Alláhu akbar. Zničený kostol, posprejovaný svätec. Európa zažila víkend kultúrneho...

poslal(a): liliputinko , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 35 min.  

parlamentnelisty.sk Európa minulý víkend zažila ďalšie prejavy kultúrneho obohatenia. Muž kričiaci známy moslimský pokrik Alláhu akbar porozbíjal kostol vo Švédsku, pričom sa nápis Alláhu akbar objavil aj na soche svätca v talianskom meste Bologna.

diskusia   kto hlasoval  

Opozícia: Razia u Bašternáka je len divadielko

poslal(a): chillipouke , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 1 hod. 49 min.  

youtube.com Opoziční poslanci za SaS Ľubomír Galko, Jozef Rajtár a OĽaNO - Veronika Remišová a Richard Vašečka si myslia, že dnešná policajná razia u podnikateľa Ladislava Bašternáka je len naoko.

diskusia   kto hlasoval  

Omyl, pán prezident

poslal(a): liliputinko , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 1 hod. 49 min.  

tyzden.sk Prezident Andrej Kiska dnes v rádiu Expres povedal, že najhoršie by bolo, keby táto vláda teraz neuspela. Podľa môjho názoru ide o veľmi hlboký omyl.

diskusia   kto hlasoval  

Do Kaliňáka sa ostro pustil policajt

poslal(a): liliputinko , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 1 hod. 52 min.  

aktuality.sk Prehlbujete nedôveru občanov tejto krajiny voči celému policajnému zboru a jeho schopnosti zodpovedne plniť svoje úlohy, odkazuje ministrovi policajt.

diskusia   kto hlasoval  

Ako Bugár za Kaliňáka život riskuje

poslal(a): liliputinko , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 1 hod. 55 min.  

dennikn.sk Koalícia sa rozhodla hrať takúto hru — my sa budeme tak dlho pretvarovať, že nevieme napočítať do dvoch, až kým sa vy neunavíte a nedáte Kaliňákovi pokoj. Je síce záhada, prečo sa s neudržateľným vykrúcaním strápňuje práve predstaviteľ druhej najmenšej vládnej strany a nenechá túto príjemnú povinnosť na premiéra a Kaliňákovho straníckeho šéfa (ktorý namiesto toho radšej uteká pred novinármi), ale keď mu za to účasť na vládnutí stojí, nech sa páči.

diskusia   kto hlasoval  

Závery summitu, čo nie sú o brexite

poslal(a): Madlenak.t , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 2 hod. 42 min.  

euractiv.sk Summit nedal jasnú odpoveď ani na to, čo s holandským referendom o asociačnej dohode s Ukrajinou.

diskusia   kto hlasoval  

Stejné platy pro všechny, plánuje eurokomisař. A pak že Brusel není plný bolševiků

poslal(a): merlin , do rubriky spoločnosť, odvtedy uplynulo: 3 hod.  

reflex.cz Slovenský europoslanec Richard Sulík na svůj Facebook nedávno pověsil pozoruhodné video. Evropský komisař Hans Timmermans v něm jako další dobro chystané Evropskou komisí představuje plán, podle něhož by všichni lidé, kteří pracují na jednom místě na stejné pozici, museli dostávat stejnou mzdu

diskusia   kto hlasoval  

Bratislavský hrad má raritu: Zavlažovanie strieka priamo na elektrickú rozvodňu

poslal(a): liliputinko , do rubriky spoločnosť, odvtedy uplynulo: 4 hod.  

androidportal.zoznam.sk Slovensko je krajina s neobmedzenými možnosťami a situáciami, o čom ma presvedčil najnovší výtvor situovaný na novootvorenej záhrade Bratislavského hradu. „Striekač je nastavený priamo do elektrickej rozvodnej skrine blízkeho stĺpa s reflektormi. Tu už sranda končí, lebo ide o život!,“ napísal rozhorčený Ján.

diskusia   kto hlasoval  

5 nejlepších pláží Evropy: Tipy na bezpečnou dovolenou bez imigrantů

poslal(a): svexa , do rubriky zábava, odvtedy uplynulo: 4 hod.  

cestovinky.cz Středozemní moře má rozlohu 2,5 milionu km² a najdeme v něm víc než 1400 ostrovů. Přes všechny pesimistické zprávy o migraci a nebezpečí dovolené v oblasti je většina míst těmito problémy zcela nedotčena. Vybrali jsme pro vás 5 nejlépe hodnocených evropských pláží, na nichž máte jistotu klidu.

diskusia   kto hlasoval  

Polská perla u Baltu: hanzovní metropole Gdaňsk

poslal(a): svexa , do rubriky zábava, odvtedy uplynulo: 4 hod.  

hedvabnastezka.cz Článek o pěkném polském městě se známou radniční věží.

