Ako si vypestovať kvalitný živý plot

poslal(a): wackard , do rubriky lifestyle, odvtedy uplynulo: 16 hod.  

hobbyportal.sk Prinášame vám prehľadný zoznam rastlín, ktoré sa na vypestovanie živého plotu hodia a množstvo rád na pestovanie, s ktorými nič nepokazíte.

diskusia   kto hlasoval  

Ficov Trump a Sopkov Kennedy

poslal(a): chillipouke , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 2 dni  

dennikn.sk Predseda vlády včera publikoval komentár na portáli HNonline, kde parafrázoval výrok súčasného prezidenta USA Donalda Trumpa: Slovensko first! Verejne sa tak opäť prihlásil k zodpovednosti za stav stredného odborného školstva, pretože viac ako desať rokov mal ako predseda vlády spolu so svojimi straníckymi predsedami a poslancami samosprávnych krajov príležitosť riadiť odborné školstvo.

diskusia   kto hlasoval  

Radoslav Procházka: O myšiach a ľuďoch. Môj „americký“ disent v kauze interrupcie

poslal(a): ficopada , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 2 dni  

impulzrevue.sk Nepriznať jedenásťtýždňovému životu ochranu, na ktorú má nárok život o dva týždne starší, je rovnako iracionálne, absurdné a svojvoľné ako zakázať otroctvo vo vzťahu k deťom do alebo nad pätnásť rokov alebo ľuďom s IQ do alebo nad 80. Nenarodené ľudské životy, na rozdiel od otrokov, nie je tak dobre vidieť a ich smrť nie je pre širokú verejnosť tak „graficky“ a sémanticky dostupná ako napríklad utrpenie novodobých otrokov a otrokýň v afrických baniach, na čínskych poliach alebo vo švédskych nevestincoch či utrpenie týraných zvierat.

diskusia   kto hlasoval  

Sexuálny škandál Oxfamu alebo MeToo neziskoviek

poslal(a): miriamzsilleova , do rubriky spoločnosť, odvtedy uplynulo: 2 dni  

zenyvmeste.sk Práca neziskoviek stojí a padá na dôvere. Na dôvere darcov, sponzorov a verejnosti. Na dôvere vlád a štátov, kam idú pomáhať. Na dôvere ľudí, ktorí od nich pomoc prijímajú. O tú dôveru teraz prišli a prenesú ju aj na iné neziskové organizácie. Lebo to, čo im prešlo v roku 2011, im neprejde v roku 2018, po kampani MeToo.

diskusia   kto hlasoval  

Skandinávský design? To není jen o IKEI

poslal(a): t.h. , do rubriky lifestyle, odvtedy uplynulo: 1 deň 20 hod.  

freshtag.cz Čisté linie a jednoduché siluety skandinávského designu se staly tak oblíbenými, že ovlivnily spoustu trhů s nábytkem. Proč se tento styl stal tak populární?

diskusia   kto hlasoval  

Za naše peniaze: Matica slovenská chváli kňaza, ktorý fandil Hitlerovi

poslal(a): liliputinko , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 1 deň 18 hod.  

plus7dni.pluska.sk Matica slovenská, ktorá namiesto kultúrnej činnosti vyplývajúcej zo zákona dlhé roky politikárči a podporuje extrémistické aktivity, sa znova vyznamenala. Vo svojich novinách dáva priestor kontroverzným autorom a výsledkom sú klamstvá o farárovi zo Sliača, z ktorého robia novodobého mučeníka. V skutočnosti sa katolícky kňaz Anton Šalát verejne zastával Hitlera a počas holokaustu vo svojich novinách uverejňoval primitívne útoky proti Židom. Postava zavraždeného kňaza slúži už sedemdesiat rokov ľudáckej propagande - najnovšie za naše peniaze.

diskusia   kto hlasoval  

Vodičák od sedemnástich? Nevnímame to negatívne, tvrdia policajti

poslal(a): pepkab , do rubriky spoločnosť, odvtedy uplynulo: 1 deň 4 hod.  

mytrnava.sme.sk Najčastejšou príčinou nehôd je nedovolená rýchlosť, nesprávna jazda cez križovatku či nebezpečné predbiehanie. V rámci objektívnej zodpovednosti riešili minulý rok viac ako šesťsto prípadov. Viac sa dočítate v rozhovore.

diskusia   kto hlasoval  

Poradí Majský Corbynovi ako na slovenského Bonda?

poslal(a): starysomarik , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 1 deň 2 hod. 13 min.  

svk.press Volá sa Ján Sarkocy (65) a ktorýsi anglický novinár ho nazval komunistickým Jamesom Bondom. Slovák v minulom týždni spustil aféru šéfa britských opozičných labouristov Jeremyho Corbyna (68). Anglický politik následne priznal, že sa s československým členom rozviedky koncom osemdesiatych rokov skutočne niekoľkokrát stretol, ale vedomú spoluprácu popiera. Hrozí mu politický koniec.

