Bielik na TA3 pozval E. Chmelára, ktorý Slušné Slovensko nazval morálnym gýčom

poslal(a): takotompotom , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 13 min.  

ta3.com Téma dňa je reláciou na pulze hlavnej udalosti dňa. Moderátor Peter Bielik do relácie téma dňa na TA3 pozval chronického straníckeho zlatokopa, zakladateľa politického hnutia SEN, kandidáta do Európskeho parlamentu na listine Strany zelených a navrhovaného kandidáta na predsedu postkomunistickej SDĽ, Eduarda Chmelára, ktorý Slušné Slovensko nazval morálnym gýčom.

diskusia   kto hlasoval  

Pellegrini navrhol za ministra vnútra Druckera: Všetko ostatné zostáva po starom

poslal(a): ficopada , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 1 hod. 24 min.  

dnes24.sk Pellegrini chce prezidentovi doručiť nový návrh na vymenovanie členov novej vlády v stredu. Za ministra vnútra navrhol Tomáša Druckera. Pellegrini a oznámil nominácie Druckera a Kalavskej. Zmeny na ostatných pozíciách podľa neho nebudú.

diskusia   kto hlasoval  

Vláda musí byť dôveryhodná, zhodli sa Kiska a zástupcovia Za slušné Slovensko

poslal(a): ficopada , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 1 hod. 28 min.  

domov.sme.sk Mladí zástupcovia dokázali podľa prezidenta, že Slovensko je skutočne slušnou krajinou. Snaha prezidenta obnoviť dôveru ľudí v štát a vo vládu ako požiadavky občianskej a nepolitickej iniciatívy Za slušné Slovensko boli témou dnešného stretnutia prezidenta SR Andreja Kisku so zástupcami iniciatívy Karolínou Farskou, Katarínou Nagyovou Pazmányovou, Tatianou Sedlákovou a Jurajom Šeligom. S prezidentom sa zhodli na tom, že Slovensko potrebuje obnoviť dôveru vo vládu a dnes je táto úloha na strane politikov.

diskusia   kto hlasoval  

Prezident Kiska: Vládu s mafiánmi nevymenujem!

poslal(a): liliputinko , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 1 hod. 36 min.  

youtube.com Prezident Andrej Kiska nevymenoval tvz. novú vládu v ktorej mal figurovať Kaliňákov priateľ Jozef Ráž ml., či dokonca dlhoročná smeráčka Laššáková, ktorá šíri hoaxy o Sorošovi, treťom sektore, zaoceánskych peniazoch atď.

diskusia   kto hlasoval  

Pellegrini navrhol za ministra vnútra Druckera: Zmeny na ostatných pozíciách nebudú

poslal(a): ficopada , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 1 hod. 40 min.  

parlamentnelisty.sk Dezignovaný premiér Peter Pellegrini (Smer-SD) navrhuje na post ministra vnútra súčasného šéfa rezortu zdravotníctva Tomáša Druckera (nominant Smeru-SD). Ministerstvo zdravotníctva by po ňom mala prebrať štátna tajomníčka rezortu Andrea Kalavská. Zmeny na ostatných pozíciách podľa Pellegriniho nebudú.

diskusia   kto hlasoval  

Pellegrini zverejnil nové meno na ministra vnútra: Zásadnejšie zmeny neurobí

poslal(a): ficopada , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 1 hod. 45 min.  

topky.sk Na miesto ministra vnútra strana SMER-SD nominovala súčasného šéfa rezortu zdravotníctva Tomáša Druckera. Ministerstvo zdravotníctva by po ňom mala prebrať štátna tajomníčka rezortu Andrea Kálavská. Zmeny na ostatných pozíciách podľa neho nebudú.

diskusia   kto hlasoval  

Kiska sa poďakoval organizátorom protestov: Celý svet nás sledoval

poslal(a): liliputinko , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 1 hod. 46 min.  

slovensko.hnonline.sk "Celý svet sa pozeral na to, že na Slovensku boli pochody, ktoré boli najväčšie od roku 1989," povedal Kiska po stretnutí s organizátormi. Pre organizátorov nie sú mená, ktoré predstavil Peter Pellegrini dostačujúce.

diskusia   kto hlasoval  

Čo bude s novou vládou? Ďalšou z možností je, že prezident vymenuje úradnícku vládu

poslal(a): ficopada , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 2 hod. 4 min.  

tvnoviny.sk Dezignovaný premiér Peter Pellegrini má štyri dni na to, aby našiel nových kandidátov na ministrov jeho vlády. Prinášame vám možné scenáre ďalšieho vývoja. Peter Pellegrini v piatok prinesie do Prezidentského paláca nové mená, hlava štátu ich akceptuje a ministrov na druhý pokus vymenuje. Petrovi Pellegrinimu môže zobrať poverenie na zostavenie vlády. Ďalšou z možností je, že prezident vymenuje úradnícku vládu s ministrami, ktorých sám navrhne. Alebo nechá dovládnuť Roberta Fica, ktorý je premiér v demisii.

