Božská Sarah Iva Janžurová

poslal(a): luciatomeckova , do rubriky kultúra, odvtedy uplynulo: 3 min.  

dalito.sk Vy, pani umelkyňa, Iva Janžurová, sa nemusíte hlboko pred nami skláňať. My ďakujeme vám, že ste tu pre nás. Vďaka Vám, že ste mali po dvadsiatich rokoch čítania hry odvahu ju v 74 rokoch ešte aj naštudovať.

diskusia   kto hlasoval  

Výberové konania na košickej župe podrobili kritike

poslal(a): clody123 , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 13 min.  

kosice.korzar.sme.sk Trnka: Nikomu nič nešijeme na mieru.

diskusia   kto hlasoval  

Brízu úkoloval Mečiar! tvrdí o pochybných kšeftoch s pozemkami poškodený podnikateľ

poslal(a): liliputinko , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 30 min.  

plus7dni.pluska.sk Podnikateľ Roman Antal, ktorý pre zahraničného klienta pripravoval celý projekt OKKO G.E.R., netvrdí len to, že kauzu okolo pozemkov vo Veľkom Slavkove štát manipuluje. Hovorí aj o tom, že prednedávnom sa mu ozval bývalý námestník SPF Branislav Bríza, s ktorým sa stretol.

diskusia   kto hlasoval  

ZSSR: Utajené vojenské megaobjekty 2

poslal(a): starysomarik , do rubriky spoločnosť, odvtedy uplynulo: 35 min.  

svk.press V téme o gigantických a utajovaných vojenských objektoch, ktoré Sovietsky zväz postavil v časoch studenej vojny pokračujeme ďalej. Nevedeli ste o nich, lebo ste vedieť nemohli. Už môžete.

diskusia   kto hlasoval  

Sociálnym sieťam kraľuje Kiska, kotlebovcom stránky blokovali

poslal(a): liliputinko , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 36 min.  

ta3.com Kto má v slovenskej politike najväčšiu fanúšikovskú základňu na sociálnych sieťach? Rozdiely sú veľké. Na Facebooku sú najúspešnejší prezident Andrej Kiska a sulíkovci, vzmáha sa však aj OĽaNO.

diskusia   kto hlasoval  

Harabinovi už zbierajú podpisy na prezidentskú kandidatúru

poslal(a): liliputinko , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 39 min.  

aktuality.sk „Čím viac podpisov, tým viac ľudí stotožnených s mojimi názormi, a tým pádom ľahšie moje rozhodovanie,“ odpovedá Harabin na otázku, či mieni kandidovať na prezidenta.

diskusia   kto hlasoval  

Počet islámských radikálů v Německu roste, varuje kontrarozvědka

poslal(a): chillipouke , do rubriky spoločnosť, odvtedy uplynulo: 1 hod. 13 min.  

novinky.cz V Berlíně roste počet vyznavačů radikálního islámu, takzvaných salafistů. Za posledních sedm let se jejich počet zdvojnásobil, upozornil Spolkový úřad pro ochranu ústavy (BfV), který v Německu vykonává funkci civilní kontrarozvědky.

diskusia   kto hlasoval  

Ministerstvo školstva: nové vedenie – staré praktiky

poslal(a): Fisher , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 1 hod. 27 min.  

youtube.com Keď nejaký úrad podpisuje miliónovú zmluvu v posledný pracovný deň v roku, treba zbystriť pozornosť. Je tomu tak aj pri zmluve v hodnote viac ako 5 miliónov eur, ktorú tesne pred koncom roka podpísala ministerka školstva. Zmluva sa týka poradenských služieb pre eurofondový Operačný program Výskum a inovácie, najmä pre Výskumnú agentúru ministerstva, ktorá bola v centre letného eurofondového škandálu.

diskusia   kto hlasoval  

Svet Petra Zajaca: Matovičov stihomam

poslal(a): metodicka , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 1 hod. 34 min.  

tyzden.sk Igor Matovič na rozdiel od organizátorov protestov túto hranicu nepochopil. Myslel si, že ide o permanentnú revolúciu a ak chce vydržať s dychom až do volieb, musí byť najradikálnejší. Ľudia novembra 1989 sa v jeho rétorike premenili na vykopávky a mastodontov. Radikalizácia však v tomto prípade znamenala prekročenie demokratických mantinelov. Jeho požiadavka na lustráciu kandidátky detektorom lži sa zakladala na stihomame a konšpiratívnom myslení, znamenala kriminalizáciu politiky a otvorila dvere vzájomnému udávaniu.

diskusia   kto hlasoval  

Pápež začal návštevu Čile: Túžim pozdraviť a objať všetok čilský ľud

poslal(a): JozefViskup , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 2 hod. 15 min.  

