Karol Galek: Ako Fico zarobil a aj minul 6 miliárd vlastnou hlavou

poslal(a): liliputinko , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 1 deň 7 hod.  

galek.blog.sme.sk Nová atómka na Slovensku nateraz nebude. Oficiálne to potvrdil minister hospodárstva Peter Žiga. Reč je o plánovanom piatom bloku, v Jaslovských Bohuniciach, papierovom projekte, ktorý nás doteraz stál minimálne 27 miliónov eur.

diskusia (2)   kto hlasoval  

Milan Krajniak ako prezidentský kandidát zmäkol na kašu

poslal(a): ficopada , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 2 dni  

dennikn.sk Výsledky poslaneckého prieskumu sú dva: poslanec Milan Krajniak je už po návšteve ministerstva s obstarávaním spokojný a ministerstvo obrany na oplátku sťahuje trestné oznámenie na poslanca Krajniaka za poškodzovanie dobrého mena. V piatok nastal obrat. Milan Krajniak po poslaneckom prieskume s Antonom Hrnkom prestal hovoriť o províziách a nahradil ich slovom „obchodná marža“. Milan Krajniak sa rozhodol, že keď už boj, tak radšej za svoju kandidatúru než proti kšeftom SNS. A to si Sme rodina práve v sobotu na svojom sneme odsúhlasili, že budú podporovať takých kandidátov, ktorí pracujú „pre občanov, a nie pre svojich sponzorov a oligarchov“.

diskusia   kto hlasoval  

Čoho sa Fico a Kaliňák boja? Pellegrini im predĺžil štátnu ochranku

poslal(a): liliputinko , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 3 dni  

cas.sk Dnes už expremiér Robert Fico a exminister vnútra Robert Kaliňák sú naďalej obklopení ochrankou. Ako bývalí ústavní činitelia majú na ňu nárok 90 dní od konca v úrade s možnosťou požiadať o jej predĺženie o ďalšie tri mesiace. Tak aj urobili.Ochranku si takto Fico predĺžil aj po prehratých voľbách v roku 2010. Celkom bežná prax to však nie je. Ficova predchodkyňa Iveta Radičová, ktorá sa musela porúčať z Úradu vlády predčasne v roku 2012, sa možnosti ochranky vzdala. Bývalý šéf úradu Juraj Zábojník hovorí, že predlžovanie ochrany je bežné, no mali by na to byť objektívne dôvody. „Ak je niekto napríklad v nebezpečí. No mali by to zdôvodniť, pretože to nie je lacná služba, tzv. full servis 24 hodín denne na ďalšie tri mesiace. A platia to daňoví poplatníci,“ vysvetlil Zábojník. Úrad vlády to nezdôvodnil. Okrem Fica a Kaliňáka odišli aj ministri Drucker, Maďarič a Žitňanská. Tí o ochranu nepožiadali.

diskusia (1)   kto hlasoval  

Veríte v nevinu Nitranov v kauze Cervanová? (prezidentská anketa)

poslal(a): liliputinko , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 3 dni  

domov.sme.sk Kandidátov na prezidenta sme sa spýtali: Veríte v nevinu Nitranov v kauze Cervanová?

diskusia   kto hlasoval  

Päť rokov od razie v Moldave nad Bodvou: Z obetí spravili vinníkov

poslal(a): liliputinko , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 1 deň 13 hod.  

tyzden.sk Koalícia mimovládnych organizácií pri 5. výročí policajnej represívno-pátracej akcie v rómskej osade v Moldave nad Bodvou upozorňuje na nespravodlivosť a pochybnosti vo vyšetrovaní razie a v prípade obžaloby zbitých obetí.

diskusia   kto hlasoval  

Beblavý: Pokiaľ bude mať spájanie zmysel, na mne určite stáť nebude

poslal(a): cirosk , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 2 dni  

domov.sme.sk Beblavý hovorí, že SPOLU chce podporiť kandidáta, ktorý prezidentské voľby neberie ako predkolo parlamentných volieb a naozaj chce byť prezidentom. Aby sa nerozbíjali hlasy pre dobrého kandidáta a nestalo sa, že budeme kvôli egám ostatných politikov nakoniec voliť nejakého Smeráka a Harabína či Kotlebu. Prezidentské voľby treba brať seriózne, nie "marketingovo".