diskusia   kto hlasoval  

Politológ Abrahám: Najčistejším riešením by bola úradnícka vláda

poslal(a): ficopada , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 2 hod. 7 min.  

youtube.com Braňo Závodský sa rozprával s rektorom BISLY a politológom Samuelom Abrahámom.

diskusia   kto hlasoval  

Kiska nešiel podľa ústavy, myslí si ústavná právnička

poslal(a): liliputinko , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 2 hod. 10 min.  

slovensko.hnonline.sk Prezident Andrej Kiska dnes oznámil svoje rozhodnutie nevymenovať vládu, ktorú mu v pondelok navrhol dezignovaný premiér Peter Pellegrini. Má na to kompetencie? A čo bude teraz nasledovať? Aj na to sme sa spýtali ústavnej právničky Lucie Berdisovej z Ústavu štátu a práva Slovenskej akadémie vied.

diskusia   kto hlasoval  

Prof. Kusý: Situácia sa môže skončiť úradníckou vládou

poslal(a): ficopada , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 2 hod. 17 min.  

spravy.pravda.sk Politológ Miroslav Kusý sa domnieva, že prezident Andrej Kiska má v tejto situácii navrch, pretože je konečnou inštanciou, ktorá rozhoduje o vymenovaní či nevymenovaní navrhovanej vládnej zostavy. Ako dodal politológ, prezident môže poveriť zostavením vlády kohokoľvek, avšak mal by zohľadniť podporu parlamentu, v opačnom prípade by to bol zbytočný krok. Podľa Kusého môže situácia skončiť úradníckou vládou, ktorá by spravovala chod vládneho kabinetu do parlamentných volieb.

diskusia   kto hlasoval  

Shooty: Nahnevaný občan

poslal(a): liliputinko , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 2 hod. 18 min.  

dennikn.sk Karikatúra

diskusia   kto hlasoval  

Leško: Konflikt s prezidentom môže stáť koalíciu veľa. Môže vymenovať svojho premiéra

poslal(a): ficopada , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 2 hod. 21 min.  

etrend.sk „Na ťahu je teraz vládna koalícia. Musí zvažovať najmä to, že prezidentovi ústava neprikazuje, koho má vymenovať za premiéra. Prezident sa môže odvolať na očakávanie verejnosti, že na námestiach sú desaťtisíce ľudí a on plní to, čo verejnosť očakáva. Ak by sa koalícia rozhodla, že pôjde do ťažkého konfliktu s prezidentom, tak riskuje to, že prezident vymenuje svojho premiéra a ten prezidentovi donesie zoznam svojich ministrov a koalícia by nemala najmenší vplyv na to, kto by bol ministrom vnútra a kto by vôbec zostal vo vláde. Musí si preto rozmyslieť, čo je pre ňu lepšie a čo horšie.

diskusia   kto hlasoval  

Šálka kávy bude mať pre vás odteraz inú chuť.

poslal(a): Annka , do rubriky lifestyle, odvtedy uplynulo: 2 hod. 21 min.  

trendprezeny.sk Buď ako káva. Príbeh o perspektíve, nepriazni a tom, ako vnímame veci, ktoré sa dejú vo vašom živote. Koľkokrát sme sa chytili do vlastných problémov a drám, zabúdajúc, že mnohé naše pravdy a úsudky sú založené len na našom stanovisku a uhle pohľadu.

diskusia   kto hlasoval  

Štefan Hríb: Prezidentovo nie!

poslal(a): ficopada , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 2 hod. 25 min.  

tyzden.sk Rozhodnutie Andreja Kisku neprijať Pellegriniho návrh vlády je jeho najdôležitejším v úrade. prezidentove dôvody sú zrozumiteľné, idú v ústrety spravodlivosti, neignorujú vôľu plných námestí a nezabúdajú na smrť dvoch mladých ľudí. Nový minister vnútra nesmie byť nijako prepojený so starým, ak má mať aspoň minimálnu dôveru. Amen. Mimochodom – prečo bol v návrhu Raši? Lebo Paška? To má byť krok Smeru k upokojeniu krajiny?

diskusia   kto hlasoval  

Pellegrini navrhol Druckera za ministra vnútra: Bábkové divadlo Smeru pokračuje

poslal(a): ficopada , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 2 hod. 28 min.  

postoj.sk Peter Pellegrini navrhol na post ministra vnútra súčasného šéfa rezortu zdravotníctva Tomáša Druckera (nominant Smeru-SD). Ministerstvo zdravotníctva by po ňom mala prebrať štátna tajomníčka rezortu Andrea Kálavská. Zmeny na ostatných pozíciách podľa neho nebudú.

