Cez sviatky ne.vybrali.sme (vybrali.sme.sk)
     
 

Cez sviatky ne.vybrali.sme

poslal(a): JuRoot (Juraj Grečnár) , do rubriky technológie, odvtedy uplynulo: 3924 dní  

blog.grecnar.sk Ako je to naozaj s titulnou stránkou Vybrali.SME? Ide čisto o hlasy používateľov a ich karmu (prípadne "karmu" stránky), alebo najnovšie kontrolujú všetky linky ručne?

diskusia (34)     

Najlepšie novinky z rubriky technológie

#1 | napísal(a): Tazatel odvtedy uplynulo: 3924 dní

K vybrali.sme.sk mám své výhrady v tom, že nejsou teď "Najlepšie novinky za 2 dni" nejlepšími novinkami za poslední dna dny, ale články se tam dostávají na základě podivných kritérií. Srovnejte s http://vybralisme.sk/novinky/

(vybralisme psáno dohromady !!!), kde to funguje pořád dobře.

S tím výběrem mezi nejlepší bych to zas tak paranoidně neviděl, třeba jednou se tam dostal dvakrát za sebou překladač do štúrovské slovenčiny a duplicita byla odstraněna až později (což považuji za pochopitelné).

#1.1 | napísal(a): JuRoot (Juraj Grečnár) odvtedy uplynulo: 3924 dní

No stĺpček s novinkami za posledné dni má tiež zaujímavý spôsob aktualizácie. Celé vybrali.sme funguje dosť zvláštne. Škoda.

#1.2 | napísal(a): Tomáš Bella odvtedy uplynulo: 3924 dní

Vzorec počítania hlasov na vybrali.sme.sk je rovnaký pre každého, ale nie je verejný. Tak ako nie je verejný ani na digg.com a na žiadnom inom podobnom veľkom portály. Ak by sme ho totiž zverejnili, prestal by fungovať - akýkoľvek parameter sa dá oklamať, ak by podvodníci vedeli, čo presne treba klamať. Preto ani logika "najlepšie novinky" nebude na prvý pohľad nikdy zjavná (hoci je za tým rebríčkom jasný a logický vzorec), pretože keby bola, už by tam neboli najlepšie podľa vzorca, ale články najlepších podvodníkov. Normálne sa snažíme na sme.sk o maximálnu transparentnosť, napríklad aj vzorce karmy na blogoch sú verejné, ale tu to naozaj nie je možné, pretože celá služba by sa zrútila, keby sme dali do rúk podvodníkom takýto nástroj.

#1.3 | napísal(a): PeMi odvtedy uplynulo: 3924 dní

Tak trochu odveci a len na upresnenie uvediem niečo k tej štúrovčine. Ona to nebola úplná duplicita, lebo linky tých dvoch článkov boli odlišné. Najprv som pridal ja článok s adresou http://zlatyfond.blog.sme.sk/c/118884/Konjec-ipsilonu-na-internete.html (to bol link na článok o tej službe) a potom po mne pridal dusoft link s adresou http://zlatyfond.sme.sk/ludevit/ (to je link na tú službu).

#1.4 | napísal(a): klokanek odvtedy uplynulo: 3923 dní

@tomas: Ten vzorec by mě fakt zajímal, zvláště by mě čistě ze zvědavosti zajímalo, jak se může stát nejlepší novinkou "HipHopStage - Internet Radio - Články - Destiny´s Child opět spolu?" který má v tuto chvíli jeden (!!!) hlas samotného vkladatele.

#2 | napísal(a): Tomáš Bella odvtedy uplynulo: 3924 dní

Že redakcia má PRÁVO zasiahnuť do výberu ak prekročia články elementárnu slušnosť, sme jasne povedali už na začiatku. Ak by to tak nebolo, tak vybrali.sme.sk nemôže byť na titulke sme.sk. Toto právo sa však využíva veľmi zriedka.

Za posledný týždeň, teda ani cez sviatky, však nebol urobený JEDINÝ redaktorský zásah na vybrali.sme.sk. Mne sa osobne nepáči, že tu nepribudol žiaden článok, ale TO JE PRÁVE PRETO, že nerobíme zásahy. Jednoducho cez sviatky je dramaticky menšia čítanosť a články nenazbierajú dostatok hlasov. Ak by malo byť po našom, tak tam nejaký článok bez ohľadu na hlasy ako admin prihodím, lebo to naozaj nevyzerá dobre ak sa dva dni nepohne titulka, ale keďže rešpektujeme výber čitateľov, tak je stav taký, aký je.

#2.1 | napísal(a): Tomáš Bella odvtedy uplynulo: 3924 dní

pardon ešte jedna oprava - jeden zásah bol urobený, článok o tej JOJ bol vyradený z titulky, pretože boli porušené pravidlá služby:

2. Autorom odkazov je do systému prísne zakázané vkladať:

- texty obsahujúce vulgarizmy.

Ak sa niekto snaží dostať na titulnú stránku najväčšieho spravodajského portálu a neobťažuje sa ani vyhodiť z TITULKU textu zbytočný vulgarizmus, tak takýto článok je samozrejme automaticky vyradený.

