci inych zdrojov neposkvrneneho pocatia a zmrtvychvstania je bolestive, co?

A ako je to s tym masovym vstavanim z hrobov? To tiez velmi nesedi do celkovej kapusty, vsak?

Ver si kolko chces, len sa ma nesnaz presvedcit, ze okrem strachu pred smrtou, strachu z robenia rozhodnuti a strachu pred zivotnou zodpovednostou za seba i svoje okolie (=hladanie Ducha svateho a Jezisa) a potreby konstrukcie v zivote, ktory nedokazes inak kontrolovat, mas pre svoju vieru aj racionalne argumenty.

Nech si ludia hladaju barlicky, veria v svatu tacku - ale nech nenutia z toho vzniknute "moralne principy" - (na ktore nemaju eticky narok, pretoze dobro funguje aj bez nich a zatial bolo toho zleho ovela viacej) inym a nech nimi neoblbuju nevinne male deti. Fuj.

#23 | napísal(a): ANCOVICKA odvtedy uplynulo: 3765 dní

Dakujem Ti , vesely cyklista za tvoj rozsiahly prispevok.

Je mi luto,ze si musel so mnou travit tolko casu vypisovanim tolkych argumentov . urcite si tvoje linky niekedy pozrem...ale myslim si ze budu rovnako zaujate ako si aj ty...

ale v pohode,je to tvoj nazor...J

a sa smrti nebojim ( co neviem ci mozem povedat o tebe ),pretoze mam istotu vecneho zivota...ked tebe staci zit si tuto na svete 70 rokov a mysliet si ze tvoja existencia skonci zhnitim v hrobe,to je tvoja vec...Ale mna nepresvedcis,lebo viem Komu som uverila..

To vstavanie z hrobov ma neprekvapuje, Boh cini aj v dnesnej dobe velke zazraky. Vies o tom,ze kazatel Reinhard Bonnke,ktory ma sluzbu v Afrike sa modlil v mocnom mene Jezis a na jeho zhromazdeni vstal zmrtvych jeden uz par dni mrtvy clovek?...Takze mna tieto veci neprekvapia...Aj chromi ,slepi, hluchi,ktori boli v sekunde uzdraveny v mene Jezis, su v dnesnej dobe realitou... Ale zakladat vieru na zazrakoch nie je dobre ( lebo aj diabol sa opici po Bohu a robi vselico nadprirodzene)....To je ako stavat dom na piesku....Ale v kazdom pripade niekomu to moze pomoct, ked spozna osobne Boziu moc, Boh si to moze aj takto pouzit...

Porovnavanie nabozenstiev nie je pre mna bolestive,pretoze su to vymyslene,vykonstruovane konspiracne teorie...Uveri tomu len male decko,ktore si nechce nastudovat veci...

Nepresvedcis ma s tvojou evoluciou. Nic sa nevyvija , v celej prirode aj vesmire je mozne pozorovat presny opak - zanik... A co sa tyka odporcov kreacionizmu, len male deti mozu verit ze dokonale usporiadany vesmir vznikol z chaosu a z vybuchu:)) To mi povedz,ci ti niekedy z vybuchu bomby vzniklo auto.... Je to tak dokonale stvorene,aj najmensia bunka je tak zlozita vo svojom obsahu a konstrukcii,ze je dokazom jednoznacne Stvoritelskej ruky... Ako povedal Dostojevskij,vsetko vychadza z pychy...Aj ateizmus.. Je to len o tom,ze my ludia, male cerviky,nechceme pripustit existenciu niekoho dokonalejsieho a mudrejsieho,ktory je nad nami... Nie,to nemoze pripustit ludske ego, nieco take....My sme pani vesmiru,nikto iny....No nevadi,ja to chapem,ja mam tiez problemy s pychou a bojujem s nou stale,ale vzdy ked si uvedomim Svatost a velkost Boha, usvedci ma to z mojej vlastnej ubohosti....

tak len tolko....dobru noc

#24 | napísal(a): staryy odvtedy uplynulo: 3765 dní

achjaj, tazko diskutovat, ked sa nezapaja rozum...

keby si sa nebala smrti, nepotrebujes istotu vecneho zivota...skutocna odvaha je zit bez vymyslenej barlicky.

odkial vies, ze som zaujaty - preco si myslis, ze noe si zaujata ty?

zvysok su take zufale hluposti, ze je na ne naozaj skoda casu

Ja tiez verim, ze nieco take dokonale ako vesmi, musi byt organizovane, ale zaroven viem, ze som taky cervik, ze tomu nerozumiem a nebudem sa snazit si to vysvetlit nejakymi vymyslenymi a vykonstruovanymi konspiracnymi teriami, akymi su VSETKY nabozenstva - vratane toho jedineho o ktorom si ty myslis, ze nie je - ale ako vsetky ostatne, nema jediny dovod nebyt.

