Trumpov telefonát sa zapíše do dejín. Žiadny prezident si to netrúfol takmer 40 rokov

poslal(a): fenbiona , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 7 hod.  

parlamentnelisty.sk Novozvolený prezident Donald Trump absolvoval dnes telefonický rozhovor s taiwanskou prezidentkou Cchaj Jing-wen. Spojené štáty pritom majú s Taiwanom od roku 1979 prerušené diplomatické vzťahy. Ako upozornila agentúra AP, ide o "veľmi nezvyčajný, pravdepodobne bezprecedentný" krok, keď prezident USA alebo novozvolený prezident USA hovoril priamo s taiwanským lídrom. Trumpov telefonát s Cchaj Jing-wen potvrdili pre agentúru Reuters aj ľudia blízki Trumpovi. Podľa tohto zdroja hovorili o tesných ekonomických, politických a bezpečnostných vzťahoch medzi Taiwanom a USA.

diskusia   kto hlasoval  

Potlesk pre Zuzanu nám dáva nádej

poslal(a): fenbiona , do rubriky spoločnosť, odvtedy uplynulo: 7 hod.  

tyzden.sk Zuzanu Hlávkovú na stanici nečakali rodičia, ale potlesk. A tie tlieskajúce ruky patrili ľuďom, ktorí jej prišli takto vyjadriť nielen podporu, ale aj vďačnosť. Verte, máme jej byť za čo vďační.

diskusia   kto hlasoval  

Čo vlastne povedal Guteress, alebo problém dôveryhodnosti správ

poslal(a): tomask@sme , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 8 hod.  

konzervativnyvyber.sk “Musíme [Európanov] presvedčiť, že migrácia je nevyhnutná a že bohatstvo môžu vybudovať len multietnické spoločenstvá, ktoré sú multikultúrne a multináboženské,” povedal nový generálny tajomník OSN.

diskusia   kto hlasoval  

Tak ako každý mesiac, aj tento prezident rozdelil plat

poslal(a): liliputinko , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 8 hod.  

tvnoviny.sk Peniaze putovali napríklad rodine s deviatimi deťmi, z ktorých niektoré žijú odlúčené v detskom domove.

diskusia   kto hlasoval  

Exminister Palko: Mainstream je frustrovaný, pripomína komunistov za Gorbačova

poslal(a): fenbiona , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 8 hod.  

parlamentnelisty.sk Žijeme v prelomových časoch. Brexit, Trumpovo víťazstvo a ďalšie udalosti sú príznakmi tejto prelomovosti. Mainstreamom sa bude musieť stať niečo iné, pričom ten terajší mainstream bude musieť ustúpiť pred tlakom reality. Keď sledujem slovenský politický a mediálny mainstream, ten sa zatiaľ tejto realite bráni. Je vnútorne rozorvaný a frustrovaný. Nikdy som s mainstreamom až tak nevyhľadával konflikt. Bolo však jasné, že sa mýli už aspoň zo dve desaťročia. Siaha to minimálne do roku 2003, keď som videl, že podpora vojny v Iraku je nezmysel. Hlasoval som proti zapojeniu sa Slovenska v tomto konflikte, aj keď som bol ministrom vo vláde.

diskusia   kto hlasoval  

Gogo: Cesta do práce s prezidentom

poslal(a): liliputinko , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 10 hod.  

youtube.com Dostal som príležitosť zobrať prezidenta do práce a počas cesty s ním spraviť talkshow. Rozhodol som sa svoju GoGo Chillout show, prispôsobiť troška formátu Carpool Karaoke od Jamesa Cordena! Síce to nebolo pohodlné ako zvyčajný prezidentský odvoz, ale mal výnimočne príležitosť sedieť vpredu! :)

diskusia   kto hlasoval  

Kniha o Ficovi: Vlastnou hlavou v tieni oligarchov

poslal(a): echoid , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 12 hod.  

jozefkuric.blog.sme.sk Najlepšie to vystihol český novinár Tomáš Němeček, ktorého Vagovič v knihe cituje. Český žurnalista napísal: „Ešte nikto, kto vládol s takou veľkou mocou tak dlho, nezlepšil Slovensko tak málo“. To je veta, z ktorej mrazí, no žiaľ asi nie na správnej koži.

diskusia (1)   kto hlasoval  

Youtuber Gogo odviezol Kisku do práce. Pyrotechnici, zastávka na pumpe a spev z...

poslal(a): liliputinko , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 12 hod.  

pluska.sk Takto ste prezidenta ešte nevideli! Andrej Kiska prijal pozvanie do internetovej šou vlogera Goga a mladíka dokonca nechal, aby ho odviezol na pracovisko - do Prezidentského paláca.

