Ficoland: polícia zhabala servere komerčnému hostingu

poslal(a): zebrak , do rubriky kultúra, odvtedy uplynulo: 4496 dní  

websupport.sk Zákazníci websupport.sk su odnes bez webových stránok, vrátane 90bpm.sk.

diskusia (24)     

Najlepšie novinky z rubriky kultúra

Bulvárne krysy

poslal(a): radkab, do rubriky kultúra, odvtedy uplynulo: 22 hod.  

ELÁN vydáva po piatich rokoch nový album s názvom Najvyšší čas!

poslal(a): musiczoneeu, do rubriky kultúra, odvtedy uplynulo: 1 deň 12 hod.  

#1 | napísal(a): dusoft odvtedy uplynulo: 4496 dní

tiež som to pridával, tak aspoň v krátkosti môj popis:

Polícia nič neoznámi, vyšetrovateľ si zobral dovolenku. Väčšina zákazníkov platí dane, nič nespáchala a polícia im ruinuje business.

#1.1 | napísal(a): SupremeStyle odvtedy uplynulo: 4496 dní

Zdravym netusim cim sme sa previnili voci NBU sme prevadzkovatelia domeny www.supremestyle.eu (online predaj hip hop oblecenia) a kompletne hostujeme na websupporte, chcem sa spytat kto z danych panov premyslal vobec predtym nez podnikol dane kroky??? Hanba!!!!

#2 | napísal(a): Rony odvtedy uplynulo: 4496 dní

treba urobit tlak na to, aby policia postupovala normalnym sposobom a to, aby si u providera vyziadala pristup k systemom na zaklade sudneho rozhodnutia a jasne ohranicila okruh svojho zaujmu pretoze kazdy IT znaly vie, ze hosting je zalezitost viac klientov, ktori nemozu byt obtazovani.

Je to ako keby kvoli podomovym obchodnikom policia uzavrela bytove domy a znemoznila vstup ich majitelom.

#3 | napísal(a): Piki (Martin Pilnik) odvtedy uplynulo: 4496 dní

Kompletne hostujem na websuporte. Nejde mi žiaden z mojich projektov, ktoré sú jedným zo zdrojov príjmov mojej firmy. Tu nejde o nejaký osobný blog, ale o štandardné podnikanie.

Budú sa hrabať v mojich súkromných dátach, rodinných fotkách v zaheslovanej fotogalérii, v mojich pripravovaných projektoch (zaheslovaných adresároch) bez súdneho povolenia k prehliadke voči mne. Toto sa mi nezdá OK

Klient, pre ktorého mám pripravený projekt je v rozpakoch.

Keďže viem, čo sa bude diať teda skôr nediať... nemám slušných slov.

Bol som osvietený, keď som si minulý týždeň robil zálohu vrátane databáz... Účet za reinštaláciu webmásterovi ale budem platiť ja! Spolu s účetom za prechodný hosting pošlem policajtom.

Do riti aj s pozíciou vo vyhľadávačoch!

A ešte tisíc dôsledkov, kvôli absolútnej ingnorancii a nevedomostiam.

#3.1 | napísal(a): alian odvtedy uplynulo: 4496 dní

toto tiez nenecham len tak, zaloba je ista

#3.2 | napísal(a): dusoft odvtedy uplynulo: 4496 dní

aj keby islo iba o osobny blog, pristup musi byt rovnaky ako k serveru s 3000 domenami.

#4 | napísal(a): kpeter odvtedy uplynulo: 4496 dní

Piki: ak budeš posielať účet, nechoď do toho sám. 3000 užívateľov je dosť na to, aby sa niečo udialo...

#6 | napísal(a): voodoo odvtedy uplynulo: 4496 dní

Kazdy ma velke usta a ked prijde k lamaniu chleba, tak sa nato kazdy vykasle :(

#6.1 | napísal(a): Piki (Martin Pilnik) odvtedy uplynulo: 4496 dní

Každý nie.

#6.2 | napísal(a): alian odvtedy uplynulo: 4496 dní

myslis? toto je az prilis velke susto

#7 | napísal(a): PetoP odvtedy uplynulo: 4496 dní

No ja to poviem takto .... ako advokatska kancelaria sme fungovali cez mail server spolocnosti websupport

....myslim ze nikomu nemusim hovorit ake mozu byt udaje o klientoch cez maily doverne a ako zakon chrani vtah klient a advokat .... policajti podla mna nemaju pravo server zobrat lebo veco zaujimavo pre trestne konanie mozu byt len samotne pocitacove data na serveri a nie samotny server ... podla toho sa mali data len skopirovat aj to len tie ktore sa tykali samotneho trestneho konania... napr. nase data nemaju pravo ani prezerat a urcite nie sme jedina AK co vyuziva sluzby websupportu ....

