V piatok sa v Bratislave bude konať protest Za slušné Slovensko

poslal(a): takotompotom , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 1 deň 7 hod.  

domov.sme.sk Ďalší protest, ktorý organizuje iniciatíva Za slušné Slovensko, bude v piatok 16. novembra o 17:00 v Bratislave. V utorok o tom informovala Karolína Farská počas brífingu, na ktorom reagovali na vypočúvanie zo strany NAKA a na podozrenie zo sledovania. Na NAKA prišlo anonymné podanie, organizátorov vypočúvajú pre korupciu. Organizátori považujú tieto praktiky za neprípustné, hovoria o šikane. Na druhej strane, zdôraznili, že za osem mesiacov od organizovania protestov majú s políciou dobré skúsenosti a vedia, že v nej pracuje mnoho slušných ľudí.

diskusia   kto hlasoval  

Päť cirkevných pamiatok Záhoria, ktoré lákajú domácich i zahraničných turistov

poslal(a): soni29 , do rubriky spoločnosť, odvtedy uplynulo: 17 hod.  

myzahorie.sme.sk Záhorie je atraktívne pre turistov, ale i domácich. Obľúbeným miestom je i pre pútnikov.

diskusia   kto hlasoval  

Mafia pašuje kokaín cez slovenské firmy

poslal(a): chillipouke , do rubriky spoločnosť, odvtedy uplynulo: 1 deň 10 hod.  

youtube.com Organizovaný zločin na Slovensku účelovo zakladá firmy, aby cez ne pašoval kokaín. Elitní policajti NAKA to priznali v správe o drogovej scéne za minulý rok.

diskusia   kto hlasoval  

Slovensko zasiahla vlna facebookových voličov, tvrdí končiaci primátor Pezinka

poslal(a): misotrsko , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 1 deň 8 hod.  

mypezinok.sme.sk Čo považuje za dôvod neúspechu? Ako plánuje pôsobiť v komunálnej politike v budúcnosti? A čo by odkázal novozvolenému primátorovi Hianikovi? Prečítajte si rozhovor s Oliverom Solgom.

diskusia   kto hlasoval  

Hľadáme kolegu. Chcete sa stať športovým redaktorom?

poslal(a): misotrsko , do rubriky šport, odvtedy uplynulo: 1 deň 15 hod.  

mybystrica.sme.sk Chcete prežívať s našimi športovcami výhry i prehry prostredníctvom správ na interete a v týždenníku MY? V Banskej Bystrici hľadáme kolegu.

diskusia   kto hlasoval  

Sukničkár? Mamonár? Pedofil? Kňaz?! Poľsko rozdeľuje film Klér

poslal(a): miriamzsilleova , do rubriky spoločnosť, odvtedy uplynulo: 1 deň 18 hod.  

zenyvmeste.sk Brutálna realita? Prehnaná vízia? Nepravdivá predstava? To ste mali vidieť, čo sa tým filmom spustilo v Poľsku! Davy v kinách. Film Klér poľského režiséra Wojciecha Smarzowského láme všetky rekordy návštevnosti a rozdeľuje Poľsko.

diskusia   kto hlasoval  

Ľuboš Kostelanský, Gabriel Šípoš: Kto platí nového primátora Bratislavy?

poslal(a): takotompotom , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 2 dni  

transparency.sk Sledujeme najtransparentnejšie komunálne voľby vôbec. No stále existuje priveľa dier, ktoré férovú súťaž kazia. Tohtoročné komunálne voľby by mali transparentnosťou prekonať všetky doterajšie. Limity sú len naoko. Doteraz minul Vallo ako kandidát 230-tisíc eur zo svojho účtu. No na jeho kampaň prispievajú minimálne dve tretie strany – Linda Vallová a Peter Netri. Prostriedky do kampaní podporujúcich Valla vložili cez nich majitelia ESETu – Miroslav Trnka a Peter Paško (22, resp. 20-tisíc eur). Eseťáci podporili podobnými sumami aj ďalšie štyri tretie strany, pri ktorých nie je jasné, za koho kampaňujú. Miroslav Trnka pritom podporil svojimi darmi až tri fyzické osoby, Maroš Grund dve a Peter Paška jednu. Dokopy Eseťáci priniesli do kampaní 121-tisíc eur. Majitelia ESETu podporili Valla aj priamo sumou takmer 150-tisíc eur, ale keďže sa tým Vallo dostal blízko k limitu pre kandidáta, ďalšiu podporu mohli spraviť len okľukou darom cez Vallových známych. Načo sa ale potom hrať na limity, keď sa dajú takto poľahky obísť?

diskusia   kto hlasoval  

Ficova exporadkyně Trošková už je ve svém: Kde vzala 6,5 mega na luxusní byt?

poslal(a): liliputinko , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 3 dni  

blesk.cz Rozsáhlý byt s terasou a vířivkou už jí říká paní! Mária Trošková (31) se již nastěhovala do svého luxusního hnízdečka za 250 tisíc eur (6,5 milionu korun). Otázkou však zůstává, kdo jí ho zafinancoval.