diskusia   kto hlasoval  

Ako vyzerajú ženy najbohatších mužov sveta?

poslal(a): svetkuriozit , do rubriky spoločnosť, odvtedy uplynulo: 14 hod.  

svetkuriozit.sk Známe osobnosti a hlavne tie v showbiznise si väčšinou yvberajú veľmi nápadné a sexy manželky, aby pútali pozornosť a vyvolali v ľuďoch závisť. Je to tak aj medzi ľuďmi, ktorí pozornosť pútať nemusia, ale bohatí sú aj tak?

diskusia   kto hlasoval  

Zuzanu Hlávkovú privítali v Žiline potleskom

poslal(a): liliputinko , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 14 hod.  

tyzden.sk Zuzana Hlávková prišla na víkend do rodnej Žiliny. Na vlakovej stanici si ju v piatok večer ľudia uctili potleskom a podávaním rúk.

diskusia   kto hlasoval  

Dôchodcovia a ich fantastický Smoke on the Water na bicích a harmonike!

poslal(a): musiczoneeu , do rubriky kultúra, odvtedy uplynulo: 14 hod.  

music-zone.eu Obyvatelia priemyselného mesta Doneck na Ukrajine sa môžu každý týždeň tešiť z fantastickej hudby, ktorú im priamo na námestí hrá duo dôchodcov Nikolaj Gladkov a jeho kamarát Anatolija Bukhtiyarov!

diskusia   kto hlasoval  

V. Palko: Mainstream je frustrovaný, pripomína slovenských komunistov za Gorbačova

poslal(a): fenbiona , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 14 hod.  

parlamentnelisty.sk Žijeme v prelomových časoch. Mainstreamom sa bude musieť stať niečo iné, pričom ten terajší mainstream bude musieť ustúpiť pred tlakom reality. Zvolenie Donalda Trumpa pripomína situáciu, v ktorej sa ocitli slovenskí a českí komunisti v polovici 80. rokov, keď sa k moci v ZSSR dostal Michail Gorbačov. Takto vníma aktuálne dianie exminister vnútra Vladimír Palko, ktorý pre ParlamentnéListy.sk pomenoval porazených aj víťazov na slovenskej politickej scéne.

diskusia   kto hlasoval  

Plat poslanca inak

poslal(a): milan.kuruc , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 15 hod.  

kuruc.blog.sme.sk Keď navrhneme správny vzorec na výpočet platu poslanca, možno sa konečne dočkáme motivovanejších funkcionárov tvoriť zákony pre všetkých, nielen pre horných desaťtisíc.

diskusia (12)   kto hlasoval  

Prezident Kiska povzbudil študentov, aby konali ako Zuzana Hlávková

poslal(a): liliputinko , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 15 hod.  

etrend.sk "Potrebujeme počuť váš hlas, počuť, čo vám vadí, na Facebooku, na blogu. Vezmite si Zuzanu Hlávkovú – mladá žena, ktorá sa nebála sebavedomo a slušne povedať, že jej v tejto spoločnosti niečo vadí,“ oslovil prezident Andrej Kiska študentov, ktorí navštívili kariérne podujatie Noc príležitostí 2016.

diskusia   kto hlasoval  

Biryani - recept - it's all about the taste

poslal(a): nomlas , do rubriky lifestyle, odvtedy uplynulo: 16 hod.  

about-the-taste.com Niektoré jedlá sú až tak obľúbené, že o nich ľudia skladajú a spievajú piesne a Biryani patrí medzi ne. K tomuto jedlu mám najmä kôli názvu svojho blogu špeciálny vzťah. Pretože: “It’s all about the taste when you love Biryani” alebo "Všetko je to o chuti, keď milujete Biryani" Čítajte a počúvajte môj recept...

diskusia   kto hlasoval  

Rovaniemi – miesto, kde majú obyvatelia Vianoce každý deň

poslal(a): aburi , do rubriky kultúra, odvtedy uplynulo: 17 hod.  

cestorady.sk Laponsko sa rozprestiera v oblasti Fínska, Ruska, Nórska a Švédska. Nežije tu veľmi veľa obyvateľov a preto patrí do najmenej osídlených oblastí v Európe. Pre túto oblasť bol v minulosti typické tradície zlatej horúčky, chov sobov pre kožu alebo mäso a pôvodní obyvatelia s vlastným jazykom, ktorí žili drsný život v tundre.

diskusia   kto hlasoval  

Trump telefonoval s prezidentkou Taiwanu, porušil dlhodobú politiku USA voči Číne

poslal(a): liliputinko , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 17 hod.  