diskusia   kto hlasoval  

Drucker kúpil dom na Floride: Skutočný luxus v americkom dovolenkovom raji

poslal(a): PrecoPreto , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 2 hod. 34 min.  

topky.sk Minister zdravotníctva Tomáš Drucker sa môže chváliť novou nehnuteľnosťou. Pred pár mesiacmi sa totiž stal polovičným majiteľom domu na Floride. Druhým majiteľom je jeho dlhoročný priateľ Jozef Michálek, majiteľ hotelov Holliday Inn v Žiline, Bratislave a Trnave.

diskusia   kto hlasoval  

Bedári 21. storočia

poslal(a): enn , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 3 hod.  

postoj.sk Snaženie „za slušné Slovensko“ uspeje len, ak do neho zakalkulujeme realitu ľudskej hriešnosti.

diskusia   kto hlasoval  

Nemôžem chodiť do kostola, kde hovoria, že môj syn žije nemravne, zveruje sa mama...

poslal(a): liliputinko , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 3 hod.  

dennikn.sk Kým sa jej syn nezveril s homosexuálnou orientáciou, nezaujímala sa o takých ľudí a podobne ako cirkev v tom videla len hriech, možno by išla aj na pochod proti gejom.

diskusia   kto hlasoval  

Michalkovi v kauze volebnej korupcie odvolanie na Najvyšší súd nepomohlo

poslal(a): clody123 , do rubriky spoločnosť, odvtedy uplynulo: 3 hod.  

gemer.korzar.sme.sk Bývalý kandidát na starostu dostal podmienku, peňažný trest aj zákaz.

diskusia   kto hlasoval  

Baránek: Koalícia sa môže obrátiť na ústavný súd

poslal(a): liliputinko , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 4 hod.  

parlamentnelisty.sk Napriek tomu, že by bola v parlamente väčšina a prezident by poveril niekoho iného, kto potrebnú väčšinu zabezpečiť nevie, tak by podľa Baránka narušil ústavnú tradíciu. "Možnosť, o ktorej sa príliš nehovorí, je, že ak prezident opäť neprijme návrh Petra Pellegriniho, tak sa môže koalícia obrátiť na Ústavný súd SR podobne, ako to bolo v spore Lexa a Kováč, keď ústavný súd rozhodol, že musí vymenovať navrhovaného ministra. Rovnako by sa mohol ústavný súd vyjadriť aj v tomto prípade,“ povedal Baránek.

diskusia (1)   kto hlasoval  

Čo by robili Fico, Danko, či Bugár, keby boli na mieste pozostalých?!

poslal(a): liliputinko , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 4 hod.  

dennikn.sk Rešpekt k pozostalým sa vyjadrí aj tak, že budeme všetci, ktorým nie je vražda dvoch mladých ľudí ľahostajná, rešpektovať požiadavku pozostalých, a tí sú za predčasné voľby lebo neveria ani polícií, ani politikom. Naproti tomu Smer, SNS a Most je proti predčasným voľbám, a preto nerešpektujú a odmietajú túto požiadavku pozostalých.

diskusia   kto hlasoval  

Šéf Europolu: V Európe je okolo 30-tisíc potenciálnych členov teroristických sietí

poslal(a): liliputinko , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 4 hod.  

parlamentnelisty.sk O vysokej miere nebezpečenstva teroristických útokov v krajinách Európskej únie informoval v pondelok v Sofii riaditeľ Europolu Rob Wainwright, a to na tlačovej konferencii po druhom stretnutí spoločného parlamentného výboru pre kontrolu tejto európskej policajnej inštitúcie.

diskusia   kto hlasoval  

Kiska prijal organizátorov protestov Za slušné Slovensko: Klobúk dole pred vami

poslal(a): liliputinko , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 4 hod.  

dennikn.sk Andrej Kiska prijal organizátorov protestov Za slušné Slovensko, ktorí dnes ohlásili, že v piatok budú protesty pokračovať. “Klobúk dole, zorganizovať tak obrovské protesty a pritom pokojné a slušné,” povedal im.

diskusia   kto hlasoval  

Nie len Ráž. Prezidentovi Kiskovi prekážajú aj Raši a Richter

poslal(a): liliputinko , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 5 hod.  

slovensko.hnonline.sk Prezidentovi Kiskovi v návrhu prekážajú tri mená. Ide o Jozefa Ráža, ktorý mal zasadnúť na post ministra vnútra, Richarda Rašiho, ktorý sa mal stať vicepremiérom pre investície a informatizáciu a Ján Richter na poste ministra práce.

diskusia   kto hlasoval  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ...6399 nasledujúce>>
 

Váš účet