#2.2 | napísal(a): klokanek odvtedy uplynulo: 3924 dní

Nechci Vám do toho moc kecat, ale systém by snad mělo jít nastavit tak, aby se s dramatickým snížením návštěvnosti a počtu hlasů dokázal sám flexibilně vyrovnat.

#2.3 | napísal(a): JuRoot (Juraj Grečnár) odvtedy uplynulo: 3924 dní

A čo potom "nenažraná sviňa"? Sviňa, hovädo, srať, hovno, .. nože prihoďme ešte nejaké "vulgarizmy". Mali by sme si najprv upratať vo svojom a potom ostatným. vodu kázať a víno piť vie každý.

#3 | napísal(a): JuRoot (Juraj Grečnár) odvtedy uplynulo: 3924 dní

A čo teda napríklad mnou spomínaný článok o TV JOJ? Nemá dostatok hlasov od skúsených používateľov? Ak je systém skutočne automatizovaný, tak je potom značne prísny.

#4 | napísal(a): alian odvtedy uplynulo: 3924 dní

v nadpise ziaden vulgarizmus nevidim :)

#4.1 | napísal(a): alian odvtedy uplynulo: 3924 dní

naviac na titulke su vulgarizmy popularne:

Banka ktorá Vám zk$#?@ví život

Vážení tupci v SK-NIC rakovinu na vás.

Vydierajte svoju banku (tú nenažranú sviňu) - tri jednoduché kroky

Rok 2007 v slovenských blogoch: Chrapúni, chvastúni a udavači

#4.2 | napísal(a): JuRoot (Juraj Grečnár) odvtedy uplynulo: 3924 dní

Za povšimnutie stojí človek, autor článku o "nenažranej svini", však,...

#5 | napísal(a): richard.kral™ odvtedy uplynulo: 3924 dní

Pan Grecnar, mna skor trapi, ze tento clanok na Vasom blogu si jednoducho nemozem precitat v prehliadaci Opera (verzia 9.25), pretoze to jednoducho neotvori. V IE to ide bez problemov, ale ja nechcem byt nuteny ho pouzivat. Co tak sa trosku pohrat s optimalizaciou?

#5.1 | napísal(a): alian odvtedy uplynulo: 3924 dní

problem by som hladal medzi stolickou a klavesnicou, pripadne by som odporucal prejst na kvalitnejsi prehliadac. btw moja starucka opera 9.10 to zvlada bez akychkolvek problemov

#5.2 | napísal(a): JuRoot (Juraj Grečnár) odvtedy uplynulo: 3923 dní

Stránky prehliadam a na svoj blog píšem pod jediným prehliadačom - Operou. Neviem, prečo Vám nefungujú, ale u mňa je všetko v poriadku.

#6 | napísal(a): richard.kral™ odvtedy uplynulo: 3923 dní

@alian

Problem medzi stolickou a klavesnicou myslim nie je a na ziadny iny prehliadac nemienim migrovat, kedze uz pouzivam ten najlepsi, co na trhu je (let`s flame begin). Mam standardne nastavenia, ziadne proxy, javascript zapnuty, ale stale to nejde...proste nechapem

screen: http://picboost.com/upload/1095_screen_grecnar.PNG

#6.1 | napísal(a): JuRoot (Juraj Grečnár) odvtedy uplynulo: 3923 dní

V chybe je, že spojenie bolo ukončené vzdialeným serverom, nie chyba, že používate Operu. Mne, aj iným ľuďom, ktorých poznám, môj blog bez problémov funguje v Opere. Z nejakého dôvodu však server odmieta práve prístup od vás. Prečo, to netuším.

#6.2 | napísal(a): PeMi odvtedy uplynulo: 3923 dní

Pre zaujímavosť – musím sa pridať, Vyskúšal som to v Opere 9.25 (čistý profil) a nejde ani mne. Vôbec sa nedostanem na tú doménu. Firefox ani IE problém s tým webom nemajú.

#7 | napísal(a): richard.kral™ odvtedy uplynulo: 3923 dní

@JuRoot

No hej, ale ten pristup blokuje iba z Opery, opakujem, ze v IE mi to ide bez problemov....za tym bude nejaky skriatok -skodca :-)

#7.1 | napísal(a): JuRoot (Juraj Grečnár) odvtedy uplynulo: 3923 dní

Skúste si v nastaveniach skontrolovať limit pripojení na server. (Pokročilé > Pripojenie). Inak neviem povedať, kde by mohol byť problém.

#7.2 | napísal(a): PeMi odvtedy uplynulo: 3923 dní

Mám tam predvolené hodnoty.

#8 | napísal(a): richard.kral™ odvtedy uplynulo: 3923 dní

No takze aspon nie som v tomto probleme osamoteny :-) Aj ja tam mam defaultne hodnoty (limit pripojeni na jeden server je 8, limit vsetkych pripojeni 20). A inak, ten isty problem mam aj s niektorymi inymi strankami (napr. http://faster.sk , v minulosti mi tiez takto nesli napr. http://www.mojelinky.sk , ale tie uz fachcia. Fakt netusim, v com moze byt problem, stalo by za to, aby sa na to pozrel niekto zdatnejsi vo fachu...