diskusia   kto hlasoval  

Šefan Hríb: Bez Palka s Mikloškom? Desať rokov od ich odchodu z KDH

poslal(a): takotompotom , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 1 deň 22 hod.  

tyzden.sk Na prvý pohľad sa zdá toto: František Mikloško a Vladimír Palko odchádzajú z verejného života a s nimi odchádza aj celý jeden spôsob videnia sveta. Františka Mikloška aj Vladimíra Palka poznám dve desiatky rokov. Často sme sa nezhodli, občas sme sa pohádali, najmä s Mikloškom, keď išlo o postoj KDH k vstupu Slovenska do NATO. Máme iný názor na Kosovo, tak trochu aj na Rusko, a podľa mňa stále ešte aj na váhu katolicizmu na Slovensku. Napriek tomu poviem toto: tí dvaja ľudia mi dali nádej, že v politike možno ostať normálny, nekradnúť a kvôli moci neobetovať svoju dušu.

diskusia   kto hlasoval  

Andrej Bán: Expert na vrahov Martin Hanus

poslal(a): liliputinko , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 3 dni  

tyzden.sk Aby človek porušil predsavzatie nepísať už o kauze Cervanová, musí sa udiať jedna z dvoch vecí. Buď sa objaví nový dôkaz, alebo opäť niečo napíše Martin Hanus z Postoja.

diskusia (2)   kto hlasoval  

Raši letel do Moskvy za Gorbačovom súkromným lietadlom

poslal(a): Martin Belej , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 3 dni  

kosice.korzar.sme.sk Vyjde ho to na 2500 eur. So Schusterom mu odovzdajú čestné občianstvo.

diskusia   kto hlasoval  

Jaroslav Daniška: Krédo veriaceho komunistu

poslal(a): ficopada , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 2 dni  

postoj.sk Intímna korešpondencia muža, čo stál vedľa Gottwalda – o poprave a viere v komunizmus. Krátko po českých prezidentských voľbách ma Martin Muránsky pozval na pôdu smeráckeho inštitútu Asa diskutovať o Zemanovom víťazstve, stave Česka a stredoeurópskom kontexte. ..V slovenskej kultúre máme niečo, čo prekoná Koestlera. Skutočný príbeh, zachované a neskôr vydané listy Vladimíra Clementisa. ..Zhruba o tri roky Tatarka napíše svoje najlepšie dielo, Démona súhlasu, stane sa našim najväčším antikomunistickým spisovateľom. To bude rok 1956, teraz je druhého decembra 1952 podvečer. O pár hodín, nasledujúci kalendárny deň o 4.30 bude Clementis popravený. Úmrtný list skonštatuje smrť udusením, dôsledok obesenia.

diskusia   kto hlasoval  

Kronikárka z Holíča je svojimi zbierkami konkurenciou pre mnohé múzeá

poslal(a): soni29 , do rubriky spoločnosť, odvtedy uplynulo: 2 dni  

myzahorie.sme.sk Oľga Lašáková z Holíča je už vyše dvadsať rokov na dôchodku. Napriek tomu má roboty vyše hlavy. Záľuby a rodina sú pre ňu na prvom mieste. Jej najväčšou vášňou sú ručné práce a písanie kroniky. Nájdete však u nej aj zbierky euromincí, lyžičiek a ďalšie.

diskusia   kto hlasoval  

Eugen Gindl: Trumpokracia ovládla Ameriku

poslal(a): starysomarik , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 1 deň 23 hod.  

svk.press „Máme prezidenta, ktorý nás zadlžuje, aby umelo podnecoval hospodársky rast. Biely dom obsadil rodinný klan, ktorý sa na náš úkor obohacuje. Stali sme sa národom cynikov, nechce sa nám povstať proti autokracii.“ Citát z eseje, ktorú vlani, na jar, uverejnil americký časopis The Atlantic. Jeho autorom je zaslúžilý republikán. David Frum, bývalý komentátor konzervatívneho denníka Wall Street Journal.

diskusia (2)   kto hlasoval  

Herec Ondriš Jariabek, ľudák v komunistickom tieni

poslal(a): starysomarik , do rubriky kultúra, odvtedy uplynulo: 2 dni  

svk.press Príbeh herca Ondreja Jariabka je typický pre mnohých slovenských umelcov, ktorým osud vytýčil život v mantineloch totality. Ľudáckej a komunistickej. Mal dve možnosti – vzoprieť sa, čo znamenalo zákaz činnosti, alebo skloniť hlavu a slúžiť režimu…Celkovo nakrútil 33 filmov a 55 televíznych seriálov, filmov a inscenácií. Súčasní mladí ľudia ho poznajú pre nezabudnuteľný dabingový hlas baby Jagy v kultovom MRÁZIKOVI (1964).

diskusia   kto hlasoval  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ...1724 nasledujúce>>
 

Váš účet