Skus si precitat, co o bohu hovori Einstein. Alebo Vonnegut - namiesto tvojci kazatelikov, ktori padli na hlavu a teraz oblbuju uplnymi nezmyslami.

There are organizing principles in the universe which we can no more understand than my dog can.

Ak by si sa naozaj citili ako cervicek, tak si nebudes mysliet, ze pomocou nejakej primitivnej bajky si schopna porozumiet niecomu tak dokonalemu. Alebo ze nieco tak dokonale si vymysla pre tychto zanedbatelnych cervickov, ktorych hodnota je vo vesmirnom rozmere mensia ako nejake prdnutie nejake pravidla a opldnuje panny bez suloze.

Len hlupak moze byt taky pysny a naduty a mysliet si ze vie cokolvek o bohu.

#25 | napísal(a): ANCOVICKA odvtedy uplynulo: 3765 dní

:)))

#25.1 | napísal(a): staryy odvtedy uplynulo: 3764 dní

no hej, takto to konci - oznacime oponenta za zaujateho, materialy, ktore vyvracaju mojho na hlavu padnuteho kazatelika zo zakladov za zaujate a usmejeme sa...

nabuduce musis ist debatovat s nejakymi kostolnymi mysickami, ktore maju tri ludove a nikdy v zivote nevystrcili nos z hronskeho benadika, lebo to je tak uroven tvojich argumentov, moja...

#26 | napísal(a): richard.kral™ odvtedy uplynulo: 3765 dní

@ANCOVICKA a veselycyklista

Dobra, ale samozrejme nikam neveduca vymena nazorov (ako je to zvycajne pri vsetkych internetovych "diskusiach", najma tych o viere a nabozenstve).

Ja hovorim jedno. Aj milion koncentrovanych, velmi silnych logickych argumentov ci "dokazov" moze len tazko otriast zakladmi nabozenskej viery. Tento "virus" (ak mam pouzit slova Dawkinsa), toto akesi "metafyzicke reziduum", ktore produkuje nasa mysel v socialnej interakcii (fuha, to znie dobre), kulturna a socialna evolucia zocelila natolko, ze je mimoriadne odolny voci narusaniu vlastnej dominancie. A preto si myslim, ze ta epochalna udalost, ktora by mohla radikalne zatriast poziciou nabozenstva na tejto modrej bodke v nekonecnych hlbinach vesmiru, musi prist zvonku. Ano, len konfrontacia ludskej rasy s inymi inteligentnymi formami zivota moze priniest nieco nove v tejto nekonecnej diskusii. Ak bude ludstvo raz konfrontovane s tym, ze aj ine inteligentne civilizacie mali (alebo este maju) nespocetne myty a naracie o vlastnom povode a stvoreni, metafyzicke zdovodnenie etickych a moralnych noriem, vlastne bozstva a posvatne texty, tak az potom hadam zacneme chapat, ze aj to najvznesenejsie nabozenstvo je len arbitrarnymi historickymi a socialnymi okolnostami formovany vedlajsi produkt fungovania nasich (a ich) mozgov, alebo nech uz to nazveme akokolvek.

#26.1 | napísal(a): staryy odvtedy uplynulo: 3764 dní

Ani to tym zavirenym nepomoze...a vedenie cirkevnych organizacii, kedze si bude chranit peniaze a moc, vymysli novu dogmu - a najde proroctva v biblii a korane, ktore presne budu hovorit o tom. Vobec im nebude vadit, ze doteraz tvrdili, ze nic take neexituje. Ked mohli zmenit nazor a dogmu na takmer vsetko doteraz (a tvrdit ze sa 2000 rokov riadia bozim zakonom), urobia to tak opat a tupe ovce to zozeru.

#26.2 | napísal(a): calva odvtedy uplynulo: 3762 dní

napriek tomu, že podobné pochybnosti vo mne vŕtajú, skúsenosti mnohých ľudí a aj moje mi nedovolia sa s tým stotožniť; ja proste verím, že to nie je len výmysel, verím, že Ježiš žil na zemi a že sa Boh prejavuje aj v našich životoch

#27 | napísal(a): janik44 odvtedy uplynulo: 3763 dní

To kam sme došli?:-))) Zaujímavá debata...Len nechápem, k akému výsledku chcú obaja dospieť:D(možno si vymenia úlohy) Myslím, že najhlúpejšia vec, akú človek robí, je snaha vštepovať niekomu svoj názor.... Ale len tak ďalej pokračujte, dobre sa to číta, aspoň sa človek nenudí... Pekný zvyšok dňa a držím palce

Z technických príčin nie je možné pridať komentár
 

Váš účet