#8.1 | napísal(a): PeMi odvtedy uplynulo: 3923 dní

Potvrdzujem tiež faster.sk.

#8.2 | napísal(a): faster odvtedy uplynulo: 3923 dní

Co je s mojim webom?

#8.3 | napísal(a): PeMi odvtedy uplynulo: 3923 dní

Tak ako grecnar.sk nám nefunguje v Opere 9.25 (s predvolenými nastaveniami). Vôbec sa na tie domény cez Operu nedostaneme. Vo Firefoxe a IE7 áno.

#8.4 | napísal(a): PeMi odvtedy uplynulo: 3923 dní

Takže sme si vymenili e-mail a našli spoločný znak tých dvoch domén – sú na rovnakom hostingu.

#8.5 | napísal(a): xdeimosx odvtedy uplynulo: 3922 dní

O tomto probléme vieme a týka sa len veľmi úzkej časti užívateľov Opery, ktorí navštevujú stránky na našich serveroch. Našťastie väčšina užívateľov tohto prehliadača s našimi servermi nemá problém, ale nájdu sa aj výnimky.

Podľa našich zistení sa nejedná o problém serverov, keďže keby mali nejaké nastavenia blokujúce Operu, nedostal by sa k nám nikto z tohto prehliadača. Navyše už nám niektorí užívatelia oznámili, ktorí tento problém mali, že z iného PC im to funguje bez problémov, resp. im tento problém časom zanikol.

Podľa všetkého je to súhra viacerých "náhod" a ťažko povedať, kde je problém. Písal som o tomto probléme aj do Opery, ale do dnešného dňa neodpovedali.

Napriek tomu by som bol rád, keby ste na môj kontaktný e-mail poslali screenshoty i s informáciami o Vašom provideri, ako aj operačnom systéme a prípadnom Service Packu. Samozrejme, ak Vás to neobťažuje.

Technická podpora problémového webhostingu

#8.6 | napísal(a): PeMi odvtedy uplynulo: 3922 dní

Obrázok vám pošlem, ten ale veľmi nepomôže – je to štandardné hlásenie, musí byť uložené niekde aj v Opere. Ostatné informácie vám možno pomôžu viac.

#9 | napísal(a): yderf odvtedy uplynulo: 3923 dní

"Kde bolo tam bolo, bola raz jedna sluzba, ktora zverejnovala odkazy zadarmo na stranke s PR6 - sneh.ul.ie.n.ca. A tam zila aj komunita sneho.biely.ch blog.er.sk. Najprv zili spolu v symbioze a velebili sneh.ul.ie.n.cu (sice iba pre PR6). No potom prisli na to, ze nemal pravdu ich hlavny boh Googol, ze Do not be evil. Nevedeli, ze sneh.ul.ie.n.ca ich chce len ochranit pred odpornou rasou tap.et.ar. Zacali jej vytykat, ze nie je dokonala, lebo ona predsa musi byt. Zacali to brat tak, ze sneh.ul.ie.n.ca chce uskodit prave im...a tak ju opustili. No co uz, povzdychla si sneh.ul.ie.n.ca, oni si spomenu na ten PR6...a vratia sa. Avsak bohuzial, zmenit sa asi nezmenia."

#10 | napísal(a): yderf odvtedy uplynulo: 3923 dní

Nie, len mi sibe, ja viem, ze je problem niekde inde - ano, ja by som ten clanok o JOJ nevyhodil z titulky. Naopak, clanok o banke, co zk#.... zivot by som vyhodil. Hmm, asi fakt zalozim vlastnu sluzbu, napisem do pravdy.sk nech to daju na titulku, potom o tom presvedcim aj joj a polovicku blogerov. A tak sa uz vyberat.nic.nebude.sk...a tam skutocne pojde to, co ludia budu chciet.

A nie, asi to nespravim...ale mozno som niektorych nespokojnych inspiroval (ze know-how sa tomu nadava)....vesele vianoce

#10.1 | napísal(a): alian odvtedy uplynulo: 3923 dní

nevadi, napriek tomu, ze sa clanok pre mna z nevysvetlitelnych dodvodov nedostal na titulku som velmi rad ze dostal tolko hlasov, co o niecom hovori :)

#11 | napísal(a): Duro™ (Juraj Macko) Aforhytmick odvtedy uplynulo: 3919 dní

"hoci je za tým rebríčkom jasný a logický vzorec"

.

ak patris do blizkeho okruhu Tomasa Bellu sucet bodov krat 10

ak patris k odporcom Tomasa Bellu sucet bodov deleno 10

.

:-)

#11.1 | napísal(a): Rony odvtedy uplynulo: 3917 dní

mozes byt s Bellom kamarat a napriek tomu mat odlisny svetonazor, co ti brani v tom? jaj, uz viem :-)

Z technických príčin nie je možné pridať komentár
 

Váš účet