hnonline.sk Novozvolený americký prezident Donald Trump v piatok telefonicky hovoril s taiwanskou prezidentkou Cchaj Jing-wen. Je to prvý takýto prezidentský kontakt od roku 1979, kedy vtedajší šéf Bieleho domu James Carter uznal politiku jednej Číny.

diskusia   kto hlasoval  

Orbán: Vlády, ktoré nechápu, že ľudia nechcú prisťahovalectvo, časom padnú

poslal(a): liliputinko , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 19 hod.  

parlamentnelisty.sk "Musíme vydržať, kým sa obnoví demokracia, pretože dnes nie je v Európe demokratická rovnováha, ľudia si myslia niečo iné, než čo im vodcovia chcú nanútiť," konštatoval Orbán.

diskusia   kto hlasoval  

Pád Smeru nemusí byť až taká dobrá správa

poslal(a): Tibor Pospíšil , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 19 hod.  

aktuality.sk Smer padá. Opozícia oslavuje. Len ešte nie je celkom jasné, čo sa tu vlastne oslavuje. Pád Smeru totiž nemusí byť zákonite dobrá správa.

diskusia   kto hlasoval  

O Ficovej vlastnej hlave s Marekom Vagovičom

poslal(a): liliputinko , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 19 hod.  

tyzden.sk Bývalý redaktor .týždňa Marek Vagovič hovorí o pozadí vzniku knihy, v ktorej mapuje vládnutie Roberta Fica a Smeru.

diskusia   kto hlasoval  

Prierez logickými klamami a chybami v argumentácii II: Sulík, Kollár, Mazurek,...

poslal(a): liliputinko , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 20 hod.  

dennikn.sk Chyby a klamy v argumentácii sa objavujú naprieč celým politickým spektrom bez ohľadu na politickú afiliáciu. Je dôležité si ich predostrieť, aby bol človek na pozore pred politickou manipuláciou a vyhol sa potenciálnej kognitívnej disonancii.

diskusia   kto hlasoval  

Ženy, noste sa!

poslal(a): PrecoPreto , do rubriky spoločnosť, odvtedy uplynulo: 20 hod.  

juliajassova.blog.sme.sk Nosíme deti v šatkách, na rukách, starosti celého sveta na pleciach, rúže radšej nie, lebo ich (pa)chuť mužom prekáža... poďme nosiť seba! Na rukách možno nie, dolu hlavou sa ťažko chodí...

diskusia (1)   kto hlasoval  

Andrej Kiska a youtuber GOGO natočili spolu video

poslal(a): kebynieco , do rubriky spoločnosť, odvtedy uplynulo: 1 deň 6 hod.  

omediach.com "Ponúkol sa, že ma odvezie do práce, a ja som súhlasil. Moji ochrankári hovorili, že som dobrodruh, Moja dcéra je začínajúca youtuberka, má už 11 videní. Gogo, mladý chlapec, ktorého som ešte nedávno nepoznal, mi povedal, že má o niečo málo viac," píše Kiska.

diskusia   kto hlasoval  

Trumpov minister financií sľubuje rast: Pomôcť majú nižšie dane pre firmy

poslal(a): fenbiona , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 1 deň 7 hod.  

topky.sk Steven Mnuchin, ktorého si za budúceho ministra financií vybral novozvolený americký prezident Donald Trump, sa plánuje zamerať na daňovú reformu a zmeny v obchodných dohodách. Najmä od reformy daňového systému si sľubuje dosiahnutie 3% až 4% rastu americkej ekonomiky. Informovala o tom agentúra Reuters. Mnuchin a Wilbur Ross, ktorého si Trump vybral na post ministra obchodu, predstavili svoje najbližšie plány, súčasťou ktorých je aj rozsiahla reforma daní. Tú Mnuchin v rozhovore pre CNBC označil za najväčšiu daňovú reformu od dôb Ronalda Reagana.

diskusia   kto hlasoval  

Nesmyslné zdražování jako reakce na spuštění EET

poslal(a): makras , do rubriky ekonomika, odvtedy uplynulo: 1 deň 7 hod.  

complot.cz Včera (1. 1. 2016) bylo spuštěno EET. Neboli elektronická evidence tržeb. Zatím je to jen „první vlna“, která se má týkat asi 40 tisíc podnikatelů (restaurace, bary, hospody apod.). V příštím roce to už pak mají být skoro všichni, kdo nějak pracují s hotovostí.

diskusia   kto hlasoval  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ...5883 nasledujúce>>
 

Váš účet