Akí ľudia nám tu chcú "chrániť" štátne symboly?

poslal(a): chillipouke , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 1 deň 22 hod.  

youtube.com Poslancom SNS nedá spávať nové hokejové logo, chce preto regulovať štátne symboly v zahraničí.

diskusia   kto hlasoval  

Trom levočským poslancom vytýkali konflikt záujmov

poslal(a): Martin Belej , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 3 dni  

spis.korzar.sme.sk Sú v zmluvnom a obchodnom vzťahu s mestom, tvrdia, že zákon neporušujú.

diskusia   kto hlasoval  

Prezidentský vlak 2019 online - Diskusia s prezidentskými kandidátmi - regiony.sme.sk

poslal(a): misotrsko , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 21 hod.  

regiony.sme.sk Diskusia prezidentských kandidátov vo vlaku.

diskusia   kto hlasoval  

Petit Press organizuje debatu prezidentských kandidátov vo vlaku - mytrencin.sme.sk

poslal(a): misotrsko , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 1 deň 8 hod.  

mytrencin.sme.sk Siedmi prezidentskí kandidáti budú debatovať na palube vlaku, ktorý vyštartuje 19. februára o 9.40 h z Bratislavy. Chcete sa kandidátov niečo spýtať? Napíšte nám, spýtame sa za vás!

diskusia   kto hlasoval  

Je možné hovoriť ako fašista a nebyť ním?

poslal(a): liliputinko , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 3 dni  

komentare.sme.sk Ako sa nám extrémisti votreli do debaty. "Populizmus" je nevinne znejúce označenie xenofóbneho nacionalizmu, ktorý dnes valcuje veľkú časť sveta.

diskusia   kto hlasoval  

V Trnave sa uskutočnil zimný jazzový festival Winter JazzFest Trnava 2019

poslal(a): Slovakblues , do rubriky kultúra, odvtedy uplynulo: 3 dni  

bluesmusic.sk Festival sa už uskutočňuje po štvrtý raz, po druhý raz v kultúrnom centre Malý Berlín a po prvý raz je rozdelený na dva večery. Veľká sála Malého Berlína sa čoskoro zaplnila na prasknutie, niektorým poslucháčom sa ušlo už len miesto na státie.

diskusia   kto hlasoval  

Záchrana starých trámov a hranolov na starej stavbe: návod a tipy

poslal(a): zeten , do rubriky lifestyle, odvtedy uplynulo: 3 dni  

domazahrada.sk Trámy a vôbec všetky nosné stavebné prvky tvorené drevom na starých stavbách, majú svoj účel. Dajú sa využiť do interiéru, byť jeho súčasťou a nie vždy je vhodné ich odstraňovať. Ak zasahujete do pôvodnej staršej stavby, rekonštruujete a chcete sa zbaviť niektorých trámov, chce to posúdenie statika a zváženie, či aj vaše rozhodnutie je správne.

diskusia   kto hlasoval  

Štefan Hríb: Čo sa stalo?

poslal(a): ficopada , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 4 dni  

tyzden.sk Neochota Smeru zvoliť čo len jedného kandidáta na sudcu Ústavného súdu a trápna rola Mostu a SNS pri tomto podrývaní štátu odhalila tri dôležité pravdy o súčasnej moci. Smer je stranou jedného človeka. Sen o skupine Petra Pellegriniho či najnovšie Maroša Šefčoviča ako čohosi autonómneho bol od začiatku pochabý, a po dnešku je už len trápny. Predseda Smeru sa rozhodol, že Andrej Kiska nesmie rozhodnúť o žiadnom sudcovi, a celý Smer to poslušne vykonal. Nezáležalo na ústave, na ochrane práv ľudí, ani na toľko vzývanom štáte. A tak je to vždy od vzniku Smeru. Je to individuálny projekt, ku ktorému sa prihlasujú najmä oportunisti – a tí v kľúčových chvíľach vedia, kto je pán, ktorému vďačia za všetko.

diskusia   kto hlasoval  

Ako eurohujer Harabin hlasoval za Lisabonskú zmluvu a ešte aj klamal

poslal(a): takotompotom , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 3 dni  