diskusia   kto hlasoval  

Vďaka Kaliňákovi sa rozkrýva pavučina vzťahov

poslal(a): zmenajemozna , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 4 hod.  

dennikn.sk Ešte nikto sa nikde nedržal tak zanovito ako Kaliňák. Azda už aj v Zimbabwe by minister za takýchto okolností odstúpil, respektíve by ho Robert Mugabe odvolal. Do prevzatia predsedníctva zostávajú už len tri dni, tak uvidíme, či niekomu predsa len neprasknú nervy. Na protest proti Kaliňákovi prišli znova tisíce ľudí. Prokurátor Bystrík Palovič st., ktorý mal záložné právo u Bašternáka, odmietol spolupracovať pri objasňovaní všetkých zistených skutočností s generálnym prokurátorom Jaroslavom Čižnárom.

diskusia   kto hlasoval  

Policajná razia u Bašternáka: Páchatelia kauzy Bašternák prehľadávajú sami seba

poslal(a): zmenajemozna , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 4 hod.  

aktuality.sk V bytovke na Tupého ulici, kde sídlia Bašternákove firmy, sa pohybujú policajti z Národnej kriminálnej agentúry. Polícia je aj priamo v jeho dome pod bratislavským Slavínom. Pred domom však nevidno žiadne policajné autá. Jeden z Bašternákových susedov potvrdil, že v okolí jeho domu je nebývalé rušno: „Pohybujú sa tu muži v čiernom a nevidieť ani auto. Možno ho zatiahli dnu.“

diskusia   kto hlasoval  

Polícia zasahuje u L. Bašternáka: Odsúhlasila koaličná rada Potemkinovu raziu PZ?

poslal(a): zmenajemozna , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 4 hod.  

teraz.sk Policajná razia v objektoch spojených s podnikateľom L. Bašternákom vyzerá ako vytváranie falošného alibi pre ministra vnútra Kaliňáka pred jeho štvrtkovým (30.6.) odvolávaním v Národnej rade SR. Myslia si to poslanci zo SaS, ktorá návrh na odvolanie podala aj s OĽaNO-NOVA. Razia má podľa SaS umožniť Kaliňákovi tvrdiť, že sa podozrenia voči Bašternákovi, ktorý je podozrivý z daňových podvodov, riadne vyšetrujú. "Nevyšetrujú sa a ani sa riadne nevyšetrovali. Ak existovali nejaké kompromitujúce listinné dôkazy o podvodoch Ladislava B., určite nie sú v prehliadaných objektoch. Prečo by sme nemali veriť tomu, že Bašternák bol od Kaliňáka o razii vopred informovaný?" pýta sa J. Rajtár.

diskusia   kto hlasoval  

Výchova kněží v Ugandě

poslal(a): heini88 , do rubriky lifestyle, odvtedy uplynulo: 4 hod.  

blog.postoj.sk A tak tady, na afrických pláních, daleko od pyšného my jsme církev, jsou jako děti (Matouš 18:3).

diskusia   kto hlasoval  

U Bašternáka prebieha cirkusová policajná razia, ktorú oznámil nový hovorca PZ Bugár

poslal(a): zmenajemozna , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 4 hod.  

dennikn.sk Bugár: Verte vyšetrovaniu. Koaličný partner Smeru a šéf Mosta-Híd Béla Bugár už včera naznačoval, že vyšetrovanie kauzy Bašternák sa môže posunúť. „Verejný tlak mení napríklad aj konkrétne konania vyšetrovateľov, policajtov. Odporúčam, aby ste tomu verili,“ povedal Bugár v utorok po zasadnutí koaličnej rady.

diskusia   kto hlasoval  

Vymýšľa neuveriteľné bludy, splieta čosi… Bugárovi sa prehriala hlava, konštatuje...

poslal(a): liliputinko , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 5 hod.  

parlamentnelisty.sk Predseda vládnej koaličnej strany Most-Híd Béla Bugár na koaličnej rade vyhlásil, že napriek všetkým podozreniam v kauze Bašternák podrží jeho strana ministra vnútra Roberta Kaliňáka. Komentátor portálu Aktuality.sk Dag Daniš tvrdí, že Most prišiel na koaličnú radu hneď s dvomi hlúposťami.

diskusia   kto hlasoval  

Jednoduchý virtuálny právnik má až 64% šancu zrušiť pokutu za parkovanie

poslal(a): nrd.sk , do rubriky technológie, odvtedy uplynulo: 5 hod.  