sk.radiovaticana.va Do Santiago de Chile priletel Svätý Otec v pondelok o 19.15. Na letisku ho privítali štátni predstavitelia Chile na čele s prezidentkou Michelle Bacheletovou,ako aj predstavitelia miestnej Cirkvi. V utorok o 10:30 slúžil svätú omšu v mestskom Parku O´Higgins,kam prišiel na papamobile,zdraviac jasajúce davy veriacich,ktorých bolo okolo 400 000. O 17:15 mal príhovor počas stretnutia s kňazmi,zasvätenými osobami a seminaristami v katedrále.

diskusia   kto hlasoval  

Tatravagónka si brúsi zuby na polovicu indického Jupiteru

poslal(a): tomastmx , do rubriky ekonomika, odvtedy uplynulo: 2 hod. 30 min.  

biztweet.eu Tatravagónka chce ovládnuť polovičný podiel železničných strojární Jupiter Group.

diskusia   kto hlasoval  

Ako SPOLU vyzbieralo 18 tisíc podpisov za tri týždne

poslal(a): cirosk , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 8 hod.  

dennikn.sk Ako SPOLU vyzbieralo 18 121 podpisov v tak krátkom čase, v akom sa to na Slovensku nikomu inému nepodarilo. A pár dát a ilustračných grafov k tomu.

diskusia   kto hlasoval  

Z Inakosti je marxistický klub, hovorí zakladateľ Peter Králik

poslal(a): takotompotom , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 11 hod.  

postoj.sk „Ako gej sa referendom necítim nijako ohrozený, ohrozený som chronickými klamármi z LGBTI organizácií, lebo nejednajú na rovinu s celou spoločnosťou,“ napísal v ňom. Otvorene sa povedalo, že registrované partnerstvá budú baranidlom, ako sa dostať do médií. To je problém celého dnešného gej-hnutia, že otvorene nepovedia, že chcú adopcie. Nepovedia, že chcú urobiť náhradné materstvo, fabriky z materníc, nepovedia, že ich cieľom je predškolská sexuálna výchova, čo už teraz presadzujú Zelení v Nemecku, to nahlas nepovedia.

diskusia   kto hlasoval  

Nový objav: Metallica a Nirvana robia ženy viac plodnými!

poslal(a): musiczoneeu , do rubriky zábava, odvtedy uplynulo: 11 hod.  

wlg.music-zone.eu Teraz by mali zbystriť pozornosť hlavne ženy! Vedci pred nedávnom testovali ženské vaječníky a ich reakciu na hudbu a prišli k naozaj zaujímavým výsledkom. Ženám púšťali rôznu hudbu, skúšali rôzne žánre, kapely a prišli na to, že pesničky Metallici, Nirvany, Mozarta a Michaela Jacksona ich robia viac plodnými, a to až presnejšie o 5%.

diskusia   kto hlasoval  

Palko: Ficova téma jadra EÚ, svedčí o tom, že nemá pevnú víziu o budúcnosti Slovenska

poslal(a): takotompotom , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 12 hod.  

magazin.panobcan.sk Ako chápete z doterajších vyjadrení premiéra Roberta Fica jadro Európy? Premiér Fico proste chcel otvoriť novú tému. To, že si Robert Fico zvolil túto tému, svedčí o tom, že nemá pevnú víziu o budúcnosti Slovenska. Najprv horlí za Lisabonskú zmluvu, potom ide proti kvótam, odhlasovanie ktorých zmluvou umožnil, a teraz sa zase otáča k nejakému jadru. Veď je jasné, že ak sa Únia zmení na pevne zviazané jadro a voľnejšie okolie, tak v tom jadre nebude žiadny priestor na protest voči väčšine. Tam môže zabudnúť na to, že by nejaké prípadné kvóty mohol odmietnuť. Slovensko by sa nemalo až tak ponáhľať do toho hypotetického „jadra“.

diskusia   kto hlasoval  

Tréner Vlhovej: „Všetko ladíme na olympiádu.“

poslal(a): (maj) , do rubriky šport, odvtedy uplynulo: 13 hod.  

myliptov.sme.sk Po náročnom programe bola Petra Vlhová pár dní doma. O doterajšom priebehu sezóny a nadchádzajúcich štartoch sme hovorili s jej kondičným trénerom Šimonom Klimčík.

diskusia   kto hlasoval  

Dôvera nemá pre Babiša žiadnu cenu

poslal(a): donald , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 13 hod.  

noviny.sk Menšinová vláda Andreja Babiša, celkom podľa očakávaní, nedostala v parlamente dôveru. Prezident by mal vymenovať novú, ale dovtedy povládne Babišova vláda v demisii. Ak zostane prezidentom Miloš Zeman, Babiš v demisii si spokojne môže vládnuť až do riadnych volieb. Ústava nepredpokladá, že by mala akurát hlave štátu určovať záväzné termíny.

diskusia   kto hlasoval  

Keď Robert Fico liezol do priazne teroristovi a vrahovi.