demagog.sk Štefan Harabin: …Lisabonská zmluva, za ktorú som hlasoval 2007 (…) dala do výlučnej kompetencie (členských krajín, pozn.) migračné a azylové veci. To znamená, my sme neboli povinní prijať ani 1500 migrantov, (…). V Lisabonskej zmluve (Hlava 5, Kapitola 1, Čl. 67. 2), ktorá bola na Slovensku prijatá NR SR v roku 2008, kedy v kresle ministra spravodlivosti sedel Štefan Harabin, sa spomína, že EÚ zabezpečuje absenciu kontrol na vnútorných hraniciach a tvorí spoločnú politiku v oblasti azylu, prisťahovalectva a kontroly vonkajších hraníc, ktorá sa zakladá na solidarite medzi členskými štátmi. Keď sa v septembri roku 2015 pojednávalo prerozdelenie kvót, na základe ktorých bolo Slovensku pridelených 1500 migrantov, bolo Slovensko povinné v rámci solidarity s krajinami nachádzajúcich sa na migračnej trase toto prerozdelenie prijať. V prospech Európskej únie neskôr rozhodol aj Súdny dvor EÚ, keď zamietol žaloby Slovenska a Maďarska proti mechanizmu prerozdeľovania utečencov. Na základe rozhodnutia Súdneho dvora EÚ hodnotíme výrok ako nepravdivý.

diskusia   kto hlasoval  

Matúš Vallo, ide samospráve o to, ako vyd.bať s občanom?

poslal(a): račan , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 3 dni  

miro-scibrany.racan.sk Pod vlajkou idey „v miestnej správe ide o to, ako vydrbať s občanom“ krasňanskí garážnici vytvorili bojový šík a v čele s právnym poradcom Marekom Mihálikom vyrazili do boja za posvätné vlastnícke právo dané od Boha. Koniec-koncov, zažili ste to na vlastnej koži na mimoriadnom MZ 29. januára. Vaša obhajoba územných plánov zón bojovníkov neupokojila. Naopak, priliala olej do ohňa. Občan nie je somár. Občan sa bráni...

diskusia (1)   kto hlasoval  

Klára miluje chémiu, skúsenosti zbierala na vedeckej olympiáde v Botswane

poslal(a): lenka511 , do rubriky veda, odvtedy uplynulo: 3 dni  

mytrnava.sme.sk Má len pätnásť rokov, no už dnes vyniká v predmetoch ako fyzika, chémia a biológia. Klára Ištoková zo Serede ide v stopách staršej sestry Alice a spoločne búrajú mýty o tom, že dievčatá o prírodné vedy nemajú záujem.

diskusia   kto hlasoval  

Ficov kult osobnosti paralyzoval Ústavný súd: Poslanci kandidátov na sudcov nezvolili

poslal(a): takotompotom , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 5 dní  

postoj.sk Hlasovalo sa opäť verejne a SMER-SD hlasovanie bojkotoval. Most-Híd aj SNS s opozíciou o spoločných kandidátoch odmietli rokovať. Je povinnosťou parlamentu hľadať spôsob, ako čo najskôr zvoliť chýbajúcich kandidátov na ústavných sudcov, aby mohol Ústavný súd (ÚS) SR fungovať tak, ako to prikazuje ústava. V reakcii na voľbu kandidátov na ústavných sudcov v parlamente to vyhlásil prezident Andrej Kiska. Avizoval, že na budúci týždeň navštívi Ústavný súd, kde oznámi postup, ako zabezpečiť aspoň jeho provizórne fungovanie. Výsledok hlasovania poslancov, ktorí opäť nevybrali žiadneho kandidáta, označil Kiska za veľkú ranu pre dôveru ľudí v schopnosť politikov poctivo spravovať štát.

diskusia   kto hlasoval  

Robert Fico znefunkčnil pilier demokracie kvôli osobným záujmom

poslal(a): chillipouke , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 5 dní  

youtube.com Veronika Remišová (OĽaNO): "Vidíme, že dnes v tomto kľúčovom okamihu sa poslanci koalície zase hádajú a nedokázali sa zhodnúť na osemnástich menách. Vidíme, do akého chaosu dostala koalícia Slovensko."

diskusia (3)   kto hlasoval  

Hrozí Bratislave dopravný kolaps? Pýtame sa kompetentných - bratislava.sme.sk

poslal(a): misotrsko , do rubriky spoločnosť, odvtedy uplynulo: 8 dní  

bratislava.sme.sk Osem krajov, osem županov osem diskusných podujatí s názvom Stretnutie so županom. Pokračujeme v Bratislave.

diskusia   kto hlasoval  

Exminister Kaliňák: Útek do Las Vegas. Vydajú na Kaliňáka medzinárodný zatykač?

poslal(a): ficopada , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 8 dní  

cas.sk Nový Čas získal fotografie, ktoré Kaliňáka zachytávajú v meste hriechu Las Vegas. Na fotkách nevidieť nikoho z jeho rodiny, zato vidno, ako sa v spoločnosti ďalších dvoch mužov prihlasuje na hotelovej recepcii luxusného hotela Bellagio.

diskusia (2)   kto hlasoval  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ...1844 nasledujúce>>
 

Váš účet