nrd.sk Robot ušetril ľuďom za 2 roky 4 milióny dolárov na odvolaniach. Chatbot DoNotPay funguje zatiaľ iba na právne normy Londýna a New Yorku. Autor začal s projektom po tom ako sám dostal 30 pokút za nesprávne parkovanie. Rozšírenie na slovenské zákony v blízkej dobe čakať nemusíme. Aj tak pochybujem, že by to bolo na Slovensku použiteľné. Podľa vyriešených prípadov, v zahraničí sa odvolaniam na rozdiel od Slovenska venuje dosť veľa pozornosti.

diskusia   kto hlasoval  

Záhrada na dedine

poslal(a): Insider , do rubriky lifestyle, odvtedy uplynulo: 5 hod.  

bytvpanelaku.sk Hoci domy na dedine s malou záhradou sú drahé ako priestor na hobby, tak na dedinách bývajú často na predaj aj pozemky, na ktorých stoja staré domy a pri nich sú veľké záhrady a ovocné sady. Zväčša ich predávajú dedičia, ktorí majú vyriešené svoje bývanie a o oprave starého domu za vysokých nákladov neuvažujú. No pre záhradkára sú tieto záhrady na dedine výhodnou možnosťou, ako realizovať svojho koníčka v pestovaní. Stav domu ich nemusí trápiť.

diskusia   kto hlasoval  

Oblečenie záhradkára do chladných dní

poslal(a): Insider , do rubriky lifestyle, odvtedy uplynulo: 5 hod.  

zahradavkopci.sk V záhrade je treba pracovať, aj keď je ešte chladno. Najmä ak záhradu ešte len zakladáte. Pretože keby sme čakali na pekné počasie, jednoducho by sme nestihli včas urobiť všetko, čo treba a rastliny by už rašili a kvitli. Najväčším problémom v chladnom počasí býva to, že sa spotíme pri práci a potom môžeme ľahko prechladnúť. Ako sa tomu vo februári alebo marci vyhnúť?

diskusia   kto hlasoval  

Ovládanie zrkadlovky poslepiačky

poslal(a): Insider , do rubriky technológie, odvtedy uplynulo: 5 hod.  

d5100.sk Keď som sám hľadal nejaké informácie o správnom používaní zrkadlovky, dočítal som sa, že dobrý fotograf by mal byť schopný ovládať svoj fotoaparát aj poslepiačky. Vtedy mi to prišlo ako zbytočnosť. Veď slepý fotograf aj tak nefotografuje a inokedy na foťák vidím. No po čase som zistil, že to nebola rada od veci.

diskusia   kto hlasoval  

Janův hrad v Lednici

poslal(a): Insider , do rubriky kultúra, odvtedy uplynulo: 5 hod.  

foto-blog.sk Janův hrad je názov pre romantickú umelú zrúcaninu neďaleko zámku Lednice na južnej Morave. Slúžila pre kratochvíle majiteľov zámku, neoficiálne tam mladý pán “balil” mladé slečny. Dostanete sa k nemu cez zámocký park alebo od štátnej cesty Lednice Podivín asfaltkou a vedie k nemu aj cesta priamo z mesta Lednice. Pešo to nie je ďaleko a na bicykli je to ešte bližšie.

diskusia   kto hlasoval  

Stanke Ficovi: Ste vlastizradca

poslal(a): liliputinko , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 5 hod.  

tyzden.sk Demonštrácia za odvolanie Kaliňáka sa začala na Námestí SNP. Herec Richard Stanke vyzval na rezignáciu nielen Roberta Kaliňáka, ale aj Roberta Fica.

diskusia   kto hlasoval  

Prezident Andrej Kiska rozdelil svoj plat rodinám

poslal(a): liliputinko , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 5 hod.  

topky.sk Prezident Andrej Kiska rozdelil svoj čistý príjem ďalším desiatim rodinám, ktoré sa ocitli v núdzi. Každá z nich dostala z májového platu prezidenta 519,3 eura.

diskusia   kto hlasoval  

Elektronické dátové schránky štát firmám aktivuje počas dovoleniek k 1. 8. 2016

poslal(a): regiss , do rubriky ekonomika, odvtedy uplynulo: 5 hod.  

companyconsulting.sk Aktiváciou schránky bude umožnené elektronické doručovanie úradných rozhodnutí od orgánov verejnej moci. Bez občianskeho preukazu s aktivovaným čipom nie je možné do schránky pristupovať a kontrolovať jej obsah. Schránky neumožňujú ani emailovú notifikáciu o prijatej správe, ako je to možné napr. v Čechách.

diskusia   kto hlasoval  

Smer spustil kamuflážnu akciu

poslal(a): liliputinko , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 5 hod.  

tyzden.sk Deň pred opätovným odvolávaním Kaliňáka robí Národná kriminálna agentúra domové prehliadky u Bašternáka. Nie je to náhoda.

diskusia   kto hlasoval  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ...5709 nasledujúce>>
 

Váš účet