Ondrej Dostál: Štvrtá Ficova

poslal(a): liliputinko , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 1 deň 4 hod.  

dennikn.sk Na druhý pokus zostavená Pellegriniho vláda bude v podstate štvrtá Ficova. A to je jeden z troch hlavných dôvodov, prečo si nezaslúži dôveru.

diskusia (2)   kto hlasoval  

Politológovia: Ostáva tam veľa ministrov, ktorých mená sú často spájajú s korupciou

poslal(a): takotompotom , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 1 deň 18 hod.  

cas.sk Rozhodnutie prezidenta SR Andreja Kisku nevymenovať vládu v zložení, ktoré predstavil dezignovaný premiér Peter Pellegrini (Smer-SD), je z politického hľadiska primerané a dalo sa očakávať. Tak zhodnotila krok hlavy štátu politologička Darina Malová. Podľa Malovej totiž Kiska požaduje od počiatku buď predčasné voľby alebo zásadnú rekonštrukciu vlády. "Návrh, ktorý predložil Pellegrini, rozhodne nemožno vydávať za zásadnú rekonštrukciu vlády. Ostáva tam veľa ministrov, ktorých mená sa veľmi často spájajú s korupciou,"

diskusia   kto hlasoval  

Komentár Mareka Vagoviča: Bratislava sklamala. Zápas o spravodlivé Slovensko sa...

poslal(a): jmke , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 8 hod.  

aktuality.sk Na prvý pohľad to vyzerá ako veľký úspech: výmena Kaliňáka za Druckera a Pellegriniho za Fica však nestačí. Nehovoriac o tom, že v novej vláde sú aj skompromitované bábky typu Raši, Richter, Matečná či Gajdoš. Systémovo sa nič nezmenilo, iba sa presunuli figúrky na šachovnici. Oligarchovia a mafia s politickým krytím môže oslavovať. Najskôr to zabalil Kiska a teraz aj organizátori bratislavských protestov.

diskusia   kto hlasoval  

Ľ. Galko (SaS): Šmejdi!

poslal(a): porcupine.tree , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 1 deň 6 hod.  

lubomirgalko.sk Buď – Alebo by malo znamenať Buď – Alebo tak v slovenskom jazyku, ako aj v maďarskom. Všetci predstavitelia strany Most-Híd opakovali len dve možnosti – predčasné voľby alebo odchod z koalície. Nakoniec spravili niečo iné, čím naštartovali kolosálny podvod na občanoch Slovenska.

diskusia   kto hlasoval  

Klamú nás a podceňujú: Pričom strácajú to najdôležitejšie, dôveru

poslal(a): takotompotom , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 1 deň 18 hod.  

tyzden.sk Keď vidím energiu, ktorá momentálne hýbe Slovenskom, a keď vidím, akú odozvu to vo vláde vyvoláva, mám dva pocity: že nás iba klamú a zúfalo podceňujú. Klamú nás. Šikovne, diplomaticky. Iba po milimetroch sa púšťajú svojich istôt. Skúšajú mieru klamstva. Takú mieru, aby sme to neprekukli. Cítime, že to nie je čistá hra, ale iba sofistikovaná taktika. Chcú stratiť čo najmenej, pričom strácajú to najdôležitejšie: dôveru. A takisto nás podceňujú. Myslia si, že nás nakoniec predsa len nejako opijú rožkom. Podceňujú nás, keď si myslia, že sa nám vražda dvoch mladých ľudí nakoniec zľahostajní. To si naozaj myslia, že ľudia neprehliadnu lož?

diskusia   kto hlasoval  

'Ndrangheta bude mať Rašiho v novej Pellegriniho vláde: Vadala sa vidí s Rašim

poslal(a): takotompotom , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 2 dni  

dennikn.sk Posledný text zavraždeného Jána Kuciaka: Talianska mafia na Slovensku. Jej chápadlá siahajú aj do politiky. ..Samotný Vadala Smer masívne podporuje aj v kampani na sociálnych sieťach. Fica chválil medzi Talianmi, Kaliňáka bránil pred intrigánskou opozíciou, a s Rašim sa hecovali k víťazstvu vo voľbách. V deň volieb Vadala horlil, že „dnes všetci volíme správne 16 Smer a zajtra máme istotu, že Slovensko je v dobrých rukách“. V predvolebnom čase sa chystal na konferenciu Smeru v Košiciach. Rašimu verejne odkazoval, že sa tam „vidia“. Stranu Smer pritom nazýval „naša strana“. Keď vznikla súčasná vládna koalícia, pre Vadalu to bol dôvod na oslavu.

diskusia   kto hlasoval  

Priamo zradné organizácie školstva

poslal(a): aleboja , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 1 deň 12 hod.  

slovenskychucitelov.blog.sme.sk Ministerka Lubyová za niekoľko mesiacov neurobila nič dôležité, čo by zlepšilo postavenie učiteľov a žiakov v školách. Zakopla reformu pod posteľ, má problémy s eurofondami a v rámci upratovania zrušila jedinú kriticky mysliacu organizáciu - Inštitút vzdelávacej politiky. Takéto praktiky sa musia skončiť. Kedy uvidíme ministra školstva, ktorý urobí poriadky s kauzami a začne konečne niečo robiť pre školy?