Pridavam pasaz z Trestneho poriadku aby bolo jasne ako sa ziskavaju data z pocitacov :

Takto postupovali (urcite aj s mensimy ci vacsimi chybami):

Povinnosť na vydanie veci

(1) Kto má pri sebe vec dôležitú pre trestné konanie, je povinný ju na vyzvanie predložiť policajtovi, prokurátorovi alebo súdu; ak ju treba na účely trestného konania zaistiť, je povinný vec na vyzvanie týmto orgánom vydať. Pri vyzvaní ho treba upozorniť na to, že ak nevyhovie výzve, môže mu byť vec odňatá, ako aj na iné následky nevyhovenia.

(2) Povinnosť podľa odseku 1 sa nevzťahuje na listinu alebo inú vec, ktorej obsah sa týka okolnosti, o ktorej platí zákaz výsluchu, okrem prípadu, keď došlo k oslobodeniu od povinnosti zachovať vec v tajnosti alebo k oslobodeniu od povinnosti mlčanlivosti.

(3) Vyzvať na vydanie veci je oprávnený predseda senátu pred začatím trestného stíhania alebo v prípravnom konaní prokurátor alebo policajt.

a takto to malo byt:

§ 90

Uchovanie a vydanie počítačových údajov

(1) Ak je na objasnenie skutočností závažných pre trestné konanie nevyhnutné uchovanie uložených počítačových údajov vrátane prevádzkových údajov, ktoré boli uložené prostredníctvom počítačového systému, môže predseda senátu a pred začatím trestného stíhania alebo v prípravnom konaní prokurátor vydať príkaz, ktorý musí byť odôvodnený aj skutkovými okolnosťami, osobe, v ktorej držbe alebo pod jej kontrolou sa nachádzajú také údaje, alebo poskytovateľovi takých služieb, aby

a) také údaje uchovali a udržiavali v celistvosti,

b) umožnili vyhotovenie a ponechanie si kópie takých údajov,

c) znemožnili prístup k takým údajom,

d) také údaje odstránili z počítačového systému,

e) také údaje vydali na účely trestného konania.(2) V príkaze podľa odseku 1 musí byť ustanovený čas, po ktorý bude uchovávanie údajov vykonávané, tento čas môže byť až na 90 dní, a ak je potrebné ich opätovné uchovanie, musí byť vydaný nový príkaz.

(3) Ak uchovávanie počítačových údajov vrátane prevádzkových údajov na účely trestného konania už nie je potrebné, vydá predseda senátu a pred začatím trestného stíhania alebo v prípravnom konaní prokurátor bez meškania príkaz na zrušenie uchovávania týchto údajov.

(4) Príkaz podľa odsekov 1 až 3 sa doručí osobe, v ktorej držbe alebo pod jej kontrolou sa nachádzajú také údaje, alebo poskytovateľovi takých služieb, ktorým sa môže uložiť povinnosť zachovať v tajnosti opatrenia uvedené v príkaze.

(5) Osoba, v ktorej držbe alebo pod jej kontrolou sa nachádzajú počítačové údaje, vydá tieto údaje, alebo poskytovateľ služieb vydá informácie týkajúce sa týchto služieb, ktoré sú v jeho držbe alebo pod jeho kontrolou, tomu, kto vydal príkaz podľa odseku 1.§ 91Odňatie veci

(1) Ak vec dôležitú pre trestné konanie alebo počítačové údaje na vyzvanie nevydá ten, kto ju má pri sebe, môže mu byť na príkaz predsedu senátu a v prípravnom konaní na príkaz prokurátora alebo policajta odňatá. Policajt potrebuje na vydanie takého príkazu predchádzajúci súhlas prokurátora.

(2) Ak nevykoná orgán, ktorý príkaz na odňatie veci vydal, odňatie veci sám, vykoná ho na podklade príkazu policajt.

(3) Bez predchádzajúceho súhlasu podľa odseku 1 môže policajt vydať príkaz len vtedy, ak predchádzajúci súhlas nemožno dosiahnuť a vec neznesie odklad.

(4) K odňatiu veci sa podľa možnosti priberie nezúčastnená osoba.

kazdemu je jasne ze tu postup nebol uplne koser a kvoli specifickej povahe pripadu je tu aj dalsi aspekt a to ze tu vznika skoda priam geometrickym radom ....

napr. ja som si zo serveru nestiahol zmluvu na plnenie vo vyske cca 150 milionov a potrebujem ju mat hotovu do piatku .... ak to nebude hotove zmluva nebude uzavreta ...

myslim si ze dalej to komentovat uz nemusim

mam skor pocit ze sa zacnem specializovat na nahradu skody sposobenej nezakonnym postupom statnych organov .

PP

#8 | napísal(a): Rony odvtedy uplynulo: 4496 dní

mimochodom, nahrada za neopravnene zadrzanie je podla zakona 55,-SKK na jeden den. Takze si urobte predstavu co podla zakona mate narok ziskat. Preto sa ani nerozpakovali obmedzit 3000 klientov kvoli jednemu.