poslal(a): petercvik , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 13 hod.  

petercvik.blog.pravda.sk Bolo to dávno, ale aktuálne je to stále.

diskusia   kto hlasoval  

Dychvyrážajúci pohľad do domu na juhu Slovenska

poslal(a): Losonc , do rubriky spoločnosť, odvtedy uplynulo: 14 hod.  

mynovohrad.sme.sk Deti vyrastajú v neľudských podmienkach v malej dedine na Gemeri.

diskusia   kto hlasoval  

Tenisovú legendu kritizujú a ponižujú. Pre jej kresťanské postoje

poslal(a): takotompotom , do rubriky spoločnosť, odvtedy uplynulo: 14 hod.  

postoj.sk Jedna z najlepších hráčok histórie túžila, aby manželstvo ostalo zväzkom muža a ženy. Schytala za to tvrdú kritiku. Z hľadiska počtu získaných singlových grandslamových titulov je najúspešnejšou tenistkou histórie. Courtová, ktorá sa po skončení kariéry stala evanjelickou pastorkou, už roky kritizuje homosexuálne páry za ich túžbu po väčšom množstve práv. Najväčšiu vlnu kritiky si však vyslúžila vlani v máji. „Pozorujem, že veriacich s tradičnými názormi na život a na rodinu začínajú šikanovať, osočovať a zastrašovať.

diskusia   kto hlasoval  

Vďaka nej povolili v USA potraty, potom proti nim protestovala. Príbeh nešťastnej...

poslal(a): takotompotom , do rubriky spoločnosť, odvtedy uplynulo: 14 hod.  

dennikn.sk Hoci sa stala symbolom toho, že v Amerike sa uľahčil prístup žien k potratom vykonávaným v na to určených zariadeniach pod dohľadom zdravotníckeho personálu a nie niekde pokútne, sama nikdy túto možnosť nedostala. Kým sa skončili všetky súdne prekáračky, malo dieťa, o ktoré sa viedlo spor, už dva a pol roka. Podobne ako jeho dvaja súrodenci skončilo u adoptívnych rodičov.

diskusia   kto hlasoval  

Desatoro, ktoré vám ukáže, že podnikanie a vzdelanie idú ruka v ruke

poslal(a): veron85 , do rubriky spoločnosť, odvtedy uplynulo: 14 hod.  

biznisforum.sk Vzdelávanie je pre náš život naozaj dôležité. V zásade, do určitého veku je to akoby našou povinnosťou prejsť si určitými levelmi vzdelania v školských laviciach a vo vyššom veku je to na našom vlastnom rozhodnutí. Týmto spôsobom sa zvyšuje náš intelekt, všeobecný rozhľad a neskôr aj naša kvalifikácia. Vzdelanie patrí k bežnému pracovnému životu, či podnikaniu. Myslíte že nie?

diskusia   kto hlasoval  

Za Fica na matrikách zaviedli poplatok za cirkevný sobáš. Civilný zostáva zdarma

poslal(a): takotompotom , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 14 hod.  

postoj.sk Štát si od januára za sobáš v kostole účtuje 10-eurový poplatok. Aktivisti v tom vidia diskrimináciu. Ak chcete mať sobáš v kostole, do svadobného rozpočtu budete musieť po novom zarátať o jednu položku navyše. Na matrike si totiž v takomto prípade od vás vypýtajú poplatok desať eur. Pritom civilný sobáš na úrade zostáva zadarmo. Platí sa len v prípade, že sa chcete zosobášiť mimo úradných hodín alebo na inom mieste ako v úradne určenej miestnosti. Nový poplatok s názvom “Príprava podkladov k uzavretiu manželstva pred orgánom registrovanej cirkvi alebo náboženskej spoločnosti” bol zavedený do zákona o správnych poplatkoch v rámci novely zákona o e-Governmente.

diskusia (1)   kto hlasoval  

Cirkev iba na voľný čas?

poslal(a): Ján Maršálek , do rubriky spoločnosť, odvtedy uplynulo: 15 hod.  

priestornet.com V súčasnosti sme, žiaľ, v Európe svedkami strácajúceho sa záujmu ľudí o Boha, Cirkev a kresťanstvo. Naše médiá i spoločenský život ukazujú, že ani väčšina obyvateľov Slovenska pri svojich rozhodovaniach nevychádza z kresťanských postojov, ale správa sa tak, ako im to momentálne vyhovuje.

diskusia   kto hlasoval  

Súdruh Zeman a jeho lacná roztlieskávačka zo Slovenska

poslal(a): liliputinko , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 15 hod.  

youtube.com Prezident geopolitického útvaru Česká republika Miloš Zeman zožal potlesk od Fica po tom čo zhovadil jeho politického idola - komunistu Alexanda Dubčeka

diskusia   kto hlasoval  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ...6310 nasledujúce>>
 

Váš účet