diskusia   kto hlasoval  

Keby ste si dali tú námahu a prečítali si…

poslal(a): aleboja , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 3 dni  

dennikn.sk Nechceme len kritizovať, ale nemienime stále počúvať iba teoretizovanie, poučovanie, poprípade realizovať nezmysly z dielne ministerstva. Reforma nestojí a nepadá na kvalite či nekvalite učiteľov, ale na jej zafinancovaní a na vôli či nevôli našej vlády. Potrebujeme už aj zmysluplné činy. Nie je nám jedno čo sa deje, a preto zajtra vyjadríme svoju nespokojnosť pred ministerstvom školstva. Dúfam, že kolegovia, ktorým nie je jedno tam budú tiež.

diskusia (1)   kto hlasoval  

Špeciálny prokurátor sa tvári, ako keby sa vo februári na Slovensku nič nestalo

poslal(a): chillipouke , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 4 dni  

youtube.com Predsedníčka poslaneckého klubu OĽaNO Veronika Remišová pripomenula, že kritická časť verejnosti po vražde Jána Kuciaka upiera svoj zrak na konanie prokuratúry. „Dôvodom nie je len sľubované a doposiaľ nerozpútané peklo, o ktorom hovoril pán generálny prokurátor, ale aj hlboká nedôvera, ktorú verejnosť prechováva práve k týmto inštitúciám,“ uviedla Remišová.

diskusia   kto hlasoval  

Cisárovnine nové šaty

poslal(a): aleboja , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 4 dni  

slovenskychucitelov.blog.sme.sk Po polroku na „tróne“ podľahla čaru vládnutia a jediné, na čo sa sústredí, je obhajoba svojho majestátu. Samozrejme ako bystrá panovníčka vie, že ľud potrebuje rozprávky, a tak na požiadanie sľubuje zvyšovanie platov (za sľuby nič nedáš), básni o fínskom modeli a X miliónoch, ktoré niekedy prídu do školstva.

diskusia (1)   kto hlasoval  

Ficov navrh o prezidentskych kanditatoch ke uzasny.

poslal(a): pherkard , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 5 dní  

slovensko.hnonline.sk Fascinujuce, zlodej krici chytte zlodeja.

diskusia   kto hlasoval  

Prezidentský kandidát Mistrík: Bol by som aktívny a proeurópsky prezident

poslal(a): liliputinko , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 5 dní  

domov.sme.sk Postoj SaS pri hlasovaní o eurovale, na ktorom padla Radičovej vláda, vníma jej bývalý člen Robert Mistrík ako premárnenú príležitosť.

diskusia   kto hlasoval  

Lipšic o kauze Cervanová: Tvrdenia o nevine Nitranov sú konšpiračné teórie

poslal(a): liliputinko , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 5 dní  

sudcovia.sk Daniel Lipšic, bývalý minister spravodlivosti a vnútra, pri príležitosti vydania novej knihy napísal: „Polemika okolo kauzy Cervanová (v skutočnosti prípad Brázda a spol.) je príkladom, že aj mimoriadne inteligentní ľudia (novinári .týždňa) sú za určitých okolností schopní dlhodobo veriť konšpiračným teóriám. Ak by v kauze Cervanová skutočne išlo o vopred pripravený a zmanipulovaný proces, tak by súdy vyhoveli návrhu obžaloby a uložili tri rozsudky smrti. S kauzou Cervanová som sa postupne oboznamoval ešte na ministerstve spravodlivosti a musím povedať, že – s výnimkou obhajcov obžalovaných – som nepoznal nikoho z právnickej verejnosti, kto by mal pochybnosti o správnosti rozsudkov v danej veci."

diskusia   kto hlasoval  

Komentár Mareka Vagoviča: Zabudnite na Fica, treba poraziť vládu mafie

poslal(a): Robino2 , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 5 dní  

aktuality.sk Komentár Mareka Vagoviča: Zabudnite na Fica, treba poraziť vládu mafie

diskusia (1)   kto hlasoval  

MUDr. Zimáková v prípade Cervanová

poslal(a): liliputinko , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 6 dní  

elenaantalova.blog.sme.sk "Vrahovia nám klamali", píše v knihe Hra sa skončila autor Martin Hanus a pokračuje "Nahrávka všetkých presvedčí, že Nitrania vraždili". Nie, nepresvedčí, to len novinár Hanus nás považuje za hlupákov, ktorí si vypočujú nahrávku z roku 1980 a uveria, že svedkyňa Zimáková ju nenahovorila pod nátlakom.

diskusia (102)   kto hlasoval  

Komentár Daga Daniša: Správa písaná krvou

poslal(a): Robino2 , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 7 dní  

aktuality.sk Komentár Daga Daniša: Správa písaná krvou

diskusia   kto hlasoval  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ...1061 nasledujúce>>
 

Váš účet