diskusia (7)   kto hlasoval  

Arpád Soltész: Drucker je len Ficov žoldnier

poslal(a): donald , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 1 deň 13 hod.  

noviny.sk Drucker bude tým istým žoldnierom, ktorým bol aj v rezorte zdravotníctva. Stačí si spomenúť, ako dopadali jeho zúfalé pokusy zaviesť aspoň kozmetické zmeny, ktorými by mohol vykázať nejakú viditeľnú činnosť. Z väčšiny musel vycúvať. Jeho historickou úlohou bolo kúriť a svietiť, aby mali komfort ľudia, ktorí sa starajú o peniaze a obchod.

diskusia   kto hlasoval  

Budúca ministerka Kalavská v Pellegriniho vláde: Konflikt záujmov väčší ako Brno

poslal(a): takotompotom , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 1 deň 18 hod.  

komentare.sme.sk Je bez debaty, že na ministerstve zdravotníctva šarapatil konflikt záujmov väčší ako Brno. Ešte aj keby obrana, že manželia Kalavskí sa doma o práci nebavia, mala pravdivé jadro, i tak je spolužitie štátnej tajomníčky a zamestnanca farmafirmy takpovediac smrteľná. V zmysle, že vyvoláva takú dózu apriórnej nedôvery, že jeden z páru by si mal hľadať iný džob. Manžel Druckerovej tajomníčky má spoločnú históriu s Pfizerom

diskusia   kto hlasoval  

Peter Zajac: Oni to už prehrali

poslal(a): ficopada , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 1 deň 15 hod.  

tyzden.sk Dňa 1.10. 1998 sa Vladimír Mečiar s nami lúčil pesničkou: „S Pánom Bohom idem od vás, neublížil som nikomu z vás.“ Ublížil síce celému Slovensku, ale to ho nezaujímalo. Sebaľútostivo zamával divákom z televíznej obrazovky – a neodišiel. Ťahal z pozadia politické nitky ešte dvanásť rokov. V roku 1998 sa však začal Mečiar nezadržateľne prepadať do politického prepadliska. Ak bol dovtedy pre mnohých strašný, odvtedy bol už len smiešny. Robert Fico pri demisii z funkcie predsedu vlády štricácky povedal, že nikam neodchádza. Možno niekoho vystrašil. Pritom odišiel, len o tom ešte nevie

diskusia   kto hlasoval  

Kaliňák už nesmie mať žiaden dosah na ministerstvo vnútra

poslal(a): chillipouke , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 1 deň 19 hod.  

youtube.com Poslanec Gábor Grendel tvrdí, že Robert Kaliňák už ďalej nemá riadiť ministerstvo vnútra. „Nemá to robiť ani cez svoju predĺženú ruku. Takisto nemôže rozhodovať o zotrvaní Tibora Gašpara vo funkcii policajného prezidenta. Nie je totiž podstatné, z akého prostredia pochádza Jozef Ráž, ktorého Smer navrhol do funkcie ministra vnútra, dôležitý je jeho blízky, priateľský vzťah s Kaliňákom. Preto nemá riadiť ministerstvo vnútra,“ vyjadril sa Grendel,

diskusia   kto hlasoval  

Prof. Kusý: Situácia sa môže skončiť úradníckou vládou

poslal(a): ficopada , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 2 dni  

spravy.pravda.sk Politológ Miroslav Kusý sa domnieva, že prezident Andrej Kiska má v tejto situácii navrch, pretože je konečnou inštanciou, ktorá rozhoduje o vymenovaní či nevymenovaní navrhovanej vládnej zostavy. Ako dodal politológ, prezident môže poveriť zostavením vlády kohokoľvek, avšak mal by zohľadniť podporu parlamentu, v opačnom prípade by to bol zbytočný krok. Podľa Kusého môže situácia skončiť úradníckou vládou, ktorá by spravovala chod vládneho kabinetu do parlamentných volieb.

diskusia (1)   kto hlasoval  

Ivan Mikloš: On naozaj nechápe

poslal(a): natalka206 , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 3 dni  

komentare.sme.sk Fico nebol na námestí v novembri 1989 a nebol tam ani v piatok. November 1989 si totiž podľa vlastných slov nevšimol a dôvod, prečo tam nebol v piatok, je viac ako zrejmý. Tak mi napadlo, že možno keby bol býval na tom námestí v novembri 1989, keby si november všimol a keby chápal, tak sme tam nemuseli my všetci byť v piatok.

diskusia   kto hlasoval  

Marián Leško: Vymeniť figúrky vo vláde nestačí

poslal(a): liliputinko , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 3 dni  

youtube.com Braňo Závodský sa rozprával s komentátorom Trendu Mariánom Leškom.

diskusia   kto hlasoval  

Drucker kúpil dom na Floride: Skutočný luxus v americkom dovolenkovom raji

poslal(a): PrecoPreto , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 2 dni  

topky.sk Minister zdravotníctva Tomáš Drucker sa môže chváliť novou nehnuteľnosťou. Pred pár mesiacmi sa totiž stal polovičným majiteľom domu na Floride. Druhým majiteľom je jeho dlhoročný priateľ Jozef Michálek, majiteľ hotelov Holliday Inn v Žiline, Bratislave a Trnave.

diskusia   kto hlasoval  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ...1034 nasledujúce>>
 

Váš účet