diskusia (1)   kto hlasoval  

Majchrák, Hanus: Zlá noc pre Smer

poslal(a): takotompotom , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 3 dni  

postoj.sk Robert Fico má za sebou ťažkú noc. Ale dôvod na pocity triumfu nemá napriek úspechom ani Richard Sulík. Roberta Fica a vedenie Smeru túto noc najviac zaujímalo, ako dopadnú v krajských a väčších okresných mestách, kde sa na rozdiel od stoviek menších obcí ľudia navzájom nepoznajú, a preto oveľa viac volia podľa straníckeho kľúča. Smer si teda prvýkrát po vražde Jána Kuciaka a jeho snúbenice a výmene premiéra Fica za premiéra Pellegriniho mohol otestovať, aká je miera jeho pozvoľného prepadu. Pri pohľade na krajské mestá to pre Ficovu stranu nedopadlo dobre

diskusia   kto hlasoval  

Matovičovi Obyčajní (13 členov) vyzerajú skôr ako schránková firma

poslal(a): matiko , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 2 dni  

aktuality.sk Pohľad na politickú mapu po komunálnych voľbách 2018 prináša dve správy. Tou dobrou je, že Smer padá. Zlou správou je, že jadro opozície v regiónoch prakticky neexistuje. Ich „zisky“ sú blízke nule. Ak vás zaujíma výkon strán, ktoré sa považujú za jadro opozície a alternatívu pre Slovensko – Sulíkova SaS a Matovičovi Obyčajní – tak tam je ich podiel na volebnom zisku čistá katastrofa. SaS si samostatne zapísala „zisk“ 0,24 percenta zo zvolených starostov. Obyčajní 0,03 percenta (konkrétne jedného starostu). Treba však dodať, že vo väčšine prípadov išli SaS a Obyčajní v menších či väčších koalíciách. Tam získali v súčte niečo vyše percenta starostov. Ich váhová kategória je úsmevná. Len pre porovnanie: Beblavého Spolu pri samostatnom postupe, mimo koalícií, získala „krásnych“ 0,55 percenta šéfov samospráv. Plus podiel na úspechu nového primátora Bratislavy. Obyčajní (13 členov) vyzerajú skôr ako schránková firma, ktorá v regionálnych voľbách nemá nijakú šancu.

diskusia   kto hlasoval  

Šporar v Nitre rozbil plafón a označil ju za malú dedinu - mynitra.sme.sk

poslal(a): misotrsko , do rubriky šport, odvtedy uplynulo: 2 dni  

mynitra.sme.sk V zápase Nitra - Slovan (1:2) sa blýskalo kartami, červenú si zlízol aj hosť Andraž Šporar, najlepší strelec Fortuna ligy mal navyše slovný konflikt s členom domáceho predstavenstva.

diskusia   kto hlasoval  

Marek Hattas: Budeme to robiť najlepšie, ako vieme - mynitra.sme.sk

poslal(a): misotrsko , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 3 dni  

mynitra.sme.sk Ako prvé plánuje riešiť neobsadené miesto hlavného architekta a chystá aj audit zmlúv, ktoré uzavrela radnica.

diskusia   kto hlasoval  

Smer utŕžil v komunálnych voľbách to, čo si zaslúžil – drvivú porážku

poslal(a): liliputinko , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 3 dni  

tyzden.sk Toto veru pre Smer nebola dobrá noc. Ako cunami sa krajskými mestami (a nielen nimi) prehnala vlna nespokojných voličov.

diskusia   kto hlasoval  

Marián Leško: Smer stratil moc, OĽaNO a SaS rezignovali už dávno

poslal(a): misotrsko , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 3 dni  

etrend.sk Komentátor týždenníka TREND Marián Leško hodnotí predbežné výsledky volieb starostov a primátorov. Slovensko sa podľa neho zobudilo do veľmi pekného rána.

diskusia   kto hlasoval  

Kastový štát kapitána Danka dostal červenú: Kiska vrátil Dankove rekreačné poukazy

poslal(a): takotompotom , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 5 dní  

ekonomika.sme.sk Prezident Andrej Kiska vrátil poslancom Národnej rady novelu zákona o podpore cestovného ruchu z dielne SNS na opätovné prerokovanie. Právna norma podľa neho neprimerane diskriminuje časť zamestnancov v nároku na získanie príspevku na rekreáciu. Upozorňuje však, že schválený zákon vytvoril tri rôzne skupiny zamestnancov z pohľadu nároku na príspevok na rekreáciu, a to v závislosti od toho, či v podniku pracujú menej alebo viac ako dva roky a či podnik zamestnáva menej alebo viac ako 50 ľudí. Časť zamestnancov má príspevok garantovaný, časť naň vôbec nemá nárok a časť ho môže získať na základe dobrovoľnej iniciatívy zamestnávateľa. "Takáto nerovnosť medzi zamestnancami vo vzťahu k rovnakému nároku na príspevok na rekreáciu nezodpovedá žiadnej skutočnej potrebe, nemôže sa ňou dosiahnuť žiaden legitímny cieľ sociálnej politiky štátu a so zreteľom na účel tohto príspevku taká úprava nie je nevyhnutná," uvádza hlava štátu v zdôvodnení vrátenia zákona.

diskusia   kto hlasoval  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ...1822 nasledujúce>>
 

Váš účet