#8.1 | napísal(a): Piki (Martin Pilnik) odvtedy uplynulo: 4496 dní

Trochu humornej matematiky: (3000-1)x55=164945 Sk/deň

Myslím, že tohtoročné dane mnohí dostanú touto formou naspäť a niektorí z poškodených asi aj s bonusom:-) To by museli byť fakt pokrútené paragrafy, aby to neplatil štát (daňový poplatník), ale ten jeden.

Humorná preto, že jeden klient môže mať viac domén a nie je jasné ako sa to bude nakoniec kalkulovať (či po doménach, či po klientoch). Ale rádovo som sa pravdepodobne trafil. A samozrejme, keďže sa tu evidentne virtuálny priestor nepovažuje za majetok tak vzniká problém aj s doménami hostovanými len formou presmerovania. Proste je tam hafo premenných, ale ako humorná špekulácia je to zaujímavé.

#8.2 | napísal(a): SDX odvtedy uplynulo: 4496 dní

Neviem ci to neplati len 1 krat - kvoli tomu ze nahradu platia len majitelovi zadrzaneho zariadenia.

#8.3 | napísal(a): Rony odvtedy uplynulo: 4496 dní

este chcem opravit seba a upresnit to: ta suma sa tyka len a len nahrady za zadrzanie osoby a je to suma za jeden den neopravneneho pobytu vo vazbe.

cize ak vam zadrzia vec, tak nemate na nic narok okrem vratenia. co je v tychto pripadoch bezpredmetne - cena servera je voci moralnej strane zanedbatelna a data sa daju obnovit ale obcas uz je aj to zbytocne, pretoze data boli tak alebo onak kompromitovane.

(kto ma istotu, ze sa teraz nebude kdesi ktosi zabavat na fotkach z albumov, ktore boli inak na webe "zamknute")?

#9 | napísal(a): senior37 odvtedy uplynulo: 4496 dní

Ja si myslím, že tí ktorí príšli hodnoty ale aj utržili morálnu ujmu, by sa mali dožadovať náhrady. Osobne si myslím, že niekomu išlo pravdepodobne o citlivé údaje a nie o dôvod, ktorý oficiálne uviedli. Nepripomína vám to niekomu kauzu advokáta E. Valka? Prečo museli pobrať disky, keď porebné údaje si mohli stiahnuť aj bez odstavky serverov?

#9.1 | napísal(a): Rony odvtedy uplynulo: 4496 dní

lebo je to "jednotuchsie" uchopit skatulu pod pazuchu ako rozum do hrsti. a tentoraz nechcem byt vobec ironicky voci nikomu.

ten co to takto realizoval vobec nemyslel na cely rozsah toho co robi a sledoval LEN svoj zaujem.

doslova sa vykaslal na to, ci sa to bude pacit aj nezainteresovanym poskodenym.

#10 | napísal(a): Peter Markoff odvtedy uplynulo: 4496 dní

zo stranky websupport.sk mi pride dost amaterske ze upozornenie ktore maju na vlastnom webe sa nezobrazuje aj na domenach klientov kedy potencionalni citatelia/zakaznici nenajdu ziadne vysvetlenie

tiez som zvedavy ci bude websupport.sk klientov aj nejako symbolicky odskodnovat aspon 1 mesiacom zdarma

poucenie do buducna - hostujte ci uz legalne alebo nelegalne weby v USA, Rusku ci inych krajinach, kde neplati slovenska pravna jurisdikcia a mozete nase sudy a policajtov poslat kamsi a kde sa u velkych hostingov stratite skor (obzvlast s webom v slovencine) ako u prckov s 3500 klientmi a fyzicky vam nehrozi ziadna skoda kedze uz neviem co by to musel byt za web aby vas zo slovenska eskortovali do krajiny hostingu, v najhorsom sa pride o nezalohovane data

#11 | napísal(a): Peter Markoff odvtedy uplynulo: 4496 dní

btw. je niekde zoznam blogov ktorych sa ten vypadok dotkol, zatial som postrehol Alian, Depi, Piki, kto este (znamejsi)?

#12 | napísal(a): voodoo odvtedy uplynulo: 4496 dní

piki, som zvedavy, ci si ochotny zaplatit si advokata a zucastnovat sa sudov, ktore nikam aj tak viezt nebudu.

#12.1 | napísal(a): Feri Macfričkins odvtedy uplynulo: 4496 dní

lenže tu by sa mohlo súdiť vyše 2000 fyzických a právnických osôb voči štátu, nie jeden

navyše bude to mať peknú mediálnu podporu

#13 | napísal(a): dusoft odvtedy uplynulo: 4496 dní

vid aj:

http://www.ambience.sk/websupport-policia-poucenie-dopady

#14 | napísal(a): Feri Macfričkins odvtedy uplynulo: 4495 dní

zahadzme MVSR dvdckami

http://vybrali.sme.sk/c/Webhosting-v-bananovej-republike-Akcia-obcianskeho-nesuhlasu

Z technických príčin nie je možné pridať komentár
 

Váš účet